Palanga kelia Jaunimo vasaros akademijos vėliavą – į kurortą suvažiuos jaunuoliai ne tik iš Lietuvos

Palangos tiltas, 2022-06-07
Peržiūrėta
475
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga kelia Jaunimo vasaros akademijos vėliavą – į kurortą suvažiuos jaunuoliai ne tik iš Lietuvos

Jau rytoj, birželio 8 d., Palangoje prasidės Jaunimo vasaros akademijos renginiai – pustrečio šimto jaunuolių ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš kitų Lietuvos regionų, taip pat – Palangos miestų-partnerių užsienyje kurorte diskutuos jaunimui aktualiais klausimais, įgis socialinių kompetencijų bei kitų reikalingų žinių.

Jaunimo vasaros akademijos šūkis„Kartu mes galime daug!“ atskleidžia šio renginio esmę bei jaunuoliams primena, kad bendra veikla ir bendri tikslai sutelkia bendruomenę ir įgalina ją sėkmingoms veikloms. Tad Nemirsetoje esančiame kempinge susirinkę jaunuoliai tris dienas dalyvaus bendrose diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, darbo grupėse, sportinėse bei orientacinėse rungtyse bei kitose veiklose, suteiksiančiose galimybę skirtingų regionų bei šalių jaunuoliams lavinti savo socialinius įgūdžius, kompetencijas, paskatinsiančiose juos įsitraukti į sprendimų priėmimo procesus bei suteiksiančios tam reikalingų žinių, būtinų veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai. 

Jaunimo vasaros akademijoje dalyvaus Lietuvos žmogaus teisių centro, Europos migracijos tinklo, LABiblioteka, VšĮ Politikos tyrimų ir analizės instituto, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovai ir kt. Diskusijas ir veiklas aktualiomis jaunimui temomis pasiūlė ir regioninės organizacijos: Stepono Dariaus vaikų skraidymo mokykla, Mažeikių gatvės gimnastai, Palangos visuomenės sveikatos biuras, Palangos jaunimo sveikatingumo ir meno entuziastų bendruomenė „1000 saulių“. Jaunimo vasaros akademijos dalyviai taip pat dalyvaus „Gyvosios bibliotekos“ veiklose. 

Jaunimo reikalų agentūra Palangoje susirinkusiam jaunimui dovanos „Keliaujančių jaunimo metų“ renginį, kurio metu vyks jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų mugė. Tikimasi, kad pažintis ir diskusijos tokiomis temomis kaip: „Klaipėdos apskrityje vyraujančios su jaunimu ir su jaunimo politika susijusios problemos“, „Darbas su jaunimu Klaipėdos miesto apskrityje“, „Jaunimo politika mano apskrityje po 10 metų“ – leis jaunuoliams suvokti politikos formavimo procesus bei aktyviau į juos įsitraukti. 

Taip pat bus kalbama apie Europos Sąjungos finansuojamus projektus, vyks karjeros dirbtuvės. Dėmesys bus skiriamas ir klimato kaitai, laisvų nuo neapykantos bendruomenių kūrimui Lietuvoje. 

Jaunimo vasaros akademijos metu didelis dėmesys bus skiriamas ir socialinei įtraukčiai – bendrų užsiėmimų metu siekiama pažinti mažiau galimybių turinčių jaunuolių poreikius, skatinant toleranciją bei komandinį darbą. Neliks be reikiamo dėmesio ir psichinė, emocinė bei fizinė jaunimo sveikata – siekiant teigiamų pokyčių šioje srityje, ieškoma galimybių didinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. 

Ne mažiau svarbi veikla, kuri bus akcentuojama  ir skatinama Jaunimo vasaros akademijos metu – savanorystė. Taip pat bus siekiama didinti Jaunimo savanoriškos tarnybos žinomumą, ugdyti saugius, nesmurtinius santykius tarp jaunimo vykdant smurto prevenciją ir informuojant apie galimybes gauti reikiamą pagalbą.

Programoje numatyta ir daugiau jaunuoliams aktualių veiklų, tad laikas, praleistas kartu su bendraamžiais dalyvaujant Jaunimo vasaros akademijos veiklose, bus tikrai prasmingas.  

Ne tik jaunimo vasaros akademijos renginio dalyvių, bet ir jaunuolių iš visos Lietuvos laukia ir Palangos miesto savivaldybės dovana-staigmena – ketvirtadienį, birželio 9 d., 20 val. Palangos koncertų salėje rengiamas nemokamas Leon Somov & Dileta koncertas kuriame gali apsilankyti kiekvienas norintis. 

Tradicinę, jau 16-ąjį kartą Žemaitijoje rengiamą Jaunimo vasaros akademiją organizuoja Palangos miesto savivaldybė.  

JAUNIMO VASAROS AKADEMIJA 2022 PALANGOJE

PRELIMINARI PROGRAMA

BIRŽELIO 8 d. (trečiadienis)

10.00–12.30 Savivaldybių komandų atvykimas ir registracija

13.00–14.00  JVA dalyvių komandų vadovų ir jaunimo reikalų koordinatorių susirinkimas

12.30–14.00 Pietūs 

14.15–14.30 Pasiruošimas JVA komandų eisenai ir akademijos atidarymui

14.30–14.45 Oficialus Jaunimo vasaros akademijos 2022 atidarymas

14.45–15.15 Palangos ir Žemaitijos regiono pristatymas

15.15–16.00 Diskusija: Jaunimo metai: kodėl ir kam?

16:00–18.00 Kūrybinės dirbtuvės ir edukacijos 

18.00–19.30 Vakarienė

20.00–21.30 Orientacinės varžybos

21.30–22.15 Susitikimas prie jūros, saulės palydėjimas ir bendra nuotrauka

22.30–01.00 Vakarinė programa, muzika ir dainos prie laužo

01.00–06.00 Ramybės metas

BIRŽELIO 9 d. (ketvirtadienis)

8.00–8.45 Ryto diskoteka „Kodėl taip anksti?..“

9.00–10.30 Pusryčiai

11.00–11.10 Diskusijų, edukacijų ir Keliaujančių jaunimo metų mugės atidarymas

11.10–12.50 Diskusijos, edukacijos, Keliaujančių jaunimo metų mugė ir kiti užsiėmimai

13.00–14.30 Pietūs

15.00–16.50 Diskusijos, edukacijos, Keliaujančių jaunimo metų mugė ir kiti užsiėmimai

16.50-17.00 Keliaujančių jaunimo metų mugės ir kitų veiklų uždarymas

17.30–19.00 Vakarienė

19.00–19.30 Išvykstame į Palangos koncertų salę

20.00–22.00 Šventinis Lietuvos jaunimo metų koncertas Palangoje

22.00–23.00 Keliaujame atgal į kempingą

22.00–01.00 Vakarinė programa, muzika ir dainos prie laužo

01.00–06.00 Ramybės metas

BIRŽELIO 10 d. (penktadienis)

8.00–8.45 Ryto diskoteka „Kodėl taip anksti?..“

9.00–10.30 Pusryčiai

11.00–12.00 „Ne paskutinį kartą susitikom...“ –prisiminimus ir įspūdžių įamžinimas kartu su juoko joga

12.00–13.00 Jaunimo vasaros akademijos uždarymas: apdovanojimai, nominacijos ir vėliavos perdavimas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį (birželio 10 d.) baigėsi tris dienas trukusi Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galim daug“ bei paaiškėjo, į kurią šalies savivaldybės aktyviausi jaunuoliai bus sukviesti kitąmet.


Jau rytoj, birželio 8 d., Palangoje prasidės Jaunimo vasaros akademijos renginiai – pustrečio šimto jaunuolių ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš kitų Lietuvos regionų, taip pat – Palangos miestų-partnerių užsienyje kurorte diskutuos jaunimui aktualiais klausimais, įgis socialinių kompetencijų bei kitų reikalingų žinių.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Praėjusį penktadienį, rugpjūčio 20 d., Palangai perduota Jaunimo vasaros akademijos „Kartu mes galim daug“ vėliava, kad kitąmet suplevėsuotų kurorte bei čia suburtų aktyvius jaunuolius iš įvairių šalies miestų. Taip baigėsi tris dienas Klaipėdoje vykęs jaunimui skirtas renginys.


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Iš tiesų esama tokių jaunuolių, kurie pateisina skeptiškųjų požiūrį į jaunus žmones, neva šiuolaikiniai jaunuoliai nieko daugiau neveikia tik žaidžia kompiuteriais. O esama tokių, kuriems net trūksta paroje valandų, kad viską suspėtų.


Praėjusį savaitgalį Palangos sambo akademijos auklėtiniai Rėjus Milvydas, Justinas Vambutas ir Rapolas Venckevičius dalyvavo atvirose Vilniaus miesto moksleivių sambo pirmenybėse. Varžybose dalyvavo gausus būrys imtynininkų ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos miestų. Palangos imtininkai parsivežė du apdovanojimus, Rėjus Milvydas svorio kategorijoje iki 62 kg. užėmė antrąją vietą, o...


Palangoje – Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesija

„Palangos tilto“ informacija, 2013 01 07 | Rubrika: Jūros vaikai

  Visą savaitgalį Palangoje triūsė jaunieji protai, susirinkę į Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) žiemos sesiją. Gabiausi ir perspektyviausi Lietuvos moksleiviai ne tik gilinosi į tiksliųjų mokslų paslaptis, tačiau noriai bendravo, sužinojo, kas yra impresionizmas, ar tiesiog išmoko profesionaliai žengti pirmuosius šokio žingsnelius.  


Įpusėjus vasarai, Palangoje prasideda didysis poilsiautojų pikas, į kurį įsilieja ir jaunimas iš visos šalies. J. Basanavičiaus gatvės linksmybės, ramesnis pasivaikščiojimas po parką, saulės vonios, smėlis, jūra, muzika, šokiai, naktiniai klubai, laukinis gyvenimas palapinėse ir kiti dalykai – ar to pakanka jaunimui, kad jis plūstų į Palangą? Gal jiems...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius