Svečių viliotinis: Naujųjų sutiktuvėms žadamas ir dvasių apsilankymas, ir karštas desertas pajūryje

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2014 12 04
Svečių viliotinis: Naujųjų sutiktuvėms žadamas ir dvasių apsilankymas, ir karštas desertas pajūryje

Artėjant bene gražiausioms metų šventėms daugelis planuoja, kaip, su kuo ir kur jas švęsti. Daugelis sutinka, kad Kalėdos – šeimos šventė, pasitinkama namuose su artimaisiais, o štai Naujųjų sutiktuvėms ne vienas linkęs pasirinkti barą, restoraną ar kavinę. „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip pastarieji ruošiasi paskutiniam šių metų vakarui, kuo per šią ypatingą šventę jie planuoja nustebinti savo lankytojus.
Kunigiškių restorano „Medūza“ direktorė Živilė Antropikienė sakė, jog lankytojams labai patinka, kad jos vadovaujama įstaiga esanti arti jūros. Pasiteiravus, ką restoranas siūlo naujų metų sutikimui, pašnekovė pabrėžė ramybę ir jaukumą. „Kadangi esame „mažiukai“, tai labai išsiplėsti negalime, bet kompensuojame tai kitais dalykais. Pas mus labai jauki aplinka, groja muzikantai – skamba akordeonas bei saksofonas, patiekiama romantiška, rami vakarienė. Dėl naujametinių patiekalų kol kas nesame apsisprendę, tačiau paprastai visada šiai šventei stengiamės patiekti ką nors naujo ir įdomaus. O pavalgę visi kartu einame prie jūros sutikti Naujųjų. Pajūryje būna gražu – iš miesto matosi fejerverkai. Tuo mes ir traukiame klientus, kad esame arti jūros ir Naujųjų metų sutikti einame būtent čia. Žinoma, eiti niekas neverčia, žmonės patys sprendžia, bet paprastai visi eina“, – kalbėjo pašnekovė.
Restorano „Fėjų vyninė“ direktorė Kristina Kudžmaitytė žadėjo, jog, sutinkant Naujuosius metus pas juos, nuobodžiauti neteks. „Koncertuos jaunatviška grupė „Tiramisu“, parodijų šou, atlikėja Asta Deniskinaitė, kuri prisistato Neferitės pseudonimu“, – vardijo direktorė.
Kalbėdama apie naujametinį meniu, K. Kudžmaitytė sakė: „Karšti užkandžiai, į kainą įskaičiuotas šampanizuoto vyno arba vyno butelis porai. Turbūt kiekviena kavinė naujiems metams ruošia atskirą meniu. Pas mus bus patiekiami ir anksčiau siūlyti, ir nauji, būtent Naujųjų sutikimui skirti patiekalai. Iš naujų patiekalų bus karšti. Jie bus kitokie negu siūlomi kasdien. Ir desertas – naujiena. Bus patiektas didelis, gražus tortas. Vienas visiems klientams. O paskui mes jį gabaliukais padalinsime“.
Vidurnaktį restorane „Fėjų vyninė“ naujųjų metų ugnį atneš apsilankiusi vyninės dvasia – fėja. O po vidurnakčio lankytojus pašėlti kvies naktinė diskoteka.
Kavinėje „Armėniška virtuvė“ naujametiniam vakarui daug naujovių neplanuojama. Kavinės savininkė Inga Drakšaitė, paklausta, kas siūloma klientams naujų metų išvakarėse, sakė: „Jokių ypatingų naujovių neplanuojame. Vakarėlis bus, ir viskas. Gros gyva muzika, muzikantas visus linksmins“.
Pasmalsavus, kuo šventinį vakarą kavinė vaišins lankytojus, pašnekovė teigė, jog naujienų šios dienos valgiaraštyje nenumatoma. „Meniu – tas pats, niekas nesikeičia“, – sakė kavinės savininkė ir pridūrė, jog Naujųjų vakarą „Armėniška virtuvė“ dirbs iki vėlumos, tad 2015-uosius čia bus galima sutikti.
Tie, kas planuoja sutikti Naujuosius Palangos kavinėje „Luiza“, gali tikėtis susitikimo su Seneliu Šalčiu. Kavinės savininkė Irena Staponienė išdavė, jog čia planuojamas šio personažo apsilankymas. „Be jo dar vyks šokiai iki ryto, virtuvė taip pat dirbs iki ryto. Pasamdome ką nors iš darbuotojų, kad jis pabūtų Seniu Šalčiu. Šis ateina, atneša kokių dovanėlių. Pastebėjau, kad daugiausiai žmonės nori šokti, susėdę pašneka. Muzikantas – labai gabus, tai jis ir groja, ir veda programą. Bet pas mus programa trunka neilgai, nes tokios ilgos, ištęstos žmonės nemėgsta. Esame mėginę įvairius variantus, bet pastebėjome, kad lankytojams ilgi renginiai nusibosta – jie nori pabūti su savais, pasišokti“, – kalbėjo pašnekovė.
Pasmalsavus, kas naujo Naujųjų sutikimui numatoma „Luizos“ valgiaraštyje, I. Staponienė sakė: „Meniu dar naujo nieko nesugalvojome, bet planuojame. Reikės kalbėtis su darbuotoja. Šiaip įėjimas pas mus kainuos 25 litai žmogui, atėję lankytojai ant stalų jau ras padėta šampano, „Rafaelo“, vaisių. O toliau jau laisvai žmonės patys renkasi ir užsisako, ką nori“.
Kavinėje „Floros simfonija“ Naujuosius pasitinkančius klientus nustebins ypatingo vokalo savininkas ir Katažina. Direktoriaus pavaduotojas Henrikas Tautkus, kalbėdamas apie Naujųjų sutikimą kavinėje, sakė, jog juos pasirinkusių lankytojų lauks šventinė programa. „Pas mus bus programa su Katažina, taip pat specialiai pas mus atvyksta Valerij Jusupov. Jo balsas – ypatingas. Programa tęsis iki ketvirtos valandos ryto. Ir virtuvė tą naktį taip pat dirbs iki keturių ryto. Kavinėje bus ruošiama šventinė vakarienė. Lankytojai galės pasirinkti iš trijų karštų patiekalų, trijų šaltų ir desertų. Patiekalai bus paruošti specialiai Naujų metų nakčiai – ne tie, kuriuos siūlome kasdien. Ir kiekvienas klientas pats pasirinks, ko nori“, – kalbėdamas apie naujametinį meniu, sakė H. Tautkus.
„Best Baltic Hotel Palanga“ restoranas paskutinę 2014-ųjų metų naktį taps filmavimo aikštele. Pasak direktorės Onos Birienės, šventinę naktį čia klientus nustebins įdomi programa bei specialus šiai šventei skirtas meniu. Tam ruošiamasi jau dabar.
Pardavimų vadybininkė Natalija Reznikaitė pakvietė Naujuosius sutikti prabangiai, nes čia numatoma ypatinga programa bei šventinis meniu. Filmavimo aikštele pavirtusiame viešbučio restorane svečius paskutinį metų vakarą pasitiks vaizdo kameros, žurnalistinė apklausa, linksmins parodijų ir improvizacijos studija „Meno artelė“, čia vyks įvairūs žaidimai, atrakcijos, staigmenos.
Restorane lankytojams bus patiektas ypatingas vakaro užkandis ir vyno taurė. Vėliau svečiai galės mėgautis trijų patiekalų vakariene iš specialaus naujametinio meniu. Taip pat bus patiektas butelis putojančio vyno dviem. Na, o vidurnaktį restorano klientų laukia Naujų metų sutikimas su putojančio vyno taure.
„Čagino restorano“ Vilniuje direktorė Laura Raupelienė ypatingų staigmenų sutinkant Naujuosius nežadėjo. „Nieko labai įdomaus, nudžiuginti negaliu. Programos daryti neverta, nes klientui išeina labai didelė kaina“, – sakė direktorė.
Valgiaraštyje naujovių šiam vakarui taip pat neplanuojama. „Meniu nieko neplanuojame. Naktį lauksime euro išsižioję, vidurnaktį perprogramuosime kasos aparatus, kadangi jie jau turės kainas mušti eurais“, – kalbėjo L. Raupelienė. Tačiau naujametinę naktį restoranas dirbs, tad, nusprendusieji Naujuosius pasitikti čia, neras užrakintų durų.
L. Raupelienei antrino ir Palangos „Čagino restorano“ barmenė Eglė Laukžemienė. „Šventinės programos neturėsime. Pas mus galima ramiai pasėdėti ir tiek. Klientų lauks šventiškai serviruoti stalai, tačiau valgiaraštyje tą naktį naujovių nenumatyta. Bet mes labai laukiame klientų, norinčių pas mus sutikti Naujuosius“, – pabrėžė pašnekovė.
Restorano „Žuvinė“ barmenas Stepas Sauskantis papasakojo, jog čia taip pat ruošiamasi paskutinei metų nakčiai. „Pas mus kiekvienais metais būna daugmaž vienodai. Didelių koncertų nedarome, groja gyva muzika. Šiemet klientus linksmins pianistas Vincas Paulauskas, kuris gros naujametinę muziką, bus ir vakaro vedėjas“, – sakė pašnekovas.
Pasidomėjus, kas naujo numatoma restorano valgiaraštyje, S. Sauskantis sakė: „Vakarienę sudarys keturi patiekalai: šaltas patiekalas, mažas karštas, karštas ir tortas. Kadangi sriubos neduodame, tai patiekiame mažą karštą patiekalą. Meniu sukurtas specialiai naujametiniam vakarui, patiekalai nauji. Dar negaliu tiksliai pasakyti kokie konkrečiai, bet tai bus nauji patiekalai“.
Dvyliktą valandą „Žuvinės“ klientų lauks šampano taurė. „Šventimas vyksta iki 2-4 valandos nakties – čia kaip pageidauja lankytojai“, – kalbėjo barmenas.
 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Seimo nariai žada aiškintis, ar trečiųjų šalių piliečiai masiškai naudojasi įstatymo spraga ir pajūryje, Palangoje, neteisėtai supirkinėja žemes. Pagal įstatymą, trečiųjų šalių piliečiams žemės pajūryje įsigyti negalima, tačiau neslepiama, kad dažniausiai rusai Lietuvoje kuria fiktyvias įmones ir per jas perka sklypus.


Paskutinis šių metų Palangos miesto tarybos posėdis, kaip ir dera, pasibaigė mero Šarūno Vaitkaus padėka visiems politikams už darbą ir palinkėjimais sveikatos, laimės, meilės ir viso ko geriausio artėjančių didžiausių metų švenčių proga. Pats posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 32 klausimai, truko kiek ilgiau nei pusantros valandos. Tačiau jo įžanginė dalis prieš...


Artėjant bene gražiausioms metų šventėms daugelis planuoja, kaip, su kuo ir kur jas švęsti. Daugelis sutinka, kad Kalėdos – šeimos šventė, pasitinkama namuose su artimaisiais, o štai Naujųjų sutiktuvėms ne vienas linkęs pasirinkti barą, restoraną ar kavinę. „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip pastarieji ruošiasi paskutiniam...


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Ne vienas mūsų, vaikštinėdamas po miškus ir ypač lankydamas piliakalnius bei kitas šventas mūsų protėviams vietas, yra pajutęs: čia esama stiprios energijos, nuo kurios, kaip sakoma, per kūną šiurpuliai eina. Palangiškis Vaidas Želvys, besigilinantis į mūsų protėvių pasaulėžiūrą, pasaulėvoką ir pasaulėdarą, teigia, jog senosiose šventvietėse esama...


Socialdemokratų apsilankymas Palangoje

Jūratė RIEPŠAITĖ, 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Seimo LSDP frakcijos narių delegacija viešėjo Palangoje. Kurorte apsilankė socialdemokratų lyderis  Algirdas Butkevičius, Irena Šiaulienė,  Birutė Vėsaitė, Marija Aušrinė Pavilionienė, Justas  Pankauskas ir Antanas Valys. Juos lydėjo  LSDP Palangos skyriaus pirmininkas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys...


Galbūt kai kam Lietuvoje atrodo, kad krepšinis yra antroji religija, bet sporto neginčijamas karalius – futbolas. Tačiau futbolo klubo „Palanga“ futbolininkai, pernai laimėję teisę šiemet varžytis I-oje šalies lygoje, gyvena nežinioje. Ar teks, ginant kurorto vardą, išbėgti į aikštę ar, vėjams kišenėse siaučiant, teks atsisakyti...


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Vasara – galimybė moksleiviams užsidirbti pinigų ir bent kuriam laikui nulipti tėvams nuo sprando. Kai kurie renkasi gerai apmokamą darbą užsienyje, kiti – „patriotinį“ darbą už grašius, tačiau tėvynėje Lietuvoje. Užsidirbti savo pinigų yra puikus noras. Kaip sekasi tokį norą įgyvendinti vasaros atostogų metu miesto moksleiviams?


Likus mažiau nei dviems mėnesiams iki savivaldos rinkimų, vietos politikos nustumtųjų ir nuskriaustųjų kastą papildė nauji veidai, kurie, nors ir panašūs į  politinių lavonų, sulaukė savo tapatybės vis dar ieškančių partijų dėmesio. Taip apie vis dar vicemerę Marytę Vačerskienę, iš „tvarkiečių“ vairininko vietos išmestą kaip musę iš barščių, sparną ėmė rėžti kai kurie Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas