Užkanavės gatvė: tikras gaisras ir netikras sprogmuo

Užkanavės gatvė: tikras gaisras ir netikras sprogmuo

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 05 27

Sekmadienis ir pirmadienis buvo itin neramios dienos Užkanavės gatvėje gyvenantiems ir dirbantiems palangiškiams bei dukart ten skubėjusiems Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojams.

Sekmadienį, apie 17.30 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Palangoje, Užkanavės g. 47, dega pirtis.
Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos PGT inspektorė Sandra Vasiliauskaitė, nuvykę ugniagesiai gelbėtojai aptiko, jog dega medinės pirtelės stogas, dengtas čerpėmis ir skarda. Apdegė 3 kv. m medinių stogo konstrukcijų, ugniagesiams gelbėtojams teko nuardyti apie 5 kv. m skarda dengtosios stogo dalies.
Pirmadienį, 11.37  val. bendruoju pagalbos telefono numeriu gautas pranešimas apie tai, kad Palangoje, Užkanavės g. 37 B , vykdant statybos darbus rastas sprogmuo.
Į įvykio vietą išsiųstos  Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
Statybos dabai buvo sustabdyti keletui valandų.
Į įvykio vietą atskubėjo Palangos PGT ugniagesiai gelbėtojai bei išminuotojai. Apžiūrėję statybininkų rastus į sprogmenis panašius metalinius daiktus, išminuotojai suprato, kad žemėmis aplipę, sprogmenis primenantys metaliniai daiktai, kaip sakė S. Vasiliauskaitė, yra seno išardyto traktoriaus dalys. Pasak kitų informacijos šaltinių, stumdydami žemes vyrai aptiko du senus automobilio amortizatorius.
„Palangoje iškvietimai dėl rastų į sprogmenis panašių daiktų reti. Klaipėdoje ir aplink ją tokie įvykiai dažnesni: žmonės sprogmenų randa ne tik pradėję statybas, bet net sukasdami lysves daržuose“, – sakė S. Vasiliauskaitė.
Tačiau gyventojams nederėtų patiems spręsti, ar rastas daiktas yra sprogmuo – verčiau kviesti specialistus, nes daugiau negu pusę amžiaus po žeme išgulėję sprogmenys – absoliuti jų dauguma yra likę nuo antrojo pasaulinio karo – yra labai pavojingi.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos oro uoste pristatytas naujas priešgaisrinės tarnybos automobilis: analogišką techniką naudoja didieji pasaulio oro vartai.


Nuo šių metų kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį gyventojai turi galimybę apsilankyti muziejuose nemokamai. Vasario 27 d. sekmadienis parodė, jog tokia galimybė neliko nepastebėta, – į muziejus užsuko ne vienas šimtas gyventojų. Pavyzdžiui, Palangos gintaro muziejų aplankė beveik 900 žmonių, kaip itin gausią vasaros dieną.


Šeštadienio vidurdienį Kretingos rajone, Žibininkų kaime, šalia pramogų komplekso liepsnojo sodybos ūkiniai pastatai.  Ugniagesiams apie gaisrą pranešta 12.16 val. Kai atskubėjo gelbėtojai, liepsnojo ūkinis pastatas, garažas ir tvartas. Šeimininkai spėjo iš tvarto išvesti gyvulius, tad nei gyvūnai, nei žmonės gaisro metu nenukentėjo. Su...


Gruodžio 2 dieną gautas pranešimas iš BPC, kad Ganyklų g. ties 57 numeriu pažymėtu namu nulūžęs medis, atsirėmęs į gatvės apšvietimo stulpą ir į kitą medį, kelia pavojų praeiviams. Atvykusios pajėgos nustatė, kad nulūžusio medžio, atsirėmusio į gatvės apšvietimo stulpą, šakos remiasi į elektros laidus, reikalingi LESTO darbuotojai, kad atjungtų įtampą...


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas referendume dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin aktyvūs

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Ugniagesiai gelbėtojai nuolat „maudomi“ itin aukštuose visuomenės pasitikėjimo šia tarnyba reitinguose – Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos (PGVPPGT) viršininkas Vidmantas Jarulis sako, toks pasitikėjimas ugniagesius džiugina ir įpareigoja.


Sekmadienis ir pirmadienis buvo itin neramios dienos Užkanavės gatvėje gyvenantiems ir dirbantiems palangiškiams bei dukart ten skubėjusiems Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojams.


Kalėdinė „Lions“ šventė buvo itin dosni

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos moterų „Lions“ klubas surengė kalėdinę šventę savo globojamiems vaikams, pavadintą „Sapnuok baltai“. Simbolinė balta spalva dominavo viso vakaro metu, tad šviesos netrūko, juo labiau, jog tikslas buvo labai kilnus. Kaip pasidžiaugė ir klubo prezidentė Adelė Karteškina, susirinkusieji buvo išties labai dosnūs, tad netruko surinkti gražią sumą pinigų – viso...


Sunkmečiu kai kuriems žmonėms Baltijos jūra tapo pragyvenimo šaltiniu - joje sužvejojama žuvis pasiekia ne tik savo pietų stalą, bet ir, kur kas dažniau, turgų. Deja, ne visi Baltijoje žvejoja legaliai. „Šiais metais, iki rugsėjo pirmos dienos, jau buvo užfiksuota 7410 km nelegaliai išdėstytų tinklų, ir jų, nė kiek neabejojame, dar daugės. Praėjusiais metais buvo rasta tik 3540 km...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas