Šėlstanti jūra ir vėjo siautulys neatbaido Palangos mylėtojų

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015 09 14
Meilė jūrai į Palangą atginė ir Virgį su Onute iš Vilniaus.

Meilė jūrai į Palangą atginė ir Virgį su Onute iš Vilniaus.

Kol dangaus nemerkia nesibaigiantys lietūs, o įsišėlusios audros nespėjo apgadinti mūsų nuostabaus pajūrio, rudeniška vėsa bei gūsingu vėju alsuojantys Palangos poilsiautojai mėgaujasi kurorto privalumais. Ant Palangos tilto vis dar daug žmonių – vieni kažkur skuba, kiti lėtai vaikštinėja, gaudydami kiekvieną vėjo gurkšnį, treti svajingai kažką mintydami žvelgia į tolį.
Ant suolelio sėdinti ponia Marija teigė, jog didžiausias malonumas yra sėdėti ir tiesiog gėrėtis mūsų Baltijos grožiu. „Atvykau iš Mažeikių. Ilgai neatostogausiu, pabūsiu viso labo tik kelias dienas, tačiau visuomet labai smagu pasidžiaugti geru, nors ir vėjuotu oru, pasigrožėti banguojančia jūra ir tiesiog ramiai pasėdėti. Naudojuosi galimybe pakvėpuoti jodu prisotintu oru, ilsinu ir taip pavargusias akis bei mintis. Visą gyvenimą dirbau pedagoginį darbą, tad ir rudeniui jaučiu savotišką nostalgiją – norisi tyros gamtos“, – sakė rudeniu besidžiaugianti moteris.
Įsismarkavęs vėjas – ne kliūtis ir iš Kauno atvykusiam ponui Antanui. Ant tilto sutiktas vyras atviravo, jog atostogaus iki penktadienio, o rudenio vėsa – puikus oras džiaugtis gamta. „Orai neblogi. Visi turime pasirinkimą kaip apsirengti – kas mielai dėvi kailinukus, o kam ir ploniau apsirengus nebaisūs jokie vėjai“, – šmaikštavo vyras. Kalbintas pašnekovas teigė, jog jam, kaip vyresnio amžiaus žmogui, toks oras labai tinkamas: „Karščio nemėgstu, o toks vėjas puikiai prapučia ne tik galvą, bet ir mintis“.
Šypsenos ir džiugesio neslėpė ir pašnekovė Zita, į Palangą atvykusi iš Tauragės. „Palangoje esu jau visą savaitę. Kiekvieną dieną du kartus ateinu ant tilto – ryte ir vakare. Tai – tarsi ritualas, jaučiu išties didelį malonumą – pučiantis vėjas puikiai prablaško mintis. Vėjuoto oro nebijau – nė karto atostogų metu nesidėjau gobtuvo. Labai gera rudenėlio pradžia“, – vėju džiaugėsi nekaprizinga poilsiautoja Zita.
Liaupsių ir gero žodžio Palangos miestui negailėjo Antanas ir Danė iš Panevėžio. Atvykusiems panevėžiečiams įspūdį paliko fontanas. „Koks gražus miestas, nepaprastai gražus fontanas – mums labai patiko. Tai išties puiki pramoga poilsiautojams. Atostogaudami stengiamės išnaudoti kiekvieną akimirką – daug vaikštome, džiaugiamės gamta“, – džiugesio neslėpė kalbintieji pašnekovai. Pastariesiems antrino taip pat ant tilto sutiktos Ona ir Danutė iš Vilniaus. „Palangoje viskas tiesiog puiku – graži gamta, pučiantis vėjas, jūra. Žmonės čia labai šilti ir draugiški. Dėkokime Dievui, jog turime tokį gražų kurortą kaip Palanga. Mes labai džiaugiamės“, – įspūdžiais dalijosi moterys.
Viskuo patenkintas atrodė ir ponas Algimantas iš Kauno, smagiai leidžiantis laiką tilto gale ir nerūpestingai laukiantis užkibsiančio laimikio ant meškerės. Pasiteiravus, kokie vėjai atpūtė vyrą į Palangą ant tilto, pastarasis šmaikštavo, jog tai tikriausiai būsiąs rytų vėjas. „Esu žvejys iš Kauno, tikriausiai tie vėjai ir atpūtė mane iš ten. Atvykau savaitėlei – atostogų paįvairinimui. Žinoma, laimikis nėra gausus, kimba tik svetimvandeniai“, – juokavo vyras. Algimantas džiaugėsi puikiai tvarkomu miestu, dviračių takais. „Ne taip dažnai tenka atvykti į Palangą, tačiau yra kažkokia trauka – jūra, žvejyba...“, – mintijo pašnekovas.
Prie ant tilto įrengtų žiūronų smagiai laiką leido ir ponas Stanislovas su Dangira. Sutiktieji ilgesingai žvelgė į tolį ir kalbėjo apie matomus laivus. Pasiteiravus, ką veikia ankstyvą pirmadienio popietę prie jūros, pašnekovai iš Trakų tikino, jog juos ant tilto atvedė begalinis noras pasidžiaugti jūra ir rudeniu. „Norim ramiai pabūti, pasivaikščioti gryname ore, pasigrožėti jūra. Stengiamės išnaudoti visas galimybes, o vakar plaukėme laivu. Mums labai patiko, – meilės jūrai neslėpė atvykėliai. – Palanga – nuostabus miestas, čia viskas labai gražu. Nesuprantame, kaip kažkam gali nepatikti toks puikus kurortas?“
Meilė jūrai į Palangą atginė ir Virgį su Onute iš Vilniaus. Sutikti žmonės tikino, jog į Palangą atvyko parodyti jūros mažiausiajai jų šeimos atžalai. „Atvykome iš Vilniaus. Norime rudeniškai prapūsti mintis, pailsėti. Viskas labai smagu – vėjas nebaugina, saulytė šviečia. Turime nedidelį vaikutį, tad vykti kažkur toliau negalime, tad pasirinkome Palangą“, – teigė poilsiautojai iš Vilniaus.
Lėtai ant tilto vaikštinėjantys Ilona bei Linas iš Panevėžio taip pat sakė, jog oras – puikus, nėra lietaus, tad ir pasivaikščiojimai prie jūros tikrai maloniai nuteikiantys. ,,Nieko blogo negalėtume pasakyti apie Palangos miestą. Džiaugiamės naująja autobusų stotimi. Manome, jog meras puikiai tvarko ir puoselėja miestą – gražūs fontanai, baigiama statyti vasaros estrada. Esame rudeniniai keliautojai, tad viskas mus džiugina“, – mintimis dalijosi Ilona bei Linas.
Viskuo patenkinti atrodė ir kalbintieji Aleksėj bei Katerina iš Vilniaus. Atostogautojai teigė, jog džiaugiasi savo atostogomis, gražiu miestu bei rudeniškais orais. „Viskas labai patinka, tiek oras, tiek kurortas, net maudėmės keletą kartų“, – įspūdžiais dalijosi pašnekovai.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Kaunietį menininką paviliojo jūra

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 02 08 | Rubrika: Kultūra

Jau keletą metų Palangoje gyvena ir kuria iš Kauno kilęs menininkas SolomonasTeitelbaumas. Jis, kalbėdamas su „Palangos tiltu“, prisipažino, jog jūra jį itin gerai veikia, tad kasdien prie jos nueina ir pasisemia menininkams taip reikalingo įkvėpimo. Po to nekilo abejonių, kad jūra tikrai menininkams yra savotiška mūza, o S. Teitelbaumastai tik patvirtino: tikrai...


Kol dangaus nemerkia nesibaigiantys lietūs, o įsišėlusios audros nespėjo apgadinti mūsų nuostabaus pajūrio, rudeniška vėsa bei gūsingu vėju alsuojantys Palangos poilsiautojai mėgaujasi kurorto privalumais. Ant Palangos tilto vis dar daug žmonių – vieni kažkur skuba, kiti lėtai vaikštinėja, gaudydami kiekvieną vėjo gurkšnį, treti svajingai kažką...


Palangoje – neeilinis ruduo. Restauruojamoje Palangos viloje „Anapilis“ aptiktas unikalus ir Lietuvoje analogų neturintis istorinis paveldas – vėjo vargonai. Restauratoriaus, bendrovės UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus Aldo Kliuko teigimu, toks neeilinis radinys – laimingas atsitiktinumas. „Mūsų planuose bei tyrimuose nebuvo...


Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiui, skulptorius, didingo monumento „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ statybos idėjos autorius Gediminas Radzevičius dažniau užsuka ir į pajūrį – ne tik pristatyti per milijoną kainuojantį projektą, bet ir pasisemti jėgų iš galia almančios Baltijos. O Palanga jam yra tapusi netgi įkvėpimo šaltiniu....


Saugokimės labai stipraus vėjo  1

Hidrometereogijos tarnyba , 2013 12 05 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 6 d. pirmoje nakties pusėje pietų, pietvakarių vėjas sustiprės iki labai smarkaus: Pietryčių Baltijoje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje, Kuršių mariose gūsiai 28–32 m/s, pajūryje 28–30 m/s. Pirmoje dienos pusėje vėjas truputį susilpnės, antroje dienos pusėje pasisuks iš vakarų, šiaurės vakarų ir vėl sustiprės iki 28–32 m/s.


Fotografija Palangoje turi gilias tradicijas, kuriai pamatus klojo ir buvusios I-osios vidurinės – dabartinės Senosios gimnazijos – foto-kino būrelis. Daug metų jam vadovavęs mokytojas Algimantas Želvys gimnazijos 90 metų jubiliejaus metu sakė, jog visi metai, kai jis vadovavo būreliui ir mokė fotografijos paslapčių jaunuosius fotografus, buvę puikūs. „Palangos...


Fotografija Palangoje turi gilias tradicijas, kuriai pamatus klojo ir buvusios I-osios vidurinės – dabartinės Senosios gimnazijos – foto-kino būrelis. Daug metų jam vadovavęs mokytojas Algimantas Želvys gimnazijos 90 metų jubiliejuje sakė, jog visi metai, kai jis vadovavo būreliui ir mokė fotografijos paslapčių jaunuosius fotografus, buvę puikūs. „Palangos tilto“...


Praėjusį savaitgalį vyko Šventosios uosto regata – ORC (Offshore Racing Congress) čempionatas. Nors buvo prognozuotas vidutinio stiprumo vėjas, varžybų metu jis vos dvelkė. Todėl vietoj penkių etapų įvyko tik trys.


Regis, nemažai daliai poilsiautojų jūra – iki kelių. „Baisu, kaip žmonės savęs nesaugo. Tiesiog kai kurie mano esą nemirtingi“, - baisisi Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, gelbėtojai iš jūros ištraukė 14 skęstančiųjų.


Vietoj saulėlydžio – vėjo jėgainės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 09 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos miesto savivaldybę pasiekė Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto paruošta „Vėjo energijos parkų įrengimo Baltijos jūros Lietuvos EZ ir teritoriniuose vandenyse“ poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaita, kurią užsakė  UAB „Baltic Energy Group“. Pagal ją netolimoje ateityje į kurortą atvykę poilsiautojai, žiūrėdami nuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas