Seniūnaitijos dėmesio nestokoja, bet dėl kai kurių dalykų reikia pakovoti

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-01-27
Peržiūrėta
1884
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga vis plečiasi, – taip būtų galima pasakyti, pasikalbėjus su kurortą apsupusių atokesnių seniūnaitijų seniūnaičiais. Tačiau tam, kad naujakuriai, o ir įsitvirtinę senieji gyventojai jaustųsi patogiai, būtina tinkama infrastruktūra. Pasidžiaugta, jog regimi teigiami pokyčiai, tačiau vis dar šio bei to trūksta. Tad kaip gyvena atokiau įsikūrę palangiškiai žiemos metu, teiravomės seniūnaičių.

Išjudinti bendruomenę yra būdų
Jau antrus metus be seniūnaičio gyvena Kunigiškių seniūnaitijos gyventojai ir, kaip pastebėjo dėl šios vietos rinkimuose dalyvavęs Jonas Skirpstas, netrukus bus organizuojami kiti rinkimai, o ši situacija taip ir neišsisprendė. Kaip informavo Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas, byla tebėra Vyriausiajame administraciniame teisme.
„Vyko teismas, tačiau aš nelabai kišausi, buvau kartą pasirodęs ir tiek. Pagalvojau, kad nematau reikalo kovoti. O seniūnaičio, neprieštarauju, tikrai žmonėms reikia. Žmonės žino, kur kreiptis, jei pamato kokią bėdą, taip ir bendruomenė sklandžiau gali tvarkytis. Seniūnaičiai, priėmę šias pareigas, gauna visą instruktažą, kur dėl ko kreiptis. O šiuo atveju visi liko kaip ir nuskriausti, – savo pastebėjimais dalijosi J. Skirpstas. – Pas mus veiklos tikrai netrūksta. Pats siūliau ir eglę statyti, ir Stintų šventę rengti, įvairiai galima išjudinti bendruomenę, tereikia pritarimo“.
Kol kas labiausiai Kunigiškėse akis bado prastoka Užkanavės gatvė. Ji ne tik jau prastos būklės, bet ir ne itin saugi. Vis augančioje gyvenvietėje, pagrindinėje jos gatvėje jau privalu įrengti saugius šaligatvius, – pastebėjo pašnekovas.

Nudžiugino numatyti gatvės darbai
Vilimiškės seniūnaitijos seniūnaitis Jonas Jukna džiaugėsi, jog galiausiai bus kapitaliai sutvarkyta Valteriškės gatvė. „Labai esame patenkinti sulaukę žinių, jog šiemet jau bus pradėta tvarkyti gatvė. Bus ir šaligatviai, ir dviračiams juostos. Kalbėjome ir apie vaikų aikštelę, tačiau jai reikia paieškoti sklypo“, – pasakojo J. Jukna.
Pašnekovas papasakojo, jog projektavimo darbai vyksta ir Vėžių gatvėje, kad gyventojams nebereiktų įvažiuoti tik iš Kretingos kelio.
„Esam laimingi, kad sulaukiame pakankamai dėmesio. O ir žiemą, štai, nekyla jokių problemų, pasnigus keliai nuvalomi, prižiūrimi, niekuo negalime skųstis“, – teigė Vilimiškės seniūnaitis.

Nepamiršta ir kelininkų, ir turistų
Nepamiršti jaučiasi ir Būtingės gyventojai. „Puiki šiemet žiema. Nesiskundžiam niekuo, puikiai gyvename. Pagrindinius kelius nuvalo, neturime jokių bėdų“, – sakė Būtingės seniūnaitijos seniūnaitis Vytautas Kryževičius.
Būtingėje ir žiemą mėgsta lankytis žmonės. Seniūnaitis papasakojo, jog dažnai regi atvykstančius žmones tiesiog pasivaikščioti, o ir šašlykų išsikepti ant alkos kalno.

Keletas niuansų, galinčių padėti
Nemirsetos seniūnaitijos seniūnaitis Laimutis Kondratas atkreipė dėmesį į naujakurių bėdas. Nemirseta itin plečiasi, kai kuriems žmonėms čia buvo išdalinti kompensaciniai sklypai. „Kai kurie naujakuriai pageidavo įsivesti dujas, bet kadangi tokių gyventojų nebuvo daug, tokios galimybės atsisakyta“, – papasakojo seniūnaitis.
Pašnekovas atkreipė dėmesį, jog išties kiekviename Palangos kampelyje daugėja gyventojų, tačiau tam, kad žmonės jaustųsi gerai, galėtų patogiai įsikurti, būtina tinkama infrastruktūra. O jos dar trūksta. Pavyzdžiui, aktyviame Nemirsetos kelyje trūksta perėjų, o tai sukelia nepatogumų tiek vaikams, grįžtantiems iš mokyklos, tiek ir vyresnio amžiaus žmonėms. „Koks tai kelias – magistralinis ar miesto kelias, nėra jokio statuso. Būtų statusas, būtų galima ir atsižvelgti į tokius pageidavimus“, – sakė L. Kondratas. O ir autobusų stotelė tėra tik viena su stogeliu, kitur tenka laukiantiems autobuso stovėti siaučiant lietui ar sniegui po atviru dangumi. Šią vasarą Nemirsetoje įrengtas ir šunų pliažas, tačiau įvažiavimas į aikštelę labai nepatogus, kadangi duobėtas.

Galvos skausmas – saugesnė stotelė
Monciškės seniūnaitijos seniūnaitė Olga Dejienė sakė, jog žiemą viskas nurimsta, o ir viskas tvarkingai atrodo. Keliai valomi, bet kai sniegas užkloja, nematyti, kokios būklės jie yra. „Atėjus pavasariui bus matyti, kas pasikeitė. O šiaip tai nesiskundžiam niekuo“, – sakė pašnekovė.
Tik seniūnaitė prisiminė niekaip neišsprendžiamą bėdą dėl autobusų stotelės prie degalinės. „Prašiau padaryti paaukštinimą, kad vaikai nestovėtų vėjyje, bet nieko. O dabar, kai prisnigo, jiems visai nebėra kur stovėti, kartą žiūriu, stovi ant važiuojamosios kelio dalies. Tai labai nesaugu“, – atkreipė dėmesį Monciškės seniūnaitė.

.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Besibaigianti vasara, artėjantis ruduo ir dabartinė situacija visame pasaulyje suteikia puikią progą keliauti savame krašte. Nebūtina trenktis į kitą pasaulio kraštą, užtenka atvažiuoti į Kretingos rajoną – jis garsus ne tik senuoju pranciškonų vienuolynu ar gražiuoju Tiškevičių dvaru. Kretingos krašte tikrai rasite egzotikos, smagumo ir niekur kitur neaptinkamų dalykų. 


Palangos meras Šarūnas Vaitkus priėmė labai protingą sprendimą, sutikdamas, kad paminklas Antanui Smetonai būtų pastatytas Palangoje, nors jis pradžioje buvo sumanytas Vilniuje


Visai neseniai Mantvydas Kriaučiūnas grįžo namo iš savo antros išbandymų kelionės. Pernai numynęs į Prancūziją 2080 km savo dviračiu, šįmet dvidešimtmetis jaunuolis pėsčias iškeliavo iš Vilniaus į Palangą su 25 kg kuprine ant pečių. Kasdien nueidamas 25-40 km, vaikinas keliavo 15 dienų ir surinko 382 km.


Ar tikrai šiandien mums visiems, mažiems ir dideliems, moderniems ir seno „sukirpimo“ atstovams, jau nereikia laikraščių (spausdintų ir kvepiančių spaustuvės dažais!), knygos – spausdinto žodžio? Ex-palangiškis, žinomas vaikų knygų autorius Tomas Dirgėla šypteli, paprašytas atsakyti į klausimą, ar šiais laikais kas nors skaito...


Palanga vis plečiasi, – taip būtų galima pasakyti, pasikalbėjus su kurortą apsupusių atokesnių seniūnaitijų seniūnaičiais. Tačiau tam, kad naujakuriai, o ir įsitvirtinę senieji gyventojai jaustųsi patogiai, būtina tinkama infrastruktūra. Pasidžiaugta, jog regimi teigiami pokyčiai, tačiau vis dar šio bei to trūksta. Tad kaip gyvena atokiau įsikūrę palangiškiai žiemos metu...


Palangoje gyvenantys ar atostogaujantys sporto entuziastai kasdien mielai naudojasi per pušyną, visai šalia jūros nusidriekusiu sveikatingumo taku „Labrytys“. Juo labiau, kad šiemet Palangos miesto savivaldybė baigė įgyvendinti šio tako pratęsimo ir aktyvaus poilsio zonų įrengimo projektą.


Ko reikia organizmui pavasarį: vitaminai ir jų šaltiniai

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro inf., 2013 03 14 | Rubrika: Sveikata

Atėjus pavasariui, organizmas šaukte šaukia, jog vitaminų atsargos per žiemą išseko ir jas reikia papildyti. Tai parodo sausėjanti oda, lūžinėjantys plaukų galiukai, susilpnėjusi imuninė sistema, bei kiti požymiai, dėl kurių galime jausti diskomfortą.


Palangos jaunimo užimtumas – ne tik mokyklų, tėvų, bet ir miesto valdžios galvos skausmas. Jei anksčiau iš jos moksleiviai sulaukdavo mažai dėmesio, tai šiuo metu kalbama priešingai. Vien pastangos įkurti Atviros erdvės jaunimo centrą rodo, kad stengiamasi ne užmerkti akis, bet inicijuojamos pastangos bandyti spręsti užimtumo problemą.


Rugpjūčio pabaiga - geriausias metas plaukioti jūroje su jėgos aitvarais, žmonėms daugiau žinomais „kaito“ pavadinimu. Kadangi plaukioti su jais reikia tinkamo vėjo, reikia turėti kantrybės sulaukti tinkamų oro sąlygų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius