Gerumo fiesta Kaune: šeimai iš Palangos padėjo būrys nepažįstamųjų – iškėlė mašiną rankomis

"Palangos tilto" informacija, 2019-12-07
Peržiūrėta
633
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos gyventoja Vaidota Aleksiūnienė savo sąskaitoje, tikėtina, turi sukaupusi daug karmos taškų, nes ištikus bėdai ji sulaukė neįtikėtinos nepažįstamųjų reakcijos. Kai lankantis Kaune griovyje pakibo šeimos mašina, į pagalbą, net neprašyti, suskubo būrys prašaliečių. Tarp jų – ir įmonės apsaugininkas bei autobuso vairuotojas su būriu keleiviu.

„Kauniečiai – jūs nerealūs!“, – įvertino Vaidota.

Lapkričio 27-ąją tarp Klaipėdos ir Palangos gyvenanti Vaidota su vyru lankėsi Vilniuje. Grįždami užsuko su reikalais į Kauną. Apie 18 valandą jie važiavo tvarkoma Palemono gatve, kai staiga, apsisukant, jų „Toyota“ pakibo griovyje. Automobilis ėmė traškėti. Pasakodama šią istoriją 15min, moteris juokavo, kad tai, jog Kaunas išties tvarkosi, jie patyrė savo kailiu.

„Kaip tyčia – ėmė spausti šaltukas. Situacija nieko gero nežadėjo: automobilio galas pasimovęs ant aukšto bortelio, ratai prasmegę nepaženklintame griovyje, o ir pati „Toyota“ – didelė ir sunki. Nors eismui netrukdėme – kiti automobiliai galėjo mus apvažiuoti, tačiau užtvėrėme kelią maršrutiniam autobusui. Prieš akis dar laukė ilgas kelias namo... Bet tuomet įvyko tai. Iš pažiūros gal ir nieko labai rimto, bet visomis prasmėmis labai netikėta! Kol mes blaškėmės, bandydami susisiekti su draudimo bendrove, spec. tarnybomis, iš kažkur atsirado jaunas vyras, atskubėjo į pagalbą ir įmonės apsaugos darbuotojas. Neprašyti! Sekundžių klausimas. Jie abu ėmė ieškoti, kur mūsų transporto priemonės kablys. Tas jaunas, gal 30-ties metų, vyras pasitiesė polietileną, atsigulė po automobiliu. Ne dėl savęs, dėl nepažįstamų žmonių bėdos!“, – nuoširdžiu nepažįstamųjų rūpesčiu ir geranoriškumu stebėjosi Vaidota.

Bėdos ištiktai šeimai iš pajūrio į pagalbą suskubo būrys nepažįstamųjų. Nors visi skubėjo po darbų į namus, formavosi spūstis, niekas nepyko, nesignalizavo ir nesiuntė prakeiksmų kelią pastojusiai šeimai. Po nuodugnios apžiūros pagalbininkas konstatavo, kad kablio nėra. Tuomet jaunasis gelbėtojas, panaršęs telefone, netruko surasti automobilio sandaros schemą ir alternatyvą kabliui. Pritvirtinęs turėtą lyną prie savo automobilio, jis į įvykio vietą atsivedė kantriai laukusį mažametį sūnų. Parodęs ir paaiškinęs, kas nutiko, vaiko paprašė palaukti automobilyje.

„Tai nuostabus žmogiškumo pavyzdys, kuris bematant suveikė. Berniukas tapo reikšmingu gelbėjimo operacijos dalyviu! Taip gražu, kad akis ėmė šildyti džiaugsmo ašara“, – prisipažino Vaidota.

Taip gražu, kad akis ėmė šildyti džiaugsmo ašara, – prisipažino Vaidota. Atėjo autobuso vairuotojo eilė Tačiau viskas tuo nesibaigė. Netrukus istorija, anot jos pasakotojos, virto tikra kalėdine pasaka. Nors jaunasis pagalbininkas bandė savo automobiliu ištraukti įstrigusią „Toyotą“ iš griovio, lynas trūko. Tuomet vienas po kito ėmė stoti kiti pravažiuojantys automobiliai. Iš jų lipo mieli žmonės ir siūlėsi padėti. Į pagalbą suskubo ir visą nesėkmingą operaciją stebėjęs užblokuoto 39-to maršruto autobuso vairuotojas.

„Jis priėmė stogą raunantį sprendimą. Sumušęs kulnais, akimirkai pradingo autobuse ir staiga pasirodė vėl. Iš paskos, vienas po kito, lyg žirniai, pasipylė vyrai ir jaunuoliai. To organizuoto būrio vadas sušuko: „Einam, vyrai!“. Iš visų jų buvo gal 15. Kas sušoko į duobę, kas laikė automobilį, kad nesvirtų.

Žodžiu, jie visi ėmė ir tiesiog rankomis, kol mano vyras spaudė greičio pedalą, iškėlė „Toyotą“ iš griovio per 3 sekundes. Likome išsižioję. Ūmai mintyse ėmė šokti angelų gospelo choras ir pakvipo Kalėdomis. Netikėta gerumo fiesta Kaune ne tik privertė pamiršti patirtus nuostolius, bet ir visiškai sumaišė jausmus. Tai vyksta Lietuvoje! Mūsų šalis turi ateitį. Ačiū, jums, gerieji žmonės. Pagarba. Jūs ir esate ta „gerovės Lietuva“, apie kurią dažnai dabar kalbama. Visus apkabinu, linkiu gražių artėjančių švenčių ir bumerangu skriejančios sėkmės. Kauniečiai, jūs nerealūs!“, – džiūgavo Vaidota, pratusi su vyru pati spręsti savo problemas.

 Gelbėjimo operacija, anot pasakotojos, truko apie pusvalandį. Visi dirbo tarsi suprasdami, ką daro, be žodžių, su šypsenomis, nė kiek neburbėdami. Nė vienas nepabijojo dėl nepažįstamųjų susitepti drabužių ar batų. Nors Vaidotos šeima patyrė nuostolių – sulankstytas automobilio dugnas, nulūžęs duslintuvas, Kaune besisvečiavusi pora liko džiugiai nusiteikusi.

„Gražiausia, kad visi suveikė kaip vienas organizmas. Tik mes nežinojom, ką daryti. Ai, susimokėsim už tuos remontus, bet ar visur tokie žmonės? Tokio visuomeniškumo jausmo neteko dar jausti. Toks geras įspūdis dėl Kauno susidarė. Negali juk būti atsitiktinumas? Visi žmonės gal tokie? Gal tai Kauno kultūrinis ypatumas? O gal man sekasi? Padedu kitiems, gal dėl to? Ši istorija užkrovė teigiamų emocijų, perkratė mintis. Atsirado saugumo jausmas. Žinojimas, kad nesi vienas. Gali būti silpnas kartais, pažeidžiamas, bet kažkas išties ranką, prisiims smūgį, skirtą tau, kai reikės. Jei kiltų ekstremali situacija, jei Lietuvą pultų, žinau, kad savyje mes turime tą solidarumą. Mes, lietuviai, tikrai neprapulsim. Prasidėjo Kalėdos šiemet man šitaip. Gal kiti keliaus per Kauną dabar su kita nuotaika. Darosi šilta gyvenant tokioje visuomenėje“, – liete emocijas liejo Vaidota. Moteris juokauja, kad anksčiau, kai su šeima svarstydavo apie galimybę persikelti gyventi kitur, minėdavo tik Vilnių. Kaunas nuo šiol turi svarių argumentų. „Beje, vos spėjau pribėgti ir padėkoti tam pirmajam į pagalbą suskubusiam jaunam vyrui. Pasakiau jo sūnui tokius žodžius: „Tavo tėvelis – tikras šaunuolis. Tu gali didžiuotis juo“. Turėjau trispalvį šaliką – padovanojau tam berniukui. Manau, tai jam įstrigs kaip graži gyvenimiška pamoka“, – vylėsi Vaidota.

www.15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

22-ąsias be pertraukų Palangoje vykstančias „Aurum 1006 km lenktynes“ nušvietė rekordinis 145 Lietuvos ir užsienio šalių žurnalistų būrys. 


Palangos gyventoja Vaidota Aleksiūnienė savo sąskaitoje, tikėtina, turi sukaupusi daug karmos taškų, nes ištikus bėdai ji sulaukė neįtikėtinos nepažįstamųjų reakcijos. Kai lankantis Kaune griovyje pakibo šeimos mašina, į pagalbą, net neprašyti, suskubo būrys prašaliečių. Tarp jų – ir įmonės apsaugininkas bei autobuso vairuotojas su būriu keleiviu.


Prieš didžiąsias metų šventes Palangos senojoje gimnazijoje šurmuliavo tradicinė kalėdinė labdaros mugė „Ištiesk gerumo ranką“, kurios metu gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų ir mokytojų – surinktos lėšos bus skiriamos kilniam tikslui.


Į „Palangos tilto“ tradicinę Kalėdų gerumo akciją pirmiausia atsiliepė kurorto lopšelis-darželis „Nykštukas“. Jo auklėtoja Raminta Grišonienė trečiadienį mums atnešė pilną dėžę lauktuvių. „Kodėl „nykštukų“ širdelėse tiek daug gerumo?“ – „Palangos tiltas“ pasiteiravo R....


„Palangos tilto“ skelbtoje tradicinėje gerumo akcijoje „Padovanokite vaikams mažą Kalėdų gerumo stebuklą“, kurios metu renkamos dovanos – negendantys maisto produktai ir skanumynai likimo nuskriaustiems vaikams, šią savaitę dosniai ir aktyviai dalyvavo Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikučiai ir jų auklėtojos. Vaikai...


Aerobikos ir krepšinio fiesta Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 13 | Rubrika: O man ne dzin

Puikios nuotaikos ir trankių maršo ritmo vedamos, jau penkioliktą kartą,   daugiau kaip 200 Palangos senosios gimnazijos merginų padėjo abiturientams nuoširdžiai atsisveikinti su sporto sale.


Artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems, gražiausioms metų šventėms, „Palangos tiltas“ buvo paskelbęs jau tradicinę gerumo akciją „Padovanokime vaikui mažą Kalėdų stebuklą“.


Vasaros atostogos daugeliui asocijuojasi su poilsiu bei ramybe. Vėlyvi rytai, galimybė iki soties mėgautis saulės voniomis, naktinis gyvenimas – visa tai prieinama jauniems, vaikų neturintiems vasarotojams. Šią vasarą, Palangoje įsikūręs vaikų priežiūros kambarys, leidžia į vasaros linksmybių sūkurį įsilieti ir tėvams. Tačiau ar ryžtumėtės palikti savo vaiką nepažįstamai tetai?...


Ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa

Palangos l/d ,,Sigutė” auklėtoja metodininkė Alma Valaitienė, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Palangos lopšelio - darželio ,,Sigutė“ ,,Boružėlių“ grupės vaikučiai, belaukdami Kalėdinio stebuklo įrodė, kad ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa. Jie stengėsi būti geresniais: mažiau pykosi, buvo nuoširdūs, gražiai bendravo, daugiau dirbo, puošė grupę savo pagamintais darbeliais, mokėsi eilėraštukų, dainelių ir žaidimų.


Vėliavas iškėlė ne visi

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 14 | Rubrika: Miestas

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, vieną iš penkiolikos minėtinų datų, prie valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų turėtų plevėsuoti trispalvės. Tačiau vakar vėjuotoje Palangoje buvo matyti tik kelios Lietuvos vėliavos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius