Vaikai stovyklavo „į skolą“

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 04

Socialiai remtinų vaikų stovyklos “Vaivorykštė“ dalyviai alkani neliko, tačiau programą organizavęs Palangos miesto Moksleivių klubas iki šiol negauna Švietimo ir mokslo ministerijos skirtų lėšų už birželio 16-30 dienomis vykusią vaikų vasaros ir poilsio dieninę stovyklą „Vaivorykštė“.

 

Stovyklautojai liko patenkinti

Vaikų socializacijos programų rėmimo 2009 metais Palangos miesto savivaldybėje komisijos nutarimu socialiai remtiniems vaikams organizuota dešimties dienų stovykla „Vaivorykštė“ buvo atrinkta į remiamų programų sąrašą. Šiai programai Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 5000 Lt.

Siūlyta stovyklą organizuoti be vaikų maitinimo ir pasirinkti organizavimo laiką nuo 12 val. iki 16 val., kad vaikai atvyktų jau pavalgę. Moksleivių klubo pedagogams atlygis už vadovavimą stovyklai nebuvo numatytas – ir mokytojo, ir vadovo darbą siūlyta dirbti už mokytojo atlyginimą.

Dėl nepatogaus organizavimo laiko ir neteikiamo maitinimo klubo pedagogai sulaukė skundų iš tėvų. Tėvų ir pedagogų pageidavimai išsakyti Švietimo skyriui ir susitarta dėl laiko pakeitimo bei maitinimo, kurį sutiko teikti kavinė „Luiza“. Vaikams taip pat surengtos ekskursijos, nemokamai rodyti filmai. Pasak Moksleivių klubo direktorės R. Genienės, šios pramogos vaikams pačių įstaigų teiktos geranoriškai.

Stovykloje dalyvavo dvidešimt penki socialiai remtinų šeimų vaikai. Būrelio vadovo R. Rimos teigimu, buvo padaryta viskas, kas įmanoma, ir „Vaivorykštėje“ laiką leidę vaikai liko tikrai patenkinti.

 

Delsiama perduoti lėšas

Numatytu laiku, birželio 12 d., Švietimo skyriui buvo pateikta patikslinta „Vaivorykštės“ stovyklos programos lėšų sąmata, kurios Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Kuznecovas iki šiol nepasirašė.

Be V.Kuznecovo parašo Moksleivių klubas iš savivaldybės Švietimo skyriaus negali gauti Švietimo ir mokslo ministerijos stovyklai skirtų lėšų. Maitinimo paslaugas ir pramogas teikusios įstaigos reikalauja apmokėti stovyklos išlaidas.

Netikėtoje padėtyje atsidūręs Moksleivių klubas, kreipėsi į Švietimo skyrių, tačiau tikslaus atsakymo dėl darbuotojų atostogų nesulaukė.

Stovyklos vadovais už mokytojo atlyginimą dirbę pedagogai šokiruoti. „Su vaikais nelengva. Didelis rūpestis. Bijojome, kad nenutiktų nelaimių, kad kas nesusižeistų, o likome skolingi“, - apgailestavo klubo direktorė R. Gecienė.

Būrelio vadovas R.Rima pasakojo, kad per stovyklų organizavimo metus dar nėra buvę tokio atvejo. „Anksčiau finansavimą gaudavome trečią-ketvirtą stovyklos dieną. Kitais metais dėl dabartinių nesklandumų turėsime problemų“, - teigė kompiuterinio raštingumo būrelio vadovas.

 

Socialiai remtinų vaikų užimtumas - nereikalingas

Gegužės mėnesį Moksleivių klube buvo vykdomas patikrinimas dėl mokinių saviraiškos priemonių tenkinimo. Patikrą atlikusių Švietimo skyriaus vyriausiųjų specialisčių Dianos Miltenienės ir Nijolės Vargonienės išvados papiktino klubo direktorę ir pedagogus.

Socialiai remtinų šeimų vaikų lankomus būrelius vyriausiosios specialistės vadina nepopuliariais ir neduodančiais rezultatų. Nepopuliarūs būreliai esą dėl to, kad per patikrinimą užsiėmimuose rasta po vieną ar kelis vaikus, nerezultatyvūs – nes būrelių lankytojai nepasiekia aukštumų ar įvertinimų.

Kompiuterinio raštingumo būrelio vadovas R. Rima aiškino, kad gegužės mėnesį vaikų užsiėmimuose visada mažiau, o patikrinus vieną vienintelį kartą neįmanoma tiksliai nustatyti, kiek vaikų ateina į būrelius.

Būrelio vadovas R.Rima pasakojo, kad jo vedamus užsiėmimus lanko ir sunkius nusikaltimus padarę, rimtai nusižengę vaikai. Moksleivių klubo direktorė R. Gecienė klausė: „Ar nepakankamai rezultatyvu tai, kad rizikos grupei priklausantys, nusikalsti linkę vaikai atitraukiami nuo gatvės, rūpinamasi jų užimtumu?“. 

Savivaldybės specialisčių pateiktoje pažymoje teigiama, kad būreliai dubliuojasi su kitų įstaigų organizuojamais užsiėmimais. Šį teiginį R. Rima paneigė rimtu argumentu: Moksleivių klubo organizuojami būreliai skirti tik socialiniai remtiniems, mokėti negalintiems vaikams – užsiėmimai nemokami, todėl labai reikalingi.

Pasak R.Rimos, jo vadovaujamas, Švietimo skyriaus atstovių prie nepopuliarių priskirtas, kompiuterinio raštingumo būrelis yra itin populiarus. Kompiuteriais naudojasi tik vaikai, neturintys jų namuose - jiems tokie užsiėmimai labai reikalingi.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Pirmadienio vakarą į Palangos rajone esančias Kunigiškes išskubėjo priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. 23 val. 10 min. Bendrajame pagalvos centre skubios pagalbos telefonu 112 gautas pranešimas apie buvusioje vaikų stovykloje kilusį gaisrą.  Buvo pranešta, kad užsiliepsnojo pastatas. Ar tai yra tyčinis padegimas? Skaitykite penktadienio „Palangos...


Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis daugiau kaip 550 vaikų ir jų globėjų neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausių per visas vasaros atostogas – praėjusį šeštadienį bei sekmadienį daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų, į didžiausią šalies kurortą daugiausiai suvažiavę iš globos namų, socialiai remtinų šeimų, pirmą kartą pamatė jūrą.


Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Šią savaitę darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbia ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas namie? Viena iš išeičių –...


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – jaunųjų palangiškių koncertas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Rytoj, birželio 1 d., Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena bei mokslo metų pabaiga. Renginį organizuoja Palangos moksleivių klubas bei Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.


Norima atgaivinti „Kunigiškių“ stovyklą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 02 | Rubrika: Miestas

Kurorto vadovas Vytautas Stalmokas Vilniuje susitiko su Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi. Susitikimo ministerijoje metu aptartas vaikų vasaros stovyklos „Kunigiškės“ atgaivinimo klausimas. Kalbėta dėl naujų namelių statybos, vaikų žaidimo aikštelių įrengimo. Tokiu būdu, sutvarkius stovyklavietės aplinką padaryti ją prestižine vaikų poilsio stovykla prie jūros. Ministras...


Vaikai stovyklavo „į skolą“

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 04 | Rubrika: Miestas

Socialiai remtinų vaikų stovyklos “Vaivorykštė“ dalyviai alkani neliko, tačiau programą organizavęs Palangos miesto Moksleivių klubas iki šiol negauna Švietimo ir mokslo ministerijos skirtų lėšų už birželio 16-30 dienomis vykusią vaikų vasaros ir poilsio dieninę stovyklą „Vaivorykštė“.


Socialiai remtinų šeimų vaikai atostogaus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 22 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė skyrė per 20 tūkst. litų vaikų iš socialiai remtinų šeimų poilsiui organizuoti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius