Žaisti krepšinio – iš Čikagos per Vokietiją, Pietų Ameriką ir Mažeikius į Palangą

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-11-06
Peržiūrėta
1719
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Apskritai kalbant, Vakarų Europa, Vokietija, kur man teko žaisti anksčiau, gerokai kitokia nei Lietuva“, – sako iš Čikagos į Europą gainioti kamuolį atvykęs krepšininkas.
„Apskritai kalbant, Vakarų Europa, Vokietija, kur man teko žaisti anksčiau, gerokai kitokia nei Lietuva“, – sako iš Čikagos į Europą gainioti kamuolį atvykęs krepšininkas.

Krepšinis 28-erių metų amerikietį Parrish Brown atbloškė į Palangą, ir „Palangos“ krepšinio komandos žaidėjas verčiasi per galvą, kad pagelbėtų komandai ir netektų krautis lagaminų kaip kitiems juodaodžiams klubo krepšininkams, nepritapusiems prie komandos. Vaikinui aikštelėje kol kas sekasi neblogai, bet Parrish pripažįsta, kad Palanga vasarą ir žiemą skiriasi kaip „diena ir naktis“.
„Apskritai kalbant, Vakarų Europa, Vokietija, kur man teko žaisti anksčiau, gerokai kitokia nei Lietuva“, – sako iš Čikagos į Europą gainioti kamuolį atvykęs krepšininkas.

Krepšininkas sociologas
Pirmoji jo stotelė Europoje buvo Vokietija. Po to – į Pietų Ameriką, o iš jos praėjusiais metais į Mažeikius ir šiemet nuo rugsėjo – į Palangą.
Vaikinas sako krepšinį pradėjęs žaisti mokykloje Čikagoje.
„Stebėjau, kaip vyresni mokiniai laksto paskui kamuolį, kiek daug džiaugsmo jiems tai suteikia, todėl ir aš nusprendžiau tapti krepšininku“, – prisiminė amerikietis.
Gliaudyti krepšinio paslaptis jam sekėsi taip neblogai, kad jį pastebėjo vidurinės mokyklos krepšinio komandos treneris, kuris pakvietė šoklų ir kibų vaikiną žaisti už mokyklos komandą.
Ją baigęs jis įstojo į Merilendo universitetą studijuoti sociologijos ir... žaisti už universiteto krepšinio komandą.
„Dar besimokydamas nusprendžiau siekti profesionalaus krepšininko karjeros, todėl, baigęs universitetą, išvykau į Vokietiją, kurioje žaidžiau už ketvirtos lygos komandą. Man sekėsi neblogai“, – sakė vaikinas.

Žinojo kai kuriuos lietuvius krepšininkus
Po metų Vokietijoje jis išvyko kamuolio gainioti į Meksiką, kurioje išbuvo du metus.
Vėliau krepšininkas karjerą tęsė Urugvajuje, bet jo mintys sukosi apie Europą.
„Europos krepšinio lygis yra aukštesnis negu Pietų Amerikos, todėl Europos klubai nenoriai samdo krepšininkus, daug metų praleidusius Pietų Amerikoje“, – pastebi pašnekovas.
Pietų Amerikoje jis sutiko krepšinio agentą, kuris samdo žaidėjus žaisti įvairiose Lietuvos krepšinio lygose.
„Atvirai kalbant, prieš atvykdamas į jūsų šalį, aš beveik nieko nežinojau apie ją. Išskyrus tik tai, kad Linas Kleiza anksčiau žaidė už Misūrio universitetą, o dabar NBA (Nacionalinėje krepšinio lygoje, – aut.). Buvau girdėjęs apie Šarūną Jasikevičių, kuris, kaip ir aš, yra žaidęs už Merilendo universitetą“, – pasakojo juodaodis krepšininkas.
Jau susikrovęs lagaminus, jis praleido ne vieną valandą naršydamas kompiuteryje, ieškodamas daugiau informacijos apie Lietuvą.

Palanga atrodo sezoniška
„Iš to, ką perskaičiau, nuomonė apie šalį liko gera. Taikinga, rami šalis, su didelėmis krepšinio tradicijomis. Be to, man pavyko šnektelėti su vienu amerikiečiu krepšininku, anksčiau žaidusiu Lietuvoje, ir jo atsiliepimai taip pat buvo geri“, – sakė P. Brown.
Keliai pirmiausia jį atvedė į Mažeikius, kurių komanda žaidžia už antroje pagal pajėgumą šalies lygoje.
„Miestas – mažas kaip kaimas, labai ramus, bet su komandos draugais sutariau gerai. Buvo gera patirtis“, – prisiminė vaikinas.
Kai agentas užsiminė, kad krepšininkas turi galimybę žaisti aukščiausioje šalies lygoje, „mieste prie jūros“, kaip jis pasakė, Parrish iškart sutiko.
„Žinojau, kad Palangoje vasarą yra labai linksma ir gražu“, – sakė jis.
Paprašytas palyginti Mažeikius ir Palangą, jis sako, kad Mažeikiuose matęs daugiau žmonių, o Palanga jam atrodo esanti labai sezoniška.
„Dabar galiu eiti gatve dešimt minučių ir beveik nieko nesutikti“, – sako krepšininkas.
Bet jis teigia nesureikšminąs, kad profesionalaus sportininko karjera jį nubloškė už Atlanto.
„Kai mokiausi Merilende, įpratau būti toli nuo šeimos“, – sako vyras, kurio tėvai, brolis ir dvi seserys gyvena JAV. Su jais jis kalbasi per „Skype“ kiekvieną dieną.

Palangiškiai neblogai kalba angliškai
Svetimšalis sako, kad Palanga jam yra mielesnė vien dėl to, kad čia daugiau žmonių kalba angliškai.
„Mažeikiuose turėjai baksnoti pirštu, ko aš noriu, arba prašyti pagalbos kalbančiųjų anglų kalba. Palangoje daug žmonių nors šiek tiek kalba angliškai“, – pastebi „Palangos“ krepšininkas.
Lietuviškai jis jau išmoko kelis žodžius, bet pastebi, kad komandos vaikinai retsykiais nusikeikia rusiškai.
Juodaodis sako, kad niekada niekas į jį nebaksnojo dėl jo tamsios odos, bet yra susilaukęs galybės tiriančių žvilgsnių.
„Tarsi visi klaustų, o ką gi jis čia veikia?“ – šypsosi Parrish. Ir priduria: „Bet tai – normalus dalykas. Didelėje Čikagoje, kai kaimynystėje išvysdavau nematytą žmogų, taip pat ilgiau jį nužvelgdavau“.
Bet jis kartoja, kad Lietuva yra gerokai kitokia nei Vokietija, kurioje žaidė anksčiau.
„Žmonės Vokietijoje, regis, yra labiau atviri“, – sako P. Brown.
Daugeliui lietuvių egzotiška afroamerikiečio išvaizda nepadėjo ir prisivilioti vietinių merginų.
„Ne, kol kas nė viena nepareiškė noro su manimi susipažinti“, – sukrizena pašnekovas, pridurdamas, kad jam svarbiausia yra jo darbas – gerai žaisti krepšinį ir padėti komandai.
Jis prisipažįsta neturįs nei merginos, nei žmonos, nei vaikų kol kas.
„Taip kur kas lengviau. Įsivaizduokite, jeigu būčiau vedęs. Matyt, negalėčiau nuolat čia apie juos galvoti“, – sako krepšininkas.

Nuolat stabteli „McDonalds“
Vyras prisipažįsta bendraująs daugiausiai tik su kitais „Palangos“ žaidėjais.
„Žinoma, be krepšinio daugiausiai kalbamės apie merginas. Ypač kad „merginimo“ dalykai skiriasi“, – šypsosi jis.
Vaikinas sakosi esąs dėkingas, kad komandos vaikinai deda nemažai pastangų, jog užsienietis čia pasijustų patogiau.
„Važiuojame kartu ir į Klaipėdą, ir į vakarėlius mane kviečia“, – sako jis.
Bet laiko tam beveik nėra – komanda treniruojasi dukart per dieną, o sportinis režimas – griežtas.
Mažeikiuose paragavęs cepelinų, amerikietis sako pasijutęs tingus ir mieguistas.
„Bet man patiko. Kalbant apie maistą, nesu išrankus. Valgau beveik viską. Komandą maitina viešbutyje, kuriame mes visi gyvename. Tikrai esu patenkintas jo maistu. Laimei, kad joks maistas nevirsta riebalais ant mano juosmens“, – pastebi sportininkas.
Kai jis pirmąkart atvykęs į Lietuvą važiavo į Klaipėdą, išsiaiškino, kad joje yra greitojo maisto restoranas „McDonalds“.
„Suradau laiko užsukti ir į jį. Pasijutau beveik kaip namuose, Amerikoje“, – šypteli vyras.
Jis sako, kad kai „Palanga“ žaidžia rungtynes Klaipėdoje, būtinai valandėlei nulekia sukimšti mėsainį „McDonalds“.

Įsitikinęs, kad žais geriau
Kol kas „Palanga“ negali pasigirti daug pergalių šį sezoną, todėl Parrish sako, kad kiekvienas pralaimėjimas jam yra ypatingai skaudus.
„Žinau, kad iš manęs, komandos legionieriaus, visi tikisi ypač daug. Bet aš tikiu, kad komanda įsižais ir pasieks daugiau pergalių, nes vaikinai treniruojasi daug, o nuotaika komandoje yra puiki“, – sako P. Brown.
Kol kas vidutinis taškų indėlis į komandos kraitį yra apie dešimt taškų per rungtynes.
„Įsitikinęs, kad žaisiu dar geriau“, – sako jis.
Parrish neslepia, kad kiekvieno koledžo (taip dažnai vadinami universitetai JAV, – aut.) krepšinio komandos žaidėjo svajonė yra patekti į NBA, prestižiškiausią pasaulio krepšinio lygą, bet tik nedaugeliui pavyksta sugriebti tokią sėkmę.
Kai nevyksta treniruotės ar rungtynės, Parrish mėgsta ilsėtis prie televizoriaus ekrano ir stebėti NBA akimirkas.
„Didžioji dauguma koledžų krepšininkų išvyksta žaisti į užsienį. Europa – vienas labiausiai pageidaujamų kontinentų sąraše“, – sako legionierius.

Ateitis – darbas su vaikais
Jam jau – 28-eri, metas, kai profesionalūs sportininkai vis dažniau turi susimąstyti apie ateitį baigus sportininko karjerą.
„Norėčiau ateityje dirbti su vaikais – treniruoti juos, mokyti krepšinio paslapčių Amerikoje. Jeigu tai nepavyktų, naudočiausi savo išsilavinimu: dirbčiau su socialinės rizikos vaikais, kad jie atsidurtų tinkamame gyvenimo kelyje“, – atskleidžia pašnekovas.
Kol Lietuva gyvena parlamento rinkimų nuotaikomis, Jungtinės Amerikos Valstijos ruošiasi JAV prezidento rinkimams lapkričio 6-ąją.
Skirtingai nei Lietuvoje, amerikiečiai, gyvenantys užsienyje, turi teisę balsuoti internetu.
„Tai ir padarysiu“, – sako jis.
Paklaustas, ar balsuos už dabartinį šalies prezidentą, demokratą Baraką Obamą ar respublikonų kandidatą Mitą Romnį, neabejodamas atsako: „Žinoma, kad balsuosiu už Obamą. Manau, kad jam visai neblogai sekasi dirbti“.
Parrish nesibaimina ir lietuviškos žiemos.
„Šįkart aš būsiu pasiruošęs. Dar tik turiu nusipirkti kailinę kepurę, ieškau parduotuvės, kur galėčiau ją įsigyti. Pernai, kai šaltukas suspaudė, neturėjau visos tinkamos ekipiruotės“, – prisipažįsta amerikietis.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija baigė nagrinėti buvusio VšĮ „Neptūno“ krepšinio klubo vadovo O. K. ir jo bendrininkų M. I. ir A. K. baudžiamąją bylą dėl labai didelės vertės turto iššvaistymo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, aiškiai neteisingų duomenų apie krepšinio klubo turtą įrašymo į deklaracijas ir jų pateikimo valstybės įgaliotoms institucijoms, netikrų...


21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Trijų palangiškių, vaikystės draugų suburta reprezentacinė miesto krepšinio komanda „Palangos kuršiai“ savo pirmąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pergalių sieks ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir palangiškių širdyse. „Mums svarbu bendruomeniškumas, norime, kad į rungtynes susirinkę žmonės bendrautų...


Palangos krepšinio klubo rėmėjų ratas toliau plečiasi – jų gretas papildė sparčiausiai Lietuvoje auganti ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“.


  Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono...


Net 14 kurorto daugiabučių namų keičia savo veidą – Palanga vadinama viena „dėžučių“ renovacijos lydere šalyje. Bet renovacijai šalyje – ir Palangoje – įgauti didesnį pagreitį koją kiša   netikslumai daugiabučių namų modernizavimo investiciniuose projektuose (DNMIP). Kai kuriuos jų reikės patikslinti, o tai reiškia, kad I-ojo...


„Visada žinojau, jog būsiu šokių mokytoja“, – savo išsipildžiusiomis svajonėmis dalinasi Palangos senosios gimnazijos šokių būrelio vadovė Viktorija Bickaitė. Ji baigusi šokio pedagogiką Vilniaus kolegijoje ir grįžusi į Palangą, gavo pasiūlymą suburti liaudiškų šokių būrelį. Nors Viktorijai tai buvo iššūkis, tačiau...


Krepšinis 28-erių metų amerikietį Parrish Brown atbloškė į Palangą, ir „Palangos“ krepšinio komandos žaidėjas verčiasi per galvą, kad pagelbėtų komandai ir netektų krautis lagaminų kaip kitiems juodaodžiams klubo krepšininkams, nepritapusiems prie komandos. Vaikinui aikštelėje kol kas sekasi neblogai, bet Parrish pripažįsta, kad Palanga vasarą ir...


Krepšininkas Marius Prekevičius besiilsėdamas Palangoje sugeba planuoti bei derinti tolimesnius darbus, susijusius su krepšiniu. Neseniai Marius kartu su savo mama bei draugu įkūrė naują krepšinio komandą Gargžduose. Tai bus trečios lygos komanda, kurioje žais jaunimas iki 25 metų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius