Subūrė „Svajonių komandas“

2018 03 02
Subūrė „Svajonių komandas“

Palangos senosios gimnazijos mokytojų ir mokinių komanda atrinkta dalyvauti Britų tarybos kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuotame projekte „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams&Teams“)– Europoje sėkmingai įgyvendintas projektas mūsų šalyje organizuojamas pirmą kartą.
Šiuo projektu siekiama skatinti Klaipėdos regiono mokyklų bendradarbiavimą. Projekte pakviestos dalyvauti ir Klaipėdos Simono Dacho progimnazija, Klaipėdos „Baltijos“ gimnazija, Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija, Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazija, Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazija, Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija, Klaipėdos „Santarvės“ progimnazija, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija. Projektas „Svajonių komandos“ skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių iki 16 metų organizacinius gebėjimus, darbo komandoje įgūdžius, bendravimą, bendradarbiavimą – lyderio sugebėjimus.
I projekto etapas vyko 2018 m. sausio 15-18dienomis. Joje dalyvavo 22 pedagogai iš atrinktų Klaipėdos regiono mokyklų. Palangai atstovavo Palangos senosios gimnazijos mokytojai Dalia Rakauskienė ir Vitalijus Kirilovas. Mokymus vedė lektorės VivHolt ir SarahThorp iš Didžiosios Britanijos, „YouthSportTrustInternational“ organizacijos.
Intensyviuose lyderystės mokymuose pedagogams koncentruotai pateikta, kad sportas – tai universali priemonė vaikų ir jaunimo iššūkiams įveikti, jų lavinimui, lyderystės ugdymui. Tam, kad būtų pasiektas galutinis „Dreamsandteams“ tikslas, pedagogai susibūrė į tris komandas – po tris, keturias mokyklas.Palangos senosios gimnazijos komanda jau dabar vykdo bendrus mokymus mokiniams kartu su Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos mokytojais ir mokiniais bei „Aitvaro“ gimnazija. Vykdomi aktyvūs jaunųjų lyderių mokymai. Kovo 14 dieną miesto sporto arenoje Gabija Gliožerytė, Gintarė Jasiūnaitė, Ugnė Butkevičiūtė, Deividas Kryževičius, Dovydas Žemaitaitis ir Adomas Šimkus kartu su savo bendraminčiais iš Klaipėdos gimnazijų vykdys projekto „Svajonių komandos“sporto renginį jaunesniems Palangos mokyklų ir Klaipėdos mokyklų pradinių klasių mokiniams. Planuojama sukviesti į sporto šventę per 220 mokinukų.
Šiuo metu vyksta intensyvūs mokymai, detalių studijavimas, organizavimas. Laukiame puikios jaunųjų lyderių veiklos.

„Dreamsandteams“ narė Dalia RAKAUSKIENĖ

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Paminėta Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 17 | Rubrika: Miestas

Asociacija „Paguoda” jau 8-ąjį kartą vasario 15-ąją subūrė vėžio paliestas vaikų šeimas, medicinos darbuotojus į tradicinį susitikimą „Nuo ligoninės iki bendruomenės”.


Palangiškės Ilonos Emanuelsson gyvenimas, ko gero, ne vienam primintų pasaką: verslininkė kartu su savo švedu vyru Joakimu ir judviejų vaikais, šešiamečiu Viggo ir aštuonmete Vera, gyvena Šveicarijoje, miestelyje tarp Lozanos ir Ženevos – namas stovi šalia Ženevos ežero kranto, Ilonos kosmetikos verslas klesti, jos labdaros iniciatyvas...


Praėjusį savaitgalį, vasario 26-27 d., šeimas subūrė Palangos miesto šeimų tinklinio turnyras, skirtas tinklinio skyriaus 40-mečiui paminėti. Į jį susirinko 18 komandų, sudarytų iš dviejų šeimos narių. Kaip teigė šio turnyro organizatoriai Irena ir Rimas Švaniai, planuojama kasmet suburti tinklinio mėgėjus, taip turnyras taps tradiciniu.


Palangos senosios gimnazijos mokytojų ir mokinių komanda atrinkta dalyvauti Britų tarybos kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuotame projekte „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams&Teams“)– Europoje sėkmingai įgyvendintas projektas mūsų šalyje organizuojamas pirmą kartą.


Kaip aš,  dabar žurnalistas su tarptautine karjera,  prieš 10 metų pakliuvau į Jungtinių Amerikos Valstijų žvalgybos CŽV akiratį? Prisipažinsiu: sunku tai trumpai paaiškinti. Mano, keturiasdešimtmečio vyro gyvenimo istorija, gan ryški- jos dešimt metų priklauso Amerikai. Nesigailiu „svajonių šalyje“ praleistų metų...


Savaitgalį Palangoje nuvilnijęs tarptautinis šokių festivalis „Palangos rimtu 2013“ sulaukė pačių geriausių vertinimų – į kurortą susibūrę šokio entuziastai džiaugėsi galimybe savaitgalį praleisti kartu su bendraminčiais.


Bene „šilčiausia“ vietele galima vadinti darbą valstybės tarnyboje – laukia geras garantuotas darbo užmokestis, laisvi savaitgaliai, komandiruotės. Ar pagrįstai darbą savivaldybės įstaigose vadiname svajonių darbu? Kas daugiausiai uždirba Palangoje?


Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, nemokamas mokinių maitinimas šalies biudžetui kainuos daugiau kaip 112 milijonų litų. Palangos socialinės rūpybos skyriaus vedėjos Genutės Kavarzienės teigimu, Palangos mieste nemokamai maitinasi 455 mokiniai.


Lapkričio 22-ąją Palangos miesto lopšelis-darželis „Nykštukas“ ėmė švęsti savo, nors ir ne jubiliejinę, tačiau išties garbingą sukaktį. Darželis jau suskaičiavo 38 metus, per kuriuos išleista į gyvenimą daugybę „nykštukiečių“.


Spalio 22-ąją mokykla-darželis „Pasaka“ subūrė gausų būrį palangiškių, kurie sveikino mokymo įstaigą 25 metų sukakties proga. „Paskendę“ gėlių jūroje, apsupti vaikų krykštavimo susirinkusieji itin išradingai ir linksmai atšventė gimtadienį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas