Atsakymas į UAB „Palangos butų ūkis” atstovo teiginius, kad „UAB „Palangos šilumos tinklai“ neturi teisės vykdyti šilumos ūkio priežiūros”

Rimantas GLIOŽERIS, UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius, 2013-10-28
Peržiūrėta
2049
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atsakymas į UAB „Palangos butų ūkis” atstovo teiginius, kad „UAB „Palangos šilumos tinklai“ neturi teisės vykdyti šilumos ūkio priežiūros”

Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  
Vyriausybės atstovas Klaipėdos apskrityje gali išreikšti savo nuomonę, kaip supranta teisės aktus, bet keista, kad UAB „Palangos butų ūkis“ atstovas sugeba Civilinio kodekso 4.85 punkte rasti straipsnį, teigiantį „jeigu bendrasavininkai nepriima apsisprendimo dėl bendro naudojimo objektų, sprendimą priima administratorius“.  
Civilinis kodeksas 4.85 numato, jog sprendimai dėl bendro naudojimo objektų valdymo ir naudojimo, taip pat dėl naujų bendro naudojimo objektų sukūrimo ir disponavimo jais klausimai priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma.
Taigi, kitaip nei tvirtina UAB „Palangos butų ūkis“ atstovas J. Sakovskij, įstatymas neįpareigoja administratoriui vienareikšmiškai nuspręsti už gyventojus.
Šilumos ūkio įstatymo 20 straipsnio 1 punktas  nurodo, kad daugiabučio gyvenamo namo šildymo ir karšto vandens sutartį su pastato šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju sudaro bendrojo naudojimo patalpų valdytojas.
Tokią priežiūros sutartį administratorius UAB „Palangos butų ūkis“ su šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju UAB „Palangos šilumos tinklai“ yra sudaręs, ir ji galioja iki 2013-ųjų gruodžio 3-iosios, ir galioja dar vienerius metus, jeigu nei viena sutarties šalis nepareiškia apie sutarties nutraukimą.
Perskaičius UAB „Palangos butų ūkis“ atstovo atsakymus į „Palangos tilto“ klausimus, kyla įspūdis, kad administratorius nesivadovauja Šilumos ūkio įstatymu ir, nesilaikydamas sutarties nuostatų, pats organizuoja pastato šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojo pasirinkimą.
Nesuprantama, kaip UAB „Palangos butų ūkis“, negavęs ir nepateikęs nei vieno nusiskundimo dėl UAB „Palangos šilumos tinklai“, nusprendžia, kad įmonė gyventojams po gruodžio 3-iosios blogai teiks šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros paslaugą, jeigu jai teks tokią paslaugą teikti.
Valstybinė energetikos inspekcija UAB „Palangos šilumos tinklus“ per 2012/2013 metų šildymo sezoną tikrino 12 kartų ir priekaištų iš inspekcijos įmonė nesusilaukė.
Per šį laikotarpį Valstybinė energetikos inspekcija dėl mūsų vykdomos veiklos taip pat negavo nei vieno skundo.
Tai rodo, kad UAB „Palangos šilumos tinklai“ savo veiklą vykdo gerai.
Atestatą, suteikiantį UAB „Palangos šilumos tinklams“ teisę vykdyti priežiūros darbus, Valstybinė energetikos inspekcija išdavė ir, kitaip nei UAB „Palangos butų ūkis“ atstovas J. Sakovskij, nenustatė Šilumos ūkio įstatymo pažeidimo, dėl kurio įmonė negalėtų vykdyti šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros darbų.
Keista, kad daugiabučių namų administratorius „Palangos butų ūkis“, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro įsakymu „Dėl butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu priimant sprendimus tvarkos aprašo“, įsigaliojusio nuo 2013-ųjų sausio 1-osios, gyventojams pateikė balsavimo biuletenius tik su informacija apie administratoriaus parinktas Palangos daugiabučių gyventojams nežinomas įmones – bando įsiūlyti jų paslaugas, nurodydamas tarifus, priklausančius nuo namo amžiaus, dydžio ir panašiai, bet „užmiršdamas“, kad Palangos miesto taryba yra patvirtinusi maksimalius priežiūros tarifus daugiabučiuose namuose.
Nejaugi administratorius neturi vadovautis miesto savivaldybės Tarybos sprendimu?
Norėtume miesto gyventojus informuoti, jog UAB „Palangos šilumos tinklai“ yra informavusi UAB „Palangos butų ūkis“, jog mūsų paslaugų įkainis nuo spalio 1-osios yra mažinamas vienu centu kiekvienam kvadratiniam metrui.
Nesuprantamas UAB „Palangos butų ūkis“ atstovo teiginys, kad UAB „Palangos šilumos tinklai“ turi tiesioginių darbo santykių su UAB „Litesko“.  
Keistas supratimas, kad išnuomotas turtas reiškia gamybinius santykius.
Kviestumėme UAB „Palangos butų ūkis“ sąžiningai Palangos daugiabučių gyventojams atlikti savo, kaip daugiabučių administratoriaus, pareigas, ir gyventojams teikti visą informaciją, o ne dalį jos galvojant vien apie pelną.
Kiek mums žinoma, iš administratoriaus pasiūlytų gyventojams įmonių teikti šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėjimo paslaugą, nė viena iš jų Palangos mieste nevykdo jokios veiklos.
Akivaizdu, kad tik UAB „Palangos šilumos tinklai“ teikiama tokia paslauga palangiškiams bus pigesnė ir kokybiškesnė.
Beje, jeigu UAB „Palangos butų ūkis“ atstovas J. Sakovskij mano, kad UAB „Palangos šilumos tinklai“ neturi teisės teikti toliau šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėjimo paslaugos, įdomu, kodėl „Palangos butų ūkis“ tuomet sudarė priežiūros sutartį būtent su mūsų įmone?

Jūsų komentaras:

miesto gyventoja 2013-10-28 16:59 (IP: 78.61.56.200)
Kas gali patarti,kaip atsikratyti UAB 'Palangos butų ūkio" kaip daugiabučio administratoriaus pareigų? Neprisimenam kada buvo organizuotas gyventojų susirinkimas,,jokių paaiškinimų apie surenkamus mokesčius administravimui ir eksploatacijai, KAM PINIGAI PANAUDOJAMI.Kam toks administratorius, nejaugi tik mokesčiamams iš gyventojų susurinkti?

Gyventojai būkite budrūs... 2013-10-28 16:16 (. / IP: 86.100.60.112)
Palangos Savuvaldybės pavaldume esantis UAB "Palangos šiluminiai tinklai" - Labai puikiai pateikta analizė;-Išvadoje: akivaizdžiai įvardinta, kaip mulkina gyventojus privatus"Vitės valdos" uab "Palangos butų ūkis" su kt dviem įvardintom įmonėm ant atsiųsto lapo...kur reikalujama,atsieit, "pasirinkti"...pasirašyti...

Taip pat skaitykite

Ne tik Medvalakio g. 21 daugiabučio gyventojai, bet ir dar keli šimtai palangiškių turi progą švęsti. Vakar, praėjus beveik lygiai metams nuo dienos, kai bendrovė „Palangos butų ūkis“ apskundė teismui šio namo gyventojų valią pakeisti blogai savo pareigas vykdžiusį administratorių ir pasirinkti juo UAB „Palangos komunalinis ūkis“...


Savivaldybė laimėjo dar vieną teismą prieš UAB „Palangos butų ūkis“ dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimo. „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į teismą, ginčydamas Savivaldybės administracijos sprendimą, kad ji gali organizuoti gyventojų susirinkimus dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų. Butų ūkis...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Antradienį Palangos miesto apylinkės teisme teisėja Diana Vercinskė iš esmės išnagrinėjo bylą pagal ieškovo UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį Palangos miesto savivaldybės administracijai dėl įsakymo pripažinimo neteisėtu ir panaikinimo, restitucijos taikymo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Byla...


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


Kol kurorto daugiabučiuose namuose gyvenantys palangiškiai su nerimu laukia šildymo sezono ir vienos už kitą didesnių sąskaitų už šildymą, UAB „Palangos butų ūkio“ darbuotojų komanda – remontininkai, elektrikai, šilumos mazgų prižiūrėtojai – daro viską, kad šilumos sąskaitos Palangos gyventojams būtų nors šiek tiek mažesnės....


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius