Daugiau poilsiautojų sulaukiantys palangiškiai mieliau ima verslo liudijimus.

Daugiau poilsiautojų sulaukiantys palangiškiai mieliau ima verslo liudijimus.

Verslo liudijimai populiaresni nei pajamų deklaravimas

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2013 05 23

Nors šiomis dienomis pajūryje dar yra žvarbu, o reti poilsiautojai neišlenda iš striukių, gyvenamųjų patalpų nuomos paslaugas teikiantys palangiškiai jau iš anksto rūpinasi verslo liudijimais.
Šiemet iki gegužės vidurio Palangoje 172 asmenims išduoti verslo liudijimai, suteikiantys teisę verstis gyvenamųjų patalpų nuoma ar teikti apgyvendinimo paslaugas, kai nakvojusiems svečiams siūlomi ir pusryčiai.
Pernai per tą patį laikotarpį buvo išduoti 154 tokie verslo liudijimai. Šiai dienai išduotų verslo liudijimų pagausėjo ir Neringoje. Šiemet juos pasiėmė 125 asmenys, per tą patį praėjusių metų laikotarpį – 96.
„Didėjantis išduotų verslo liudijimų skaičius rodo, kad vis daugiau palangiškių savo paslaugas nori teikti oficialiai”, – mano Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė Laima Domarkienė.
Dar daugiau patalpų nuomotojų mokesčių inspekcija laukia atšilus orams nuo birželio vidurio.
Per praėjusius metus Palangoje esančių būstų nuomai buvo paimta 948 verslo liudijimai, o į biudžetą buvo sumokėta beveik 273 tūkst. litų gyventojų pajamų mokesčio.
Neringoje per 2012 metus buvo išduoti 574 liudijimai, už kuriuos valstybė gavo per 100 tūkst. litų mokesčių.
Nuo 2010 metų poilsiautojų apgyvendinimo ir būsto nuomos paslaugas galima teikti ir be verslo liudijimų. Tokiais atvejais pakanka su nuomininku sudaryti nuomos sutartį ir gautas pajamas deklaruoti iki kitų metų gegužės mėnesio.
Iš deklaruotos sumos mokamas 15 proc. gyventojų pajamų mokestis.
Iki šiol mokesčių inspekcija dar nėra paskaičiavusi kiek pernai gyventojų deklaravo už Palangoje ir Neringoje būsto nuomą gautas pajamas.
2011 metais Palangoje ir Neringoje tokiu būdu už teikiamas apgyvendinimo paslaugas mokesčius valstybei sumokėjo 224 asmenys, kurie iš poilsiautojų gavo per 5 mln. pajamų.
Tačiau per tuos pačius metus abiejuose kurortuose buvo išduota per pusantro tūkstančio verslo liudijimų.
Vienerių metų laikotarpiui šios rūšies verslo liudijimas Palangoje kainuoja 2400 litų, mėnesiui – 200 litų. Tačiau palangiškiai juos dažniausiai pasiima tik vasaros mėnesiams.
VMI atstovė L. Domarkienė mano, verslo liudijimus labiau perka tie gyventojai, kurie per vasarą sulaukia daugiau poilsiautojų ir už deklaruotas pajamas sumokėtų didesnę mokesčių sumą.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Finansų ministerija pokyčius planuoja ir tiems, kurie nuomoja butus. Finansų ministerija pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma, kad su verslo liudijimu būtų nuomojamas tik vienas butas. Jd


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ketvirtadienį paskelbė pajamų deklaravimo startą. Elektroninėje deklaravimo sistemoje jau pateiktos suformuotos preliminarios gyventojų pajamų deklaracijos. Gyventojai, kurių deklaracijos tikslios, jas gali pateikti akimirksniu. O kai kurie šia galimybe pasinaudojo jau pirmąją deklaravimo dieną.Apie deklaravimo naujoves ir kitus niuansus papasakojo...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) pastebi augančią verslo liudijimų apgyvendinimo paslaugoms paklausą: verslo liudijimų patalpų nuomos ir apgyvendinimo paslaugoms teikti pajūrio kurortuose šiemet įsigyta 10 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Verslo liudijimus „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“...


2016 m. kovo 15 d. visoje Lietuvoje startavo gyventojų pajamų ir turto deklaravimas (GMP). Apie deklaravimo naujoves pasakojo Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova bei vyresnioji specialistė Stanislava Bagdonienė.


Verslo liudijimai populiaresni nei pajamų deklaravimas

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2013 05 23 | Rubrika: Verslas pinigai

Nors šiomis dienomis pajūryje dar yra žvarbu, o reti poilsiautojai neišlenda iš striukių, gyvenamųjų patalpų nuomos paslaugas teikiantys palangiškiai jau iš anksto rūpinasi verslo liudijimais.


Nuo sausio pirmosios dirbantiesiems su verslo liudijimais vėl kyla mokesčiai, nes įsigaliojo lapkričio 29 d. Palangos miesto tarybos priimtas sprendimas, kuriuo nustatyti nauji fiksuoti gyventojų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2013 metams vykdomai veiklai. Tiesa, tokio šoko, kurį vadinamiesiems patentininkams teko patirti pernai, kai Vyriausybės...


Jeigu imčiausi Palangoje verslo....

Vytenis MIŠKINIS, 2012 08 20 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos kavinių, viešbučių savininkai ir verslininkai jau tradiciškai keiksnojasi dėl mažo poilsiautojų skaičiaus pajūryje ir nedidelio pelno. Tačiau ar ne patys verslininkai kalti, nesugebantys pritraukti ir sudominti žmonių? Galbūt reikia ne verkšlenti dėl mažo pelno, o sugalvoti geresnių verslo idėjų? Ir kas, jei ne jaunimas, gali jas subrandinti?


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kurorto verslo skyrius surengė konkursą-parodą „Su gintarinėm Šv. Kalėdom, Palanga!“


Verslo liudijimai Palangoje yra populiarūs, ypatingai vasaros sezono metu. Kaip teigė Palangos biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, šiais metais minimalus verslo liudijimo mokestis už metus buvo 1440 litų. „Kaina priklauso nuo to, kokią veiklą nori vykdyti žmogus. Jei tai nuoma, tuomet žmogaus pajamos yra didesnės, todėl automatiškai ir verslo liudijimas kainuoja brangiau, jei...


Kitąmet mokesčiai dar labiau patuštins smulkiųjų verslininkų kišenes, nes minimalus fiksuoto pajamų mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje negali būti mažesnis kaip 1440 litų. Šis mokestis bus tvirtinamas artimiausiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas