Gatvės apklausa

Klausimas: Sutiktų praeivių teiravomės, ką jiems reiškia tiltas į jūrą, kokias asociacijas kelia ir ar įsivaizduoja, kad Palanga būtų be jo?

– Mano sesuo gyvena Palangoje, tad kasmet ją aplankau ir pasidžiaugiu kurortu. Nebūna tokios vasaros, kad neatvažiuočiau. Mėgstu Palangą, paplūdimį, daug vaikštau, ir dabar štai ėjau pajūriu link tilto. O ir maudynes labai mėgstu. Nors kol kas dar šaltoka, bet tikiu, jog įlipus nebūtų jau taip šalta. Neįsivaizduoju Palangos be tilto, juk jis Palangos puošmena. Mūsų Druskininkai taip pat turi kuo džiaugtis, bet Palanga irgi nenusileidžia. Ir kiekvienas gi turi kažką savitą, taip, kaip Palangoje esantis tiltas.

- Vida Zdanavičienė, Druskininkai

– Tai dar nedaugšiam atnaujintam tiltui. Galvotume, kad daugiau. Prie jūros tilto visi jau tiek pripratę, kad sunku būtų be jo. Kokia Palanga būtų be taip tarsi į kraują įaugusio tilto, neįsivaizduojama. Bet jeigu jo niekada nė nebūtų buvę, tuomet atrodytų, kad taip ir turi būti. Laikui bėgant keičiasi tradicijos, jeigu anksčiau visi būriais traukdavo saulės palydėti, dabar jau pavieniai žmonės, bet atsiranda kitokių tradicijų.

- Donatas Pauliukevičius, Diana Alešiūnienė ir Rusnė, Anykščiai

– Kiek atnaujintam tiltui metų? Gal 15? Beveik atspėjau. Šeima gyvena Palangoje, daug metų prabėgo prie jūros, tad į Palangą kaip ir neatvažiuojame dažnai. Tiesiog nėra didelio poreikio. Tiesiog kai norisi pakeisti aplinką, tuomet traukiame į Palangą. Nueiname pasivaikščioti tuomet ir tiltu. Jeigu jo nebūtų, lyg gatvė taptų be pabaigos, tikrai būtų trūkumas. Atvykę į Palangą įprastai aktyvių pramogų neieškome, aišku, įprastai priklauso nuo oro, ką galima nuveikti. Auginame mažą vaiką, norisi jam parodyti, kas gi toji jūra.

- Klaipėdietė Simona

– Į Palangą atvykstame kiekvienais metais, tačiau turiu pripažinti, kad tradicijos kaskart pasivaikščioti tiltu neturime. Šiaip mes daugiau anksčiau į Šventąją važinėjome, bet pastaruosius trejus metus pailsėti atvykstame į Palangą. Norime, kad vaikui būtų smagiau, čia daugiau pramogų, daugiau veiksmo. Kad ir kaip bebūtų, neįsivaizduoju, jog tilto Palangoje nebūtų, vis tiek tai yra Palangos simbolis.

- Eglė Dambrauskienė, Elektrėnai
Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius