Prognozuota, kad į sezono atidarymo šventę Palangoje atvyks per 200 tūkst. svečių.

Prognozuota, kad į sezono atidarymo šventę Palangoje atvyks per 200 tūkst. svečių.

Sezono atidarymo šventė – ramesnė nei ankstesniais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 05 20

Kaip ir kasmet, į kurorto šventę Palangon suvažiavo minios žmonių iš visos Lietuvos ir ne tik iš mūsų šalies. Ir – kaip kasmet – specialiosios tarnybos buvo pasirengusios padėti visiems, kuriems prireikė pagalbos. Kaip pastebėjo „Palangos tilto“ kalbinti tarnybų vadovai bei atstovai, ši jubiliejų švenčiančios Lietuvos kultūros sostinės – Palangos – šventė buvo ramesnė nei ankstesniais metais.

Iškvietimai nepasitvirtino
„Labai rami kurorto šventė, ugniagesiams gelbėtojams darbo šiais metais nebuvo. Gaisrų nekilo, nuo tilto į jūrą niekas nei šoko, nei krito“, – paklaustas apie praėjusį savaitgalį sakė Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis.
Tiesa, būta kelių nepasitvirtinusių iškvietimų. Porą kartų ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į paplūdimį, nes buvo gauti signalai, jog ten švenčiantieji kūrena laužus.
„Nepasitvirtino ir dar vienas signalas. Mūsų tarnybai buvo pranešta, jog Vytauto gatvėje ant apleisto buvusių purvo gydyklų pastato stogo yra užlipęs žmogus, kuris gali nuo jo nušokti. Nuvykus į vietą, paaiškėjo, jog ten išdykavo, po pastatą landžiojo ir ant stogo užlipę buvo vaikai, kurie iki mums atvykstant išsilakstė“, – pasakojo V. Jarulis.
Rimtų traumų išvengta
Itin ramiu praėjusiu savaitgaliu – ypač žinant, kad į Palangą buvo suvažiavę daugybė švęsti nusitekusių žmonių – pasidžiaugė ir laikinai einanti Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento Bendrosios terapijos skyriaus vedėjos pareigas gydytoja Laima Jablonskienė.
„Kiek mums žinoma, greitosios medicininės pagalbos ekipažų iškvietimų buvo nedaug, be to, visi jie buvo susiję su nedidelėmis traumomis, jokių tragiškų ar sunkiais sveikatos sužalojimais pasibaigusių įvykių nebuvo“, – sakė L. Jablonskienė.
Į Palangos departamento priimamąjį per šį savaitgalį taip pat nebuvo tokių, kurie kreiptųsi dėl šventės metu patirtų didelių traumų. Šventusieji patyrė nubrozdinimų, kai kam buvo sumušta kakta. Rimtesnė trauma – dilbio lūžis.

Ramesnė nei kitais
metais

Darbo – kaip visada – nestigo Palangos policijos pareigūnams, kuriems talkino kolegos ne tik iš Klaipėdos apskrities. Priklausomai nuo paros laiko bei renginio masiškumo, vienu metu Palangos viešose vietose ir gatvėse budėdavo virš 20 pareigūnų su pagalbininkais. Bet, pasak Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko Gintauto Pocevičiaus, šių metų miesto šventė, palyginti su ankstesnių metų sezono atidarymo linksmybėmis, buvo rami.
„Kas tam turėjo įtakos, sunku pasakyti: ar pagaliau po truputį mokomės švęsti, ar kultūros sostinės vardas, ar tai, kad atvykusių į sezono atidarymą buvo kiek mažiau, nei, tarkime, pernai“, – svarstė G. Pocevičius, paminėjęs, jog pranešimų apie nusikalstamas veikas per savaitgalį neužfiksuota, nėra pradėta nei vieno ikiteisminio tyrimo.
Tačiau, kaip minėta, darbo pareigūnams, kuriems talkino ir policijos rėmėjai, užteko: iš viso per tris šventės dienas ir dvi naktis užfiksuota per 100 pranešimų.
„Paskambinusieji prašydavo pagalbos dėl viešosios tvarkos ar kelių eismo taisyklių pažeidimų: dėl to, kad užstatyti įvažiavimai į kiemus ar apskritai transporto priemonės ne vietoje pastatytos, dėl viešoje vietoje girtaujančių ir triukšmaujančių šventės svečių. Pastarųjų per savaitgalį į komisariatą buvo „parsivežta“ apie 30, o už alkoholio vartojimą viešosiose vietose dar surašyti 26 administraciniai tesės pažeidimų protokolai. Tokių protokolų buvo surašyta ir dėl kelių eismo taisyklių, ir dėl kitų pažeidimų – iš viso kelios dešimtys“, – sakė G. Pocevičius, pridūręs, jog patruliams įkliuvęs vienas neblaivus vairuotojas.

Solidesnė publika
Pasak Palangos švara ir tvarka besirūpinančios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, jokių ekstremalių situacijų nebūta: švenčiantieji ne tik kad neužvertė kurorto šiukšlėmis, o priešingai: buvo itin tvarkingi. Daugiausiai iš „netradicinių“ vietų – tilto prieigų ir kopų – primėtytų šiukšlių buvo surinkta šeštadienio vakarą po fejerverkų.
„Jeigu palygintume, kiek šiukšlių išvežėme po šventinio savaitgalio, galima sakyti, jog vasaros įkarštyje per ilguosius savaitgalius surenkame jų triskart daugiau, – sakė K. Skierus. – Tačiau tai nereiškia, jog buvo mažai svečių. Gal tik antplūdžio nesijautė, nes, visų pirma, nebuvo transporto kamščių, antra, daug renginių vyko skirtingose miesto vietose, ir atvykusieji galėjo pasirinkti juos pagal savo skonį“.
Pasak direktoriaus, iš to, kad beveik nebuvo sudaužytų butelių, nesimėtė tuščios skardinės ir kitokios greitų užkandžių bei gėrimų pakuotės, galima daryti išvadą, jog į Palangą atvažiavo solidi publika. Ir pats šventės laikas parinktas gerai: patys aršiausieji ir daugiausiai šiukšlių „prigaminantys“ poilsiautojai dabar rūpinasi egzaminais bei mokslo metų pabaiga.
„Sakydamas „solidi publika“ tikrai neturiu galvoj, kad programa buvo skirta vien pensininkams, kaip teko girdėti replikuojant. Renginių buvo pačių įvairiausių – ir chorai su orkestrais, ir gatvės muzikos diena, ir parodos – visokiam amžiui“, – pasidalijo savo nuomone K. Skierus.
 


Jūsų komentaras:

CAPTCHALabai AČIŪ ! 2013-05-21 08:38 (. / IP: 86.100.60.112)
Konstantinas Skierus - pagrindinis Palangos "kareivis", ištikimai budintis, ištisas kelias paras, todėl mieste, pajūryje - švaru !...Jo dėka Palanga ženkliai gražėja !..

Pastebėjimas... 2013-05-21 08:33 (. / IP: 86.100.60.112)
aut.: pensininkai - tai pagrindinis Lietuvos keiksmažodis, todėl vartotina -SENJORAI!

Taip pat skaitykite

Populiarūs laikraščio „Palangos tiltas“ kavaryčiai-susitikimai šiais metais baigėsi šį antradienį, būriui palangiškių ir svečių atėjus į „Fotokava“ kavinę, mūsų kavaryčių partnerį. Siurbčiojant kavą ir vaišinantis meduoliais, kiekvienas pasidalino įsimintiniausiais šiais metais įvykiais – Lietuvai, Palangai, kiekvienam...


„Kas ieško, tas randa“, – sakė kai kurie verslininkai, paklausti, kaip sekasi ieškoti beprasidedančiam vasaros sezonui darbuotojų. Tačiau visi kalbintieji sutiko, jog kasmet į Palangą vasaros sezonu prisikviesti kvalifikuotų darbuotojų tampa vis sunkiau, apskritai pastebi tendenciją, jog žmonių, kuriuos galėtum priimti dirbti, nebėra. Kur kas aktyviau darbų...


1921-ųjų kovo 30-oji ne visiems buvo šventė…

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 03 27 | Rubrika: Miestas

1921-aisiais kovo 30 dieną Palangos kraštą prijungus prie Lietuvos ir nubrėžus naują mūsų valstybės ir Latvijos sieną, šiuo istorijos posūkiu džiaugėsi ne visi. Jeigu Lietuvai ir Palangai tai buvo šventė, Šventosios gyventojai džiaugsmo nepatyrė. Dar ir dabar čia gyvenantys latvių palikuonys pamena tėvų ir senelių pasakojimus, kaip buvo išskirtos...


„Tik palangiškiai moka būti tokie vieningi, ir tik jie gali leisti sau švęsti tiesiai ant jūros kranto“, – juokavo Seimo nariai Agnė Bilotaitė, Paulius Saudargas bei buvęs premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Jonas Survila, šeštadienį atvykę pasveikinti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Palangos...


Kaip ir kasmet, į kurorto šventę Palangon suvažiavo minios žmonių iš visos Lietuvos ir ne tik iš mūsų šalies. Ir – kaip kasmet – specialiosios tarnybos buvo pasirengusios padėti visiems, kuriems prireikė pagalbos. Kaip pastebėjo „Palangos tilto“ kalbinti tarnybų vadovai bei atstovai, ši jubiliejų švenčiančios Lietuvos kultūros...


   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


Triušio metais svarbiausia nesiblaškyti kaip triušiui

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 29 | Rubrika: Miestas

„Manau, kad ateinantys Triušio metai tikrai bus ne blogesni, o tik dar geresni“,- kalbėjo „Pušyno“ vadovas V. Nesteckis. Tigro metai buvo kupini įtampos, įvairių pasikeitimų ir nebūtinai gerų, tą galėtų patvirtinti ne vienas lietuvis. Palangoje taip pat nuvilnijo ir smagių, ir tragiškų nutikimų banga. Susiduriantys su Palangos visuomenės kultūrinimu palangiškiai pamatė ir gerų perspektyvų...


Sunkiai suvokiama, tačiau kasmet Lietuvoje dingsta tūkstančiai šalies gyventojų. Ne išimtis ir Palanga. Palangos policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas Vaidas Vaškys teigė, kad šiuo metu Palangoje yra trys be žinios dingę žmonės. „Visi iš jų yra vyrai. Kriminalinės policijos pareigūnai visuose miestuose padeda vieni kitiems dirbti, tad į paieškas yra...


Pasitinkame 40-ąją kurorto šventę

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 12 | Rubrika: Miestas

Šį savaitgalį kurortas, kaip ir kasmet, skelbs vasaros sutiktuves. Šiemet vasaros sezono šventė minės jubiliejų – 40-uosius metus. Šia ypatinga proga visiems neabejotinai atgims prisiminimai, juo labiau tiems, kurie matė, kaip ši šventė užkariauja visų širdis ir kasmet suvilioja daugybę turistų, nekantriai laukiančių šiltų vasaros dienų. Kiek sykių buvo būgštauta dėl prasto oro ir...


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius