Septyni iškilūs palangiškiai gavo „Gintarines snaiges“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 14

Pirmąkart Palanga surengė „Gintarinės snaigės“ šventę ir įteikė „Gintarines snaiges“ septyniems gerbiamiems iškiliems kurorto gyventojams. Renginys praėjusį šeštadienį į Palangos koncertų salę priviliojo apie 600 palangiškių ir kurorto svečių.
Rolandas Rastauskas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, vienas „Gintarinės snaigės“ komisijos narių, „Gintarinę snaigę“ ir „Metų šviesulio“ nominaciją įteikė Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausiajai bibliotekininkei kraštotyros darbui Bronislavai Spevakovienei.
Į sceną pakilęs Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios kunigas Sigitas Žilys „Gintarinę snaigę“ ir „Metų šeimos“ nominaciją įteikė Janinai ir Liudui Siručiams, ką tik atšventusiems 50-ąją santuokos sukaktį. Siručiai 1989 metais įkūrė šeimyną ir priglaudė likimo nuskriaustus vaikus.
Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis „Gintarinę snaigę“ ir nominaciją „Metų atsidavimas“ įteikė šventojiškių bendruomenės mylimai slaugytojai Dainai Jarulienei.
Palangos miesto garbės pilietė, grafikė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė „Gintarinę snaigę“ ir „Metų patirties“ nominaciją perdavė gydytojui pediatrui Alfredui Keruliui.
Palangos miesto garbės pilietis, mokslininkas Vladas Žulkus „Metų įkvėpimo“ nominaciją ir „Gintarinę snaigę“ įteikė Vytautui Kusui, žinomam kurorto poetui, dailininkui, kelių šimtų parodų autoriui, ekstravaganatiškam menininkui.
„Gintarinę snaigę“ ir „Metų širdies“ titulą pelnė žinoma Palangos mokytoja Kostancija Strikienė. Pakviesta į sceną energija trykštanti moteris mokė susirinkusiuosius neišsigąsti sunkumų ir net žadėjo pagal išgales padėti jiems ištikus.
Meras Šarūnas Vaitkus „Gintarinę snaigę“ ir „Metų meilės“ nominaciją įteikė palangiškiui Jurgiui Konstantinui Dapkui, su žmona darniai išgyvenusiam 60 metų. Paskutinius aštuonerius metus vyras paralyžuotą žmoną kantriai slaugė.
Vakarą vedė LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė bei palangiškė Inga Jurkštienė. Pastaroji prieš trylika metų pradėjo organizuoti ir įgyvendinti labdaros renginius Palangoje.
Renginyje dalyvavo ir savo vaikystės prisiminimais Palangoje dalijosi profesorius Liudas Mažylis, į sceną atsinešęs unikalią istorinių atvirukų kolekciją, skaitė savo šeimos susirašinėjimą su kai kuriais Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais.
Nuostabią renginio nuotaiką kūrė moderniai liaudišką muziką atliekantys grupės „Okata“ atlikėjai. Skambant jų dainoms scenoje įrengtame ekrane buvo rodomi lietuviškos gamtos vaizdai, šalies, pajūrio ir Palangos kraštovaizdžiai. Buvo demonstruojama Palangos kraštotyros, istorinė medžiaga, įdomūs filmuoti siužetai. Prisiminus istoriją, laiko ratas atsisuko iki šių dienų. Jis sustojo ties dabartimi.
„Gintarinės snaigės“ apdovanojimai bus įteikiami kiekvienais metais.

„Palangos tilto“ inf.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Septyni iškilūs palangiškiai gavo „Gintarines snaiges“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 14 | Rubrika: Miestas

Pirmąkart Palanga surengė „Gintarinės snaigės“ šventę ir įteikė „Gintarines snaiges“ septyniems gerbiamiems iškiliems kurorto gyventojams. Renginys praėjusį šeštadienį į Palangos koncertų salę priviliojo apie 600 palangiškių ir kurorto svečių.


Kasmet Palangos miesto savivaldybė organizuoja kultūros projektų atrankos konkursą, ir kaskart Savivaldybė gali prisidėti lėšomis prie išskirtinių renginių, džiuginančių žmones jau ne vienerius metus. Žinoma, pateikiama ir naujų pasiūlymų, kuriems taip pat skiriamas dalinis finansavimas. Šiemet iš 18 pateiktų kultūros projektų paraiškų iš dalies...


Daug šviesios ir pozityvios energijos suvažiavime, toli siekiantys perrinkto partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio tikslai, numatantys visos partijos ir valstybės modernizavimą, ir garbingi apdovanojimai daug gero dėl partijos padariusiems palangiškiams – tokios buvo pagrindinės iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavimo...


Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vyganto Rekašius: – Kiek pajamų už renginius Palangos Koncertų salėje yra gauta šiemet?


Artėjant Visų šventųjų dienai bei Vėlinėms, Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai pagerbė Anapilin išėjusias iškilias asmenybes – Nepriklausomybės Akto signatarą Algimantą Vincą Ulbą, Palangos miesto garbės pilietį grafą Alfredą Tiškevičių, buvusį Seimo narį Kęstutį Čilinską bei vienuolika Savivaldybės tarybos narių.


Per 100 milijonų litų metinį pelną skaičiuojančiam koncernui „Achemos grupė“ prireikė Palangos savivaldybės finansinės paramos – koncernas paprašė suteikti 160,5 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą kurorte esantiems koncerno viešbučiams. Vakar Tarybos posėdyje tokia lengvata buvo suteikta. Didelę įmonių grupę valdantis koncernas...


Trečiadienį  kurhauzo restauraciją atliekančios UAB „Pamario restauratorius“ darbų vadovas iš kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų priėmė milžinišką arbūzą, o iš Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio ir jo pavaduotojo Nerijaus Stasiulio – lininį maišelį su žemaitišku kaimišku sūriu ir šimtmetine. „Kad...


Ketvirtadienį įvykusiame miesto valdžios posėdyje aktyvioji kurorto bendruomenės dalis iš tribūnos pažėrė valdančiųjų ir mero adresu kaltinimus dėl mitingo, dėl sąmoningai sugalvotų kliūčių vykdant gyventojų apklausą, dėl  šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ savivalės bei dėl miestiečių ignoravimo.


Atestatus gavo paskutiniai abiturientai

Romualdas RIMA, 2009 07 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje vyko iškilminga šventė, kurioje abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šiuos svarbius vidurinį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus gavo 51 paskutinės, 32 – osios laidos, auklėtinis. Nuo šių metų rugsėjo mokykla taps pagrindine, kurioje vaikai mokysis iki 10 klasės.


Už pakinktus žiniasklaidai Lietuvos valdžia gavo Briuselio kirtį

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 14 | Rubrika: Miestas

Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis sako, kad diskutuodama dėl paramos žiniasklaidai, kuriai nuo 2009-ųjų išaugo mokestinė našta, Vyriausybė turi paisyti Europos Komisijos (EK) įspėjimų dėl šiuo metu Lietuvos žiniasklaidos rėmime galiojančios diskriminacinės padėties.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius