Vagystė „Sodroje”: minutei išėjo iš kabineto ir neberado piniginių

2018 03 22
Vagystė  „Sodroje”: minutei išėjo iš kabineto ir neberado piniginių

Ligita Sinušienė

Po privačias ir valdiškas įstaigas Palangoje bei Kretingoje siautėja vagis ar net keli, tad pareigūnai ragina darbuotojus neprarasti budrumo ir saugoti savo asmeninius daiktus. Praėjusį penktadienį, kovo 16 d., buvo apvogtos dvi „Sodros“ Klaipėdos klientų aptarnavimo skyriaus Palangos poskyrio darbuotojos.

Pasigedo piniginių
Pirmoje kovo pusėje nuo ilgapirščių nukentėjus kelių Kretingos įmonių – tiek valstybinių, tiek privačių – darbuotojams, kaimyninio miesto pareigūnai perspėjo kolegas Palangoje. Šie išsiuntinėjo kurorto įstaigoms pranešimą, bet vos po poros dienų, penktadienį popiet, sulaukė skambučio iš „Sodros” apie įvykdytą vagystę.
Savo piniginių su pinigais ir dokumentais pasigedo dvi darbuotojos iš gretimų kabinetų. Viena kelioms minutėms buvo išbėgusi tik iki tualeto, kita – užėjusi pas kolegę. Prieš pietus abi moterys savo pinigines dar turėjo. Viena darbuotoja patirtus nuostolius įvertina dvidešimčia eurų.
Laimei, piniginėje turėjusi tik 5 eurus monetomis ir nuolaidų korteles, bet jos kolegė nukentėjo žymiai smarkiau. Ši moteris prieš pat darbą, ryte, iš banko kortelės išsigrynino 500 eurų, tad grynųjų pinigų pasigedo daugiau nei pusės tūkstančio – virš 500 eurų. Be to, vagis su visa odine pingine išsinešė ir asmeninius jos dokumentus – asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą.
Moteris piniginę laikė rankinėje, rankinę – spintoje. Tačiau trumpam buvo rankinę išsiėmusi ir pasidėjusi kabinete ant komodos.
„Valstybinių įstaigų darbuotojams būtinai būti ypatingai budriems, nes vagis, net užkluptas tuščiame kabinete vienas, gali užduoti bet kokį klausimą, tarsi niekur nieko, - sako Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus. – Todėl patarimas yra vienas – būtina rakinti kabinetą, nebent trumpam išeinant – ar kavos išgerti, ar į tualetą, ar pas kolegą šalia. Ar bent jau kabinetuose stovinčios spintos turi būti rakinamos. Pavyzdžiui, aš net neprisimenu, ar iš savo kabineto esu kada nors išėjęs neužrakinęs durų. Visuomet rakinu”.
Pareigūnas taip pat pataria darbe nesinešioti grynųjų pinigų didelėmis sumomis.

Ruošiasi į Prancūziją
„Panašaus pobūdžio vagystės šį mėnesį prasidėjo Kretingoje, - laikraščiui sakė K.Bončkus. –Sulaukėme kolegų iš Kretingos perspėjimo, tad reaguodami į tai mūsų miesto valdiškoms įstaigoms išplatinome pranešimus, konkrečiai „Sodrai” neišsiuntėme, bet perspėjome Darbo biržą. O šios dvi įstaigos įsikūrusios viename pastate, tad turėjo pasidalinti informacija. Apmaudu, kad vagysčių išvengti nepavyko, ir penktadienį 14.33 val. teko sulaukti tokio pranešimo”.
Didesnį nuostolį patyrusią „Sodros” darbuotoją vagystė sukrėtė ypač dėl to, kad ruošiasi kelionei į Prancūziją, tad moteriai teks patirti papildomų išlaidų ir naujiems dokumentams pasigaminti.
„Už naujos asmens tapatybės kortelę gamybą net ir dokumentų vagystės atveju vistiek turi susimokėti net ir nukentėjęs asmuo. Deja, tam nėra jokių išlygų”, - „Palangos tiltui” sakė pareigūnas.
Šiuo metu kurorto pareigūnai peržiūrinėja vaizdo kameros, įrengtos prie įėjimo į Palangos darbo biržos ir „Sodros” pastatą.
„Vilties yra pastebėti nusikaltėlį, bet, kita vertus, šias įstaigas palanko labai daug žmonių, tad nežinia, ar tikrai aptiksime vagį, - atvirauja K. Bončkus. – Ir, nors žinome laikotarpį, kurio metu darbuotojos galėjo būti apvogtos, bet tai nereiškia, kad vagis būtent prieš įvykį įėjo į pastatą. O gal jis užėjo anksčiau, tad nedrįsčiau apsiriboti laiku”.

Vaikštinėja įtartinas vyriškis
Pareigūno teigimu, šiemet tokia vagystė, kai apvagiami įstaigų darbuotojai, yra pirmoji.
„Pernai turėjome panašų atvejį, tik ne valstybinėje įstaigoje. Vagystės įvyko viešbutyje, sporto arenoje ir „Palangos gintaro” sanatorijoje. Prieš kelerius metus panašiai yra buvę apvogti ir valstybinių įstaigų darbuotojai – Valstybinės mokesčių inspekcijos. Taip pat ir Palangos reabilitacijos ligoninėje visko yra buvę”.
Nuo metų pradžios Palangoje užfiksuoti dar 5 vagysčių atvejai. Apvogtas rūsys, garažas, statomas objektas, Šventosios namelis.
Palangos miesto policijos komisariatas įspėja kurorto valstybinių įstaigų darbuotojus: „Asmuo vaikšto po valstybines institucijas, siūlo malkas, klausia, kur išsinuomoti fiskarą, ir vagia iš atrakintų kabinetų pinigines.Pastebėję įtartiną asmenį, nedelsdami praneškite policijai.Saugokite savo turtą, išeidami iš kabineto, užrakinkite duris. Nelaikykite asmeninių daiktų matomoje ir lengvai pasiekiamoje vietoje, nepalikite jų be priežiūros bendro naudojimo patalpose”.

Pasinaudojo pagarba klientui
„Sodros” Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Saulius Jarmalis „Palangos tiltui” sakė plačiau komentuoti įvykio aplinkybių bedi negalįs, nes atliekamas policijos tyrimas.
„Penktadienį dvi mūsų darbuotojos buvo apvogtos, nes nusikaltėliai įsibrovė į jų kabinetą. Panašus atvejis „Sodros“ Palangos poskyryje yra buvęs prieš 5 metus. Tuomet irgi nuo vagių nukentėjo dvi darbuotojos, - kalbėjo S. Jarmalis. - Visus klientus, kurie apsilanko mūsų klientų aptarnavimo skyriuje, vertiname vienodai, nežiūrime, ar kuris nors galėtų būti įtartinas, ar ne – visi vienodai svarbūs. Vagys tuo pasinaudojo”.
„Savo ruožtu paskatinsime darbuotojus būtų atsargesnius“, – sako „Sodros“ Klaipėdos klientų aptarnavimo skyriaus Palangos poskyrio vadovė Rima Petrusevičienė.
 

Jūsų komentaras:

CAPTCHAPalangiškis 2018-03-28 04:17 (donatasram@gmail.com / IP: 90.143.96.53)
Daug pavojingesni vagys Palangoje yra partija prisidengianti grupuotė. Jie vagia ne pinigines, o milijonų Eurų vertės, grąžintiną nekilnojamąjį turtą ir kas baisiausia, - leidžia turtą vėl užgrobti Rusijos piliečiams. Po užgrobimo su tuo grobiku sudaro taikos sutartį ir vsio zakonno... (lrytas 2014-04-10 Palanga apstulbo: rusas įžūliai užgrobė jos turtą.)

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas