Sprendimą paimti vaiką iš motinos priėmė ne vienas socialinis darbuotojas

2017 11 27

„Palangos tilto“ straipsnis „Pyktis socialinėms darbuotojoms iššaukė skaudžias pasekmes – vaiko netektį“ (paskelbtas lapkričio 24 dieną) sulaukė didelės mūsų skaitytojų reakcijos. Redakcija sulaukė Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Ilonos Lingytės komentaro, kurį žemiau skelbiame.
Redakcija primena, kad rengiant minėtą publikaciją, savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrius atsisakė situaciją komentuoti.

Komentuoti situaciją, kuri susijusi su mažamečiu vaiku, visuomet yra sudėtinga, kadangi būtina užtikrinti, kad nebus pažeistos vaiko teisės. Vis dėlto šiuo atveju, kuomet straipsnyje pateikta tik vienašališka nuomonė, paaiškinti situaciją yra būtina.
Perskaičius vaiko motinos mintis skaitytojams galbūt gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad vaikai iš šeimos paimami be jokio pagrindo. Kalbant apie konkrečiai aprašytą situaciją būtina pabrėžti keletą aspektų. Pirmiausia svarbu paminėti, jog vaikas iš šeimos paimamas tik griežtai įstatymų nustatyta tvarka ir pagrindais. Šiuo konkrečiu atveju buvo iškilusi reali grėsmė vaiko sveikatai ir net gyvybei, todėl buvo būtina nedelsiant paimti vaiką iš motinos ir užtikrinti jam laikiną priežiūrą arba organizuoti teisės aktų nustatyta tvarka jo globą (rūpybą).
Atkreiptinas dėmesys, jog sprendimą skubos tvarka paimti vaiką iš motinos ir pasirūpinti vaiko laikinąja globa (rūpyba) priėmė ne vienas socialinis darbuotojas – priimant sprendimą dalyvavo du Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, du socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai ir greitosios pagalbos medikai. Nuspręsti net ir laikinai paimti vaiką iš šeimos yra nelengva, tačiau šiuo konkrečiu atveju kitos išeities nebuvo – toks sprendimas buvo būtinas ir priimtas įvertinus kilusią grėsmę vaiko saugumui. Tokioje aplinkoje mažylio palikti nebuvo galima. Motinos emocinė būsena visiems susirinkusiems specialistams sukėlė didžiulį nerimą.
Vaiką perduoti tėčiui nebuvo galimybės, kadangi jam yra skirta kardomoji priemonė – uždrausta artintis prie motinos ir mažylio. Paėmus vaiką iš nesaugios aplinkos ir nesant artimųjų, kurie galėtų laikinai pasirūpinti vaiku, mažylis laikinai apgyvendintas Palangos Vaikų socialinės globos skyriuje. Motinai sudarytos sąlygos lankyti mažylį ir bendrauti su juo, neprarasti ryšio su vaiku.
Siekdami, kad mažylis augtų prižiūrimas artimųjų, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai nedelsdami susisiekė su mažylio močiute bei kitais giminaičiais, gyvenančiais kitoje savivaldybėje, aiškinosi jų galimybes laikinai pasirūpinti vaiku. Atvykusi į Palangą vaiko močiutė aplankė anūką institucijoje ir sutiko ne tik laikinai juo pasirūpinti, bet ir padėti vaiko motinai (anksčiau motina artimųjų pagalbos atsisakė).
Priešingai, nei teigiama straipsnyje, vaiko motina nėra palikta be specialistų pagalbos – prieš keletą dienų iki šio įvykio motinai buvo pasiūlytos kompleksinės pagalbos šeimai priemonės Palangos socialinių paslaugų centre. Tačiau šio pasiūlymo moteris atsisakė. Susiklosčius krizinei situacijai ir skubiai paėmus vaiką iš jam nesaugios aplinkos, socialiniai darbuotojai motinos taip pat nepaliko be dėmesio – padėjo jai su daiktais persikelti į kitą būstą, skambina, bendrauja, konsultuoja.
Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad vaikas iš šeimos paimtas laikinai, o laikinosios globos (rūpybos) tikslas – grąžinti vaiką į šeimą, išnykus globos (rūpybos) nustatymo priežastims. Tęsiamas socialinės pagalbos mamai teikimas.

„Palangos tilto“ redakcija


Jūsų komentaras:

CAPTCHAsubine 2018-07-30 17:39 (subine@penis.com / IP: 78.57.245.0)
sveiki greitai supisti soc darbutojai mirs nes as nuzudysiu vaiko teisiu darbuotojus palangoje aisku

Taip pat skaitykite

Prieš porą metų bendrovės „Kantar TNS“ atliktas darbuotojų įsitraukimo tyrimas parodė, kad tik 13 proc. lietuvių save apibūdina kaip lojalius įmonei, kurioje dirba. Tačiau, panašu, kad kitaip jaučiasi „Tele2“ darbuotojai. Kai kurie jų čia dirba nuo pat įmonės veiklos pradžios, o savo miestuose jau yra tapę „Tele2” ambasadoriais.


„Palangos tilto“ straipsnis „Pyktis socialinėms darbuotojoms iššaukė skaudžias pasekmes – vaiko netektį“ (paskelbtas lapkričio 24 dieną) sulaukė didelės mūsų skaitytojų reakcijos. Redakcija sulaukė Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Ilonos Lingytės komentaro, kurį žemiau skelbiame. Redakcija primena...


Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia apie laimėtą konkursą. Dar šių metų pavasarį, Lietuvos mokinių biologijos olimpiados respublikinio etapo metu, buvo paskelbtas konkursas „Velykinis elektroforezės iššūkis“, kurio tikslas – sukonstruoti elektroforezės aparatą ir kuo kūrybiškiau atlikti dažų elektroforezę.


Klaipėdos apygardos teismas praėjusį penktadienį, birželio 30 dieną, išnagrinėjęs apeliacinius skundus dėl netinkamai laikomos Kurhauzo dalies paėmimo valstybės nuosavybėn, atlyginimo priteisimo ir žalos atlyginimo, pakeitė Palangos apylinkės teismo sprendimą ir nutarė išlikusią medinę pastato dalį, priklausančią pastato bendrasavininkui Gediminui Jackai, perduoti valstybės...


Ar Vytauto Didžiojo motinos vardas buvo Birutė?

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2016 05 16 | Rubrika: Nuomonės

Atrodytų, jog klausimas visai ne retorinis. Nuo pat Birutės, XV amžiuje didžiausios Europos valstybės – Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės – valdovo Vytauto motinos, vardo paminėjimo XVI a. pradžioje Vilniaus vyskupo Povilo Alšėniškio parašytoje „Bychovco kronikoje“ iki šių dienų toks klausimas nekėlė jokių abejonių ne tik eiliniams...


Šiandien, išgirdus apie Norvegijoje atimtus lietuvių vaikus, ne vienas baisisi nežmonišku Norvegijos vaikų tarnybų elgesiu. Nors norvegai tvirtina, jog mažųjų tėvai patys kalti, kad netenka savo atžalų, bet palangiškės Loretos Daškevičės siaubinga asmeninė patirtis byloja ką kita. „Kol pati nesusidūriau su norvegų vaikų tarnybomis, pati tvirtai...


Nori būti gera mama? Įsiklausyk į vaiką!

Psichologė Jelena BACHLINA, 2013 04 15 | Rubrika: Sveikata

Mieli skaitytojai, kaip manote, ar motinos požiūris į motinystę turi įtakos motinos-vaiko santykiams? Kadangi imliausi asmenybės raidos laikotarpiai yra iki šešerių metų ir šiais raidos periodais šeimos įtaka yra didžiausia, todėl apklausėme Palangos darželius „Nykštukas“, „Pasaka“, „Ąžuoliukas“ lankančių vaikų mamas.


Darbą baigianti Vyriausybė apsispręsti, ar toliau turės būti vykdomas Palangos aplinkkelio projektas, kurio vertė nuo projekto vykdymo pradžios išaugo beveik 40 mln. litų, palieka naujajai Vyriausybei, sako laikinai einantis pareigas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.


Darbo netekimo akivaizdoje Bernardas Skersys, savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyresnysis specialistas, visiems labiau žinomas kaip prisiekęs dviratininkas, o ne, kaip numato pareigybės, griūvančių pastatų sargas, nusprendė, kad geriausia gynyba – puolimas. Jau į teisminius ginčus su savivaldybe įsivėlęs valstybės tarnautojas žada nenurimti ir po valstybės tarnautojus įvertinančio...


Kovo pabaigoje Savivaldybės socialinio būsto skyrimo gyventojams klausimams nagrinėti komisija išnuomojo trijų kambarių 64,47 kv. m bendrojo ploto socialinį būstą, esantį Medvalakio g. 13-30, daugiavaikei mamai Gitanai Gadeikytei.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius