Amerikiečių vaikų žaidimo aikštelėje viena vandens kolonėlė – žmonėms, kita – šunims

Palangos tiltas, 2015-03-23
Peržiūrėta
1039
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Amerikiečių vaikų žaidimo aikštelėje viena vandens kolonėlė – žmonėms, kita – šunims

Amerika manęs nepaliauja stebinusi: grožiuosi ir nuoširdžiai stebiuosi amerikiečių kruopštumu ir savitai tvarkoma aplinka. Aplinkos tvarkymo klausimai sprendžiami praktiškai – nesudėtingai ir įdomiai. Daugelis jų aplinkos puošimo detalių labai panašios į mūsiškes. Pavyzdžiui, nepaprastai išradingai tam panaudojami gamtoje natūraliai susiformavę granitiniai rieduliai. Gal jų gėlynai šiek tiek skiriasi nuo mūsiškių, tačiau kai kurios miesto puošmenos formuojamos lygiai tokios, kaip ir pas mus. Ypač, kai tam panaudojami šiltnamiuose išaugintų ir pražydusių gėlių vazonai.
Iš pradžių nelabai suvokiau, kodėl miesto gatvėse taip keistai aprišti medeliai. Žinoma, būtinai apžiūrėjau ir smalsiai panagrinėjau, tačiau greitai įsitikinau, kad tai ilgalaikio laistymo metodas. Prie pat šaknų kabantis maišas kas rytą užpildomas maždaug poros kibirų apimties vandens kiekiu. Iš tokio rezervuaro vanduo į dirvožemį nuvestu vamzdeliu per dieną nuolat lašėdamas medelio šaknims neleidžia išsausėti. Po karštos dienos (liepos mėn. būna net virš 40 laipsnių šilumos arba apie 104 laipsniai pagal Farenheito skalę) teko pačiupinėti medelio šaknis ir, kaip nekeista, radau drėgmės. Tokiu metodu dar ir vandens kiekiai sutaupomi. Paviršinis laistymas tokiomis sąlygomis medeliams būtų pražūtingas.
Maloniai nustebino vaikų žaidimo aikštelėje įrengta vandens kolonėlė. Čia gali atsigerti ir suaugę, ir vaikai, o taip pat ir šuniukui skirtas dėmesys. Na, jau vaikams – tiesiog didžiausias malonumas, kai gali paspausti kraną ir pagirdyti šuniuką, žinoma, kuris niekada neišgeria tiek, kiek jį nori pagirdyti vaikai. Labai vertinamos natūralios gamtos erdvės ir kiekvienoje gyvenvietėje suformuoti nuostabūs poilsio parkai, kuriuose gana dideli tvenkiniai. Ilinojaus valstijoje gana aukštas gruntinis vanduo ir statant gyvenvietes iš kadaise buvusių neperbrendamų pelkynų dabar suformuoti nuostabūs tvenkiniai. Jose plaukiojančios gulbės ir žąsų pulkai papildo šio regiono romantišką kraštovaizdį. Šiuose tvenkiniuose, kaip skelbia reklaminiai užrašai, draudžiama maudytis, žvejoti ir žiemos metu čiuožti ant ledo.
Dabar – apie keturkojus. Teko JAV išgirsti apie būsimas keturkojų pasivaikščiojimo aikšteles, tačiau apie jų įrengimą dar negirdėjau. Kad keturkojus draugus uždrausta vedžioti parko teritorijose ir paplūdimyje, tai įspėja atitinkami draudžiamieji ženklai. Amerikiečiai savo šuniukus vedžiojasi kur tik nori, tačiau visi nešiojasi paketus šunų ekskrementų surinkimui ir tikrai neteko matyti, kad šeimininkas lengvabūdiškai nusisukęs pasišalintų (kaip pas mus) iš „įvykio vietos“. Be to, daugelyje parkų pastatyti specialūs konteineriai su tam skirtų maišelių atsarga, o tokios išlaidos matyt padengiamos iš tokių augintinių šeimininkų mokamų kasmetinių privalomųjų mokesčių.
Kiekvienas besivedžiojantis savo keturkojį draugą Amerikoje privalo uždėti antkaklį su dviem veterinarinės tarnybos išduotais medaliais: viename iš jų žymimi šuns registracijos duomenys, kitame – šeimininko gyvenamosios vietos nuoroda. Jeigu tokia tvarka pažeidžiama, policijos pareigūnas išrašo baudos kvitą, kurį nedelsiant stengiamasi apmokėti. Jeigu augintinis sugalvoja savavališkai „užgastroliuoti“ (be privalomai nešiotinų medalių), policijos pareigūnai pristato jį į keturkojų prieglaudą, o tada šeimininkui iškyla papildomų problemų. Iš tokių prieglaudų humaniški amerikiečiai nemokamai ir labai mielai tokius benamius pasiima savo globon.

Viktorija ŽUOLIENĖ
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos vandenys“ praneša, kad dėl vykdomų darbų geriamojo vandens tinkluose laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas.


Geriamajame vandenyje yra fluoridų, o jų pajūrio savivaldybėse  – ypač daug. Šventoji – ne išimtis. „Tačiau po visų UAB „Arionex LT“ atliktų darbų gyvenvietės geriamojo vandens ruošykla tampa bene ekologiškiausia Lietuvoje“, – žurnalui „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, sakė bendrovės direktorius Giedrius Rutkauskas, kuris jai vadovauja nuo pat įmonės...


Palangos ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs prie vandens

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 07 | Rubrika: Miestas

Atėjus vasarai, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 142 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 33 nuskendusius žmones, 7 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Remiantis 5-erių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistika, birželio mėnesį...


Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Amerika manęs nepaliauja stebinusi: grožiuosi ir nuoširdžiai stebiuosi amerikiečių kruopštumu ir savitai tvarkoma aplinka. Aplinkos tvarkymo klausimai sprendžiami praktiškai – nesudėtingai ir įdomiai. Daugelis jų aplinkos puošimo detalių labai panašios į mūsiškes. Pavyzdžiui, nepaprastai išradingai tam panaudojami gamtoje natūraliai...


Naujai sanatorijai gimstant, miršta kita  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 11 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Drįsčiau teigti, kad bet kurio kurorto pagrindinis skiriamasis požymis yra ne tiek šalia esanti jūra, įspūdingas kraštovaizdis ar poilsinių, viešbučių ir restoranų gausa, o sanatorijos, kurios dabar dažniau vadinamos sveikatos centrais.


Daugiabučių kiemuose – modernios vaikų žaidimo aikštelės  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose intensyviai triūsia kurorto komunalininkai – rengiami pagrindai naujoms, modernioms vaikų žaidimo aikštelėms.


Atšilus orams visi su malonumu traukia į gamtą. Mažiesiems, gyvenantiems miesto teritorijoje, didžiausia pramoga – žaidimų aikštelės. Tačiau ne visuomet jos „pasiruošusios priimti“ mažuosius – dažnai yra tapusios šunų vedžiotojų ir stikliuko kilnotojų susibūrimo vietomis. Metams bėgant šių aikštelių niekas netvarkė. Ką jau kalbėti apie visišką atnaujinimą. Natūralu, kad jos nusidėvėjo...


Nuo spalio 1 dienos įsigaliojo Leidimų įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti agresyvius šunis ir prekiauti jais Palangos mieste taisyklės. Kaip pasakojo Palangos miesto Sanitarijos inspektorius Rolandas Martinkus, šios taisyklės buvo numatytos vyriausybės įsakyme, o savivaldybės privalo parengti projektą iki naujųjų metų. Nors didelio poreikio kurorte dėl šių šunų leidimų gavimo nebuvo...


Apklausa žlugo - kita rugsėjį?

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2010 07 20 | Rubrika: Miestas

Palangiškių apklausa  dėl kurorto šilumos ūkio nuomos „Litesko“ neįvyko.  Kaip ir buvo galima tikėtis po viešo dalies apklausos komisijos narių pareiškimo boikotuoti apklausą, į ją atvyko mažiau nei trys penktadaliai komisijos narių, todėl atėjusieji turėjo skėsčioti rankomis – pagal Tarybos patvirtintą apklausų vykdymo tvarką apklausa negalėjo būti pradėta vykdyti. Komisijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius