Kalėdų alėja Palangoje jau kuria savo istoriją

Palangos tiltas, 2022-12-20
Peržiūrėta
1448
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kalėdų alėja Palangoje jau kuria savo istoriją

Palangoje jau tapo Kalėdų tradicija dalį J.Basanavičiaus gatvės paversti puošniai padabintų eglučių alėja, kuri kurorto gyventojus ir miesto svečius džiugina iki pat Trijų Karalių. Pasirodo, šią alėją įrengiantys Palangos komunalininkai vietoj eglučių dažniau perka kėnius, nes, kaip teigia miesto tvarkytojai, jų šakos tvirtesnės, spygliai stambesni, tad kėniai labiau tinka puošti didesnėmis dekoracijomis.

Kasmetis komunalininkų rūpestis – į vakarinę J.Basanavičiaus gatvės dalį atvežti sunkius betoninius stovus, į juos įstatyti apie 3 metrų aukščio spygliuočius medžius, sustatyti tvoreles ir nuo gatvės apšvietimo stulpų prie medelių prijungti elektrą.

Alėjoje ėmė trūkti eglių 

Kaip ir ankstesniais metais, šiemet Kalėdų alėjoje pastatyta 10 žaliaskarių. Jau daugiau nei 10 metų eglių alėją patikėta puošti kurorto viešbučiams ir restoranams. 

Ankstesniais metais jie tai darė ne itin noriai, nes miesto viešojoje erdvėje stovinčių eglių puošimas yra papildomas rūpestis ir išlaidos.

Buvę Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovai prisimena, kad dalijant egles kai kurias įmones tekdavo įkalbinėti. Dabar viešbučiai ir restoranai suprato, kad žmonių gausiai lankoma eglių alėja yra geras būdas prisistatyti kurorto svečiams, todėl šiemet eglių net pritrūko. Jau paskirsčius, kas kurią eglę puoš, asociacija ir savivaldybė dar sulaukė keleto įmonių pageidavimų alėjoje papuošti savo eglę.

Naudojasi galimybe prisistatyti 

Šiemet 10 eglių išsidalijo 4 restoranai, 4 viešbučiai, Palangos baseinas ir Koncertų salė. Prie kiekvieną medelį juosiančios tvorelės pritvirtinta lentelė su eglę puošusios įmonės pavadinimu. 

Puošdami žaliaskares visi turėjo progą pademonstruoti savo originalumą ir išmonę. Vienos eglės padabintos bumbulais su viešbučio pavadinimu. Ant kitų šakų sukabintos įvairaus dydžio dovanėlių dėžutės, iš putplasčio išpjaustytos dekoracijos.

Dar vienas SPA viešbutis šalia savo lentelės pritvirtino neperšlampamą voką, iš kurio kiekvienas gali pasiimti bukletą su informacija apie jo teikiamas paslaugas. 

Koncertų salė prie savo eglės pasistatė visą stovą su gruodžio mėnesio renginių repertuaru. 

Šmaikštumu išsiskyrė vasaros pramogas teikiančios įmonės linkėjimas, kad žiema būtų kuo trumpesnė. 

Papuošė kankorėžiais 

Kasmet vis naujai papuošti eglę yra tikras galvosūkis. Tai patvirtino daugiau nei 10 metų alėjos eglę puošiančio viešbučio direktorė Giedrė Rudienė.

„Kasmet lapkričio pabaigoje susėdame visi ir sukame galvą, ką čia naujo sugalvojus, kad mūsų eglė būtų išskirtinė. Viešbučio kolektyvas yra kūrybingas, todėl idėjų nestokojame“, – pasakojo direktorė. 

Pavyzdžiui, prieš kelerius metus visi išsiruošė į mišką ir rinko didelius kankorėžius. Parsinešę juos po darbo valandų džiovino pirtyje. Kai kankorėžiai išsiskleidė, nudažė juos ir prie jų klijavo juosteles. 

Tad vienais metais šio viešbučio eglė buvo papuošta vien šiais kankorėžiais. Šalia įvairiaspalvių žaisliukų jų galima pamatyti ir ant šiemet įmonės papuoštos eglės.

Alėja buvo tapusi tarptautinė 

Prieš 13 metų prasidėjus eglių alėjos tradicijai žaliaskarių papuošimai buvo skirti visoms Baltijos jūrą supančioms valstybėms: Lenkijai, Vokietijai, Danijai, Norvegijai, Švedijai, Suomijai, Estijai, Latvijai, Lietuvai ir Rusijai. Eglių puošimu rūpinosi Lietuvoje reziduojančios šių šalių ambasados. 

Nors įvairių šalių Kalėdų eglių puošimo tradicijos mažai kuo skiriasi, kiekviena valstybė siekė išsiskirti. Eglių papuošimai atspindėjo tų šalių heraldikos spalvas. 

Ant žaliaskarių šakų galima išvysti ne tik tradicinius margaspalvius stiklinius burbulus, bet ir vaisių imitacijas, iš medžio išdrožtus žaislus, Kalėdų sausainius, nacionalines šalių vėliavėles. 

Ši idėja taip patiko užsienio valstybių atstovams, kad 2010 metais teko statyti vienuoliktą eglę – tarptautinėje alėjoje panoro dalyvauti ir Islandija.

Egles keitė ir skulptūros 

Prieš 11 metų Kalėdų alėjoje egles buvo pakeitusios iš metalo plokščių sumontuotos ir į 2 metrų aukštį iškilusios 7 įvairių gyvūnų baltos skulptūros, primenančios lankstinius iš popieriaus – origamius. Jų autoriaus – pasaulyje pripažinto originalios technikos skulptoriaus Andriaus Petkaus sumanymu pro metalinių plokščių tarpus jos dar ir švietė įvairiomis spalvomis, nes skulptūrų konstrukcijų viduje buvo sumontuotas apšvietimas. Šitaip J.Basanavičiaus gatvėje vienais metais Kalėdų alėją puošė lyg iš popieriaus išlankstyta metalinė gulbė, medūza, ruonis, žuvis, žuvėdra, delfinas, krevetė.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje jau tapo Kalėdų tradicija dalį J.Basanavičiaus gatvės paversti puošniai padabintų eglučių alėja, kuri kurorto gyventojus ir miesto svečius džiugina iki pat Trijų Karalių. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...Palangos viešoji biblioteka šį pavasarį švenčia garbingą 80-mečio jubiliejų. Prisiminkime keletą bibliotekos istorijos epizodų…


Trečiadienį „Palangos tiltas“ redakcijoje miesto ugdymo įstaigų atstovams pristatė laikraščio laimėtą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo remiamą projektą „Nors esu mažas, myliu Palangą ir tėvynę Lietuvą“. Projektas įtrauks Palangos miesto vaikus nuo 3 iki 16 metų, tad su juo buvo supažindintos visos Palangos miesto ir Šventosios ikimokyklinio...


Palangoje jau tvyro velykinė nuotaika – populiariąją J. Basanavičiaus gatvę padabino Margučių alėja.


Ar žinote, ką reiškia „Kurhauzas“ lietuviškai? Kiek kambarių buvo viloje „Jūros akis“, kaip anksčiau vadinosi vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“? Jeigu nežinote, į šiuos klausimus jums tikrai galės atsakyti jaunieji palangiškiai, dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos vykdytame projekte – ekskursijoje...


Palangos J. Basanavičiaus gatvė pasidabino rekordinio dydžio margučiais – buvo pratęsta Šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši Šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.


Net ir pliaupiantis lietus nesutrukdė žmonėms praėjusį sekmadienį išsirikiavus laukti eilėje prie  Pramogų ir poilsio komplekso HBH „Juozo alus“, mat tądien ten svečiavosi stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas. Ten jis pristatė biografinę knygą „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“, kurią parašė Andrius Guginis. Stipriausias...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius