Kelionių organizatoriams sugrįžta geri laikai: visiems norintiems nebeužtenka vietos

Palangos tiltas, 2022-05-20
Peržiūrėta
1321
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Turkija
Turkija

Ar turizmu užsiimantys verslininkai šiemet atsigriebs dėl sumažėjusių pandemijos ribojimų? Lėktuvai į šiltus kraštus pilni, rasti kelionę šiam mėnesiui – jau keblu. O kaip dėl turizmo Lietuvoje? LNK žinios kalbėjosi su Milda Plepyte-Rainiene, Lietuvos turizmo asociacijos vykdančiąja direktore.

Kelionių organizatoriai tikisi iš išvykstamojo turizmo šiemet uždirbti tiek pat, kiek ir prieš pandemiją. 

„Dabartinė situacija rodo, kad tas tikėjimas yra labai realus. Labai tikėtina, kad metų pabaigoje galėsime traktuoti, jog išvykstamojo turizmo verslo atstovai pasiekė 2019 m. rodiklius. Įsigyti kelionę į užsienį artimiausią mėnesį – gana sudėtinga. Vertinant birželio pabaigą, liepą – dar variantų yra, bet laikas bėga, reikia įsivertinti savo asmeninius poreikius ir pagal tai ieškotis kelionės“, – kalba ji. 

Anot jos, vertinant visą kelionių organizatorių pateikiamą pasiūlą, parduota apie 60-65 proc. visų galimų vasaros kelionių.

„Susidėjo viskas: tikrai ženkliai paveikė tai, jog yra tam tikrų reikalavimų, pandemijos suvaržymų laisvėjimas. Žmonės jau įpratę keliauti su tam tikrais keliamais reikalavimais: ar tai būtų testavimas, ar europinis kovido sertifikatas. Tai tampa įprasta. Žmonės nebebijo keliauti, jie supranta, kad pandemija niekur nepabėga, išmokome su tuo susigyventi“, – pasakoja M. Plepytė-Rainienė.

Kelionių organizatoriai pačiomis populiariausiomis kryptimis priversti didinti numatytų skrydžių skaičių, keliami papildomi lėktuvai, nes visiems norintiems nebeužtenka vietos. 

Kelionės į užsienį kainuoja pigiau nei atostogos Lietuvos pajūryje – mitas ar tiesa? Pasak turizmo verslo atstovės, viskas priklauso nuo asmens poreikių. 

„Kiekvienas turime savo poreikius ir kiekvienas juos įsivertiname. Kalbant statistiškai, kiek kainuoja vidutinis paketas keliauti į užsienį, galime kalbėti ir apie 700 eurų asmeniui, taip pat galime kalbėti ir apie 300 eurų.

Kalbant apie pastarąjį dydį, turime įsivertinti, kad tai savaitės trukmės kelionė: įskaičiuotas skrydis, nakvynė, pervežimai. Jei imtume šią sumą ir bandytume įsigyti savaitės trukmės poilsį Lietuvos kurortuose, toje pačioje Palangoje, skirtųsi šiek tiek teikiamų paslaugų spektras, neturime tokių viešbučių kaip Turkijoje, kur tu gali atvykti, savaitę būti, iš jo neišeiti ir viską jame gauni.

Lietuvoje šiek tiek sudėtingiau. Dar turime įsivertinti savotiškus Lietuvos orus. Ne visuomet įsigijus savaitę Lietuvos kurorte, būti užtikrintas, jog bus šilta, visas dienas švies saulė. Gali būti, kad visą savaitę pralis“, – dėsto ji.

Anot jos, kalbant apie vidutinę kelionės paketo sumą, turėtume orientuotis apie 700 eurų – turime viską įskaičiuota, ką labai dažnai lietuviai esą renkasi. 

Kalbant apie atvykstamąjį turizmą, situacija – priešinga. Turistai atšaukia keliones, nes galvoja, kad Lietuvoje vyksta karas. 

„Susidūrėme su pandemijos krize, dabar kita krizė – karas Ukrainoje. Situacija gana sudėtinga, šiek tiek stabilesnė nei balandį. Pagrindinis keliamas klausimas – saugumo. Turistai, susiplanavę keliones į Lietuvą, jas atšaukia, nes jiems atrodo, kad čia vyksta karas ir čia keliauti nesaugu. Turėtume stipriai padirbėti su savo komunikacija ir rinkodara ir pamąstyti apie bendrą Baltijos šalių komunikacija“, – svarsto M. Plepytė-Rainienė.

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Kur pigiau atostogauti rudenį – Lietuvoje ar užsienyje? Į šį klausimą keliautojas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas - Makalius atsako nedvejodamas: „Šiuo metu pigiau atostogauti Lietuvoje“. 


Trečioji chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“ sugrįžta.


Ar turizmu užsiimantys verslininkai šiemet atsigriebs dėl sumažėjusių pandemijos ribojimų? Lėktuvai į šiltus kraštus pilni, rasti kelionę šiam mėnesiui – jau keblu. O kaip dėl turizmo Lietuvoje? 


Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių „Palangos stinta“. Vasario 11–13 dienomis kurorte bus galima ne tik pasimėgauti agurkais kvepiančiomis stintomis, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.


Siekiant išvengti didelių žmonių susibūrimų, gruodžio 31 d. jūros tiltas jau 21 val. bus uždarytas, o atvertas visiems norintiems jis bus praėjus pusvalandžiui po vidurnakčio.


Kol kitų partijų skyriai būsimų savivaldybių tarybų rinkimų programos rašymą atidėlioja bent jau rudeniui, Dainius Želvys, ilgametis Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir jos frakcijos miesto savivaldybės Taryboje narys, neslepia, kad jau mėnesį jis, taip pat skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus bei dar keturi-penki bendrapartiečiai...


„I Love Palanga” sugrįžta į Palangą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 01 | Rubrika: O man ne dzin

Kultūrinis projektas „I Love Palanga“ sugrįžta į kurortą savo antrajam sezonui. 2012 m. Palangos skulptūrų parko pievoje startavęs meninis, kultūrinis reiškinys, šią vasarą prasmingai papildys „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginių tinklelį, kviesdamas jaukiam ir nebanaliam laikui.


Kiti laikai, kiti vėjai. O jaunimas ar blogesnis?

Gina KUBILIŪTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2012 07 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Keičiasi laikai, keičiasi vaikai? Ar tai tiesa? Ką matydavo jie prieš daug metų ir ką jie mato dabar? Kokius rūbus nešiodavo anksčiau, ir kokius šiandien, kokios muzikos klausėsi ir kas dabar jiems grojama? Neretai iš tėvų išgirstame – mūsų laikais būdavo kitaip.   Persikelia į virtualią erdvę Pažiūrėkime, kokie buvo animaciniai...


Nelegalių stovyklaviečių laukia sunkūs laikai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė šį vasaros sezoną yra pasirengusi imtis griežtų sankcijų prieš nelegaliai įrengtas stovyklavietes, kurių didžioji dauguma įsikuria Kunigiškėse, Monciškėse bei privačiose sodybose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius