Kalėdoms Palanga taps dar šventiškesnė ir šviesesnė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-11-08
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Lempučių girliandos Vytauto g. augančiuose medžiuose šiemet nušvis nuo Birutės parko iki Bangų g.

Lempučių girliandos Vytauto g. augančiuose medžiuose šiemet nušvis nuo Birutės parko iki Bangų g.

Pastarosiomis dienomis palangiškiai Vytauto gatvėje stebi, kaip pakilę į nemenką aukštį „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojai lempučių girliandomis, kurių švieselės džiugins tamsiausią metų laiką, dabina čia augančių medžių šakas. 

Ne tik kova su lapais
„Mūsų bendrovės darbininkai jau nebe pirmi metai po Visų šventųjų dienos pradeda puošti miestą artėjančioms Kalėdoms“, – sakė įmonės direktorius Konstantinas Skierus.
Nors pagrindinis komunalininkų darbas šiuo metu, pasak direktoriaus, yra kova su lapais – stengiamasi juos, vis dar tebekrentančius, sušluoti ir iš gatvių bei kiemų išvežti, kad pavasarį, nutirpus sniegui, vaizdo negadintų, – jau pradedama rengtis svarbiausioms į pabaigą artėjančių metų šventėms.
„Nuo rugsėjo dešimtosios iki spalio trisdešimtosios mes genėjome medžius Žvejų, Kastyčio, Druskininkų, Sodų gatvėse bei čia esančių namų kiemuose. Be to, beveik pabaigėme sutvarkyti Virbališkės taką. Jeigu ne lietingos paskutinės dienos, būtume viską padarę – dabar liko suoliukus sumontuoti. Ir pradėjome prieššventinę miesto puošybą“, – pasakojo direktorius.

Daugiau apšvietimo
K.Skierus priminė, kad kasmet tokiai puošybai yra skiriama apie 140 tūkst. Lt. Šį rudenį susirinkusi speciali darbo grupė iš pradžių sprendė, kur, ką ir kaip puošti, kokius šviečiančius akcentus palikti, o kokius – pakeisti.
„Buvo nutarta pratęsti „šviečiančių medžių“ eilę. Iki šiol girliandos šviesdavo Vytauto g. atkarpoje nuo S.Dariaus ir S.Girėno iki Gintaro gatvių. Dabar nušvis ir atkarpa iki Bangų gatvės, o gal – ir dar kiek toliau“, – sakė direktorius.
Be to, nuo lapkričio 17-osios bus naujai puošiama J.Basanavičiaus alėja, kurioje nebeliks iki šiol visą kalėdinį laikotarpį ten švietusių „laivelių“. Ką išvysime vietoj jų, „Palangos komunalinio ūkio“ vadovas neatskleidė – tebūnie staigmena.
Pasikeis ir Meilės alėjos, ir Sodų gatvės puošyba. Be to, kalėdinė šviesa užlies ir šiemet sutvarkytą skverą tarp Taikos ir Sodų gatvių.

Nušvis ir Šventoji
„Kai baigsime dabinti Palangą, puošime Šventąją. Ten darbai atliekami vėliau, nes ir eglė įžiebiama vėliau nei Palangoje“, – sakė K.Skierus.
Tiesa, šventojiškiams naujovių nežadama – puošiamos bus tos pačios gatvės ir tomis pačiomis puošmenomis.
„Deja, nieko daugiau ar gudriau padaryti negalime. Šventinio apšvietimo nėra kaip išplėsti, nes neleidžia senos elektros linijos. Norint padaryti kažką daugiau, reikėtų keisti visą gatvių apšvietimą“, – paaiškino komunalininkų vadovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Į redakciją užsukęs miestelėnas Gintaras Raulinaitis išsakė nuogąstavimus dėl kertamų medžių Vytauto gatvėje praėjusią savaitę. Pamatęs, jog medžiai virsta, jis ne juokais susirūpino ir ėmė skambinti pavojaus varpais. „Jeigu nesustabdysime, galiausiai bus iškirsti visi medžiai Vytauto gatvėje“, – kalbėjo jis. Tačiau Palangos miesto savivaldybės administracijos...


Palangos savivaldybės didžiausia įmonė, UAB „Palangos komunalinis ūkis“, turi naują direktorių, Gediminą Valinevičių, iki šiol dirbusį Kretingos rajono savivaldybės įmonės „Kretingos vandenys“ direktoriumi. Įmonės vadovo vieta tapo laisva, kai dėl ligos ją paliko 12 metų jai vadovavęs Konstantinas Skierus. Palangiškiams G. Valinevičius yra gerai pažįstamas...


Palangos miesto gatvėse ir bendro naudojimo teritorijose intensyviai pluša UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai ¬– siekiant sukurti gražią ir saugią aplinką Palangos miesto gyventojams bei svečiams, vietoje sausų bei sergančių medžių, per šią savaitę bus pasodinta per 70 naujų medžių. Kurortui pagražinti pasirinkti paprastieji ir rausvažiedžiai...


Miesto įmonės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ veteranui Vygantui Petrauskui Palanga yra miestas, kuriame jis visais metų laikais susavo bendradarbiais–draugiška komunalinio „žaliųjų“komanda – rūpinasi kurorto „veidu“. O kad darbas įmonėje yra tapęs gyvenimo būdu, įrodo jo paties žodžiai:„Kai gatve eidamas pamatau nuorūką,taip ir...


Buvusiam UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Vidui Misikoniui, dabar šioje savivaldybės įmonėje dirbančiam vadybininku, neramios dienos. Pasirodo, kad jis, iki pareigų „Palangos komunaliniame ūkyje“, rankas iki rankovių buvo sukišęs į vienos ankstesnės darbovietės, kurioje dirbo direktoriumi, kasą – pasisavino 509 690 litų (147 616 eurų)....


Tarptautinei oro uostų tarybai „ACI Europe“ suskaičiavus balandžio mėnesio Europos oro uostų keleivių statistiką, paaiškėjo, kad Palangos oro uostas tapo vienais iš sparčiausiai augančių oro vartų visame žemyne. 2016 m. balandį per Palangos oro uostą keliavo 19,4 tūkst. keleivių – t.y.87,3 proc. daugiau negu prieš metus.


Sakoma, kad nauja šluota geriau šluoja, bet ne UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atveju: miesto komunalinio direktoriusVidas Misikonis trečiadienį įmonės stebėtojų tarybai įteikė prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų, o jau nuo šiandien, įmonės stebėtojų pritarimu, prie „Palangos komunalinio ūkio“ vairo stoja visiems...


Kalėdoms Palanga taps dar šventiškesnė ir šviesesnė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Pastarosiomis dienomis palangiškiai Vytauto gatvėje stebi, kaip pakilę į nemenką aukštį „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojai lempučių girliandomis, kurių švieselės džiugins tamsiausią metų laiką, dabina čia augančių medžių šakas. 


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas