Savivaldybė kviečia savanoriauti – reikalinga pagalba teikiant paslaugas labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams

"Palangos tilto" redakcija, 2020 03 25

Palangos miesto savivaldybė kviečia sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą bei teikiant kitas paslaugas.

Savanorystės anketa

Norintieji tapti savanoriais, kviečiami užpildyti anketą, kurią rasite Palangos miesto savivaldybės administracijos interneto svetainėje: http://www.palanga.lt/savanorystes-anketa/6337. Prieš pildant anketą, kviečiama susipažinti su reikalavimais minėtoms paslaugoms teikti (jie pateikiami savanorystės anketoje).
Svarbu žinoti, jog savanoriu gali būti fizinis asmuo iki 60 metų, neturintis sveikatos sutrikimų ir nekontaktavęs su sergančiais koronaviruso (COVID-19) liga.

Sutiko dirbti neatlygintinai

Daugiau nei dešimt palangiškių jau užpildė Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje paskelbtą anketą, skirtą norintiems savanoriauti – padėti nuo koronaviruso jau nukentėjusiems ar lengviau pažeidžiamiems kurorto gyventojams. Į Savivaldybės kvietimą savanoriauti atsiliepė ir kelios įmonės. 

Ingrida Borisenko, Savivaldybės administracijos Komunikacijos ir e. paslaugų skyriaus vedėja, džiaugėsi, kad visi užpildžiusieji anketą sutiko savanoriauti neatlygintinai.
„Su kiekvienu potencialiu savanoriu, užpildžiusiu anketą, buvo susisiekta. Jie buvo, be kita ko, informuoti ir apie savisaugos priemones, sanitarijos reikalavimus, kurių bus būtina laikytis. Natūralu, kad dalis kandidatų po tokių pokalbių atkrito“, – sakė I. Borisenko.
Anot jos, savanorių amžius turėtų būti nuo 18 iki 60 metų. Savanoriais Palangoje gali tapti ir ne mūsų mieste registruoti žmonės. „Mes prašome tik vardo, pavardės, kontaktinių duomenų ir teiraujamės, kokią funkciją jie norėtų ir galėtų atlikti“, – pažymėjo Komunikacijos ir e. paslaugų skyriaus vedėja.

Kol kas pagalbos kreipiamasi vangiai

Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, atkreipė dėmesį, kad palangiškiai, ypač vyresnio amžiaus, kol kas labai vangiai kreipiasi dėl pagalbos.
„Matyt, garbaus amžiaus palangiškiai kol kas linkę patys spręsti savo problemas ar prašyti artimųjų pagalbos. O gal prašyti pagalbos kiti nedrįsta? Gal reikia plačiau skleisti informaciją apie Savivaldybės savanorius, – svarstė A. Martinaitis, kuris Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijoje yra atsakingas už savanorių darbo koordinavimą koronaviruso krizės metu. – Kviečiame dėl pagalbos kreiptis gyventojus, ypač – rizikos grupei priklausančius vyresnio amžiaus žmones, kuriems pavojinga eiti į parduotuvę nusipirkti maisto ar į vaistinę – vaistų, reikia kitokios pagalbos“.

Pirmąsias užduotis įveikė

Su pirmosiomis užduotimis savanoriai jau sėkmingai susidorojo – praėjusį savaitgalį į miesto gyventojų pašto dėžutes mėtė Savivaldybės parengtas skrajutes, įspėjančias apie koronaviruso simptomus ir informuojančias, kur miestelėnai gali kreiptis pagalbos šiuo nelengvu metu. Savaitgalį skrajutes dalijo dešimt savanorių
Antradienio vakarą dalis Palangos savanorių buvo pasitelkti priimant į Palangos oro uostą lėktuvu iš Londono atvykusius keleivius. „Savanorių pagalba kontroliuojant atvykusių keleivių iš Londono srautus buvo reikšminga. Jie padėjo nukreipti keleivius į tam tikrus autobusus – kai kurių miestų ir rajonų savivaldybės buvo atsiuntusios savo autobusus paimti iš Londono atvykusių savo savivaldybės gyventojų, likusieji autobusais buvo nuvežti saviizoliacijai į Palangos miesto savivaldybės numatytas patalpas. Oro uoste tvarką palaikyti padėjo 4 mūsų savanoriai“, – pasakojo A. Martinaitis.

Svarbu – savanorių saugumas

Kiti vyresnio amžiaus savanoriai padeda Savivaldybei rinkti informaciją apie vyresnio amžiaus miestelėnus, kuriems dėl jų amžiaus ar sveikatos, gali netrukus prireikti pagalbos. „Tokius palangiškius labai kviesčiau rašyti elektroninį laišką vienas.langelis@palanga.lt, ir pagalba bus suteikta, žinoma, jeigu ji bus savanorių jėgoms“, – sakė Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos narys.
A. Martinaitis pabrėžė, jog ne mažiau, nei palangiškių gerovė, svarbu ir savanorių saugumas. „Žinoma, mums rūpi ir savanorių saugumas – prašome juos dėvėti medicinines kaukes. Vyresnio amžiaus savanorių kontaktus su kitais žmonėmis stengiamės riboti. Pavyzdžiui, skrajutes dalijo jauni ar jaunesnio amžiaus savanoriai, kurie nepriklauso rizikos grupėms“, – pabrėžė A. Martinaitis.

Savanoriai – įvairūs žmonės

Tarp Savivaldybės savanorių yra ir verslininkų, savanoriauti sutiko ir fiziniai asmenys, savo paslaugas pasiūlė net keturiolikmetis, tačiau jų teko atsisakyti – savanoriai turi būti pilnamečiai.
Ir nors ne visi, norintieji padėti kitiems, pildo Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.palanga.lt paskelbtas savanorystės anketas, gražių iniciatyvų mieste yra nemažai: savanoriškai siuvamos ir medikams dovanojamos apsauginės veido kaukės, nuperkami ir pristatomi maisto produktai senyviems žmonėms, sulaukiama ir kitų iniciatyvų.
Vis dėlto visi, karantino metu norintys vienu ar kitu būdu padėti pagalbos reikalingiems žmonėms, kviečiami užpildyti savanorystės anketą – tuomet Savivaldybės darbuotojai galės geriau koordinuoti savanorių darbą bei greičiau pasiūlyti pagalbą jos reikalingiems asmenims.

Svarbūs kontaktai

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirti asmenys, atsakingi už konkrečių paslaugų teikimo gyventojams koordinavimą karantino laikotarpiu.
Esant Savivaldybės numatytų izoliavimosi patalpų poreikiui skambinti tel. 8 615 59396.
Jei asmuo izoliavimosi namuose metu neturi artimųjų, galinčių pristatyti maisto ir kitų būtinųjų priemonių, skambinti tel. 8 686 01378.
Vaikų priežiūra išimtiniais atvejais, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose – el. p. laima.valuziene@palanga.lt arba tel. 8 620 69275.
Žmonių su negalia bei pagyvenusių žmonių priežiūra išimtiniais atvejais – info@palangosspc.lt arba tel. 8 611 16120, 8 615 27568.

Atpažinę koronaviruso simptomus, nedelsiant skambinkite nemokama karštąja koronos linija – 1808. Kitais atvejais telefonu susisiekite su savo šeimos gydytoju – konsultacija bus vykdoma nuotoliniu būdu.
Dėl Jūsų pačių ir Jūsų artimųjų saugumo skatiname likti namuose – saugokime save ir aplinkinius.


Koronaviruso informacijos numeris - 1808

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHAClaudia Klein 2020-03-31 02:42 (spotcapglobalservices@gmail.com / IP: 185.189.113.61)
Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas. Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje. Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą. Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą. Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą. Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

savanoriai ar Redaktoriau 2020-03-29 09:28 (IP: 78.57.203.118)
bukit malonūs ir išsiaiškinkit ir praneškit P TILTE ar nešios pensijas i namus ne paštininkai o firmu /bastaras/ kurjeriai-išnesiotojai balandi ir kt mėn

Taip pat skaitykite

Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Laiškanešiai išnešioja ne tik socialines išmokas, pensijas, leidinius bei siuntinius, tačiau nemokamai dalijo ir Savivaldybės atspausdintas skraujutes miestelėnams, kaip gyventi karantino metu. Vienintelis miesto laikraštis "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus viršininke Modesta Mėliūniene.


Saulius Čepkauskas, transporto įmonės UAB „Vlasava“ direktorius, sakė: "Neslėpsiu, mums dabar – nelengvas metas. Gerokai sumažėjo keleivių, o mums, kaip vežėjui, reikalavimai keliami dideli."


Užsisakiusieji laikraštį "Vakarinė Palanga" jaučiasi apgauti: redakcija pinigus už prenumeratą surinko, tačiau laikraščio po Naujųjų metų neleidžia. Pasipiktinę palangiškiai varsto Savivaldybės, teismo duris, reikalauja Palangos pašto darbuotojų grąžinti pinigus.


Prieš Naujuosius metus visi pajūrio savivaldybių gyventojai, Palangos, Klaipėdos ir Neringos svečiai sulaukė puikios dovanos - nemokamo žurnalo "Lietuvos pajūris" naujausio numerio. Išleistas 8 000 egzempliorių tiražu, tokios apimties (beveik šimto puslapių) nemokamas žurnalas, gimęs kaip Palangos laikraščio "Palangos tiltas" priedas, yra...


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Spalio 3 – 10 dienomis Palangos miesto gyventojai galės išreikšti savo valią seniūnaičių rinkimuose. Tačiau "Palangos tilto" kalbinti kandidatai į seniūnaičius anaiptol netryško entuziasmu. "Tik "idėjiniai" arba kvaileliai eina į seniūnaičius," - dėstė vienas kandidatas.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos "Palanga" krito prieš Vilniaus "Riterius"

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Sportas

Lietuvos A futbolo lygos čemionate dar vieną pralaimėjimą rugsėjo 25 dieną patyrė Palangos "Palanga."


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas