Nuo birželio 1 d. – nemokamas miesto viešasis transportas Palangiškio kortelės turėtojams

Palangos tiltas, 2026-05-28
Peržiūrėta
620
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo birželio 1 d. – nemokamas miesto viešasis transportas Palangiškio kortelės turėtojams

Nuo birželio 1 d. Palangos gyventojai, turintys Palangiškio kortelę, miesto viešuoju transportu galės naudotis nemokamai. Ši galimybė bus taikoma tiek fizinių, tiek virtualių kortelių turėtojams.

Šią savaitę Palangos miesto savivaldybė buvo išbandyta naujoji viešojo transporto sistema – bendrovės „Vlasava“ atstovai pristatė ir pademonstravo įrangą, kuri nuo birželio 1 d. bus įdiegta vietinio susisiekimo maršrutų autobusuose. Specialistai praktiškai paaiškino, kaip veiks keleivių registravimo sistema, kaip bus naudojamos fizinės bei virtualios Palangiškio kortelės ir kokias galimybes suteiks naujoji įranga tiek keleiviams, tiek viešojo transporto organizatoriams.

Siekiant užtikrinti sklandų naudojimąsi paslauga, programėlėje „e.palanga.lt“ sukurta nauja skiltis „Autobusų bilietai“. Įlipę į autobusą tiek fizinės, tiek virtualios Palangiškio kortelės savininkai turės nuskaityti kortelę tam skirtame terminale. Virtualios kortelės turėtojai terminale turės pateikti programėlės „e.palanga.lt“ skiltyje „Autobusų bilietai“ sugeneruotą QR kodą.

Atkreipiame dėmesį, kad šioje skiltyje generuojami QR kodai atnaujinami kartą per parą. Tai daroma siekiant užkirsti kelią piktnaudžiavimo bei galimiems sukčiavimo atvejams.

Viena Palangiškio kortele autobuse bus galima pasinaudoti tik vieną kartą, kol autobusas nepasieks galutinės maršruto stotelės.

Palangos miesto savivaldybės taryba sprendimas suteikti Palangiškio kortelės turėtojams galimybę nemokamai naudotis miesto viešuoju transportu ne tik palengvins kurorto gyventojų kasdienybę, ypač gyvenančių atokesnėse vietovėse – Nemirsetoje, Kunigiškėse, Monciškėse, Šventojoje ar Būtingėje, – bet ir padės efektyviau organizuoti viešojo transporto sistemą. Realiu laiku matomi keleivių srautų duomenys leis tiksliau planuoti maršrutus bei spręsti, kokio dydžio autobusai konkrečiu metu turėtų kursuoti skirtingomis kryptimis. Taip pat pagerins kontrolės galimybes tiek įmonės vadovams, tiek Viešosios tvarkos ir rinkliavų specialistams – bus galima efektyviau stebėti, kaip vairuotojai laikosi nustatytų grafikų, maršrutų bei užtikrina sklandų keleivių aptarnavimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo birželio 1 d. Palangos gyventojai, turintys Palangiškio kortelę, miesto viešuoju transportu gali naudotis nemokamai.


Nuo birželio 1 d. Palangos gyventojai, turintys Palangiškio kortelę, miesto viešuoju transportu gali naudotis nemokamai. Ši galimybė taikoma tiek fizinių, tiek virtualių kortelių turėtojams.


Nuo birželio 1 d. Palangos gyventojai, turintys Palangiškio kortelę, miesto viešuoju transportu galės naudotis nemokamai. Ši galimybė bus taikoma tiek fizinių, tiek virtualių kortelių turėtojams.


Nuo 2024 m. sausio 1 d. viešasis transportas visame Kretingos rajone bus nemokamas. Tokiam sprendimui ketvirtadienį (lapkričio 30 d.) pritarė Kretingos rajono savivaldybės taryba.


Devynioms politinėms partijoms priklausantys 194 asmenys sieks 21 mandato naujoje, 2023-2027 metų, Palangos miesto savivaldybės Taryboje. Link rinkimų finišo kovo 5-ąją išskubėjo ir 8 kandidatai į Palangos merus. Pagal abėcėlę jie yra šie: Svetlana Grigorian (Lietuvos socialdemokratų partija, jos rinkimų sąraše Palangoje – 26 kandidatai), Genoveita Krasauskienė („Laisvė ir teisingumas“, jos...


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių ir rugsėjo 22 d. organizuoja renginį „Diena be automobilio“. 


Nuolaidos palangiškio kortelės turėtojams spalį


2021 M. RUGSĖJO MĖN. NUOLAIDOS SU PALANGIŠKIO KORTELE


Nuo gegužės 1 dienos viešasis transportas Kretingos mieste tapo nemokamas. Tikimasi, kad nemokamas keleivių vežimas skatins gyventojus rinktis viešojo transporto paslaugas, taip didinant socialinių paslaugų prieinamumą, mažinant transporto srautus bei oro užterštumą. O palangiškiai ar galės netrukus nemokamu vietiniu susisiekimu pasidžiaugti? Skaitykite penktadienį...


Įsigaliojęs Tarybos 2020 m. lapkričio 26 d. sprendimas Nr. T2-228 nurodo, kad Palangiškio kortelių galiojimo laikas pratęsiamas iki 2025 m. gruodžio 31 d. Taigi palangiškiams naujų kortelių išsiimti nereikia, jos lieka galioti iki nurodyto termino.


Renginių kalendorius