Šviesos ir knygos šventė Šventojoje

Šviesos ir knygos šventė Šventojoje

2015 11 23

Lapkričio 9-15 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų ir bibliotekų vyko nurodytų knygų skaitymai, parodos ir kiti kultūriniai renginiai.
Šių metų knygų savaitės tema – draugystė. „Draugystė gali būti tokia intymi, tokia artima kaip tylus pašnekesys, kaip bendra paslaptis. Tas pats takas, kuriuo einame, tos pačios žemuogės. Tavyje matau savo atvaizdą. Galiu į tave atsiremti, mums nereikia kalbėtis, tiesiog esame tyloje. Draugystė gali būti plati, atvira, kaip tiltai, jungiantys salas, kaip susitinkantys žmonės, kaip kultūros – besimaišančios ir taip viena kitą praturtinančios“, – samprotauja renginiui atsiųsto plakato autorė, švedų dailininkė Sara Lundberg.
Šie mokslo metai paskelbti Mokyklos bendruomenės metais, todėl į Šventosios pagrindinės mokyklos bibliotekoje vykusią šventę pasikvietėme socialinį partnerį – lopšelio-darželio „Sigutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučius ir auklėtoją Almą Valaitienę. Kartu skaitėme, diskutavome, koncertavome, piešėme, auginome „Draugų medį“, vaišinomės, daug juokėmės... Priešmokyklinukai susipažino su būsimąja pirmos klasės mokytoja Rasa Birškuviene. Visi dalyviai gavo atvirukus su renginio plakatu.

Rima VALANTINAITĖ, Zofija KLAPATAUSKIENĖ
projekto rengėjos

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Lino Kojalos knygos pristatymas


Vasario 26 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė turėjo unikalią progą dalyvauti gimnazijos alumno Andriaus Kleivos debiutinės knygos ,,Kaip veikia Japonija" pristatyme, į kurį autorius atvyko iš Vilniuje vykusios knygų mugės, kur jo knyga sulaukė didelio dėmesio.  


Šventos Kalėdos – svarbiausia metų šventė. Adventinį laikotarpį ir šventinį Kalėdų laukimą pajuto ir Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikai ir pedagogai. Puošdami įstaigą kalėdiniais vainikais, įmantriais langų ornamentais, grupėse atsivėrė adventinių kalendorių langeliai, kuriais angelo žingsneliu kasdien keliavome link...


Lapkričio 9-15 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų ir bibliotekų vyko nurodytų knygų skaitymai, parodos ir kiti kultūriniai renginiai.  Lapkričio 10 dieną, pirmadienį, didžiulis Trolis Mumis (mokyt. D. Petkienės dovana) mokyklos bendruomenę ir smalsiuosius lopšelio-darželio „Sigutė“ ugdytinius su jų auklėtoja Alma Valaitiene pakvietė į Šviesos ir žodžio šventę. Taip Šventosios pagrindinėje mokykloje prasidėjo 18-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. 2014-ųjų metų skaitymų...


Šeštadienį Šventoji jau penkioliktąjį kartą pagerbė žvejus – čia vyko nuo 1999 metų organizuojama Žvejų šventė. Į paplūdimį ar jau iš jo traukiančius poilsiautojus viliojo Šventosios uostelio teritorijoje įsikūrusi amatininkų mugė, kuršių ir baltų papuošalų paroda.


Praėjusio penktadienio vakarą viena už kitą stilingesnės poros ir orūs svečiai skubėjo į Žibininkuose įsikūrusį HBH jaudinančiai progai paminėti – į vieno didžiausių šalyje pramogų komplekso savininkės Rados Matulevičienės knygos „Lietuviški receptai pagal Radą“ pristatymą.


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius