Vienkryptis eismas Vytauto gatvėje – jau kitą savaitę

Vienkryptis eismas Vytauto gatvėje – jau kitą savaitę

2017 05 18

Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis.

Privalu paisyti naujos tvarkos
Pastarosiomis dienomis gyventojai galėjo stebėti intensyvų komunalininkų darbą, rengiant Vytauto gatvę vienpusiam eismui. Čia jau keičiami kelio ženklai į naujus, atitinkančius Europos Sąjungos reikalavimus – jie yra kiek mažesni, nei mums įprasti.
Iš viso bus įrengti 463 nauji, šiuolaikiniai kelio ženklai. Tad jau kitą savaitę vairuotojai turės būti atidesni ir atkreipti dėmesį į naują ženklinimą bei kelio ženklus, nurodančius, kaip važiuoti, kur pastatyti automobilį.
Beje, naujosios tvarkos jau ir dabar privaloma paisyti kai kuriose Vytauto gatvės atkarpose: pirmiausia pokyčiai įsigaliojo atkarpoje nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės iki Rąžės gatvės, vakar – atkarpoje iki Kretingos gatvės, o nuo pirmadienio bus kreipiamas dėmesys atkarpai nuo Kretingos gatvės iki Gintaro gatvės.
„Visus darbus planuojame pabaigti iki ketvirtadienio“, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Sumažins avarijų skaičių
Vienpusis eismas Vytauto gatve vyks nuo Šventosios link Klaipėdos, priešinga kryptimi automobiliai galės važiuoti Ganyklų bei Plytų gatvėmis, kur eismas išliks dvikryptis. Vienkryptėmis, kaip buvo iki šiol, išliks Bangų ir Žvejų gatvės. Dviratininkams Vytauto gatvėje bus suteikta galimybė važinėti į abi puses, laikantis kelių eismo taisyklių.
Dešiniojoje Vytauto gatvės pusėje įrengta dvipusiam dviratininkų eismui skirta juosta. Dviračių tako plotis – 3-5,4 metro. Siekiant atkreipti šalutiniu keliu važiuojančių vairuotojų dėmesį į dviratininkų pirmenybę, sankryžos bus papildomai pažymėtos horizontaliuoju ženklinimu.
Kairėje Vytauto gatvės pusėje išilgai važiuojamosios dalies krašto planuojamos automobilių stovėjimo vietos. Tam skirta 2 metrai gatvės pločio. Stovėjimo vietos bus paženklintos taip, kad kiekvienam automobiliui būtų atskira individuali vieta. Taip pat numatytos stovėjimo vietos neįgaliesiems.
Tikimasi, jog tokia eismo pertvarka vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių sumažins eismo įvykių skaičių, kadangi Vytauto gatve važiuoti taps saugiau tiek vairuotojams, tiek dviratininkams, o ir greitis bus ribotas – Vytauto gatve bus galima važiuoti tik 30 kilometrų per valandą greičiu.

Ne važinėti, o vaikščioti
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius neabejoja, jog pokytis pradžioje kels nepatogumų ir galbūt – nepasitenkinimo, tačiau su laiku visi eismo dalyviai prie naujovės pripras ir įvertins vienkrypčio eismo privalumus. „Vasaros įkarštyje ne kartą teko matyti, kaip žmonės pasivažinėdami privažiuoja prie muzikinio fontano, paskui nuvažiuoja iki Kurhauzo, pasižiūri, kokiomis spalvomis vakare nušvinta Koncertų salė. Net neišlipa iš automobilio, tačiau jie giriasi, kad pabuvo Palangoje. Vytauto gatvė man dabar primena mano jaunystės laikų J. Basanavičiaus gatvę, kai moterys vaikščiodavo šia gatve, norėdamos pademonstruoti, kokiais drabužiais jos apsirengusios. Tik dabar Vytauto gatvėje nebe drabužius atvykę poilsiautojai demonstruoja, o savo automobilius. O juk žmonės į Palangą turi atvažiuoti ne pasivažinėti automobiliu Vytauto gatve, o pasivaikščioti, pasimėgauti tyru oru, juo labiau kad daugelis į pajūrį atvyksta, norėdami pabėgti nuo didmiesčių“, – šypsojosi K. Skierus.

Palangos m. sav. inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHApanevėžietė 2017-05-22 09:25 (IP: 82.135.137.247)
Pagarba merui. Palanga akivaizdžiai ir akyse gražėja. Jis TIKRAI MYLI PALANGĄ. Ačiū jam.

Gaila 2017-05-19 17:02 (uuu / IP: 78.61.135.224)
Savivaldybe toliau Vitauto ir Basanaviciaus gatvenemato.

ala 2017-05-19 10:42 (avrora-71@mail.ru / IP: 86.100.150.159)
super, taip seniai reikejo padaryti...

navigatorius 2017-05-19 09:24 (mulkiai@gmail.com / IP: 78.61.64.33)
O man giliai ****** jūsų sprendimai, bukapročiai "specialistai.

Taip pat skaitykite

Į redakciją užsukęs miestelėnas Gintaras Raulinaitis išsakė nuogąstavimus dėl kertamų medžių Vytauto gatvėje praėjusią savaitę. Pamatęs, jog medžiai virsta, jis ne juokais susirūpino ir ėmė skambinti pavojaus varpais. „Jeigu nesustabdysime, galiausiai bus iškirsti visi medžiai Vytauto gatvėje“, – kalbėjo jis. Tačiau Palangos miesto savivaldybės administracijos...


Vytauto gatvėje jau metus visi važinėja viena eismo kryptimi. Ir, atrodo, visi jau įprato, netgi ir miesto svečiai, kad taip ir reikia važiuoti. Kai kurie skeptikai prognozavo, jog toks eismas nesibaigs geruoju. Pirmus metus didelių nelaimių buvo išvengta ir prognozės nepasitvirtino. Keletas nelaimių įvyko šios vasaros pradžioje ir tai, galima sakyti, ne dėl eismo, o dėl to, kad...


Diana JOMANTAITĖ Šį vasaros sezoną Palanga pasitiko keliomis didelėmis naujovėmis, o beje, daugiausiai diskusijų kelianti – vienpusis automobilių eismas Vytauto gatvėje, kitą pusę atiduodant dviratininkams.Jau mėnesį viena pagrindinių kurorto gatvių – Vytauto – automobiliai gali važiuoti tik viena kryptimi: nuo Šventosios pusės Klaipėdos link. Šis...


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Birželio 16-19 dienomis Šventojoje organizuojamas Paplūdimio baikerių festivalis. Kad netrūktų pramogų, organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė, asociacija Palangos miesto „Saulės“ klubas bei Klaipėdos miesto motociklininkų klubas „Chimeros“ – parengė turiningą bei renginių turtingą programą. Festivalio renginiai vyks centrinėje...


Balandžio 28 dienos „Palangos tiltas“ straipsnyje „Palangos visuomenė kviečiama pasisakyti dėl vienpusio eismo Vytauto gatvėje“ trumpai supažindino laikraščio skaitytojus su UAB „Kelprojektas“ parengtu Palangos miesto Vytauto gatvės eismo organizavimo pasiūlymu. Akivaizdu, kad savivaldybės atstovai atskleidė toli gražu ne visas vienpusio eismo...


Šią savaitę prakaitą liejo kurorto vandentiekio įmonės UAB „Palangos vandenys“ darbininkai – antradienį trūko 500 metrų vandentiekio magistralė Vytauto gatvėje, šalia miesto savivaldybės, o ketvirtadienį trasa plyšo toje pačioje gatvėje šalia „Palangos tilto“ redakcijos. „Vandens sistemai šioje gatvėje yra apie 30-40 metų...


Jau kitą savaitę, antradienį, Lietuvos kultūros sostinė Palanga pakvies į kasmetinį tarptautinį meno ir kultūros festivalį „A. Mončio dienos Nr. 8“. „Tai renginys, skirtas kiekvienam, kuris domisi Lietuvos nacionaliniu menu“, – sakė festivalio organizatorė, A. Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Turauskaitė.


Šią savaitę  kurorto visuomenė, menanti prieš metus, gruodžio  6 -ąją, sunkiai sužaloto, o kitą dieną ligoninėje užgesusio šviesios atminties  87 -erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino dvasinį palikimą, rytoj dalyvaus jo atminimui skirtose šv. Mišiose. Kol Palangos miesto prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė...


Dar nesulaukę Tarybos kadencijos pabaigtuvių fanfarų ar nors rikiuotės bendrai nuotraukai, priešpaskutiniame darbą baigiančios Tarybos posėdyje užvakar politikai elgėsi kaip nedrausmingi mokinukai – visi klegėjo, ypač  šurmuliavo konservatoriai, o net penki Tarybos nariai visai nesiteikė ateiti į posėdį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius