Veiviržėnuose skambėjo palangiškių giedamos giesmės

Veiviržėnuose skambėjo palangiškių giedamos giesmės

2017 07 27

„Marija Magdalena namon parskubėjo, ir visiems tuoj paskelbė: „Mačiau Atpirkėją!“ – sekmadienį, liepos 23 d.,Veiviržėnuose skambėjo Palangos kamerinio choro atliekamos giesmės žodžiai. Juos kartu giedojo ir į šimtametes tradicijas turinčius Šv. Marijos Magdalenos atlaidus susirinkę tikintieji, pirmąkart po ilgų dešimtmečių išėję į eucharistinę procesiją miestelio gatvėmis.
Edmundo Jucevičiaus vadovaujamą Palangos kamerinį chorą į šimtametes tradicijas nuo 1785 m. puoselėjančiusŠv. Marijos Magdalenos atlaidus pakvietė nuo praėjusių metų rugpjūčio Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijon perkeltas ilgus metus Šventosios ir Laukžemės parapijose dirbęs klebonas Vidmantas Gricius.
Palangiškiai ne tik giedojo šv. Mišių metu – beje, čia atliktos jaunos kompozitorės iš Klaipėdos Žydrūnės Malinauskaitės sukurtos šv. Mišios. Prieš pamaldas Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje jie surengė sakralinių giesmių koncertą, kuriame skambėjo Leonido Abario „Ryto malda“, JenniferRuch „Malda“, J. Ruter „Pasaulin žvelk“ bei kitos giesmės. O šv. Mišios pradėtos Marijai Magdalenai skirta giesme, kurią Palangos kamerinis choras kartu su Pauliaus Lygnugario vadovaujama Plungės simfoninio orkestro pučiamųjų grupe giedojo ir eucharistinės procesijos Veiviržėnų gatvėmis metu.
Choristams už koncertą bei giesmes šv. Mišių bei procesijos metu dėkojo ir tikintieji, ir klebonas V. Gricius, ir šv. Mišias aukoję Telšių vyskupo vikaras monsinjoras Rimantas Gudlinkis, Telšių vyskupijos Gargždų dekanato dekanas kanauninkas Jonas Paulauskas, Šventosios ir Laukžemės parapijų kanauninkas Bronislovas Latakas, Švėkšnos parapijos kunigas rezidentas Česlovas Degutis bei Gargždų parapijos vikaras Donatas Žukauskas.
Paklaustas, kodėl nusprendė į atlaidus pakviesti chorą iš Palangos, klebonas V. Gricius sakė, jog palangiškių choristų buvo sužavėtas, kai girdėjo juos giedant Laukžemės bažnyčioje. Sužavėjo tiek repertuaras, tiek balsų skambesys. Ir priminė, jog būtent šis koncertas, o ne vykęs Palangos kurhauze, buvęs pirmasis prieš keletą metų susikūrusio naujo kolektyvo pasirodymas klausytojams.
„Mes iki šiol esame labai dėkingi klebonui Vidmantui, kuris, dar nematęs ir negirdėjęs mūsų, pakvietė į Laukžemės bažnyčią, kur įvyko debiutinis choro pasirodymas. Tad, krikštatėvio pakviesti į Veiviržėnus, tiesiog negalėjome neatvykti“, – sakė Palangos kamerinio choro vadovas E. Jucevičius.
Pasak jo, choro repertuare yra daug įvairių sakralinių giesmių. Pati sakrali muzika gali būti įvairios formos: ji gali būti pramoginė, gali būti ir tokia, kurią tinka atlikti koncertų bažnyčiose metu. Repertuare yra ir lietuvių autorių, ir užsienio kūrėjų giesmių. Beje, pastarųjų tekstus į lietuvių kalbą verčia patys choro nariai, o E. Jucevičius jas aranžuoja.
„Giedoti šv. Mišių metu mūsų chorui taip pat ne naujiena. Labai gražiai draugaujame su Palangos Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo bažnyčia, ir visų oficialių miesto renginių metu per iškilmingas pamaldas gieda būtent mūsų choras. Manome, kad Palangai turėti kolektyvą, galintį reprezentuoti miestą ne tik kamerinių koncertų, bet ir iškilmingų šv. Mišių metu – prestižo reikalas“, – pabrėžė choro vadovas.

Livija GRAJAUSKIENĖ
Vitalijaus Janušonio nuotr.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Marija Magdalena namon parskubėjo, ir visiems tuoj paskelbė: „Mačiau Atpirkėją!“ – sekmadienį, liepos 23 d.,Veiviržėnuose skambėjo Palangos kamerinio choro atliekamos giesmės žodžiai. Juos kartu giedojo ir į šimtametes tradicijas turinčius Šv. Marijos Magdalenos atlaidus susirinkę tikintieji, pirmąkart po ilgų dešimtmečių išėję į...


Per savaitę – keturi laimėjimai – keturios pirmos vietos. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistams Algirdui Benečiui ir Mantui Leonardo Lizzi vienu užsimojimu teko pagroti trijuose konkursuose.


Antradienį, gegužės 31 dieną, Palangos miesto savivaldybėje viešėjo bei su miesto vadovais susitiko Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai, kurie Gruzijoje studijuoja lietuvių kalbą. Viešnagės Lietuvoje metu studentus lydi minėto universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas.


Ant Naglio kalno skambėjo dainos ir legendos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę pro Naglio kalną eidami ar dviračiais važiuodami palangiškiai ir miesto svečiai nustebę sustodavo ir skubėdavo kopti į patį kalną, mat nuo jo skambėjo muzika, dainos ir legendos. Čia į „Palangos dienų 2015“ renginių pynę įsiliejęs folkloro ansamblis „Mėguva“ sukvietė svečius pažiūrėti programos „Naglio kalno...


Sausio 1 dieną sukako 300 metų, kai gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Ta proga 2014-ieji LR Seimo sprendimu paskelbti K. Donelaičio metais, o 300-osios jo gimimo metinės įtrauktos į UNESCO sukakčių sąrašą. Šią jubiliejinę datą kartu su visa Lietuva paminėjo   ir Palangos bendruomenė. Palangos senoji gimnazija tarptautiniu projektu...


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Šį sekmadienį, liepos 6 dieną, minint Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos himnas skambėjo kaip niekad garsiai ne tik Lietuvoje, bet ir apjuosė visą Žemės rutulį bei suvienijo lietuvius visame pasaulyje.


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Visą praėjusią savaitę Palangoje viešėjo žymūs Baltarusijos, Gruzijos ir Lietuvos poetai, kuriems pajūris tapo įkvėpimo šaltiniu ne tik kuriant, bet ir verčiant bendraminčių eiles. Penktadienį „Diemedyje“ buvo emocingai užbaigtas jau ketvirtasis tarptautinis pleneras, organizatorių dar pavadintas vertimo dirbtuvėmis.


Palangos vardas skambėjo Kefalonijoje

„Baltijos“ vidurinės mokyklos Comenius projekto komanda, 2009 04 25 | Rubrika: Kultūra

Balandžio 2-9 dienomis „Baltijos“ vidurinės mokyklos mokytojų delegacija dalyvavo „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Comenius daugiašalio projekto „Vanduo mus jungia“ baigiamojoje konferencijoje Graikijos saloje Kefalonijoje. Argostolyje, Kefalonijos sostinėje, skambėjo Palangos vardas, kurio dar prieš porą metų net nebuvo girdėję šio kurortinio miestelio gyventojai. Palangos savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius