UAB „Litesko“ pinigai byra ir už būsimus remontus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 03

Nors brangiausias šių metų šildymo sezonas artėja į pabaigą, tačiau palangiškių aistros dėl šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ veiklos, nerimsta. Miestelėnams iškilo neaiškumų, kodėl tų daugiabučių namų, kurių šilumos punktus prižiūri UAB „Litesko“, gyventojams nustatyta šilumos kaina didesnė, nei tų daugiabučių, kurių punktus eksploatuoja UAB „Palangos butų ūkis“. Pasak jų, kaminas vienas, o kainos skirtingos.

 

Moka daugiau

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija jau patvirtino šilumos energijos kainas daugiabučių namų gyventojams už kovo mėnesį. Palangos ir Šventosios daugiabučių namų gyventojams nediferencijuota pagal šilumos punktų nuosavybę šilumos energijos kaina su 9 proc. PVM yra – 27,24 ct/kWh.  Kai šilumos energija tiekiama iš individualių vartotojams priklausančių šilumos punktų, pavyzdžiui, kuriuos eksploatuoja „Palangos butų ūkis“ – 26,11 ct/kWh, o jau pačios šilumos tiekėjos UAB „Litesko“, prižiūrinčios šildymo sistemas kaina  – 27,26 ct/kWh. Tokiu būdu, tų daugiabučių, kurių šilumos punktai priklauso šilumą tiekiančiai įmonei, gyventojams kas mėnesį už šilumą tenka pakloti daugiau.

 

Kaina diferencijuota

Vicemero Rimanto Garolio, kuruojančio kurorto šilumos ūkį, aiškinimu, kainodara yra nustatoma vadovaujantis Šilumos ūkio įstatymo nuostatomis bei šilumos kainų nustatymo metodikos principais. Šilumos kainos, anot vicemero gali būti diferencijuojamos pagal šilumos tiekimo sistemas, vartotojų grupes bei pagal šilumos punktų nuosavybę.  Pasak vicemero, vadovaujantis nustatyta tvarka, šilumos kaina skirstoma į nediferencijuotą ir diferencijuotą. „Kas liečia konkrečiai tuos namus, kurių šilumos punktus  prižiūri  UAB „Litesko“, tai šių daugiabučių namų gyventojai moka didesnę kainą, nes į ją paskaičiuota kassavaitinė šilumos sistemų priežiūra, pasiruošimas šildymo sezonui bei remontas.

 

Teks susimokėti

 „Jei, tarkime, tektų likviduoti avarijos padarinius bei atlikti šilumos įrenginių kapitalinį remontą, gyventojams už šiuos darbus jokių papildomų išlaidų nebus. Tačiau tų daugiabučių namų gyventojams, kurių šilumos punktų priežiūrą ir eksploatavimą atlieka ne šilumos tiekėjas, o UAB „Palangos butų ūkis“ už suteiktas remonto paslaugas ar avarijos likvidavimą, jau reikės susimokėti. Tokiu būdu, nors už šilumą jie moka mažiau, tačiau vargu ar pigiau “, - svarstė R.Garolis.  Beje, tokių kurorte daugiabučių, nepapuolusių į šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ glėbį apie dvi dešimtys.

Kiek  avarijų buvo likviduota ir kiek atlikta remonto darbų vicemeras duomenų pateikti negalėjo, pridūręs, jog niekas negali garantuoti, kad avarijų išvengti pavyks ir, anot jo, nežinia kas gali ateityje nutikti.

 

Kaina svyruoja

Vicemero tvirtinimu, šilumos energijos kainos yra perskaičiuojamos kas mėnesį. „Šilumos kaina susideda iš pastoviosios ir kintamosios dedamųjų dalių. Kintamosios kainos dydis svyruoja, nes nustatomas, atsižvelgus į kuro kainas. Pagal nustatytą tvarką Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai UAB „Litesko“ pateikia pažymą, kurioje nurodyta už kokią kainą pirktos dujos, koks procentas buvo naudojamas dujų bei biokuro“, -   kainodaros peripetijas  paaiškino mero pavaduotojas.

 

Tarifai bus svarstomi

Į klausimą, kuomet savivaldybės miesto taryba teiksis nustatyti daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalius tarifus, R.Garolis pripažino, kad sprendimo projekto rengimas užtruko, nes esą tam buvo objektyvios priežastys, kurių neįvardijo.  Vicemeras patikino, kad artimiausiame miesto savivaldybės tarybos posėdyje sprendimo projektas dėl tarifų nustatymo turėtų būti svarstomas.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Numatytos beveik dvejų milijonų investicijos į miesto šilumos trasų atnaujinimą, brangesnis biokuras biržoje reikalauja didesnių miesto šilumos įmonės UAB „Palangos šilumos tinklai“ išlaidų, o šių metų ypač šiltas ruduo – itin jai nepalankus. Nepaisant to, šilumos kaina kurorte nedidės, ar ji kils nežymiai...


Jau beveik šimtadienį nuo miesto šilumos ūkio perėmimo mininti savivaldybės įmonė UAB „Palangos šilumos tinklai“ energingai ruošiasi didžiausiam išbandymui: naujajam šildymo sezonui. Jau kitą savaitę bus pradėta testuoti naujoji biokuro katilinė, įmonės specialistai baigia likviduoti lokalizuotus testuojant gedimus šilumos trasose...


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Naujajai Vyriausybei nusprendus „įpūsti“ naujų vėjų į daugiabučių renovaciją – butų savininkams nereikėtų imti jai kreditų, o vietos savivaldybėms tektų gerokai didesnis vaidmuo procese, savivaldybės ėmė sukti galvą, kokiai vietos įmonei pavesti renovaciją. Miestų komunalinio ūkio įmonėms? Šilumos įmonėms? O gal kurti naujas įmones?


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Balandžio mėnesį prasidėjo miesto centralizuotos šilumos tiekimo sistemos modernizavimas Sodų g. bei Kretingos g. kvartaluose. „Darbai netrukus pasieks finišo tiesiąją“, - sako UAB „Litesko“ Palangos filialo „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis.


Nors brangiausias šių metų šildymo sezonas artėja į pabaigą, tačiau palangiškių aistros dėl šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ veiklos, nerimsta. Miestelėnams iškilo neaiškumų, kodėl tų daugiabučių namų, kurių šilumos punktus prižiūri UAB „Litesko“, gyventojams nustatyta šilumos kaina didesnė, nei tų daugiabučių, kurių punktus eksploatuoja UAB „Palangos butų ūkis“. Pasak jų, kaminas vienas, o...


Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 28 | Rubrika: Miestas

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius