Vaikų Velykėlės – šventė mažam ir dideliam!

Vaikų Velykėlės – šventė mažam ir dideliam!

L/d „Gintarėlis“ auklėtojos Žibutė KUBILIENĖ ir Lina MIEŽETIENĖ, 2013 04 04

Nors sunkiai iš žiemos snaudulio keliasi žolytė, augalėliai, medžių šakų pumpurėliai, gėlytės, bet vis tiek džiaugiamės, kad su pavasariu pas mus atkeliavo labai graži, nuotaikinga, pilna džiugesio ir linksmybių šventė – Velykos.
Laukiant Velykų, l/d „Gintarėlį“ papuošė pedagogų, vaikų, tėvelių sukurtos dekoracijos: puokštės, karpiniai, margučiai, pavasarinių gėlių žiedai. Tai suteikė įstaigai pavasarinio džiaugsmo, spalvų ir gyvybingumo.
Savaitė po Velykų – Atvelykis, dar vadinamas Vaikų Velykėlėmis. Darželio pedagogai ir vaikučiai linksmai atšventė šią šventę, įsijungdami į „Naisių vasaros“ organizuojamą ir jau tradicija tapusį „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Tai konkursas, puoselėjantis gražias lietuviškas tradicijas. Vaikai piešė piešinius su margučiais, atspindinčiais senovinių margučių marginimo tradicijas. Visi piešiniai su margučiais buvo nufotografuoti ir išsiųsti į konkursą. Piešiniais buvo papuoštas ir darželio kiemas, kuriame vyko šventė ir visi galėjo jais grožėtis. Į bendrą ratą visus sukvietė lietuvių liaudies daina „Graži mūsų šeimynėlė“. Nuo dainų pabudusi „vištelė“ ( aukl. S. Chmilnykovienė) vaikus pradžiugino margučiu ir žaidimu „Nešu nešu kiaušį“, o atvykusi Velykų bobutė (aukl. A. Viskontaitė) – pilnu krepšiu margučių. Vaikai žaidė linksmas estafetes, rideno margučius. Iki šiol išlikęs lietuvių liaudies paprotys – suptis. Vištelė su Velykų bobute supo vaikus ir priminė – jeigu vaikai per Velykas supsis, tai bus smagūs ir greiti. Šventė suteikė vaikams daug džiaugsmo, o ypač nudžiugino Velykų bobutės dovanoti šokoladiniai margučiai ir „Naisių vasaros“ organizatorių prizas – kompaktiniai diskai su Vytauto V. Landsbergio jaunesniojo dainomis ir pasakomis vaikams.
Įstaigos pedagogai, vaikai ir tėveliai jau antri metai dalyvauja ir „Naisių vasaros“ organizuojamame piešinių ir fotografijų konkurse „Gandrus pasitinkant“. Vaikų piešinių nuotraukos išsiųstos į konkursą. Nugalėtojai bus paskelbti birželio 14 d. Visi konkurso dalyviai bus apdovanoti.
Su atbundančiu pavasariu, sugrįžtančiais paukščiais tegul į Jūsų namus ateina švelnus saulės spindulys, pirmųjų pavasarinių gėlių kvapas, o kartu su numargintais margučiais stiprybė, meilė ir džiaugsmas. 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.


Spalio 24 diena buvo išskirtinė Palangos vaikų darželių auklėtiniams. Palangos krepšinio klubas kartu su sporto centru surengė renginį, skirtą priešmokyklinio amžiaus vaikams. Lopšelių-darželių „Gintarėlis“, „Pasaka“, „Žilvinas“, „Nykštukas“ ir „Ąžuoliukas“ ugdytiniai praleido pirmadienio rytą su...


Prieš 20 metų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ buvo įkurtas auklėtojų ir vaikų jungtinis teatras „Tukas“, kurio veikla džiugina visus – ir mažus ir didelius... Šio teatro įkūrėja, režisierė ir organizatorė – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ona Šleiniuvienė. Ji aplink save subūrė bendraminčių būrelį, kuris per tuos...


Vaikų Velykėlės – šventė mažam ir dideliam!

L/d „Gintarėlis“ auklėtojos Žibutė KUBILIENĖ ir Lina MIEŽETIENĖ, 2013 04 04 | Rubrika: Jūros vaikai

Nors sunkiai iš žiemos snaudulio keliasi žolytė, augalėliai, medžių šakų pumpurėliai, gėlytės, bet vis tiek džiaugiamės, kad su pavasariu pas mus atkeliavo labai graži, nuotaikinga, pilna džiugesio ir linksmybių šventė – Velykos.


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Savivaldybės šventė pro sukąstus dantis

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

„Kurhauzo problemos sprendžiasi!“ - dar prieš mėnesį triumfavo Palangos savivaldybės internetinė svetainė. „Savivaldybei – šventė! Pagaliau, po 8 metų, Kultūros ministerija mus išgirdo ir įsiklausė“, - žurnalistams iškilmingai paskelbė Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas.


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Kovo 8-oji yra minima kaip Tarptautinė moters diena. Mūsuose neretai į ją žiūrima su tam tikra pašaipa ir laikoma iš sovietinių laikų užsilikusiu reliktu. Tačiau šios šventės ištakos siekia kiek toliau. Moters dieną Jungtinės Tautos įsteigė kaip ypatingą galimybę švęsti, siekiant moterų lygybės visose gyvenimo srityse. Nors Lietuvoje ji nėra oficiali šventė, tačiau tai vienintelė proga...


Jurginių šventė kvietė džiaugtis pavasariu

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 29 | Rubrika: Kultūra

Jurginės Palangoje – tai jau nebe žemdirbių šventė. Folkloro ansamblis „Mėguva“ tradicinius šios šventės papročius pritaikė šiuolaikiniam miesto žmogui.


Užgavėnės – tikra ar veidmainiška šventė?

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 01 | Rubrika: Miestas

Praūžus kaukėtai šventei (užgavėnėms), pasigirdo kalbų, esą šventė tapo nuvalkiota ir prarado prasmę. Nors šią šventę vienaip ar kitaip mini kone visas pasaulis, mūsiškė, atrodo, turėtų likti archaiška ir atitinkanti šimtmečių tradicijas. Tačiau kaip yra iš tiesų?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas