Klaipėdos apskrities policija ragina būti itin atidžiais – sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu

Palangos tiltas, 2022-05-23
Peržiūrėta
1620
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apskrities policija ragina būti itin atidžiais – sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu

Per šį savaitgalį  – 2022 m. gegužės 20-22 d. – į Klaipėdos apskrities pareigūnus kreipėsi net 11 sukčių aukomis tapusių žmonių. Aštuoni iš jų patikėjo neva iš banko į mobiliuosius telefonus atsiųstomis SMS žinutėmis, kuriose dažniausiai buvo nurodoma, kad pareiškėjų paskyros yra apribotos, todėl reikia prisijungti prie elektroninės bankininkystės. Pareiškėjai paspaudę atsiųstas nuorodas ir suvedę reikalaujamus duomenis, vėliau pastebėdavo, kad iš jų banko sąskaitų apgaulės būdu yra pasisavintos įvairios sumos, kurios svyruoja nuo 276 iki 7000 eurų.

Dar trys asmenys nukentėjo ketindami internetu parduoti įvairius daiktus – vaikišką vežimėlį, vaikui skirtas bokso pirštines ir panašiai. Daiktus neva įsigyti norėję sukčiai taip pat atsiuntė nuorodas, kurias paspaudę ir reikalaujamus duomenis suvedę pareiškėjai pastebėjo, kad ne tik negavo papildomų pajamų, bet iš jų banko sąskaitų buvo pasisavinta nuo 600 iki 1500 eurų.

Ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo (pagal LR BK 215 str.) arba sukčiavimo (pagal LR BK 182 str.) pradėję policijos pareigūnai ragina neprarasti budrumo – ypač jei parduodamą daiktą įsigyti norintis asmuo susisiekia ne telefonu, o per įvairias programėles, atsiunčia nuorodas, kuriose reikalaujama suvesti asmeninę informaciją bei elektroninės bankininkystės duomenis. Įtarimų turėtų sukelti ir tai, jei pinigus prašoma pervesti į kito, ne pardavėju prisistatančio asmens, banko sąskaitą – sukčiai taip bando „sumėtyti pėdas“ – siekia apsunkinti galimybes juos susekti. Parduodant prekes patariama įsitikinti, kad pinigai tikrai yra pervesti į jūsų sąskaitą ir tik tada prekę išsiųsti ar perduoti jos pasiimti atvykstančiam asmeniui.

Pareigūnai pataria nepasiduoti emocijoms – neskubėti spausti atsiųstų nuorodų, kad ir kokiu pretekstu jos būtų atsiųstos. Daug patikimiau ir saugiau, jei prie banko svetainės prisijungsite jums įprastu būdu, o ne per atsiųstas nuorodas, nes vienas neatsargus mygtuko paspaudimas gali pridaryti labai daug žalos.

Jei vis dėlto pakliuvote į sukčių pinkles, ar bent įtariate ketinimus sukčiauti – visada praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023-09-20 į Palangos m. PK kreipėsi 1957 m. gimusi moteris, kuri nurodė, kad tą pačią dieną per vieno socialinio tinklo bendravimo programėlę gavo pranešimą iš pažįstamos moters, kuri pasiūlė sudalyvauti loterijoje, nes jai neva pasisekė ir laimėjo pinigų. 


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad vaikams iki 14 metų būti prie vandens telkinių, o ypač maudytis, be suaugusiųjų priežiūros yra draudžiama. 


2023-05-24 Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai vykdė priemonę, per kurią stebėjo ar saugiai klaipėdiečiai važinėja dviračiais ir paspirtukais, priminė KET reikalavimus, kurių privalo laikytis šių dviračių transporto priemonių vairuotojai.


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina prie vandens pramogauti saugiai ir atsakingai.


Per šį savaitgalį  – 2022 m. gegužės 20-22 d. – į Klaipėdos apskrities pareigūnus kreipėsi net 11 sukčių aukomis tapusių žmonių. 


Pastaruoju metu žmonės itin daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, vis dažniau reikiamų prekių įsigyja ar nebereikalingus daiktus bando parduoti pagal skelbimus internete. Klaipėdos apskrities pareigūnai nuolat primena, kad elektroninėje erdvėje elgtis būtina itin atsargiai ir apdairiai, nes sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu.


Nuo 2021 m. rugsėjo vidurio einant į kai kurias parduotuves, prekybos centrus, pramogų vietas, viešojo maitinimo įstaigas ir t. t., reikalingas galimybių pasas. Tokia tvarka ir kitais ribojimais siekiama suvaldyti situaciją dėl COVID-19 ligos – mažinti naujų užsikrėtimų skaičių.


Policijos pareigūnai nuolat stebi ir analizuoja padėtį, susijusią su smurtu artimoje aplinkoje. Statistika rodo, kad Klaipėdos apskrityje ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje pradedama mažiau - per 2020 metus buvo pradėta 830 tokio pobūdžio tyrimų, o 2019 metais – 949. Panaši tendencija ir Klaipėdos mieste – pernai pradėta 390, 2019 m. – 458 ikiteisminiai...


Klaipėdos apskrities pareigūnai dar kartą ragina neprarasti budrumo – sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu. Paguodos žinia telefoninių sukčių apgautiems palangiškiams – vyksta ikiteisminiai tyrimai. Vadinasi, yra įtariamieji.


Kovo 17 d., apie 70 metų amžiaus Palangos miesto gyventojai paskambino nepažįstamas asmuo, kuris siūlė ištirti dėl koronaviruso. Laimei, senjorė suprato, kad tai gali būti sukčių užmačios ir nutraukė pokalbį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius