Su gandrais nuvykę „Tramtatulio“ dalyviai grįžo su laimėjimais

Su gandrais nuvykę „Tramtatulio“ dalyviai grįžo su laimėjimais

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 05 06

Šiemet „Tramtatulio“ konkursas buvo itin dosnus palangiškiams, nors jiems laimėjimai nėra naujiena, visgi teigiami įvertinimai visuomet džiugina. Jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų konkurse kurorto jaunieji muzikantai – Moksleivių klubo folklorinio ansamblio muzikantas Jorintas Liakas ir dainininkas Laurynas Bauža (mokytoja Diana Šeduikienė) bei S.Vainiūno muzikos mokyklos kapela (mokytoja Jurgita Marcinkutė-Petkienė) – grįžo tapę laureatais.

 

 

Vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“ rengiamas kas dveji metai, siekiant skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine kultūra, suvokti jos vertę, ugdyti pavienius jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus. Šiųmetinė „Tramtatulis 2011“ konkurso naujovė buvo ta, jog buvo organizuojami regioniniai ratai, kuriuose dalyvavo savivaldybėse išrinkti laureatai. Tad juose teko suktis ir palangiškiams. Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, kaip įprastai šio darželio kolektyvui maloniai priglaudus konkurso dalyvius, paaiškėjo Palangos geriausieji, kurie vyko į Žemaitijos ir Klaipėdos krašto regioninį ratą Telšiuose. Palangiškiai, pasak vertintojų, šiame rate pasirodė išties stipriausiai. Tad „gavę palaiminimą“ jie išvyko į Kauną – į trečiąjį respublikinį ratą, kuriame ir paaiškėjo, jog buvo keliauta ne veltui.

„Kai vykom į Telšius buvo ankstyvas pavasaris, kelyje tik vienas kitas parskridęs paukštis akį džiugino, gandrų dar nė vienas nebuvome matę. Netikėtai pastebėjome priešais ratu besukantį didelį gandrų būrį – visiems tai buvo didelė staigmena. „Ką tai galėtų reikšti?“, - visi susižvalgę diskutavome. Juk yra sakoma, kokį gandrą pirmąkart pamatysi, tokie ir metai bus: jei stovintį lizde – šiemet daugiau namuose praleisi, jei skrendantį – daug keliausi. O čia dabar – visas būrys ratu suko!“ Ko gero dar ne vieną kartą su „Kikilio“ vaikais šiemet keliausime“, - taip visi nusprendėme. Ir išties, visi toje mašinoje važiavę vaikai tapo laureatais“, - prisiminusi papasakojo Moksleivių klubo mokytoja D.Šeduikienė.

Pirmasis respublikinis konkursas vyko 2005 metais, dabar rengiamas kas antri metai. Nuolat daugėjant dalyvių, pradėti organizuoti regioniniai ratai. Po konkurso parengiama ir išleidžiama laureatų kompaktinė plokštelė – vaikų talento liudijimas, šia priemone vėliau gali pasinaudoti ir pedagogai.

Palangiškiai visuomet – ištikimi „Tramtatulio“ dalyviai, nuolat paliekantys pėdsaką apie save. Pirmaisiais metais jiems atiteko net penki apdovanojimai – trims laureatams: Gabijai Paulikaitei (mokytoja V.Juozapavičienė), skaitovui Algirdui Benečiui (mokytojos L.Zubienė, L.Benetienė) bei dainininkui Vaidui Mockui (mokytoja N.Petrauskienė) ir du diplomantai: Moksleivių klubo folklorinio ansamblio „Kikilis“ kapela ir skaitovas Mantas Bertašius.

2007 metais laureato diplomą gavo mokytojos V.Juozapavičienės mokinė Ieva Gabrytė (Moksleivių klubas), diplomantais tapo „Kikilio“ ir Muzikos mokyklos kapela. O po dviejų metų laureatais tapo lopšelio-darželio „Gintarėlis“ dainininkė Aistė Kubiliūtė (mokytoja V.Juozapavičienė) bei Moksleivių klubo folklorinio ansamblio „Kikilis“ kapela (mokytoja D.Šeduikienė).

Su įspūdžiais į Palangą grįžę vaikai sulaukė vėl malonaus pagerbimo, netrukus vyks įrašyti kompaktinės plokštelės. „Respublikinis liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tramtatulis“ – tai rimtas iššūkis visų pirma mokytojui, vadovui ir žinoma patiems atlikėjams. Šis konkursas S.Vainiūno muzikos mokyklos kolektyvui jau trečias. Iki šiolei aukščiausias įvertinimas buvo diplomantų vardas 2007 metais“, - pasidžiaugė laimėjimu Muzikos mokyklos mokytoja J.Marcinkutė-Petkienė. Pasak jos, mintis, kad pavyks tapti laureatais, kirbėjo tik pačioje tolimiausioje širdies gelmėje, o mokytojai teko nugalėti visas netikėtas kliūtis ir nepasiduoti.

„Muzikos mokykos auklėtiniai puikiai muzikuoja pasirinktais muzikos instrumentais, supranta muzikos raštą, pažįsta scenos jaudulį, bet pasiruošti tokiam konkursui, to nepakanka. Muzikavimo tradicijų lietuvių liaudies instrumentais taip paprastai iš natų neišmoksi, teko nevieną audio įrašą paklausyti, surasti tinkamą repertuarą, iššifruoti ir pritaikyti kaip „Jurgiui kepurę“ instrumentams, bei atlikėjams“, - savo potyriais pasidalino pedagogė J.Marcinkutė-Petkienė. Pasak jos, sėkmę nulėmė puikus, kaip „kumštis“ kolektyvas, vaikų nuoširdumas ir mokytojos atkaklumas.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Gegužės 2-4 dienomis Palangoje, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, vyko ilgametes tradicijas turintis jaunųjų filologų konkursas, į kurį šiemet buvo pakviesti 124 mokiniai.


Vasario 15 dieną Kelmės Algirdo Lipeikos meno mokykloje vyko IV respublikinis kamerinių instrumentinių ansamblių konkursas „Karamelė“. Konkurse dalyvavo 50 ansamblių iš 14 šalies muzikos ir meno mokyklų. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos jaunieji atlikėjai konkurso perklausose pasirodė puikiai.   


Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistai Algirdas Benetis, Mantas Leonardo Lizzi ir jų mokytoja Nijolė Daukšienė moksleivių rudens atostogų metu vyko į festivalį „Tarptautinės akordeono dienos Prahoje“. Festivalio metu vyko koncertai ir II-asis tarptautinis akordeonistų konkursas. Svečių koncerte Mantas ir Algirdas grojo duetu ir solo. Stebint tarptautinei...


Spalio 28-30 d. Grasse (Prancūzija) vyko XXIX Tarptautinis klasikinio šokio konkursas. Konkurse dalyvavo 170 baleto šokėjų iš Prancūzijos, Belgijos, Japonijos, Nyderlandų, Kanados, Bulgarijos, Švedijos, Italijos, Norvegijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo ir šokių mokyklos „Coda“ atstovės iš Palangos – Amelija Butenytė ir Goda...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė, matematikos mokytoja Laimutė Benetienė jau ne pirmus metus vadovauja šiai švietimo įstaigai. Ilgą pedagoginį darbo stažą turinti mokyklos vadovė teigė visada norėjusi būti mokytoja, todėl niekada nesvarsčiusi apie kitokią galimybę. Nuo pedagoginės praktikos laikų pamilusi V. Jurgučio mokyklą, pedagogė džiaugėsi, jog...


Antradienį miesto Tarybos posėdžių salėje iškilmingai pagerbti Palangos sporto centro – ‚Lalila“ jaunieji krepšininkai, 2012/2013 m. sezono Moksleivių krepšinio lygos (MKL) Jaunių vaikinų „B“ čempionate įveikę visus varžovus ir tapę Lietuvos čempionais. Šventojoje finišavusiame 1996 m. gimimo jaunių krepšinio čempionate...


Mama: daugumai iš mūsų šis žmogus yra vienas svarbiausių gyvenime. Tik į žengus į mokyklą, jau pirmoje klasėje, vaikučiai gauna dar vieną mamą – savo auklėtoją. Keičiantis mokykloms – keičiasi ir „mamos“. Deja, ne visiems pasiseka turėti tokią auklėtoją, kurią jie galėtų pavadinti antrąja mama. Tačiau IV d Palangos senosios gimnazijos klasė tikrai gali...


Šiemet „Tramtatulio“ konkursas buvo itin dosnus palangiškiams, nors jiems laimėjimai nėra naujiena, visgi teigiami įvertinimai visuomet džiugina. Jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų konkurse kurorto jaunieji muzikantai – Moksleivių klubo folklorinio ansamblio muzikantas Jorintas Liakas ir dainininkas Laurynas Bauža (mokytoja Diana Šeduikienė) bei S.Vainiūno muzikos mokyklos kapela (mokytoja...


Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rūta Paulikienė drąsiai prisipažįsta: „Man mokslas – didžiulė vertybė, aistra ir stimulas gyvenime. Esu fanatikė, visas jėgas atiduodanti būtent jam“. Nors sakoma, jog šiuolaikiniai mokiniai – nemotyvuoti ir nenorintys dirbti, mokytoja tvirtina priešingai.


Palangiškiai šokėjai vėl grįžo su pergalėmis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 17 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį savaitgalį Alytuje vykusiame Lietuvos klasikinių šokių čempionate vėl sužibėjo palangiškiai. Visos keturios čempionate dalyvavusios poros grįžo su laurais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius