Ekstremalių situacijų operacijų centras įvertino potvynio riziką Palangoje bei pasirengimą galimoms grėsmėms

Palangos tiltas, 2026-02-27
Peržiūrėta
629
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ekstremalių situacijų operacijų centras įvertino potvynio riziką Palangoje bei pasirengimą galimoms grėsmėms

Penktadienį, vasario 27 d., Savivaldybėje posėdžiavęs Ekstremalių situacijų operacijų centras (ESOC) kartu su specialiųjų tarnybų atstovais aptarė situaciją dėl galimo potvynio.

Posėdžio metu konstatuota, kad, atsižvelgiant į artimiausios savaitės orų prognozes, požymių apie potvynių riziką Palangos miesto savivaldybėje šiuo metu nėra. Tačiau taip pat pabrėžta, jog situacija gali bet kada pasikeisti, jei oro temperatūra pradėtų sparčiai kilti ar pradėtų stipriai lyti. Dėl staigaus oro atšilimo ar sustiprėjusio vėjo gali išsilieti vanduo iš Šventosios upės ir užlieti Šventosios seniūnijos teritorijas, esančias palei upės krantus. Dėl staigiai tirpstančio sniego pakilę gruntiniai vandenys taip pat gali apsemti Palangos miesto bei Šventosios seniūnijos gyventojų rūsius.

Savivaldybės ESOC posėdžio m aptarta atsakingų institucijų turima technika ir įranga potvynio padariniams šalinti, turimi materialiniai ištekliai. Konstatuota, kad specialiosios tarnybos yra pasirengusios operatyviai reaguoti į galimas grėsmes ir bet kuriuo paros metu suteikti gyventojams reikiamą pagalbą.

Ištikus nelaimei ar gresiant, kad vanduo gali užlieti elektros įrangą bei prietaisus, gyventojai raginami skambinti tel. +370 616 51783 arba bendruoju pagalbos telefonu 112 – Bendrojo pagalbos centro operatoriai visą reikiamą informaciją nedelsdami perduos atsakingoms tarnyboms.

Galimai potvynio rizikai yra pasirengusi ir Palangos miesto savivaldybė – prireikus evakuoti dalį gyventojų, jie būtų laikinai apgyvendinti šiam tikslui numatytose patalpose, o policija užtikrintų užtvindymo vietoje palikto gyventojų turto apsaugą.

Posėdžio metu taip pat konstatuota, kad ledas šiuo metu yra pavojingas, todėl lipti ant užšalusių vandens telkinių jau nesaugu. Nuspręsta prie gyventojų pamėgtų lankymosi vietų prie vandens įrengti apie tai įspėjančius ženklus. Įspėjamieji ženklai bus įrengti ir Šventosios paplūdimyje, ties senaisiais molais, kadangi lipti ant apledėjusių akmenų yra itin pavojinga.

Taip pat nuspręsta uždaryti Birutės parke žiemą veikusią natūralaus ledo čiuožyklą.

palanga.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, vasario 27 d., Savivaldybėje posėdžiavęs Ekstremalių situacijų operacijų centras (ESOC) kartu su specialiųjų tarnybų atstovais aptarė situaciją dėl galimo potvynio.


Seimo salėje opozicija ir pozicija neretai – kaip dvi aikštingos katės, tačiau Seimo krepšinio komanda suburta iš valdančiosios daugumos – jai atstovauja ir klaipėdietis, Lietuvos liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas – ir opozicijos parlamentarų, – tvirta.


Artimiausią dešimtmetį mūsų pajūris bus saugomas nuo audrų, kitų gamtinių procesų neigiamo poveikio kopagūbrį tvirtinant žabų tvorelėmis, šakų klojiniais, o krantą papildant smėliu.


Palangoje, kaip ir visoje šalyje, augant susirgimų koronavirusu skaičiui, ketvirtadienį, spalio 22 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė imtis griežtesnių priemonių, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas Palangoje. Komisija, įvertinus esamą padėtį Palangoje, konstatavo – esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, didėjant užsikrėtusiųjų Covid-19 virusu...


Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad informaciją apie Savivaldybės savanorius skelbiant vieninteliame miesto laikraštyje „Palangos tiltas“ bei Savivaldybės interneto puslapy, susidomėjimas savanoriais gerokai išaugo.


Sekmadienį, kovo 15 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė, kokių priemonių būtina imtis bei kaip organizuoti darbą nuo pirmadienio, kovo 16 d., kuomet šalyje bus įvestas karantinas. Posėdyje svarstyti klausimai dėl gyventojų judėjimo per sieną ir šalies viduje, dėl viešojo ir privataus sektoriaus veiklos, dėl švietimo...


Trečiadienį, kovo 4 d., Palangos miesto savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija dar kartą aptarė situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu pasaulyje, bei priemones, kurias būtina numatyti, siekiant tinkamai pasirengti galimiems susirgimo atvejams Palangoje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kauno klinikos sąnarių keitimo operacijoms pradėta taikyti spartaus sveikimo programa. Taip ligoniai greičiau sveiksta po operacijų. Tikimasi, kad naujas metodas padės gerokai sumažinti kelio ar klubo sąnario endoprotezavimo laukiančiųjų eiles.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kartu su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku bei Neringos vadovu Dariumi Jasaičiu antradienį dalyvavo tiesioginėje LRT radijo laidoje, kurios metu diskutavo apie prasidedantį kurortinį sezoną bei visų trijų pajūrio miestų pasirengimą vasarai.


Renginių kalendorius