COVID-19 liepsnojantis Vilnius atėmė beveik 40 procentų Palangai šią savaitę skirtų vakcinų

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-04-27
Peržiūrėta
1624
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

COVID-19 liepsnojantis Vilnius atėmė beveik 40 procentų Palangai šią savaitę skirtų vakcinų

Gelbstint Vilnių nuo koronaviruso antplūdžio – sostinės dauguma ligoninių vėl artipilnės, šią savaitę vakcinų skaičius buvo nurėžtas apie 50-iai šalies savivaldybių, taip pat ir Palangai. Praėjusią savaitę Palanga buvo informuota, kad šią savaitę gaus 790 (iš jų 690 – „Pfizer“, 100 – „Moderna“) dozių vakcinų nuo COVID-19, o pirmadienį, balandžio 26 d., paaiškėjo, kad Palangai skirta beveik 250 vakcinų mažiau. „Vyksta kažkas sunkiai suvokiamo,“ – Facebook grupėje „Palanga keičiasi“ piktinosi Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Š. Vaitkus: „Vyksta kažkas sunkiai suvokiamo“
Praėjusią savaitę Palanga buvo informuota, kad šią savaitę gaus 790 (iš jų 690 – „Pfizer“, 100 – „Moderna“) dozių vakcinų nuo COVID-19 ligos, o pirmadienį paaiškėjo, kad Palangai skirta beveik 250 vakcinų mažiau – tos 250 atiduotos Vilniui.
„Sulaukęs tokių naujienų tiesiog sėdi ir bandai suprasti, kas čia vyksta ir kas tokius žaibiškus sprendimus priima?“ – sakė Š. Vaitkus.
Anot jo, praėjusią savaitę gavus oficialią informaciją, kiek „Pfizer“ vakcinų dozių bus šią savaitę skirta Palangai, Palangos atsakingi darbuotojai, medikai tam ruošėsi, dėliojo planus.
„Jau džiaugėmės, kad dar daugiau palangiškių gaus skiepą. Bet šiandien (pirmadienį- aut.) sulaukėme ministerijos laiško, jog šią savaitę pas mus vakcinų atkeliaus gerokai mažiau nei žadėta, net 40 proc. mažiau...“ – dėstė Š. Vaitkus.
„Tai reiškia, kad šio vakcinų kiekio turi užtekti visiems laukiantiems antrojo skiepo, likusiems 65+ amžiaus senjorams, pedagogams, kurie nuo gegužės grįš dirbti į mokyklas, abiturientams, kitų darbingo amžiaus palangiškių net neturėsim galimybės skiepyti, nes dar neaišku, ar gausime „Moderna“, o „Vaxzevrios“ likučiai jau iššluoti,“ – teigė miesto vadovas.

Kaip aiškina ministerija?
Anot jo, Sveikatos apsaugos ministerija aiškina, kad vakcinų Palangai mažinanti, nes Vilniuje prasta koronaviruso epidemiologinė situacija.
„Bet ir Vakarų Lietuvoje gyvena žmonės, kurie taip pat serga, kuriems taip pat reikia skiepo. Mes, palangiškiai, ir taip esame skriaudžiami – pirmiausia turėjome paskiepyti visų medicinos įstaigų (tiek ministerijos pavaldumo, tiek ir privačių centrų) darbuotojus, kurių nemaža dalis yra ir kitų savivaldybių gyventojai. Tokie valstybės prioritetai, supratome, paskiepijome, tačiau...“ – nusivylimo neslėpė meras.
Dėl šios priežasties Palanga vis dar nėra paskiepijusi visų 65+ metų amžiaus mūsų miesto gyventojų, laukia ir pedagogai, abiturientai, darbingo amžiaus palangiškiai nors pagal vakcinavimo tempus Palanga yra tarp geriausių.
„Jau dabar mūsų skiepijimo pajėgumai yra keturis kartus didesni, nei gauname vakcinų, o jei juos dar labiau mažins, tai apie spartesnį procesą liks tik svajoti,“ – neslėpė Š. Vaitkus.

O kaip bus vasarą?
Pasakį jį, negalima ignoruoti ir fakto, jog artėja vasara, ir netrukus į Palangą suvažiuos šimtai tūkstančių žmonių.
„Ar teikiantys apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas palangiškiai yra saugūs? Jau ir dabar savaitgaliai pilni poilsiautojų, o vakcinos perskirstomos ir kitų savivaldybių gyventojų sąskaita atiduodamos Vilniui. Kodėl? Juk ir pas mus epidemiologinė situacija nėra gera, naujų susirgimų skaičiai auga, šiuo metu patenkame į raudonąją zoną,“ – pastebėjo Š. Vaitkus.
Beje, vakcinų atiminėjimas vyksta naujienų fone apie į Lietuvą atkeliaujančius rekordinius vakcinų kiekius.
„Tik, matyt, ne visiems tos vakcinos. Yra lygesnių už lygius,“ – daro išvadą Š. Vaitkus.
Pasveikino su Medicinos darbuotojų diena
Antradienį Palangos meras pasveikino visus kurorto medikus su Medicinos darbuotojų diena.
„Šiandien kaip niekad aiškiai matome, koks sunkus ir atsakingas yra medikų darbas, ir koks neįkainojamas yra jūsų pasišventimas savo profesijai bei visiems pagalbos prašantiems žmonėms. Kasdien sunkiai dirbate tam, kad savo rankomis sukurtumėte stebuklą ir padovanotumėte žmonėms didžiausią įmanomą vertybę – sveikatą. Visų Palangos miesto gyventojų vardu nuoširdžiai dėkoju už jūsų kasdienį triūsą, profesionalumą ir žmogiškąją šilumą, kuria dalijatės su tais, kuriems labiausiai reikia pagalbos,“ – sveikinime sakė meras Š. Vaitkus.

Akibrokštas, kuris ir skaudina, ir piktina
„Akibrokštas, kuris ir skaudina, ir piktina ir nuvilia. Nerandu kitų žodžių apibūdinti situaciją dėl vakcinavimo, kuri šiandien sukrėtė Klaipėdą, kaip ir visą likusią Lietuvą, išskyrus Vilnių. Žinia, kad gelbstint sostinę aukojama likusi Lietuva, neatlaiko jokios kritikos ir tik dar kartą patvirtiną seną naratyvą – yra dvi Lietuvos. Artėja Motinos diena ir gausybė žmonių būtent iš tos pačios sostinės pasklis po likusią Lietuvą ir ar nebus taip, kad gelbstint sostinę, bandant „pabalinti“ situaciją ten, Klaipėda. kaip ir visas regionas, bus tiesiog pristumtos prie „juodosios zonos“ ribos?“ – pirmadienį savo Facebook paskyroje piktinosi Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Kalbėdamas su SAM vadovybe pirmadienį jis prašė įtikinamai paaiškinti ir motyvuoti tokį sprendimą.
„Jei jau jis tikrai neišvengiamas, nes kitu gi atveju peršasi jau nuskambėjusi nuomonė, kad reikia kuo greičiau „įveiklinti“ įrengtą „LITEXPO“ masinės vakcinacijos centrą. Tokie sprendimai visiškai demotyvuoja aktyvius mūsų veiksmus įrenginėjant tokį pat centrą Klaipėdoje,“ – sakė V. Grubliauskas.
„Ir pabaigai: keistokai atrodo kolegos iš sostinės (mero Remigijaus Šimašiaus – aut.) džiaugsmas, praturtėjus vakcinų gausa, „kad gal būt gerai skiepijame“, tuo pat metu nebekalbant apie pakankamai dramatišką ir sudėtingą situaciją Vilniaus ligoninėse,“ – sakė V. Grubliauskas.


Palangos miestą praėjusią savaitę pasiekė 666 vakcinos

Palangos miestą praėjusią, balandžio 19-25 d., savaitę pasiekė 666 vakcinos nuo COVID-19 ligos: 366 – „Pfizer“, 100 – „Moderna“, 200 – „Vaxzevria“ („AstraZeneca“).
Anot Savivaldybės, iki penktadienio (balandžio 23 d.) buvo panaudotos visos turėtos „Pfizer“ vakcinos.
„Buvo paskiepyti 195 senjorai, 21 abiturientas, antru skiepu su „Pfizer“ vakcina – 150 asmenų. Intensyvus vakcinavimas su „Vaxzevria“ (ankstesnis pavadinimas – „AstraZeneca“ – aut.) vakcina vyko penktadienį, nes ši vakcina Palangą pasiekė tik ketvirtadienio (balandžio 22 d.) vakare. Per penktadienį šia vakcina paskiepijome 100 jaunesnių kaip 65 metų amžiaus asmenų, turinčių sveikatos rizikos veiksnių palangiškių, taip pat visi sutikę skiepytis šia vakcina gyvybiškai svarbių valstybės funkcijas vykdančių institucijų darbuotojai. Likusia vakcina kitos savaitės pradžioje pakviesime skiepytis 55-64 amžiaus palangiškius. Visa gauta „Moderna“ siunta yra jau paskirstyta vakcinuojančioms įstaigoms, kurios yra rezervavusios šią vakciną kitos savaitės pradžioje numatytai revakcinacijai,“ – penktadienį savo Facebook paskyroje parašė meras Šarūnas Vaitkus.
Tačiau, žinia, jo lūkesčiai šią savaitę toliau tęsti sparčią kurorto gyventojų vakcinaciją subliuško dėl Vilniaus gelbėjimo...
Palangoje praėjusį penktadienį jau buvo paskiepyta beveik 26 proc. palangiškių, kai Lietuvoje vidutiniškai – 21,8 proc. gyventojų.
Vakcinacijos rekordininkė šalyje praėjusią savaitę buvo Neringa su 38,75 proc. paskiepytų savo gyventojų, antras – Birštonas (34,3 proc.), treti– Druskininkai (27,03 proc.), ketvirta – Palanga (25,94 proc.).

Kur saugiausia šalyje?

O kur Lietuvoje saugiausia „kovido“ prasme?
Epidemiologai praėjusią savaitę, penktadienį, sakė, kad šiuo metu saugiausiai, tikėtina, jaučiasi Pagėgių savivaldybės gyventojai, kur per 2 pastarąsias savaites santykinai 100 tūkst. gyventojų patvirtinta tik 14 naujų kovido ligos atvejų, o per savaitę ištyrus 1625 mėginius, liga nustatyta tik 0,6 proc.
Praeitą ketvirtadienį skelbiamais oficialiais statistikos duomenimis, buvo dar trys savivaldybės, kurių teritorijoje santykinis sergamumas nesiekė 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tai – Rietavo (56 atv.), Pakruojo r. (77 atv.) ir Skuodo r. (96 atv.). Likusiose savivaldybėse, kurių Lietuvoje yra 60, fiksuojami jau triženkliai skaičiai, o dviejose – netgi keturženkliai (Širvintų r. – 1000 naujų COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų, Vilniaus r. – 1075 atv.), rašė delfi.lt
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šalyje praėjusį penktadienį bent viena ar abiem vakcinos dozėmis buvo paskiepyta 21,26 proc. gyventojų, o Šalčininkuose – tik 11,54 proc., Visagine – 12,66 proc., Vilniaus rajone – 15,23 proc.
Panašios, kaip kurortuose vakcinavimo apimtys, per 25 proc., praėjusį penktadienį buvo ir Rokiškio, Jurbarko, Biržų, Akmenės bei Alytaus rajonuose, o Anykščiuose – siekė 26,55 proc.
Iš didžiųjų šalies miestų aktyviausiai savo gyventojus praėjusią savaitę skiepijo Kaunas (24,48 proc.). Panevėžyje iki praėjusio penktadienio buvo paskiepyta 21,48 proc., Vilniuje – 20,72 proc., Šiauliuose – 20,3 proc. ir Klaipėdoje – 18,66 proc. gyventojų.
Santykinis dviejų savaičių sergamumo rodiklis (naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų) iš didmiesčių praėjusį penktadienį buvo didžiausias Vilniuje (948,6 atv.), po jo sekė Kaunas (631,2 atv.), Panevėžys (509,5 atv.), Šiauliai (198,3 atv.) ir Klaipėda (193,9 atv.),

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atšilus orams ir jaunimui vis dažniau renkasi laisvalaikį praleisti viešose erdvėse, Klaipėdos apskrities pareigūnai stiprina prevencinį darbą – 2023 m. balandžio 17 –  21 d. surengė tikslines priemones galimiems nepilnamečių teisės pažeidimams užkardyti.


Įgyvendindama projektą „Tekstilės atliekų konteinerių, skirtų Palangos miesto gyventojams, įsigijimas“, Palangos miesto savivaldybės administracija 2022 - 2023 metais įsigijo 20 tekstilės atliekoms surinkti skirtų konteinerių. 


Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, suskiepijus pirmą milijoną vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19), viena arba dviem dozėmis paskiepytų Lietuvos gyventojų dalis pasiekė 25 procentus. Sparčiausiai gyventojus vakcinuoja mažosios savivaldybės: Neringa ir Birštonas, kur viena arba dviem vakcinos dozėmis jau paskiepyta 48,3 proc. ir 40,6 proc. gyventojų. 30 proc. paskiepytų...


Gelbstint Vilnių nuo koronaviruso antplūdžio – sostinės dauguma ligoninių vėl artipilnės, šią savaitę vakcinų skaičius buvo nurėžtas apie 50-iai šalies savivaldybių, taip pat ir Palangai. Praėjusią savaitę Palanga buvo informuota, kad šią savaitę gaus 790 (iš jų 690 – „Pfizer“, 100 – „Moderna“) dozių vakcinų nuo COVID-19, o...


Palanga ir šią savaitę išlaikė savo kaip vienos iš šalies lyderių savivaldybių pozicijas, vakcinuojant savo gyventojus nuo koronaviruso. Praėjusią savaitę jau buvo paskiepyta daugiau kaip 20 procentų palangiškių, o vidutiniškai Lietuvoje – 15,5 procento gyventojų. Šią savaitę kurorto statistika dar pagerėjo.


Bent vieną skiepą nuo COVID-19 Lietuvoje yra gavę 30,5 proc. 80 metų ir vyresnių gyventojų, rodo penktadienio Statistikos departamento duomenys. Tai gausiausia paskiepyta visuomenės grupė. Tarp 70-79-erių metų žmonių paskiepytųjų perpus mažiau – 15,3 proc. Šiuo metu pirmąja vakcinos doze paskiepyta per 200 tūkst. arba 7,16 proc. šalies gyventojų, abi vakcinos dozes gavo...


Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug...


Kitą savaitę Palangą pasieks antroji vakcinų nuo COVID-19 siunta

"Palangos tilto" informacija, 2021 01 27 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus – kitą savaitę – Palangą pasieks antroji vakcinų nuo COVID-19 ligos siunta. Kurortui šįkart paskirta 270 dozių. Vakcinos paskirstytos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms miesto įstaigoms bei kitoms prioritetinėms grupėms.


Nors Palanga vasarą pažeria darbo galimybių daugeliui, šiemet birželį Palangoje darbo ieško rekordiškai daug žmonių, rodo Užimtumo tarnybos statistika, kurią tarnyba pateikė „Palangos tilto“ prašymu.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sutarta su posėdyje dalyvavusiu Finansų ministru Viliumi Šapoka, kad nuo kitų metų šalies savivaldybėms teks 70 procentų savivaldybėje surinkto gyventojų pajamų mokesčio. Iki šiol proporcija buvo 50 ir 50 procentų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius