Susimokėti už vandenį gyventojus priverčia ir šaukimai atvykti į teismą dėl skolos

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 02 02

Kiekvienais metais vandens, šilumos, komunalinių patarnavimų paslaugas teikiančios įmonės vargsta su skolininkais. UAB „Palangos vandenys“-ne išimtis. „Skolininkų turime daug ir įvairių. Jų padaugėja, kai bankrutuoja įmonės, kai pablogėja jų ir gyventojų mokumas dėl pablogėjusios ekonominės padėties. Dažnai butai parduodami kartu su skola, ne visada naujas buto šeiminkas moka senas skolas. Neretai gyventojai, gyvenantys kituose miestuose, vėluoja mokėti už jų nuosavybėje Palangoje suteiktas paslaugas“,- sakė UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus.

 

Skola yra fiksuojama tada, kai nemokama daugiau kaip du mėnesius po einamojo ataskaitinio mėnesio. Bendros vartotojų (abonentų) skolos 2010 metų sausio 1 dieną Palangoje sudarė 485,1 tūkstančių litų. Iš šios sumos įmonės ir organizacijos skolingos 327,6 tūkstančių litų, o gyventojai - 157,5 tūkstančių litų.

 Kaip informavo P. Madzajus, daugiausia įsiskolinusi yra UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“, kurios skola sudaro 273,6 tūkstančių litų. Galbūt būtent dėl šios priežasties UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ direktorius nenorėjo „Palangos tiltui“ teikti informacijos dėl savo skolininkų, nes patys yra kitų skolininkų sąraše?

 „Visos skolos yra mūsų ir skolininko reikalas, todėl nieko nenoriu komentuoti apie skolininkus“,- kalbėjo direktorius.

„Taip pat daugiau kaip 2 mėnesius vėluoja mokėti UAB „Gamanta“ , UAB „Palangos agila“, UAB „Pajūrio alka“ , UAB „Palangos linas“, kai kurios kitos įmonės‘‘,- pasakojo P. Madzajus.

Gyventojų įsiskolinimai siekia nuo 200 iki 2 tūkstančių litų.

Per 2010 metus perdavė 11 bylų teismui dėl skolų priteisimo ir 14 bylų perduota anstoliams išieškoti skolas iš skolininkų. 2010 metais trims įmonėms iškeltos bankroto bylos, o iš viso yra 18 įmonių (skolininkai), kurioms iškeltos bankroto bylos. Praėjusiais metais antstoliai iš skolininkų išieškojo 3554 litų.

 „Gyventojus skolininkus perduodame teismui, kad bendrovei tenkintų ieškinį, priteistų skolas už vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo teikiamas paslaugas ir kad  toliau bendrovei  skolą galėtų išieškoti antstoliai. Tačiau būna dažni atvejai, kai tie gyventojai, kurie jau yra perduoti teismui dėl skolos priteisimo, dar neįvykus teismo posėdžiui, ateina į bendrovę ir susimoka visą skolą“, – teigė P. Madzajus.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Prieš porą metų bendrovės „Kantar TNS“ atliktas darbuotojų įsitraukimo tyrimas parodė, kad tik 13 proc. lietuvių save apibūdina kaip lojalius įmonei, kurioje dirba. Tačiau, panašu, kad kitaip jaučiasi „Tele2“ darbuotojai. Kai kurie jų čia dirba nuo pat įmonės veiklos pradžios, o savo miestuose jau yra tapę „Tele2” ambasadoriais.


Informuojame, kad UAB „Palangos vandenys“ ne kurortinio sezono metu atlieka vandentiekio tinklų plovimą. Tai yra būtina norint palaikyti gerą jų būklę, kadangi didelė dalis Palangos miesto vandentiekio tinklų eksploatuojama jau daugiau kaip 30-40 metų. Tinklai plaunami visoje Lietuvoje taikomu vandentiekio tinklų plovimo metodu „vanduo-oras“. Atliekant darbus vandens...


Vytautas Stalmokas 2008–2011 m. ėjo Palangos mero pareigas ir tikrai rūpinosi reikalais kurorte. Tiesa, ne tik Lietuvos kurorte, kuriam vadovavo. Eidamas mero pareigas, tuometis liberalcentristas, dabar priklausantis Liberalų sąjūdžiui, vieną po kito kepė nuo rinkėjų nuslėptus verslus Bulgarijos pajūryje.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Vandens Palangoje – daug ir labai geros kokybės, bet šis natūralus gamtos turtas – anaiptol ne dovana kiekvienam vandens vartotojui. UAB „Palangos vandenys“ galvos skausmas – nesąžiningi ar neišgalintys už vandens tiekimą bei nuotekų šalinimą susimokėti klientai. Nors bendrovė turi įstatymo galias atjungti vandenį ar kanalizaciją...


Ilgametis UAB „Palangos vandenys“ vadovas Pranas Madzajus šiandien miesto bibliotekoje atidarys parodą, skirtą kurorto vandentiekio įmonės 105-osioms metinėms, bet jo mintys jau kitur – direktorius daug kam netikėtai nusprendė įteikti pareiškimą dėl išėjimo iš darbo. Toks jo sprendimas kurorte jau pakurstė spėliojimus: kokie motyvai slypi už tokio...


Palangos miesto savivaldybė bei UAB „Palangos vandenys“ įgyvendina Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Palangos mieste (Vilimiškės, Nemirsetos, Kunigiškių, Monciškės gyvenamuosiuose kvartaluose)“. Ją įgyvendinus gyventojams nebereikės sukti galvos dėl geriamo vandens kokybės bei buitinių...


Kiekvienais metais vandens, šilumos, komunalinių patarnavimų paslaugas teikiančios įmonės vargsta su skolininkais. UAB „Palangos vandenys“-ne išimtis. „Skolininkų turime daug ir įvairių. Jų padaugėja, kai bankrutuoja įmonės, kai pablogėja jų ir gyventojų mokumas dėl pablogėjusios ekonominės padėties. Dažnai butai parduodami kartu su skola, ne visada naujas buto šeiminkas moka senas skolas....


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius