Rugsėjis į Palangos Birutės parką pasibels su istoriją menančiais laiškais

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25
Rugsėjis į Palangos Birutės parką pasibels su istoriją menančiais laiškais

Pakvipus rudeniu Palangos Birutės parkas pakvies į tradicinį renginį – rugsėjo 3 d. išpuoselėtame parke vyks Birutės parko diena.
Birutės parko diena – tradicinis, jau vienuoliktasis renginys, duodantis startą rudens sezono šventėms Palangoje. Kasmet šio renginio metu, pasirinkus vis kitą temą, naujai atskleidžiamas Birutės parko grožis, o kartu lankytojai skatinami prisiminti kurorto istoriją, su Palanga susijusius literatūrinius ar kitokius įvykius ir tiesiog jaukiai praleisti laiką jaukioje Birutės parko aplinkoje.
Kiekvienais metais Birutės parko dienos tema skiriama išskirtinai Palangai – pačiam parkui, čia esantiems lankytiniems objektams, kurorte gyvenusiems ar kūrusiems menininkams. Šiemetinės Birutės parko dienos tema – laiškai.
Kodėl pasirinkta būtent tokia tema, paaiškino šio renginio sumanytoja ir režisierė, Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė. „Man į atmintį yra įstigęs buvusio ilgamečio Botanikos parko direktoriaus Antano Sebecko pastebėjimas, kad Palangos Birutės parkas yra vienintelis parkas Lietuvoje, kuris ribojasi su jūra. O galvojant apie jūrą, iškyla mintis apie butelį su laišku-žinute jame. Taip ir išsirutuliojo šiųmetės Birutės parko dienos tema“, – kalbėjo A. Latonienė.
Tad pirmąjį rugsėjo savaitgalį Palangos Birutės parkas pasidabins laiškais – vieni jų atsispindės parko erdves puošiančiose floristinėse kompozicijose, kiti – Birutės Mar režisuotame spektaklyje „Jis ir Ji“, pastatytame pagal rašytojo Jono Biliūno ir jo žmonos Julijos laiškus. „Be abejonės, bus pristatomi ir žymių žmonių laiškai, rašyti iš Palangos ir apie Palangą. Kalbėsime apie laiškus, kuriuos iš Palangos rašė Maironis, parko architekto Eduardo Fransua Andrė laiškus grafams Tiškevičiams ir kitus įdomius, Palangą apibūdinančius ar Palangos istoriją atspindinčius laiškus. Lankytojia ir patys galės parašyti laišką. Vėliau visi klausysimės Palangos orkestro atliekamos muzikos – parko rotondoje skambės jau paskutinysis šiais metais “Dūdų vasaros“ koncertas“, – sakė A. Latonienė.
Birutės parko diena – renginys gamtos apsuptyje, kurio metu parko lankytojai gali ne tik pasigrožėti žaliąsias erdves puošiančiomis floristinėmis kopozicijomis, bet ir pasigėrėti menine programa, sužinoti ką nors nauja apie Birutės parką, Palangos kurortą bei kurorto istoriją.
Palangos Birutės parko diena kasmet minima pirmąjį rugsėjo savaitgalį.
Birutės parko dienos programa
Rugsėjo 3 d.
LAIŠKAI
14 val. - istorijos valanda „Iš parko kūrėjų susirašinėjimo“. Gintaro muziejus.
15 val. – Pašto alėjos „Laiškai iš Palangos“ atidarymas (Centrinis parko takas):
• Laiškai iš praeities
• Laiškai iš dabarties
• Laiškai iš ateities
17 val. – spektaklis „Jis ir Ji“ ( pagal J. Biliūno ir J. Janulaitytės - Biliūnienės laiškus). Režisierė Birutė Mar. Gintaro muziejus.
18.30 val. – Palangos orkestro muzikos laiškas. Rotonda.


Laiškus Palangai kūrė menininkai E. ir G. Ačai, J. Ir Č. Gudžiai

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla naujuosius mokslo metus pradėjo sukviesdama visą mokyklos bendruomenę į spalvingą, skambią šventę. Prasidėjęs ruduo nepašykštėjo saulės, šilumos. Mažųjų rankose skleidėsi gėlių žiedai, susirinkusiųjų veiduose šypsenos.


Ruduo Palangoje įprastai prasideda žvilgsnį nukreipiant į Palangos Birutės parką – būtent čia, prasidėjus rudeniui, kasmet minima Birutės parko diena. Šiais metais parkas mini 120-ąsias įkūrimo metines ir kviečia kurorto gyventojus bei svečius jau rytoj, rugsėjo 2-ąją, drauge pasidžiaugti šia gražia sukaktimi.


Pakvipus rudeniu Palangos Birutės parkas pakvies į tradicinį renginį – rugsėjo 3 d. išpuoselėtame parke vyks Birutės parko diena.


Palangos Birutės parką jau šį šeštadienį padabins originalios instaliacijos fotografijos tema – kurortas jau 10-tą kartą visus kviečia į Birutės parko dieną.


Palangos kurorto muziejaus direktorius, istorikas, Klaipėdos universiteto darbuotojas Jūratis Liachovičius įsitikinęs, kad dabartinė miesto taryba jau įeis į istoriją, kadangi rado politinės valios priimti sprendimą ir įsteigti Palangoje kurorto muziejų. Tačiau nuo įsteigimo iki atidarymo – ilgas kelias, kurį dar teks nueiti.


Rytoj Palangos Birutės parką nuspalvins muzikos garsai

"Palangos tilto" informacija, 2014 09 04 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį, rugsėjo 6 d., 14 val. Palangos Birutės parką nuspalvins muzikos garsai. Čia bus minima jau aštuntoji Birutės parko diena, kasmet dovanojanti puikių įspūdžių kiekvienam, šią dieną apsilankiusiam Palangos pasididžiavimu vadinamame parke.


2014-ieji žada būti labai įdomūs visiems: ar suteikti dar svaresnį mandatą merui Šarūnui Vaitkui ir jo vadovaujamiems kurorto konservatoriams, miestelėnai, nešykštintys šiandien pagyrų kurorto vadovui, pirmiausia spręs pagal 2014-ųjų, ikirinkiminių metų į savivaldą, pasiekimus. O populiariam miesto merui, siekiančiam dar didesnio Palangos gyventojų...


Palangos botanikos parkas yra užuovėja ir ramybės oazė ne tik žmonėms, bet ir prieglobstis gyvūnams. Tiesa, žmonių elgesys parke ne visada atitinka įsivaizduojamą poilsį ir kenkia tiek parko augalijai, tiek ir gyvūnijai. Kas dėl to kaltas: parko lankytojų nesusivokimas ar tiesiog taisyklių neišmanymas?


Žurnalistas gali dėkoti likimui, kad laimingų gyvenimo aplinkybių dėka jau 28-tą žiemą, o ne tik vasarą tarsi apuokas iš savojo uokso turi galimybių mikroskopiškai nužvalgyti kiekvieną gyvenamosios vietovės kiemo medį, krūmą, žmogų, paukštį ir driežą, ir visa, kas gyva, taip pat pokyčius ar pastovų ilgaamžį pastato buvimą regimajame horizonte. Sykiu su kitais...


Botanikos parką būtina įregistruoti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių  tarnyba, atlikusi Botanikos parko 2009 metų finansinį  patikrinimą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Tačiau auditoriai konstatavo, kad biudžetinei įstaigai neperduotas patikėjimo teise valdyti ilgalaikis materialusis turtas, kurio vertė yra apie 3 mln. litų, bei parkas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas