Ugdymo įstaigose – sociologiniai tyrimai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 28

Palangos miesto savivaldybėje pasibaigė bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos pirmasis etapas. Jam įvertinti Savivaldybės administracija pavedė Švietimo skyriaus vyriausiajai specialistei Nijolei Vargonienei organizuoti sociologinę apklausą. Jai skirta 10 tūkst. litų.

 

Apklaus mokinius, tėvus ir pedagogus

Pasak Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės N.Vargonienės, sociologiniuose tyrimuose bus apklausiami Senosios gimnazijos, „Baltijos“ ir V.Jurgučio pagrindinių mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai bei jų tėvai ir mokytojai. Šioje apklausoje dalyvaus per 750 žmonių. Taip pat klausimynai bus pateikti Pradinės mokyklos ir darželio-mokyklos „Pasaka“ trims šimtams mokinių tėvų ir 50 mokytojų.

 

Informatyvūs atsakymai

Vyriausioji specialistė akcentavo, jog šie tyrimai turi padėti išsiaiškinti įvykusius pokyčius mokyklų tinklo pertvarkoje. Bus siekiama sužinoti, ko norėtų mokiniai, jų tėvai bei mokyklų pedagogai. Pavyzdžiui, bus klausiama, kokioje mokymo įstaigoje norėtų mokytis pradinukai bei kokios mokymosi aplinkos pageidautų. Taip pat norima, kad į klausimus nebūtų atsakoma vienu žodžiu, o pateikiami informatyvūs atsakymai.

 

Siūlėsi nemažai

Vyriausiosios specialistės N.Vargonienės teigimu, paskelbus paslaugos pirkimą, atsirado nemažai pasisiūliusiųjų atlikti sociologinę apklausą, bet už tai buvo norima kelių dešimčių tūkstančių litų, kai savivaldybė yra numačiusi ne daugiau kaip 10 tūkst. litų. Vienas iš svarbiausių konkurso reikalavimų dėl apklausos organizavimo – mažiausia kaina. Šiuo metu derinami klausimai su viena įmone, pareiškusia norą atlikti tyrimus už minėtą sumą. Socialinė apklausa turėtų būti baigta gruodį.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Praėjusią savaitę miesto Taryba pritarė miesto Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinko pertvarkos 2012-2015 metų bendrajam planui. Progimnazija norėjusiai tapti Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai, vietos šiame plane neliko. „Nesijaučiame nei nusivylę, nei liūdni. Yra kaip yra. V. Jurgučio mokykla iki 2015 metų bus pagrindinė mokykla“, – laikraščiui sakė V....


Ketvirtadienį Palangoje apsilankęs švietimo ir mokslo ministras, Liberalų Sąjūdžio pirmasis pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius spėjo ne tik apsilankyti Senojoje gimnazijoje, Baltijos pagrindinėje mokykloje, lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, susitikti su kurorto miesto švietimo įstaigų vadovais, bet ir susitiko su visuomene, Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus nariais S....


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus parengtame bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos plane apibūdinta esama švietimo būklė bei pristatytos raidos prognozės 2010-2014 metams.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Ugdymo įstaigose – sociologiniai tyrimai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 28 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybėje pasibaigė bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos pirmasis etapas. Jam įvertinti Savivaldybės administracija pavedė Švietimo skyriaus vyriausiajai specialistei Nijolei Vargonienei organizuoti sociologinę apklausą. Jai skirta 10 tūkst. litų.


Pagrindiniai švietimo sistemos reformos darbai Palangoje baigiasi. Nuo šio rugsėjo kurorte nebeliks vidurinių mokyklų, turėsime vieną gimnaziją, dar neaiškus Smilčių pradinės likimas... Ar viskas čia gerai, ar nebuvo padaryta klaidų, ir apskritai, kaip ši reforma atrodo žiūrint „iš aukščiau“? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo...


Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas dėl miesto mokyklų pedagoginių pareigybių, dėl bendrojo lavinimo mokyklų, gimnazijos, mokyklos-darželio, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų darbuotojų etatų normatyvų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius