Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną kvies pažinti dar nematytą Palangą

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną kvies pažinti dar nematytą Palangą

2017 09 29

Palangoje jau prieš keletą metų susiformavo tradicija Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, spalio 1 d., miesto senjorus pakviesti nemokamai papramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema – dar nematyta Palanga. Tad Palangos miesto savivaldybės iniciatyva kurorto senjorai kviečiami į nemokamas ekskursijas po miesto muziejus ir patį kurortą, kurių metu, neabejojama, net ir čia gyvenantys miestiečiai sužinos kai ką nauja ir įdomaus. Organizatoriai džiaugiasi, jog visi pakviestieji prisijungti prie senjorams dovanojamų pramogų net nedvejojo, ar verta – visi tuoj pat sutiko. „Gera dalintis geru“, – įsitikinę prie šventės prisidėję palangiškiai.

Bus ir naujienų
Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas atskleidė, jog planuojant šiemetinę Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos renginių programą, didžiausias dėmesys buvo skirtas kultūriniams renginiams. Taip pat norėjosi senjorams pasiūlyti nuveikti ir ką nors netradiciška. „Juk senjorai domisi įvairiomis gyvenimo sritimis. Planuodami vyresniesiems skirtą šventę juokaudami netgi kalbėjomės, jog galbūt mielai mūsų senjorai ir batutuose pašokinėtų – energijos ir polėkio daug kam netrūksta“, – šyptelėjo R. Trautmanas.
Vienas iš galbūt netradicinių pasiūlymų – senjorams apsilankyti menininko V. Kuso Šunų muziejuje. Nors pats muziejaus pavadinimas daugeliui galbūt sufleruoja, jog ši kultūrinė erdvė skirta jaunoms šeimoms bei vaikams, iš tiesų taip nėra – kiekvienas, nepaisant savo amžiaus, apsilankęs Šunų muziejuje bei pabendravęs su jo įkūrėju V. Kusu, lieka maloniai nustebintas bei išsineša neišdildomų įspūdžių.
Numatyta ir daugiau įdomių pramogų, o svarbiausia, kad pasirinkimas tikrai platus – šiemet siūlomos pramogos tiks visiems be išimties. „Pernai senjorai buvo kviečiami apsilankyti tik Gintaro muziejuje, šiais metais jau prisijungė ir Kurorto, ir J. Šliūpo, Šunų muziejai. Jie šiemet turi ką naujo parodyti, kuo nudžiuginti, tad mielai prisijungė prie Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos renginių. Džiugu, jog senjorai turės galimybę ne tik tradicinį kavos puodelį išgerti, bet ir daug ką pamatyti, taip pat pasivažinėti elektromobiliais. Senjorai yra svarbi mūsų visuomenės dalis – jie daugelį metų dirbo Palangos labui, tad neabejotinai turime jiems parodyti pagarbą bei atsidėkoti“, – sakė Kultūros skyriaus vedėjas.

Ypač svarbi šventė
Kad Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos rengti įvairiomis pramogomis praturtintą Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, itin džiugina pačius senjorus. Tai patvirtino Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė. „Ši šventė yra ypatingai svarbi patiems senjorams, nes prieš kokius penkerius metus jie patys ėmėsi iniciatyvos ir įtikino, kad reikia tokios šventės ir mūsų kurorte. Savivaldybė palaikė senjorų idėją, todėl Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirta šventė kasmet plėtėsi, kaskart vyresnio amžiaus kurorto gyventojams pasiūloma įvairių renginių“, – teigė V. Želvienė.
Kaip patikino Palangos švietimo pagalbos tarnybos vadovė, senjorai džiaugiasi galimybe apsilankyti muziejuose ar išbandyti kitokias veiklas, tai įrodo jų aktyvumas. „Gal žmonės galėtų ir patys nusipirkti bilietą į kokį muziejų ir jį aplankyti. Tikiu, kad taip ir padaro. Tačiau šiuo atveju svarbiausia yra ne finansai, o požiūris. Vyresnio amžiaus žmonėms svarbiau, kad juos pastebi, įvertina. Visiems mums svarbus dėmesys, bet šiuo amžiaus tarpsniu – ypač“, – sakė V. Želvienė.
Pasak pašnekovės, Palangos trečiojo amžiaus universiteto studentai tradiciškai jau pradėjo naujus mokslo metus, o gausus būrys lankytojų kasmet įrodo, jog senjorai daug kuo domisi, tereikia kartais pasiūlyti.

Pakvies Kurorto muziejus
Renginiai, skirti Tarptautinei senjorų dienai, prasidės jau šeštadienį – rugsėjo 30 d. duris miesto senjorams atvers Kurorto muziejus (Birutės al. 34A). Čia jie laukiami nuo 10 val. iki 16.30 val.
Pasak Kurorto muziejaus direktoriaus Viktoro Liachovičiaus, pasinaudoti galimybe šią dieną nemokamai apsilankyti muziejuje tikrai verta. Daugelį neabejotinai sudomins galimybė apžiūrėti žavingą karalienės Viktorijos laikų drabužių parodą iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos. Viktorijos epochos suknelės, žymių mados namų prabangūs pasivaikščiojimo rūbai ir aksesuarai, hipių „platformos“ ir vilnoniai maudymosi kostiumėliai – visa tai laukia Kurorto muziejaus lankytojų dėmesio.
Taip pat bus galima susipažinti su muziejaus renginių salėje pristatoma Šiaulių „Aušros“ ir G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejų tarptautine paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“, skirta Lietuvos ir Latvijos Nepriklausomybių 100-mečiams. Be kitų įdomybių, lankytojai sužinos, kokie Lietuvos ir Latvijos būsimieji signatarai bei Prezidentai yra baigę Jelgavos gimnaziją.
Pasigrožėję parodomis, lankytojai 16 val. bus kviečiami į režisieriaus Rimo Bružo filmo „Karo laivas „Prezidentas Smetona“ peržiūrą.

Ekskursijos Gintaro ir J. Šliūpo muziejuose
Veiklos senjorams bus siūloma dar daugiau. Jau nuo ryto jiems bus atvertos Gintaro muziejaus (Vytauto g. 17) durys – čia numatytos dvi nemokamos ekskursijos – 11 ir 13 val., tačiau į jas būtina registruotis iš anksto tel. (8 460) 30 314, (8 460) 30 313 arba el. p. gintaro.muziejus@ldm.lt.
„Nemokamos ekskursijos senjorams – graži Gintaro muziejaus tradicija. Ir nors daugelis mūsų muziejuje yra lankęsi ne kartą, galimybė apžiūrėti ekspozicijas lydint gidui kasmet sudomina daugelį, kadangi tuomet daug ką žmonės pamato tarsi kitomis akimis. Gidas padės pasigilinti į Tiškevičių rūmų paslaptis, sužinoti, kaip grafai gyveno, kokie kultūriniai renginiai čia vykdavo, galbūt netgi išvesti paraleles su išlikusiomis 19 amžiaus pabaigos tradicijomis“, – sakė Palangos gintaro muziejaus projektų koordinatorė Regina Makauskienė.
Senjorų dėmesio lauks ir pirmojo Palangos burmistro dr. Jono Šliūpo muziejus (Vytauto g. 23A) – čia nemokama ekskursija vyks 14 val. Jos metu lankytojai ne tik apžiūrės ekspoziciją, bet ir sužinos daug nauja apie J. Šliūpą, jo veiklą tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. „Juk J. Šliūpas buvo ne tik pirmasis Palangos burmistras, iškovojęs Palangai miesto-kurorto statusą, bet ir žinomas visuomenės veikėjas“, – pabrėžė J. Šliūpo muziejaus muziejininkė Sigutė Bendikienė. Taip pat lankytojams bus demonstruojamas dokumentinis filmas apie J. Šliūpą, kurį pažiūrėję lankytojai neabejotinai labiau pažins šią iškilią asmenybę.

Žaismingesnis laisvalaikis su vaikaičiais
Žaismingesnis laisvalaikis garantuotas tiems senjorams, kurie nuspręs pasinaudoti galimybe nemokamai apsilankyti menininko Vytauto Kuso Šunų muziejuje (Taikos g. 8) – čia norintieji laukiami 15 val. Beje, menininkas šiuo metu mielai priims ne tik senjorus, bet ir jų vaikaičius.
Ar solidaus amžiaus žmones gali sudominti šunų figūrėlių muziejus? „Atsakykite, kada šuo yra išdavęs žmogų? O kiek kartų tai padaro žmonės?“ – klausimu į klausimą atsakė V. Kusas bei pridūrė – jei Šunų muziejų jau yra aplankę turistai iš 35 pasaulio valstybių, vadinasi, jis tikrai yra vertas dėmesio.
Ir išties – apsilankymas šiame muziejuje senjorams paliks gilų įspūdį – tai ne tik galimybė pamatyti eksponuojamas per 4 tūkst. įvairių šunų skulptūrėlių iš 40 pasaulio šalių, bet ir įdomiai praleistas laikas su šios kolekcijos savininku, menininku V. Kusu.
Menininkas intrigavo, jog apsilankiusieji sekmadienį 15 val. pamatys ne tik Šunų muziejų, bet ir dar kai ką.

Pasivažinėjimas elektromobiliu
O štai vidurdienį senjorai kviečiami į trumpą apžvalginę ekskursiją po Palangą elektromobiliu. Į ją registruotis reikia iš anksto – tel. 8 699 92 580 (Jurgita). Elektromobiliai senjorų lauks Jūratės ir Kastyčio skvere.
Ši pramoginė, iki valandos truksianti ekskursija be gido – verslininko Dainiaus Drungilo dovana kurorto senjorams. „Manau, mūsų senjorai nusipelno galimybės pasivažinėti po Palangą ir kaip turistai. Važiuosime į J. Basanavičiaus gatvę, pavažinėsime po miestą, po parką. Kas nori, gali su savimi pasiimti kavos, arbatos ar užkandžių ir pasidaryti sau mini pikniką“, – sakė D. Drungilas.

Vaišės senjorams
Tradiciškai su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena Palangos senjorus sveikina ir kurorto viešojo maitinimo įstaigų atstovai – vyresnius miesto gyventojus sekmadienį vaišins Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai.
Sekmadienį malonios staigmenos lauks senjorų, apsilankiusių bare „Lietuvos rytas“, HBH Palanga, viešbučių „Alanga“ ir „Gabija“ restoranuose, restoranuose „Žuvinė“ bei „Pelikanas“, kavinėje-picerijoje „Monika“, kavinėse „Molinis ąsotis“, „Senoji Hansa“, „Decuba“ bei kavinėje-galerijoje „Liepa“.
Minėtose vietose apsilankę senjorai bus vaišinami nebūtinai kava ar arbata. „HBH Palanga vaišins gira, kiti – pyragėliu, žodžiu, senjorai šiose įstaigose gali laukti mielų siurprizų“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.
Apsilankyti senjorus sekmadienį kviečia ir greito maisto restoranas VAN WURST. Čia senjorų lauks kompleksiniai pasiūlymai: kava ir desertas „Pastel de nata“ kainuos 1 eurą, dvi „Bremeno“ dešrelės kartu su bandele ir raugintais kopūstais – už 3 eurus, o nuo 13 iki 15 val. čia senjorų lauks nemokamos vokiškų dešrų degustacijos.

Svarbu dalintis
Kalbinti kurorto verslininkai pripažino, jog prisidėti prie šios senjorams skirtos šventės jiems didžiulis malonumas. O ateityje, tikimasi, jų gretos tik didės, kaip ir žinios sklaida, jog senjorai gali sau leisti kur kas daugiau pramogų tądien, nei įprastai.
„Geras posakis yra: jeigu nori, kad tau sektųsi, visko pakaktų, tuomet turi dalintis. Mes tą ir stengiamės daryti – dalintis. Kvietėme prisijungti verslininkus, sulaukėme daug teigiamų atsakymų. Tikiu, jog ateityje viskas tik gerės – ir norinčių prisidėti prie šventės senjorams daugės, ir informacija iš lūpų į lūpas tarp senjorų daugiau sklis. Ne visi gi senjorai naudojasi internetu, būtina daugiau komunikuoti. Tarptautinė pagyvenusių diena ir tądien vykstantys renginiai – ne naujiena, ji praturtinama įvairiais renginiais visoje Lietuvoje, kaip ir Palangoje, tad kasmet, tęsiant tradiciją, renginių tik įvairės ir gausės. O bet to, siekiame sulaužyti ir stereotipus, jog verslininkai užsidirbę per vasarą su niekuo nesidalina, netiesa, verslininkai mielai dalinasi. Kiekviena tokia akcija yra labai naudinga – tiek tiems, kurie suteikia šventę, tiek tiems, kurie pajaučia šventės dvasią“, – įsitikinusi Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė I. Valaitienė.

Kviečia meno kolektyvai
Prie sveikinimų senjorams jungiasi ir Palangos kultūros ir jaunimo centras bei kviečia aktyviai praleisti laisvalaikį spalio 2 ir 3 dienomis.
Spalio 2 d. 18 val. senjorai kviečiami į moterų vokalinio ansamblio „Guboja“ ir vyrų choro „Jūros šauliai“ atvirą repeticiją bei naujų dalyvių priėmimą Palangos Kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1).
Spalio 3 d. 18 val. senjorai laukiami liaudies šokių grupės „Bočiai“ atviroje repeticijoje bei naujų dalyvių priėmime Palangos senosios gimnazijos aktų salėje (Jūratės g. 13).
Primenama, jog lankantis muziejuose ar naudojantis senjorams skirtomis paslaugomis, būtina turėti bei pateikti senjoro pažymėjimą, taip pat – nepamiršti iš anksto užsiregistruoti (kur pageidaujama išankstinė registracija).

Renginiai, skirti Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, Palangoje

Rugsėjo 30 d., šeštadienį:
10 val. – 16.30 val. – nemokamas apsilankymas Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A).
Spalio 1 d., sekmadienį:
11 val. ir 13 val. – nemokamos ekskursijos Gintaro muziejuje (Vytauto g. 17). Būtina išankstinė registracija.
12 val. – nemokamas pasivažinėjimas elektromobiliu (nuo Jūratės ir Kastyčio skvero). Būtina išankstinė registracija.
14 val. – nemokama ekskursija dr. J. Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A).
15 val. – nemokamas apsilankymas Šunų muziejuje (Taikos g. 8).
Visą dieną įvairios vaišės bare „Lietuvos rytas“ (J. Basanavičiaus g. 11), HBH Palanga (Liepų g. 23, Žibininkai), viešbučių „Alanga“ (S. Nėries g. 14) ir „Gabija“ (Vytauto g. 40) restoranuose, restoranuose „Žuvinė“ (J. Basanavičiaus g. 37A) bei „Pelikanas“ (S. Daukanto g. 35), kavinėje-picerijoje „Monika“ (J. Basanavičiaus g. 12), kavinėse „Molinis ąsotis“ (J. Basanavičiaus g. 8 A), „Senoji Hansa“ (J. Basanavičiaus g. 29), „Decuba“ (J. Basanavičiaus g. 28) bei kavinėje-galerijoje „Liepa“ (Sodų g. 14) ir greito maisto restorane VAN WURST (J. Basanavičiaus g. 43).
Spalio 2 d., pirmadienį:
18 val. – moterų vokalinio ansamblio „Guboja“ ir vyrų choro „Jūros šauliai“ atvira repeticija bei naujų dalyvių priėmimas Palangos Kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1).
Spalio 3 d., antradienį:
18 val. – liaudies šokių grupės „Bočiai“ atvira repeticija bei naujų dalyvių priėmimas Palangos senosios gimnazijos aktų salėje (Jūratės g. 13).
Lankantis muziejuose ar naudojantis senjorams skirtomis paslaugomis, būtina turėti bei pateikti senjoro pažymėjimą, taip pat – iš anksto užsiregistruoti (kur pageidaujama išankstinė registracija).

Palangos m. savivaldybės inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Palangoje jau prieš keletą metų susiformavo tradicija Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, spalio 1 d., miesto senjorus pakviesti nemokamai papramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema – dar nematyta Palanga. Tad Palangos miesto savivaldybės iniciatyva kurorto senjorai kviečiami į nemokamas ekskursijas po miesto muziejus ir patį kurortą, kurių metu...


Palangos miesto savivaldybė kviečia visus Palangos senjorus rytoj, šeštadienį, paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, kurios metu vyresniesiems gyventojams bus siūloma įvairių pramogų – prisiminti miesto istoriją, pasimėgauti kultūriniais renginiais, taip pat pasivaišinti kavinėse nemokama kava bei atrasti laiko ir kasdienei maldai.


Balandžio pabaigoje Šventosios gyventojai ir svečiai galėjo išvysti naują meninės dokumentikos ilgametražį filmą „Vėjų žemė“, pasakojantį apie Šventosios kuršių – Lietuvos latvių bendruomenę. Žiūrovai filmą sutiko itin palankiai, planuojamos tarptautinės premjeros.


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Šventosios pagrindinė mokykla Adventą pasitiko renginiu, įkvepiančiu branginti gimtinę, domėtis jos praeitimi ir dabartimi, žymiais žmonėmis. Lapkričio 27-ąją mokykloje tradicinių pamokų nebuvo: vyko etnokultūrinė kraštotyrinė mokinių ir mokytojų konferencija „Savo kraštą pažinti“.  


Ar žinote, ką reiškia „Kurhauzas“ lietuviškai? Kiek kambarių buvo viloje „Jūros akis“, kaip anksčiau vadinosi vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“? Jeigu nežinote, į šiuos klausimus jums tikrai galės atsakyti jaunieji palangiškiai, dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos vykdytame projekte – ekskursijoje...


Reikia padėkoti visiems, kas padeda giliau, išsamiau pažinti šį jūros, vėjų, smėlynų, rugiaveidžių ir kalnapušių turtingą kraštą prie Baltijos – nuo Nidos Lietuvoje iki Nidos ar net Papės Jūrmalciemio Latvijoje.


Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną – visame pasaulyje simboliškai ji švenčiama spalio 1-ąją, – pirmąkart Palangoje nemokamo puodelio kavos ar arbatos senjorus pakvietė viešbutis „Kerpė“, vienintelis atsiliepęs į Palangos trečiojo amžiaus universiteto tarybos kvietimą šią dieną mūsų mieste sukurti naują gražią tradiciją.


Daugėja socialiai pažeidžiamų žmonių

‚Palangos tilto“ informacija, 2010 02 10 | Rubrika: Miestas

Augant bedarbių skaičiui, atsiranda vis daugiau socialiai pažeidžiamų žmonių. Pristigus pajamų tenka ieškoti išeities iš susiklosčiusios keblios padėties, todėl vis daugiau žmonių kreipiasi į Socialinės rūpybos skyrių, tikėdamiesi gauti maisto davinių. Šiais metais priimti jau 226 prašymai ir prognozuojama, kad skaičius dėl skurdžios materialinės padėties augs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius