Palangoje šurmuliavo Stalo šventė

Linas Jegelevičius, "Palangos tilto" redaktorius, 2015 09 24
Palangoje šurmuliavo Stalo šventė

Tradicinė šventės „Palangos stalas“  diena- šeštadienis- pasitaikė  vasariškai šiltas, bet Jono Basanavičiaus gatvė nevirto į šniokštančią žmonių upę- kurorto verslininkai šnekėjo, kad kretingiškiai linksminasi taip pat šį šeštadienį vykstančioje Moliūgo šventėje. "Palangos tilto" korespondento foto kadruose- ryškiausios šventės akimirkos.

Vėliavų eisena
Šeštadienio rytą oficialūs Palangos svečiai, taip pat ir visi Stalo šventės rinkosi į aikštę prie Kurhauzo, kur vyko vaikų piešinių kreidelėmis akcija „Pieškime Europą“, o vidurdienį kas norėjo dalyvavo šv. Mišiose. Pasibaigus bendrai maldai, J. Basanavičiaus g. pradžioje Savivaldybės atstovai ir svečiai, kurorto meno kolektyvai, švietimo įstaigų atstovai ir visi norintys palangiškiai rikiavosi Vėliavų eisenai. Iki Jūratės ir Kastyčio skvero žengsiančioje eisenoje vėliavų plazdėjo kaip niekad daug – Lietuvos, Europos Sąjungos, Palangos, kurorto miestų-partnerių bei šių šalių valstybinės vėliavos.

Įteikimo ceremonija
Jūratės ir Kastyčio skvere 13.30 val. prasidėjo iškilminga Europos Garbės vėliavos įteikimo ceremonija. Šį Palangai labai svarbų įvertinimą kurorto merui Šarūnui Vaitkui įteikė Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos atstovas, LR Seimo narys Artūras Skardžius.
Ceremoniją papuošė Jūratės ir Kastyčio skvere netrukus po Europos Garbės vėliavos įteikimo prasidėjęs Palangos jaunųjų talentų koncertas, skirtas Europos kalbų dienai.
Europai skirtų temų netrūko ir J. Basanavičiaus gatvėje – čia palangiškiai, pristatydami savo įmones, įstaigas bei organizacijas, ne tik įrengė ilgiausią šalyje stalą, bet ir pasiūlė įvairių atrakcijų šventės dalyviams. Viena iš jų – viktorina „Pažink Europą“.

Rekordų gausa
Šventės „Palangos stalas“ organizatoriai svečius linksmino ir daugiau atrakcijų, viena iš jų – rekordų gausa. „Siekiame, kad šventė šiemet būtų kitokia – kuo daugiau įvairių rekordų vienu metu ir vienoje vietoje bei kuo daugiau Europos – iš artimesnio ir tolimesnio užsienio, – sakė Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis. – Norime šiemet šventėje parodyti viską, ką Palanga turi geriausio – parodysime visus Palangos rekordus“.
Vienoje vietoje – J. Basanavičiaus gatvėje – buvo galima išvysti ne tik didžiausią (3,68 metro) ir mažiausią (1 centimetro) stalus, palangiškio menininko Vytauto Kuso rekordus (mažiausią Lietuvoje poezijos knygą – 8 ir 9 milimetrų, ką tik užregistruotą naują šalies rekordą – mažiausią baldų komplektą (staliuko aukštis siekia 9 milimetrus, kėdės – 7 milimetrus), ilgiausią Lietuvoje miniatiūrą, kurios ilgis siekia 10 metrų), bet ir aukščiausiai (daugiau nei 500 metų) iškeltus, danguje plevėsuojančius aitvarus-vėliavas. Taip pat Stalo šventės organizatoriai parodė ilgiausius šalyje gintarinius karolius (282 metrai), tautodailininko Alberto Bukausko sukurtus didžiausius šalyje, dviejų metrų aukščio gintarinį margutį bei dvejų metrų ilgio gintarinę stintą, tautodailininkės Jolantos Liutikienės vadovaujamų mažųjų Palangos ir Šventosios pradinukų suvertą ilgiausią šalyje 20,5 metro ilgio gintarinę Kalėdų eglutės girliandą.

Gineso rekordininkas
Stalo šventę praturtino ir 12 kartų pasaulio rekordininkas Antanas Kontrimas – jo 1,385 tonos sveriantis dviratis buvo minamas J. Basanavičiaus gatve siekiant naujo Gineso rekordo.
Pats A. Kontrimas, anot N. Stasiulio, nusiteikęs rekordo siekti ne vienas, o drauge su visais to pageidaujančiais Stalo šventės dalyviais.
Sporto mėgėjams bus primintas ir linijinių šokių Gineso rekordas, pasiektas praėjusiais metais festivalio „Sportas visiems“ metu, kuomet vienu metu Palangoje linijinius šokius vienoje linijoje šoko per 2700 žmonių.
Tarp kitų kvapą užgniaužiančių, ryškių „Palangos stalo“ renginių – „Tūkstančio šypsenų“ akcija, gintaro kiaušinio dėliojimas, linijiniai šokai ir kiti.

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHArunkelis 2015-09-28 21:13 (; / IP: 78.57.226.210)
a, a UZKLNIS buvo???

mere, mere 2015-09-25 08:41 (IP: 78.57.226.210)
a,a UZKALNIS bus ???

Taip pat skaitykite

Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos miesto garbės pilietis Danius Puodžius pirmadienį, spalio 28 d., minėjo savo 84 -ąjį gimtadienį, ta proga D. Puodžių pasveikino kurorto vadovai – miesto meras Šarūnas Vaitkus, mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas bei mero patarėjas Pranas Žeimys.


Palangos Birutės parko paplūdimyje vos prasidėjus vasarai ir vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava. Tai – visame pasaulyje pripažįstamas įvertinimas, liudijantis, kad paplūdimys atitinka aukščiausius aplinkosauginės kokybės reikalavimus. Sprendimą Palangos miesto savivaldybės Birutės parko paplūdimį 2019 m. vasaros sezonui apdovanoti Mėlynąja vėliava priėmė Mėlynosios vėliavos...


Palangos Birutės parkas šių metų vasaros sezonui ir vėl apdovanotas Mėlynąja vėliava – taip apsisprendė Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinė taryba. Mėlynoji vėliava – ženklas, patvirtinantis, kad šis paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus.


Sekmadienį palangiškiai traukė į Palangos kurhauzą, kur buvo įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos žymiai kurorto menininkei Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei. Taip pat išdalinta ne viena Palangos miesto vėliava. Šįkart jos atiteko tų daugiabučių namų, kurie jau atnaujinti, atstovams.


Gegužės 20-22 dienomis Palangoje vyks tradicinė vasaros sezono pradžios „Myliu Palangą 2016“ šventė. Miestas tikisi sulaukti daug svečių. Kad atvykusių automobiliais šventės dalyvių nuotaikos neaptemdytų patirti nepatogumai, mieste laikinai bus keičiama eismo tvarka.


Kurorto šventės „Myliu Palangą“ metu Palangai įteikta Mėlynoji vėliava, patvirtinanti, kad paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Ji Birutės parko paplūdimyje suplevėsuos birželio 1 d. Mėlynosios vėliavos programa yra skirta savivaldybėms, plėtojančioms turizmo paslaugas. Šiuo aukščiausią kokybę liudijančiu simboliu vasaros sezonui...


Pasveikino naująjį Palangos miesto garbės pilietį J. Brindzą

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 02 | Rubrika: Miestas

Palangos vadovai – meras Šarūnas Vaitkus bei vicemeras Saulius Simė – pirmadienį pasveikino naująjį Palangos miesto garbės pilietį Joną Brindzą bei įteikė jam kvietimą dalyvauti gruodžio 14 d. vyksiančioje Kurhauzo atidarymo šventėje. Šio renginio metu J. Brindzai bus įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Palangiškių stalo tenisininkų pergalės

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Sporto centro salėje vyko Lietuvos stalo teniso 61-osios IV lygos komandinio čempionato finalinio etapo varžybos dėl 19 - 24 vietos. Palangos stalo teniso komanda „Naglis“ ture iškovojo visas pergales ir Lietuvos IV lygos stalo teniso komandinėse pirmenybėse iškovojo 21 vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas