Kvalifikuotų specialistų Palangoje nėra?

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-26
Peržiūrėta
758
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kvalifikuotų specialistų Palangoje nėra?

 Kompanijos, norinčios išsilaikyti rinkoje, ieško geriausių specialistų. Tačiau Palangos darbdaviai laikraščiui prisipažino vis labiau jaučią kvalifikuotos darbo jėgos stygių. Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovo Gintaro Sičiūno, mūsų kurorte jų paprasčiausiai nėra: „Palangoje rasti kvalifikuotą specialistą yra neįmanoma. Kur jų ieškau? Kretingoje!”


 Svarbiausia – pažintys

Vasaros sostine tituluojama Palanga tvirtai išlaiko savo pozicijas ir darbuotojų paieškos atžvilgiu.

Miesto tarybos narys Julius Tomas Žulkus, valdantis miesto vandens motociklų klubą bei turintis kurorte maisto prekių parduotuvę, stengiasi rinktis tik pažįstamus, geras rekomendacijas turinčius darbuotojus: „Daugiausia ieškome sezoninių darbuotojų. Mieste esame užsitarnavę gerą vardą, tad dabar tenka net iš 5 kandidatų išsirinkti vieną. O randame juos įvairiais būdais: paklausinėju savo draugų, pažįstamų. Būna, jog ir patys tėvai skambina ir klausia, ar negalėtų jų sūnus ar dukra vasarą pardavinėti ledus. Taigi, ieškau tokių darbuotojų, kuriais galiu pasitikėti, turinčių rekomendacijas. O į pašalinius, niekam nežinomus darbuotojus žiūriu atsargiai“.

Vasarą darbuotojų reikia ir miesto Botanikos parkui. „Dažniausiai ieškome sezoninių darbininkų, kuriuos pagal viešųjų darbų programą randame Darbo biržoje. Didelių reikalavimų jiems nekeliame, svarbiausia, kad jie norėtų dirbti. O į klausimą ar Palangoje lengva rasti kvalifikuotų specialistų, atsakyti negaliu, kadangi man dar neteko jų ieškoti. Specialistai, kurie šiuo metu dirba Botanikos parke, atkeliavo čia įvairiais būdais. Viena darbuotoja po studijų atlikinėjo praktiką, taip ir liko“, – „Palangos tiltui“ sakė direktorius Valdas Pakusas.


 Kreipiasi į darbo biržą

UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus darbuotojų ieško įvairiais būdais: „Kuomet trūksta darbo jėgos – kreipiamės į Darbo biržą, arba klausinėjame savo senųjų darbuotojų, ar turi draugų, kuriems reikia darbo. Būna, jog ir patys žmonės atsitiktinai užsuka į kontorą ir klausinėja apie laisvas darbo vietas. Taigi, paprastų darbininkų paieškos problemų nesudaro. Sudėtingiau su kvalifikuotais vandentvarkos specialistais. Palangoje tokių nėra. Tokius specialistus ruošia tik Vilniaus Gedimino technikos universitetas, tad po studijų į Palangą juos prisivilioti sudėtinga“.

Pasirodo, kad ne tik vandentvarkos specialistų Palangoje nėra, kurorte trūksta ir tikrų bankininkų. Šiaulių Banko Palangos filialo vadovo Rimanto Antano Mikalkėno nuomone, ir šiuos specialistus netrukus pakeis kompiuterinės technologijos: „Darbuotojų nereikėjo ir jų neieškojau. Atėjau dirbti į jau susiformavusį kolektyvą. O ir tuos netrukus pakeis technika“.

Jūsų komentaras:

owl 2012-01-27 09:50 (IP: 79.142.123.245)
Siaip tai ponas Zulkau pradeti reiktu nuo saves nes jums oi kaip truksta kompetencijos.Palangos verslininkai siaip tai labai susireiksmine is kitu grezia sunka o patis ne kazin ka ir ismano.

Taip pat skaitykite

Informuojame, jog 2021 05 26 d. yra šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narių susirinkimas. Susirinkimo vieta: viešbutis "Grand Baltic Dunes", Birutės al.26, Palanga (konferencijų salė). Susirinkimo laikas: 13.00 val.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Palangos „Rotary“ klubas (prezidentas Aloyzas Stonkus) bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (prezidentė Ingrida Valaitienė) įteikė neįkainojamą dovaną gyvenimo saulėlydį globos namuose pasitinkantiems senukams – buvo padovanotos dvi 5500 eurų vertės daugiafunkcinės lovos ir čiužiniai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė. „Į pajūrį atvažiavau vakare, ir...


Tarp geriausių šalies gimnazijų Palangos nėra

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 14 | Rubrika: Miestas

Žurnalas „Reitingai“ praėjusią savaitę paskelbė geriausias šalies gimnazijas, kurios geriausiai paruošia egzaminams, ir kur auga Lietuvos protai. Deja, tarp geriausiųjų Palangos senosios gimnazijos nėra. Ko reikia, kad mūsų kurorto gimnazija atsidurtų tarp geriausiųjų?..


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Palangos poilsiautojų saugumu rūpinasi kvalifikuotų specialistų komandos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 06 25 | Rubrika: Miestas

Vis labiau įsibėgėjanti vasara ne vienam siejasi su atostogomis. Renkantis kuria kryptimi patraukti, lemia ne tik orų prognozė, bet ir vietovės saugumas. Juo atsakingai rūpinasi ir Palanga – sezonui vis labiau įsibėgėjant, kurorto poilsiautojų saugumas tapo vienu iš svarbiausių klausimų ne vienai didžiausio šalies kurorto specialistų komandai. Galima pasidžiaugti, jog...


Kompanijos, norinčios išsilaikyti rinkoje, ieško geriausių specialistų. Tačiau Palangos darbdaviai laikraščiui prisipažino vis labiau jaučią kvalifikuotos darbo jėgos stygių. Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovo Gintaro Sičiūno, mūsų kurorte jų paprasčiausiai nėra: „Palangoje rasti kvalifikuotą specialistą yra neįmanoma. Kur jų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius