„Galera” direktorė: „Sudėjau visus savo pinigus į verslą”.

„Galera” direktorė: „Sudėjau visus savo pinigus į verslą”.

Taryba supančiojo Šventosios „Galerą“ ir atseikėjo pinigų tarptautiniam baikerių festivaliui

Linas JEGELEVIČIUS, 2016 05 26

Vakar 18 Palangos miesto savivaldybės Tarybos narių kibo į 31 Tarybos posėdžio darbotvarkėje numatytą klausimą. Taryba apribojo prekybos alkoholiu laiką Šventosios kavinėje „Galera“ ir įžiebė šviesą tarptautiniam baikerių festivaliui Šventojoje, skirdama jam finansavimą.

Daug klausimų dėl turgaus
Tvirtinant savivaldybės įmonės UAB „Klevas“ (turgaus) vadovo 2015 metų ataskaitą, jos direktoriaus Andrejaus Byčkovoliberalsąjūdietis Eugenijus Simutis teiravosi, kodėl turgus pastaraisiais metais surenka gerokai mažiau rinkliavų už prekybą.
Direktorius teisinosi, kad paskutiniaisiais metais „ženkliai“ turguje sumažėjo prekeivių, be to, Tarybos sprendimu, buvo prekeiviams sumažinti įkainiai už prekybos vietas. E. Simučiui buvo smalsu sužinoti, kiek jau kainavo teismai su buvusiu turgaus faktiniu vadovu Eimučiu Židanavičiumi. Išgirdo, kad „Klevas“ advokato A. Kliunkos paslaugoms jau suplojo apie 1500-1800 eurų.
Darbietis Edmundas Krasauskas domėjosi, kas pagerėjo turguje. A. Byčkovas atsakė, kad atliktas dalinis Palangos turgavietės remontas, įrengtas apšvietimas, o pelno jau gauta 12,053 eurai šiemet.
Socialdemokratė Elena Kuznecova klausė, kodėl „Klevas“, iki šiol vienintelė savivaldybės įmonė mokėjusi dividendus, atėjus direktoriui A. Byčkovui, nustojo tai daryti.
A.Byčkovas sakė, kad jis pelną, stojęs prie įmonės vairo, rado minimalų, o po to sekė įmonės stebėtojų tarybos sprendimas gautą pelną investuoti į vykdomus projektus, pavyzdžiui, apleistos teritorijos – valstybinės žemės prie Šventosios turgavietės – sutvarkymą. Minėtoje teritorijoje, įrengus miestelyje centrinę aikštę, turėtų įsikurti automobilių stovėjimo aikštelė.

Kur kai kurie politikai buvo prieš kelerius metus?
Turgaus klausimu žodžio paprašė ir konservatorius miesto meras Šarūnas Vaitkus.
„Kur visi klausinėtojai buvo tuomet, kai turgui vadovavo pagal laidavimą nuo baudžiamosios atsakomybės išvengęs Eimutis Židanavičius? Naujasis vadovas, patikėkite, padarė stulbinamą dalyką: turgaus apyvartą pakėlė du ir tris kartus. Nesuprantu, kodėl kai kas čia mato bėdą, kad naujasis direktorius siekia sutvarkyti teritoriją Šventojoje, kad joje būtų automobilių aikštelė, kurios labai prireiks vėliau. Priminsiu visiems, kad byla E. Židanavičiui dėl 106 tūkst. litų dar nėra pasibaigusi“, – priminė Š. Vaitkus.
Keturiolika balsų „Klevas“ direktoriaus A. Byčkovo ataskaita buvo patvirtinta.
Ilgai buvo sustota ties Tarybos sprendimo projektu, kuriuo buvo pasiūlyta apriboti prekybos alkoholiu laiką Šventosios kavinėje „Galera“, esančioje Kopų g. 27.
Jauna UAB „Noana“ direktorė aiškino miesto politikams, kad ji yra investavusi „visus savo pinigus“ – apie 18 tūkst. eurų į kavinę ir prašė neapriboti joje prekybos alkoholiu laiko.
„Noana“ advokatas įžvelgė, kad siekdama apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką „Galeroje“, savivaldybė galimai „prasilenkia“ su įstatymais, nes triukšmo prevencijai, anot jo, turėtų būti taikomos kitos teisinės normos.

Vaido Šimaičio pasiūlymas dėl „Galeros“
Konservatorius Tarybos narys šventojiškis Vaidas Šimaitis teigė, kad ne viską, ką galėjusi, yra padariusi pati „Galera“, bet pasiūlė prekybos alkoholiu laiką joje apriboti tik nuo vidurnakčio iki 8 valandos ryto.
Pastebėjęs, jog „juokiasi puodas, kad katilas juodas“, E. Simutis teigė, jog skundžiamasi, pavyzdžiui, net po vidurnakčio sklindančiu triukšmu nuo Muzikinio fontano. „Kodėl prie jo nesilaikoma miesto nustatytų triukšmo taisyklių?“ – retoriškai klausė jis.
Š. Vaitkus įsiterpė, kad šią vasarą muzika prie fontano sklisianti tik iki 11 valandos vakaro. Saldžiai liežuvį paaštrinęs E. Židanavičius postringavo, kad „žmonės“ (suprask, „Galera“ savininkai – aut.) emigruos po tokio nepalankaus sprendimo. „Kodėl kitoms kavinėms netaikome tokių reikalavimų?“ – klausė jis.
Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistė Tarybos nariams pateikė iškalbingą statistiką: apygardos teismas yra priėmęs penkias neskundžiamas nutartis dėl viešosios tvarkos taisyklių pažeidimo „Galeroje“. „Kavinėje būna taip: išeini, o po valandos vėl muzika skamba garsiai ir aplinkiniai žmonės skambina į policiją“, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus atstovė.
Palangos miesto policijos Prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Pocius pranešė, kad 2015 metais pareigūnai gavo pranešimus apie galimus viešosios tvarkos pažeidimus „Galeroje“ 26 kartus, o 20 kartų – būtent dėl triukšmo.
E. Židanavičius siūlė atidėti sprendimą dėl kavinės, bet jo pasiūlymas nesulaukė palaikymo: tik keturi iš 16 Tarybos narių balsavo „už“.
Už V. Šimaičio pasiūlymą apriboti „Galeroje“ prekybos alkoholiu laiką nuo 24 iki 8 valandos balsavo visi 17 posėdyje dalyvavusių politikų.

Šventojoje „suriaumos“ baikeriai
Daug iečių buvo suremta ir dėl Tarybos sprendimo projekto V. Šimaičio vadovaujamam „Saulės klubui“ penkerius metus skirti po 10 tūkst. eurų paramą tarptautiniam baikerių festivaliui Šventojoje organizuoti.
Pirmasis toks festivalis įvyks jau šiemet, birželio 17-19 dienomis, tikimasi, kad į jį atvyks apie 1500-2000 baikerių iš visos šalies ir Europos.
E. Simutis retoriškai klausė, kodėl nėra taip remiami kiti miesto festivaliai, kaip „Ave Maria“, K. M. Čiurlionio ar Pirtininkų festivalis.
Klausimą pristatęs Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius teigė, kad kai kurie didieji Palangos renginiai, pavyzdžiui, lenktynės aplink Palangą iš miesto gauna 3000 eurų filmavimo išlaidoms padengti, tiek gauna ir festivalis „Nakties serenados“.
Liberalsąjūdietis Saulius Simė domėjosi, kiek miestas kasmet skiria pinigų kultūriniams projektams. Išgirdo, kad pernai tam buvo atseikėta 29 tūkst. eurų 18 renginių.
E. Kuznecova sakė nesanti „prieš miesto renginius“, bet teigė, kad yra „neleistina“, jog nežinoma nei kiek baikerių renginys Šventojoje miestui kainuos, nei kur jo reklama bus kabinama ar kiek kainuos šiukšlių išvežimas.

„Reikia didžiuotis“
Konservatorius Dainius Želvys tikino, kad „reikia didžiuotis“, jog į Palangą ir Šventąją ateina „tokio lygio“ renginys. „Jame bus ir anglų, švedų, airių, vokiečių, kurie sugrįžę pasakos apie festivalį, Šventąją ir Palangą ir, jeigu jiems čia viskas patiks, norės sugrįžti kitąmet, – sakė politikas. – Kai kas čia moka tik kritikuoti. Siūlyčiau patiems imtis iniciatyvos organizuoti panašaus lygio renginį“.
E. Židanavičius ir E. Simutis Tarybai siūlė festivaliui finansavimą skirti tik kitiems metams. Pastarasis siūlė skirti tik 3 tūkst. eurų.„O po to reikia pasižiūrėti, kaip daryti toliau“, – sakė jie.
Bet šio opozicijos pasiūlymo neparėmė dauguma. Už tai, kad „Saulės klubui“, baikerių festivalio organizatoriui, penkerius metus festivaliui būtų skirta po 10 tūkst. eurų kasmet, balsavo 13 iš 15 Tarybos narių. Tad iki susitikimo Šventojoje, kur nugriaudės galingų plieninių žirgų žvengimas!


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Liepos 12-ąja Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos priemonių projektų atrankos komiteto posėdyje nuspręsta Palangos miesto administracijos projektui „Žvejybos infrastruktūros plėtra Šventosios jūrų uoste“ skirti 1,7 milijono eurų paramą. Tačiau pinigai nebuvo skirti lengva ranka – anot PT šaltinio, vienas posėdžio dalyvis...


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Vos savaitė liko iki trečiojo baikerių festivalio „BeachBikeFest“ Šventojoje. Jo siela ir organizatorius Vaidas Šimaitis šiomis dienomis vos bluostą sudeda. „Įsitikinęs, kad bus didelė ir smagi šventė. Per keturias dienas tikimės sulaukti apie 2 tūkst. baikerių, visus linksmins 23 muzikos grupės, ir roko, ir popso, kad visi būtų patenkinti“...


Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC direktorius Bronius Martinkus, sutikęs atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus.


Šventojoje birželio 8-11 dienomis riaumojo antrasis paplūdimio baikerių festivalis „BeachBikeFest 2017“. Preliminariais skaičiavimais į Šventąją atvyko apie pusantro tūkstančio baikerių.


Birželio 8-11 dienomis Šventojoje vyksta antrasis Paplūdimio baikerių festivalis. Kad netrūktų pramogų, organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė bei asociacija Palangos miesto „Saulės“ klubas – parengė turiningą bei renginių turtingą programą. Festivalio renginiai vyks centrinėje Šventosios aikštėje, visi jie – nemokami.


Birželio 8-11 d. įvyksiančioje šventėje Šventojoje, Prieplaukos gatvėje, tikimasi sulaukti kelių tūkstančių baikerių iš beveik 20 šalių.


Vakar 18 Palangos miesto savivaldybės Tarybos narių kibo į 31 Tarybos posėdžio darbotvarkėje numatytą klausimą. Taryba apribojo prekybos alkoholiu laiką Šventosios kavinėje „Galera“ ir įžiebė šviesą tarptautiniam baikerių festivaliui Šventojoje, skirdama jam finansavimą.


Šventosios seniūnui patarinės skaitlingesnė taryba

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 18 | Rubrika: Miestas

  Praėjusį penktadienį į visuotinį Šventosios seniūnijos gyventojų susirinkimą atėję per 60 miestelio gyventojų, dauguma jų – pernai įkurtos Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai, – po gan audringų debatų išrinko naują prie seniūnijos veikiančią ir seniūno patariamuoju balsu įvardijamą tarybą. Ateinančius ketverius metus šioje taryboje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius