Palanga paminės tarptautinę Pagyvenusių žmonių dieną renginiais ir pramogomis

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-09-30
Peržiūrėta
1002
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga paminės tarptautinę Pagyvenusių žmonių dieną renginiais ir pramogomis

Jau tapo smagia tradicija, kad didžiausio šalies kurorto, Palangos, senjorai Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, minimą spalio 1 dieną, kviečiami praleisti aktyviai ir smagiai. Ne išimtis ir šie metai – senjorams šią dieną numatyta ne tik nemokamų pramogų bei paslaugų, bet ir vaišių.

Naujasis „Bočiai“ pirmininkas: „Geros nuotaikos daug nebūna“

„Nors Palangos senjorų bendrijai „Bočiai“ pirmininkauju nuo birželio, įsitikinau, kad palangiškiai senjorai – itin aktyvūs, energingi, noriai dalyvaujantys mūsų rengiamose išvykose ir renginiuose. Jau esame vykę į Naująją Akmenę, taip pat esame aplankę panemunės pilis, su Jūros šaulių vyrų choru neseniai vykome į Šaulius, esame suplanavę edukacinę kelionę į Kauną. Žinoma, visus labai pakviesčiau dalyvauti renginiuose senjorams spalio pirmąją – geros nuotaikos ir gerų įspūdžių daug nebūna,“ – sakė Kęstas Staniulis, „Bočiai“ pirmininkas.

Senjorų  dieną kviečiami pradėti su daina

Senjorai Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną kviečiami pradėti su daina – šiandien, penktadienį, 

11 val., Palangos miesto globos namuose (Klaipėdos pl. 74) įvyks Jūros šaulių vyrų choro koncertas ,,Kur gimėm, kur augom..."

Choro veteranas, miesto aktyvistas Adolfas Sendrauskas ne tik sveikina visus su Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga, be ir linki sau bei kitiems išlikti sveikiems, žvaliems, domėtis naujovėmis. 

„Turime būti švyturiai, rodantys kelią į tikslą jaunajai kartai, kitiems. Palanga – puiki vieta ilgai nesusenti, likti aktyviam,“ – įsitikinęs ponas Adolfas. 

Penktadienį, 15 val., visi kviečiami į ekskursiją „Laimingos valandos” ir Henriko Gulbino video filmo peržiūrą „Mončys” (trukmė 28 min.) Antano Mončio namai-muziejuje (S. Daukanto g. 16).

Šokių vakaronė su folkloro ansambliu „Mėguva“

Penktadienį, 18 val., Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A) vyks šokių vakaronė su Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansambliu „Mėguva“.

„Tokius senjorų pasibuvimus su mūsų meno kolektyvais Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną rengiame jau ne pirmus metus, ir tai yra netradicinė senjorų įtraukimo į menines veiklas forma. Atėję į vakaronę vyresnio amžiaus miesto gyventojai pasijunta meno kolektyvų dalyviais – jie ne tik stebi, kaip gimsta daina ar šokis, iš arti pamato, ką veikia meno kolektyvai visus metus, kai nekoncertuoja scenoje, bet ir patys kviečiami pabandyti pašokti, padainuoti ar, pavyzdžiui, nusiausti tautinę juostelę“, – sakė Vita Petrauskienė, Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė.

„Būtinai dalyvausiu vakaronėje pati ir visus kviečiu ateiti – jei ne patrapsėti, tai nors pasižiūrėti,“ – 

sakė Marija, Palangos senjorė.

Liūto dalis renginių vyks šeštadienį

Vis tik liūto dalis renginių vyks rytoj, šeštadienį. 

Palangos baseine dirbantys specialistai primena ­– mankšta vandenyje yra daugelio ligų gydymo ir profilaktikos priemonė, todėl vandens aerobikos treniruotės tinka ir sveikiems, ir kenčiantiems nugaros, juosmens skausmus žmonėms, taip pat – sergantiesiems sąnarių ligomis, po traumų ir ortopedinių operacijų.

Palangos baseinas ir sveikatingumo centras (Kretingos g. 23) senjorų laukia iki 22 val.

15 val. senjorai kviečiami pasimankštinti su su Irina Šlimiene, o 18, 19, 20 val. įvyks pirties programos su Modestu Žukausku

Sveikatos centras ,,Energetikas" Šventojoje senjorų laukia 10.30 val. haloterapijos procedūrai. Tiesa, ji kainuos penkis eurus.

12 val. Kurhauzo teatro salėje (Grafų Tiškevičių al.1) bus rodomas filmas režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“.

13 val. Palangos Gintaro muziejuje (Vytauto g. 17) visi senjorai kviečiami apsilankyti po naujausią personalinę Neringos Poškutės-Jukumienės parodą „Prūsijos mėlis“ su gidu.

16 val. Kurhauzo koncertų salėje, Grafų Tiškevičių al. 1, įvyks Juditos Leitaitės koncertas „Gražiausių melodijų pynė“.

18 val. kviečia lietuviško kino vakaras – sanatorijos „Gradiali“ didžiojoje salėje (Vanagupės g. 15) bus rodomas  legendinis filmas „Herkus Mantas“.

Senjorai laukiami ne vienoje kavinėje bei restorane

Kaip visuomet aktyviai ir geranoriškai prie Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos jungiasi kurorto verslininkai – senjorai šią dieną laukiami ne vienoje kavinėje bei restorane. Čia, pateikus senjoro pažymėjimą, bus galima nemokamai pasimėgauti puodeliu kavos ar arbatos, taip pat ir paskanauti desertų.

Visą spalio 1 d. senjorus vaišins kavos, arbatos, sulčių puodeliu ar desertu kavinė „Senoji Hansa“ (12-17 val.), restoranas „Gras“ (13-16 val.), kavinė „Molinis ąsotis“

„Kviečiame senjorus gražią rudens popietę pasimėgauti gardžiu karštu gėrimu bei pyrago gabaliuku. Prisidėdami prie šios akcijos tikimės, jog paskatinsime senjorus pakeisti aplinką, susitikti, pabendrauti su bendraminčiais ar tiesiog šeimos nariais, pasimėgauti ramybe ir prisipildyti gerų emocijų. Tokią gražią dieną, norisi dėmesį parodyti tiems, kurie mus džiugina savo išmone,“ – sakė Eglė Gorelienė,  restorano „grás“ direktorė.

O Ramūnas Pocevičius, kavinės „Senoji Hansa“ savininkas, sakė, kad pernai kavos puodeliu kavinė pavaišino bene 40-50 miesto senjorų.

„Tikimės panašaus skaičiaus sulaukti ir šiemet. Mums tikrai labai smagu prisidėti prie bendruomeniškumo, suteikti mūsų senjorams gerų įspūdžių ir nuotaikos,“ – sakė R. Pocevičius.

Siunčia gražią žinutę

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė džiaugėsi, kad kurorto verslininkai, jungdamiesi prie socialinės akcijos, ne tik pradžiugina senjorus, bet kartu ir siunčia žinutę visai Lietuvai, kad Palanga yra svetinga visiems. 

„Esu dėkinga verslininkams už dalyvavimą socialinėse akcijose bei  raginu visus ir ateityje išlikti aktyvius, galvoti, kaip būtų galima išplėtoti šią gražią socialinę akciją ir dar labiau nustebinti senjorus“, – sakė I. Valaitienė.

Jūsų komentaras:

Kazys 2022-10-01 11:53 (IP: 172.71.102.5)
Sveikinu visus pagyvenusius, Praėjau Basanavičiaus gatvę, niekur neužtikau kvietimo kavos, Moliniame asotyje taip pat……

Taip pat skaitykite

Jau tapo smagia tradicija, kad didžiausio šalies kurorto, Palangos, senjorai Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, minimą spalio 1 dieną, kviečiami praleisti aktyviai ir smagiai.


Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, minima spalio 1-ąją, yra ypatinga mums visiems – ir patiems senjorams, ir tiems, kurie kasdien semiasi žinių bei gyvenimiškos patirties iš savo tėvų ar senelių


Naujai atsidaręs Meatbusters gastrobaras Palangoje kviečia visus senjorus rugsėjo 21 dieną užsukti papietauti. Sąskaita nesirūpinkite ­- restoranas jus vaišina.


Palanga minės tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 19 | Rubrika: Miestas

Sausio 27 d. visas pasaulis minės Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir prisimins šešių milijonų nužudytų žydų tragediją. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kviečia prisijungti prie šios pasaulinės atminimo akcijos #WeRemember #MesPrisimename ir prisiminti Holokausto aukas, liudytojus ir gelbėtojus, gyvenusius Lietuvos miestuose ir miesteliuose.


Spalio 1 d., ketvirtadienį, minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Palangoje yra susiklosčiusi graži tradicija šią dieną senjorus pakviesti į nemokamas jiems skirtas veiklas, kultūrinius renginius, o verslo atstovai senjorus kviečia pasivaišinti puodeliu kavos, arbatos ar desertu bei pasimėgauti įvairiomis procedūromis.


Palangos mieste gyvenantys senjorai kviečiami būti aktyvūs bei dalyvauti jiems skirtuose renginiuose, vyksiančiuose spalio 1 d., Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.


Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Palangoje jau prieš keletą metų susiformavo tradicija Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, spalio 1 d., miesto senjorus pakviesti nemokamai papramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema – dar nematyta Palanga. Tad Palangos miesto savivaldybės iniciatyva kurorto senjorai kviečiami į nemokamas ekskursijas po miesto muziejus ir patį kurortą, kurių metu...


Palangos miesto savivaldybė kviečia visus Palangos senjorus rytoj, šeštadienį, paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, kurios metu vyresniesiems gyventojams bus siūloma įvairių pramogų – prisiminti miesto istoriją, pasimėgauti kultūriniais renginiais, taip pat pasivaišinti kavinėse nemokama kava bei atrasti laiko ir kasdienei maldai.


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas