TS-LKD jaunimo bendruomenė: „Kartu auginkime Palangą“

TS-LKD jaunimo bendruomenė: „Kartu auginkime Palangą“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 02 13

„Susibūrėme, nes norime žengti į priekį, norime prisijungti prie tų, kurie kuria ir gražina mūsų gimtąjį miestą. Norime augti patys ir auginti Palangą, tad kviečiame visus jaunus ir aktyvius palangiškius prisijungti prie mūsų: auginkime Palangą kartu“, – sako sausio dvidešimtąją įsikūrusios Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Jaunimo bendruomenės Palangos skyriaus nariai.

Su skyriaus pirmininku Andriumi Buivydu, tarybos nariais Gerda Petrauskaite, Viktorija Bickaite, Robertu Mėčiumi, Agne Smulkiene ir į skyriaus veiklą aktyviai įsijungusiais Juliumi Urbonu, Vaidu Dargiu, Veronika Skeberdyte ir Inga Blėdiene trečiadienio vakarą susitikome TS-LKD Palangos skyriaus būstinėje. Jaunimo bendruomenės nariai, paprastai besirenkantys dukart per mėnesį – pirmadieniais, tądien jau ne pirmą kartą šią savaitę rinkosi tam, kad sudėliotų pirmosios savo rengiamos šventės – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – paminėjimo prie J. Basanavičiaus paminklo akcentus.

„Mes dar labai „jauni“, dar nei mėnesio nėra nuo oficialaus bendruomenės įkūrimo, tad kiek jaudinamės prieš pirmąjį renginį. Labai norime įsilieti į valstybei svarbios datos – Vasario 16-osios paminėjimą, norime, kad kuo daugiau jaunų žmonių įsitrauktų į Lietuvai bei mūsų miestui reikšmingų švenčių šventimą, norime kurti naujas tradicijas ir parodyti, kad jauni žmonės mūsų mieste nori ir moka švęsti“, – kalbėjo Jaunimo bendruomenės nariai, tuo pačiu kviesdami visus palangiškius ir miesto svečius sekmadienį, 13.30 val. rinktis J. Basanavičiaus gatvės pradžioje, kur bus skraidinami dangaus žibintai, vaišinamasi karšta arbata ir prisimenama 1918-ųjų Vasario 16-oji.

Paklaustas, kaip buvo apsispręsta kurti Palangos Jaunimo bendruomenę, jos pirmininkas A. Buivydas sakė, kad tokią idėją dar pernai išsakiusi Seimo narė Agnė Bilotaitė, kurios iniciatyva 2009-aisiais ir buvo įsteigta visos Lietuvos TS-LKD Jaunimo bendruomenė.

„TS-LKD Palangos skyriuje esama nemažai jaunų žmonių, todėl buvo pasiūlyta mums įsijungti į Jaunimo bendruomenės veiklą ir steigti tokį skyrių mūsų mieste. Tokiai mūsų idėjai pritarė partijos Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus ir TS-LKD miesto taryba“, – paminėjo A. Buivydas, pridūręs, jog TS-LKD Jaunimo bendruomenė yra partijos vidinė bendruomenė, skatinanti jaunimą darniai įsilieti į TS-LKD gretas bei palaikanti aktyvią jaunųjų partijos narių veiklą. Jaunimo bendruomenė siekia kuo geriau išreikšti jaunimo interesus ir padėti jiems atstovauti visose TS-LKD institucijose.

„Pagrindiniai TS-LKD Jaunimo bendruomenės tikslai yra suburti vieningą ir darbščią energingų, aktyvių, patriotiškų, sąžiningų ir dorų jaunų žmonių komandą ir ugdyti jaunų žmonių lyderystės įgūdžius, kad jie būtų visapusiškai pasirengę drąsiai imtis atsakomybės už savo šalies ateitį, –pasakojo bendruomenės nariai. – Tad ir mūsų, palangiškių Jaunimo bendruomenės, tikslai – nebūti vien tik stebėtojais, iš šono žiūrinčiais, kaip gražėja ir į gerąją pusę keičiasi Palanga. Mes taip pat norime, kuo tik galime, prisidėti prie Palangos gaivinimo ir auginimo“.

Kartu jaunieji konservatoriai – krikščionys demokratai kviečia visus palangiškius nuo 18 iki 35 metų, neabejingus Palangos ir jaunimo joje ateičiai, ateiti ir pasidalinti savo mintimis bei pasiūlymais – kaip būtų galima pasiekti to, kad iš mūsų miesto jauni žmonės ne bėgtų, o stengtųsi grįžti į jį.

„Laukiame visų, esame atviri mintims ir siūlymams. O jeigu atėjusiems pas mus bus priimtinos mūsų bendros vertybės, paremtos pilietiškumu, patriotizmu, tradicinės šeimos vertybėmis, ir jeigu jie nuspręs prisijungti prie TS-LKD veiklos – labai džiaugsimės“, – kalbėjo bendruomenės nariai.

Artimiausiuose TS-LKD Jaunimo bendruomenės Palangos skyriaus planuose – pasiūlymai, mintys ir idėjos, kaip būtų galima prasmingai ir jauniems žmonėms patraukliai minėti ateinančias svarbiausias Lietuvai ir Palangai šventes. Galvojama ir apie tai, kaip susitikus su įvairiais darbdaviais pabandyti spręsti jaunų žmonių užimtumo ir darbo Palangoje problemas.

„Tačiau visų pirma mes, dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius, norime suburti aktyvaus jaunimo komandą. Tokią, kuri tam tikra prasme galėtų padėti jaunam ir aktyviam mūsų merui Šarūnui Vaitkui atkurti ir kurti Palangą, tokią, su kuria galėtume žengti į priekį ir, kaip sakėme, augti patys ir auginti Palangą. Mūsų miestas nėra didelis, ir mūsų, jaunų žmonių, mieste taip pat nėra daug. Jeigu susiburtume kartu, kartu galėtume išties daug nuveikti“, – įsitikinę TS-LKD Jaunimo bendruomenės Palangos skyriaus nariai.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė – naujoji Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidentė. Toks sprendimas priimtas gegužės 28 d. Trakuose vykusio asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu.  


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė įvairiais būdais siekia, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdienine veikla bei įpročiu.


Vasarį Palanga pakliuvo net į šalies žiniasklaidos dėmesį, kai iš Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) vadovo pareigų pasitraukė Žilvinas Kažys, kartu su savimi „išsivesdamas“ dar šešis darbuotojus. Tarp pasitraukusiųjų buvo ir vadybininkas, kurorto renginių „siela“ Nerijus Stasiulis, bet jis apsigalvojo ir šiandien...


Palangoje jau nuo trečiadienio rungiasi geriausi šalies jaunimo boksininkai – vasario 24-27 dienomis kurorte vyksta Lietuvos jaunimo bokso čempionatas.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palanga ir Bergenas ketina kartu statyti baseinus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 13 | Rubrika: Miestas

Maždaug prieš pusketvirtų metų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Palangos ir Vokietijos Bergeno miesto Riugeno saloje ir po to užsimezgusi graži, turininga draugystė žengia į dar vieną etapą. Du prie Baltijos jūros esantys miestai planuoja rašyti paraišką ES fondams ir kartu įgyvendinti tiek Bergenui, ir Palangai svarbius infrastruktūros projektus –...


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


„Susibūrėme, nes norime žengti į priekį, norime prisijungti prie tų, kurie kuria ir gražina mūsų gimtąjį miestą. Norime augti patys ir auginti Palangą, tad kviečiame visus jaunus ir aktyvius palangiškius prisijungti prie mūsų: auginkime Palangą kartu“, – sako sausio dvidešimtąją įsikūrusios Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų...


„Jeigu meras, dar rugsėjį pažadėjęs atvažiuoti į Šventąją, neranda laiko nei susitikti su mumis, nei atsakyti į mūsų raštu pateiktus klausimus, tai mes nuvyksime į priėmimą pas jį“, – tokį sprendimą priėmė penktadienį susirinkusi jau 102 narius vienijanti Šventosios seniūnijos bendruomenė. Susirinkime, į kurį atėjo 77 šventojiškiai, buvo...


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius