Tarybos posėdis – su vasaros vėjeliu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 10

Vakar savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo Tarybos nario, socialdemokrato Viktoro Pivriko siūlymu tylos minute pagerbti į Anapilį iškeliavusio pirmojo šalies prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą.

Išsiaiškinta, kad Tarybos posėdyje dalyvavo 18 politikų. Jeigu praėjęs Tarybos posėdis pasižymėjo dideliu Tarybos narių ir jame dalyvavusių palangiškių aktyvumu (kai kurie garbaus amžiaus pensininkai ilgiau nei valandą Tarybos salėje laikė plakatus, protestuojančius prieš „Litesko“), tai vakar nė vienas darbotvarkės klausimas nežadėjo audros. Tiesą pasakius, kaip parodė posėdžio eiga, klausimai buvo įveikti sklandžiai – be didesnių diskusijų, tvarkingai kilnojant rankas, o kai kuriems opozicijos nariams nuolat išeinant ir grįžtant į salę.

Kaip, regis, įprasta Palangos savivaldybės Taryboje, nereglamentuojant visuomenės veikėjų pasisakymo trukmės, garbūs palangiškiai – pensininkams atstovavęs Zigmas Vaičiūnas ir Albina Rakauskienė – jau ne pirmame Tarybos posėdyje atkreipė dėmesį į, jų nuomone, miesto skaudulius.

„Palanga tebemerdi – nėra sporto bazių, koncertų salių, policija yra už miesto, Kurhauzo klausimas nešspręstas, „Litesko“ valdo miesto gyventojus. Prieš metus buvo surinkta 800 miesto gyventojų parašų ir jie buvo įteikti merui, bet ar kas nors pasikeitė?“ – retoriškai klausė Z. Vaičiūnas. Tiesa, jis pripažino, kad dėl to, kad šių klausimų sprendimas „nejuda“, atsakomybę turėtų prisiimti ir ankstesnės valdžios.

Pasisakydama dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalių tarifų nustatymo ir „Litesko“ atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio nustatymo, A. Rakauskienė teigė, kad „sumos tokios, kad jau bus neįmanoma išsimokėti“. Ji, kaip ir praėjusiame Tarybos posėdyje, piktinosi „Litesko“ veikla ir Tarybos sprendimu gyventojų apklausą surengti vidurvasarį.

Pranešėjai Snieguolei Saltonienei pranešus, kad sprendimas minėtais klausimais yra teisme, Tarybos narys Šarūnas Vaitkus nusistebėjo, ar tuomet galima juos svarstyti Taryboje. Tarybos nariai balsuodami susilaikė dėl šių Tarybos sprendimų.

Klausimą dėl seniūnaitijų steigimo pristačiusi Renata Bendikaitė sakė, kad seniūnaitijos suskirstytos remiantis bendruoju planu. Siūloma steigti 8 seniūnaitijas.

Tarybos sprendimu atostogos buvo suteiktos merui V. Stalmokui ir jo pavaduotojui R.Garoliui.

Tarybos narė Salomėja Slaboševičienė replikavo, kad, jos žiniomis, biudžetinių įstaigų vadovai nėra išleidžiami atostogų. Dėl to, anot jos, vėliau vadovai „išeina atostogų 4-6 mėnesiams ar mokomos didelės išeitinės kompensacijos už nepanaudotas atostogas.“

Vyriausybės atstovei K. Vintilaitei atkreipus  Tarybos dėmesį dėl apklausos dėl „Litesko“ vykdymo tvarkos, Tarybai buvo pasiūlyta apsispręsti dėl kai kurių apklausos vykdymo pakeitimų.

„Vyriausybės atstovė siūlo leisti dalyvauti apklausoje ne tik Palangos gyventojams, pateikusiems gyvenamosios vietos deklaravimo pažymėjimą, bet ir kitoms gyventojų grupėms, kurios turi teisę balsuoti – tai yra asmenims, kurių paskutinė gyvenamoji vieta žinoma, kurie viešu pareiškimu yra deklaravę savo gyvenamą vietą, asmenys, kurie neturi nuolatinės gyvenamosios vietose Palangoje, bet yra prisiregistravę prie Palangos savivaldybės. Vadinasi, tokiu būdu yra išplečiamas ratas asmenų, kurie gali dalyvauti apklausoje. Žmonėms nereikės, kaip buvo numatyta praėjusiame Tarybos posėdyje, eiti į Metrikacijos biurą išsiimti pažymų apie gyvenamosios vietos deklaravimą“, -  sakė Vyriausybės atstovo tarnybos vyriausioji specialistė Daiva Šačkutė. Taryba be didesnių diskusijų pritarė jos pristatytiems pakeitimams.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Tarybos posėdis – su vasaros vėjeliu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 10 | Rubrika: Miestas

Vakar savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo Tarybos nario, socialdemokrato Viktoro Pivriko siūlymu tylos minute pagerbti į Anapilį iškeliavusio pirmojo šalies prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius