Arūnas iš „Sūrių fermos“ Palangoje įsitikinęs, kad Lietuva – ne tik krepšinio, bet jau ir sūrio šalis (FOTO GALERIJA)

Gero, įvairaus ir ypatingų skonių sūrio nuo Joninių netrūksta ir Palangoje – Plytų gatvėje 9a, tarp vaistinės „Camelia“ ir Vynotekos, kviečia parduotuvė „Sūrių ferma“, kurioje siūlomi ne tik rankų darbo sūriai, bet ir jūrų gėrybės bei naminis vynas. Joje jus pasitiks Arūnas Donėla, parduotuvės siela ir didelis sūrių aistruolis.
„Sūrius brandino mano protėviai ir giminės, tai turbūt tokia ir mano trauka sūriams,“ – sakė „Palangos tiltui“ A. Donėla.
Padedant pusbroliui, jis sūrius gamina nuo 2012 metų savo ūkyje Vilkaviškio rajone. Tiesa, kol Arūnas Palangoje, ūkiu daugiau rūpinasi jo pusbrolis, o pats jam labiau padeda, kai daugiau darbo ūkyje būna.
„Mūsų sūriai iš karvės pieno brandinti daugiau nei 12 mėnesių. Kiekvienas skonis unikalus – primena ir graikiškų riešutų skonį, tinka ir prie rausvo „Negroamaro“ vyno, juodgrūdės – intensyvus, tinka prie itališko raudono vyno „Primitivo“, turime aštrių su jelapenu džiovintais pomidorais, gryno, česnakinio, trijų pipirų, levandomis, su kmynas, ciberžole – visi unikalūs,“ – rodė į lentynas su įvairiais sūriais A. Donėla.
„Sūrių ferma“ bendradarbiauja su Sardinijos sūrių gamintojais – sūriams iš jos pasaulyje niekas neprilygsta. Parduotuvėje galima įsigyti unikalių sūrių, pagamintų iš avies ir ožkos pieno.
„Net avies pieno sūrio su trumais, kuris yra pelnęs pirmą vietą pasaulyje dėl savo unikalaus skonio. Tai – vienas unikaliausių sūrių pasaulyje,“ – pastebi pašnekovas.
Įdomūs, ypatingo skonio ir sūriai brandinti vyne, aluje, kaštonų lapuose, vaistažolėse.
„Turime ir brandintų vyne, 36 mėnesius aluje, kaštonų lapuose, brandinto meduje – toks sūris yra pelnęs net aukso apdovanojimą,“ – pasakoja Arūnas, kuris dažnai dalyvauja mugėse be renginiuose.
Parduotuvėje Palangoje taip pat galima įsigyti pačių tikriausių italų Taralli šeimos iš vienos kartos į kitą gaminamų užkandukų Taralli, kurie gaminami tradiciniu būdu įdedant pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus, kukurūzų miltų balto vyno, pridedant rozmarinų, svogūnų, džiovintų pomidorų ir kitų pagardukų. Nedidukai, apvalūs, kvapnūs ir labai skanūs!
Čia galima įsigyti Saliami, vytintos, pagamintų išskirtinių ūkių Italijoje, kurie taip pat nedirba su dideliais prekybos centrais, o tiekia jį mažoms parduotuvėms.
Jūros gėrybės aliejuje, maži aštuonkojai, kalmarai, sepijos, ančiuviai į „Sūrių fermą“ taip pat tiekiami į „Sūrių fermą“ tiesiai iš mažo žvejų ūkio Italijoje.
„Taip pat laukiame atvykstant ir Mozzarella, sūrio pagaminto iš buivolių, besiganančių Alpių šlaituose, pieno. Turime ir vytinto kumpio Prosciutto, pagaminto Italijos vienuolyne. Turime visko, ko reikia romantiškam vakarėliui,“ – atskleidė A. Donėla.
Vynas į „Sūrių fermą“ tiekiamas iš nedidelių ūkio Italijos Mandurijos regione – tiekėjai nedirba su dideliais prekybos centrais, tik su mažomis nišinėmis parduotuvėlėms, išlaiko kokybę ir autentiškumą.
„Tokio vyno net Italijoje ne visur rasite – nebent tik mažose sūrių parduotuvėse arba mugėse,“ – sako Arūnas.
Parduotuvė siūlo ir penkių mėnesių ėrienos, kuri į Palangą atkeliauja iš Editos ir Gražvydo Tomų ūkio Lietuvoje, Ukmergės rajone.
„Džiaugiamės, kad mūsų sūrius ir kitą produkciją pamėgo visoje Lietuvoje, – sakė pašnekovas. – Kiekvienas žmogus atsirenka tai, kas jam patinka.
Paklaustas, kokio sūrio, užauginto jo paties ūkyje Vilkaviškio rajone, patartų kiekvienam paragauti, Arūnas nedvejoja: „Vieni skaniausių iš mūsų ūkio - su ožrage, pipirinis, su česnakų džiovintu pomidoru baziliku.“
„Sūrių fermos“ gamybos sūriai visi yra puskiečiai.
Dauguma klientų kol kas – iš Vilniaus, jie džiaugiasi ,kad Palangoje pagaliau atsirado tokia jauki maža „Sūrių ferma“, kurioje galima įsigyti išskirtinių produktų.
„Kai būname Palangoje, visada užsukame į šią parduotuvę. Vakaras Palangoje su gero sūrio gabaliukais ir geru vynu mums – labai įsimintini,“ – „Palangos tiltui“ sakė Miglė, kuri su vyru Jonu Palangoje – dažni svečiai.
A. Donėla neslepia, kad verslui įsibėgėjus, žvalgysis į Klaipėdą – prie naujojo turgaus „Sūrių Fermą“ atidarys.
„O tada – ir toliau į kitus miestus. Kai kurie mūsų klientai Palangoje net teiraujasi, kada atidarysime „Sūrių Fermą“ ir Vilniuje,“ – sako verslininkas.
Ar Lietuva – ne tik krepšinio, bet ir sūrių šalis jau?
Išgirdęs tokį klausimą, A. Donėla šypteli: „Tikrai taip! Lietuviai – tikri gurmanai, ir per paskutinius dešimt metų mūsų skonis – ir sūriams – labai išlavėjo, nes visi daug keliauja, daug ragauja ir žino, ko nori, atsirenka ne tik gerus sūrius, bet ir vyną pagal sūrių skonį.“
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Arūnas iš „Sūrių fermos“ Palangoje įsitikinęs, kad Lietuva – ne tik krepšinio, bet jau ir sūrio šalis (FOTO GALERIJA)
Linas JEGELEVIČIUS, 2024 07 28 | Rubrika: Verslas pinigai
Gero, įvairaus ir ypatingų skonių sūrio nuo Joninių netrūksta ir Palangoje – Plytų gatvėje 9a, tarp vaistinės „Camelia“ ir Vynotekos, kviečia parduotuvė „Sūrių ferma“, kurioje siūlomi ne tik rankų darbo sūriai, bet ir jūrų gėrybės bei naminis vynas. Joje jus pasitiks Arūnas Donėla, parduotuvės siela ir didelis sūrių aistruolis. „Sūrius brandino mano protėviai ir giminės, tai...
Atnaujinta krepšinio aikštelė kurorto daugiabučių namų kvartale
"Palangos tilto" redakcija, 2024 05 09 | Rubrika: Miestas
Savivaldybei skyrus lėšų, Palangos sporto centras, kuriam vadovauja Saulius Simė, atnaujino krepšinio aikštelę kurorto daugiabučių namų kvartale. „Šioje krepšinio aikštelėje užaugau kartu su savo kiemo draugais, o dabar ji vėl nauja ir ženkliai geresnė, modernesnė, saugesnė nei buvo prieš maždaug 40 metų. Sportuokite, judėkite ir bendraukite! Dar viena puiki erdvė jaunimui ir...
Startavo „Wolves“ remiama vaikų krepšinio stovykla
2023 08 04 | Rubrika: Miestas
Trečiadienį Palangoje prasidėjo savaitę truksianti „Krepšinio Laboratorijos“ vaikų krepšinio stovykla, kurią remia Vilniaus „Wolves“ klubas, o tarp stovyklos trenerių – buvę krepšininkai Renaldas Seibutis, Rimantas Kaukėnas, Tomas Delininkaitis, Tanja Kostič ir kiti žymūs veidai iš krepšinio pasaulio.
Pažink Šiaurės šalis ir jų jaunimą – prisijunk prie Jaunųjų patarėjų tarybos
2023 03 31 | Rubrika: Miestas
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje skelbia naujų narių atranką į Jaunųjų patarėjų tarybą !
Palangos miesto savivaldybės krepšinio rinktinė Seimo krepšininkus patiesė ant menčių nesunkiai – 84-66 (FOTO GALERIJA)
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 10 08 | Rubrika: Miestas
Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Bet ne krepšinio aikštelėje Palangoje. Pirmą kėlinį žaidimo taisykles diktavusi Seimo narių krepšinio rinktinė netrukus išsikvėpė ir Palangą paliks gavusi į kailį 66-84. Nors po pirmo kėlinio jai audros niekas nežadėjo – jį parlamentarai laimėjo 15—11.
Už 2 500 eurų parduodama Palangos interneto svetainė www.palangoje.info
"Palangos tilto" informacija, 2020 02 24 | Rubrika: Miestas
Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.
Antradienį Palangos krepšinio klubas užbaigė krepšinio sezoną.
2016 04 28 | Rubrika:
Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.
Ilgakojis šuolininkas įsitikinęs, kad paspruktų nuo užpuolikų
Alfredas PUMPULIS, 2011 05 03 | Rubrika: Kultūra
Vaidas galvą yra pametęs dėl lengvosios atletikos, šuolių į aukštį rungties. Vaidas Augutis, Palangos senosios gimnazijos mokinys, Pabaltijo lengvaatlečių varžybose, šuolio į aukštį rungtyje yra laimėjęs antrą vietą, rajoninėse varžybose - pirmos vietos laimėtojas. Šešiolikmetį treniruoja Romaldas Kazlauskas. Uoliai besimokantis, pasišventęs sportui palangiškis sutiko pabendrauti su „O man...
Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius
Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas
Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ... pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.
Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje
„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas
Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.