Septintokai „Palangos Juzę“ išvydo kitoje erdvėje

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 03 07
Septintokai „Palangos Juzę“ išvydo kitoje erdvėje

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos septintokai su lietuvių kalbos mokytoja Neringa Petruliene paminėjo 210-ąsias lietuvių grožinės prozos pradininko, žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus gimimo metines. Prisiminti iškilų lietuvį padėjo su savo kaligrafijos paroda „Palangos Juzė“ debiutavusi jaunoji menininkė Gražina Eimanavičiūtė.

 

Septintokams bibliotekoje buvo suteikta galimybė pasitikrinti savo žinias apie M.Valančių, o ir galbūt kažką naujo sužinoti. Tai padaryti padėjo Vaikų bibliotekos vedėja Nijolė Bagdonienė bei vaikus atlydėjusi pedagogė, žinoma, jaunoji menininkė, sutikusi pasidalinti savo darbais ne tik su jaunaisiais palangiškiais, juos pamatys ir į biblioteką užsukę miestelėnai.

G.Eimanavičiūtė taip pat mokėsi „Baltijos“, tuomet dar vidurinėje, mokykloje, tad kaip paminėjo Vaikų bibliotekos vedėja, atvykusiems vaikams ji kaip giminė. Studijavusi VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje, įgijo dailės bakalauro specialybę.

Kaip paminėjo menininkė, ją ypatingai sužavėjo M.Valančiaus kūrinyje „Palangos Juzė“ išraiškinga kalba – „perliukai“, gausiai naudojami ištiktukai. Tad juos kaligrafiškai interpretuodama, sukūrė kaligrafinį darbų ciklą. Sukūrusi šmaikštaus turinio nuotaikingas kompozicijas jaunoji menininkė suteikė progą ir septintokams „pasukti galveles“, šie išsijuosę ieškojo kūriniuose ištiktukų.

Puikiai praleidę laiką, pasisėmę naudingų žinių, mokiniai iš menininkės rankų sulaukė ir dovanų, jos kūrinėliu nuo šiol galės gėrėtis mokydamiesi lietuvių kalbos.  

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Gimnazija ieško lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 06 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija skelbia atranką lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo apimtis - 0,76 etato (20 kontaktinių val. per savaitę). Darbo užmokestis priklauso pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos.


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Kovo 3-4 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 131 mokinys iš Lietuvos mokyklų ir 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų.


Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.


Palangos miesto atstovai – Seimo narys Pranas Žeimys, miesto mero pavaduotojas Saulius Simė ir Savivaldybės tarybos narys Albinas Stankus Seime paminėjo Nepriklausomybės Akto signataro, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputato Algimanto Vinco Ulbos 75-ąsias gimimo metines.


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Kuo kvepėjo ir ką galėjai jausti, girdėti, regėti, prisiminti lapkričio keturioliktąją apypiečiui Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje?


Trečiadienio popietę miesto valdžios vyrai ir Palangos bendruomenė paminėjo lietuvių tautos patriarcho, daktaro Jono Basanavičiaus 160-ąsias gimimo metines. Skambant miesto kultūros centro vyrų ansamblio „Naglis“ dainoms, miesto meras Šarūnas Vaitkus bei vicemeras Saulius Simė pagerbė patriarcho atminimą padėdami puokštę gėlių, miestelėnai uždegė žvakutės....


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos septintokai su lietuvių kalbos mokytoja Neringa Petruliene paminėjo 210-ąsias lietuvių grožinės prozos pradininko, žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus gimimo metines. Prisiminti iškilų lietuvį padėjo su savo kaligrafijos paroda „Palangos Juzė“ debiutavusi jaunoji menininkė Gražina...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas