Nepastebėję ženklų poilsiautojai Palangoje turėjo reikalų su policija – nubaustuosius skaičiuoja dešimtimis

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020-06-29
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Per dieną – vidutiniškai po 10 nubaustų poilsiautojų. Jei tiksliau – per praėjusio savaitgalio tris dienas nubausti 27 pažeidėjai, kurie Palangos J.Basanavičiaus g. ar Palangos botanikos parke važinėjo dviračiais, elektriniais dviračiais ar elektriniais paspirtukais, rašo lrytas žurnalistė Simona Viltrakytė. Pažeidėjų vis dar atsiranda, nors tokia tvarka galioja ne pirmi metai. Pasak Palangos miesto policijos komisariato Veiklos sk. viršininko Kęstučio Bončkaus, daugiausia tokius pažeidimus daro iš kitų miestų atvykę poilsiautojai ar turistai, kurie galbūt nežino jau porą metų galiojančios tvarkos. „Tačiau bet kokiu atveju derėtų atkreipti dėmesį į J.Basanavičiaus g. pradžioje esančius ženklus draudžiančius minėtoje gatvėje važinėti tomis transporto priemonėmis“, – teigė K.Bončkus.

Bauda už pirmą kartą padarytą tokį pažeidimą – 10 eurų, tačiau prasižengus pakartotinai ji gali siekti ir 40 eurų. Vis dėlto, pasak K.Bončkaus, pareigūnai, visuomet pirmiausia tokius pažeidėjus įspėja.

Kai kuriose Palangos zonose draudžiama važinėti dviračiais, velomobiliais ir elektriniais paspirtukais. Pašnekovas nurodė, kad iki įsigaliojant draudimui per metus nuo greitai ir neatsakingai važinėjančių elektrinių dviračių ar paspirtukų vairuotojų pėsčiųjų takuose Palangoje vidutiniškai nukentėdavo 10 ir daugiau žmonių. Įvedus minėtus draudimus, tokių būna vienas du per metus. Svarbu žinoti, kad Palangos botanikos parke ir ant jūros tilto važinėti dviračiais, velomobiliais ir elektriniais paspirtukais draudžiama ištisus metus. Kaip rašė lrytas.lt, laikinai, vasaros laikotarpiui – nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. – uždrausti minėtų ekologiškų transporto priemonių eismą pėsčiųjų labiausiai pamėgtoje J.Basanavičiaus gatvėje buvo apsispręsta praėjusiais metais. 44 nuotr. Kai kuriose Palangos zonose draudžiama važinėti dviračiais, velomobiliais ir elektriniais paspirtukais.

„Iki šio sprendimo Palanga anksčiau kiekvieną vasarą susidurdavo su ta pačia problema – elektrinių paspirtukų, dviračių bei keturračių velomobilių keliama grėsme pėstiesiems. Sulaukdavome pėsčiųjų, ypač – mažus vaikus auginančių šeimų – nusiskundimų, kad J.Basanavičiaus gatvėje dėl nedrausmingų ekologiškų transporto priemonių vairuotojų jie jaučiasi nesaugūs. Todėl, pasitarę su policijos pareigūnais, praėjusiais metais nusprendėme imtis priemonių, kad pėsčiųjų saugumas kurorte būtų užtikrintas – tose rekreacinėse kurorto vietose, kur koncentruojasi didžiausi pėsčiųjų srautai, uždrausti elektrinių paspirtukų, dviračių bei velomobilių eismą“, – yra sakęs Palangos miesto mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. 

Anot Palangos miesto savivaldybės atstovės Jurgitos Vanagės, ekologiškų transporto priemonių vairuotojai raginami aktyviai naudotis dviračių takais, o dviračių eismo ribojimo zonoje esančias rekreacines kurorto vietas, lankytinus objektus pasiekti naudojantis šalutinėmis gatvėmis arba nulipus nuo savo transporto priemonės be vedantis ją šalia. Kaip paisoma minėtų ribojimų, kontroliuoja policija.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/auto/saugus-eismas/2020/06/29/news/nepastebeje-zenklu-poilsiautojai-pajuryje-turejo-reikalu-su-policija-nubaustuosius-skaiciuoja-desimtimis-15442398/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per dieną – vidutiniškai po 10 nubaustų poilsiautojų. Jei tiksliau – per praėjusio savaitgalio tris dienas nubausti 27 pažeidėjai, kurie Palangos J.Basanavičiaus g. ar Palangos botanikos parke važinėjo dviračiais, elektriniais dviračiais ar elektriniais paspirtukais.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos miesto savivaldybė kviečia aktyvius, jaunus ir veiklius žmones įsilieti į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) gretas. Jaunimo atstovų rinkimai į jaunimo reikalų tarybą vyks spalio 24 dieną 17 val. 30 min. Jei esate 14-29 metų, domitės jaunimo politika, jums svarbu, kaip jaunas žmogus jaučiasi Palangoje, turite idėjų, pasiūlymų ir norite jas įgyvendinti, kandidatuokite į...


Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė – naujoji Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidentė. Toks sprendimas priimtas gegužės 28 d. Trakuose vykusio asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu.  


Nauja šluota gerai šluoja. Prie Palangos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ vairo stojus naujiems vadovams, Vidaus reikalų ministerijai (VRM) priklausančio centro pajamos gerokai išaugo, kolektyvas sustiprėjo, o, svarbiausia, „Pušynas“ atsigręžė į savo pagrindinę funkciją – teikti daugiau reabilitacijos ir gydymo paslaugų...


Palangiškiai turėjo galimybę mokytis piešti smėliu

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 20 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje miesto gyventojai turėjo galimybę išmokti piešti smėliu, sužinoti, kas yra smėlio animacija ir terapija.


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


Kurortą praturtinti turi patys poilsiautojai  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 09 27 | Rubrika: Savaitės komentaras

Iki šiol iš vasarą Palangą užplūstančių poilsiautojų jokios tiesioginės ekonominės naudos negaudavęs kurortas pirmą kartą skaičiuoja iš miesto svečių surinktas pajamas. Iš „pagalvės“ mokesčio šiemet jau gauti pusė milijono litų yra apčiuopiama ir solidi suma, už kurią mieste jau galima atlikti rimtų darbų. Lieka tikėtis, kad po vasaros...


Palangos miesto savivaldybę jau pasiekė šalies Finansų ministerijos prognozuojamų kitų metų pajamų rodikliai, kurie optimizmu nedvelkia. Pasak Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, lyginant su šiais metais, skaičiai liūdni.


Nepaisė ženklų, nepakluso pareigūnams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 30 | Rubrika: Kriminalai

Palangos mieste ant šaligatvio sustojusi moteris maištavo prieš pareigūnus, tačiau nusipelnė tik baudos už kelio ženklų nepaisymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas