Palangiškė Rūta, kuri ir kelyje laiko nešvaisto: „Aš pasirinkau verslą daryti moteriškai“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-10-28
Peržiūrėta
2539
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškė Rūta, kuri ir kelyje laiko nešvaisto: „Aš pasirinkau verslą daryti moteriškai“

Jeigu kelyje Palanga-Klaipėda-Palanga, gretimoje kelio juostoje, už automobilio vairo išvysite žavią, bet dalykiškai atrodančią moterį, kuri greičiausiai kalbės į ausinuką, gali būti, kad tai – palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“, įmonių apskaitos, finansų valdymo mokymo bendrovės, savininkė ir direktorė, jau skubanti į susitikimą su dar vienu klientu ar dar vienus naujus mokymus. Ji – viena iš būrio palangiškių, kurie gyvena kurorte, tačiau darbuojasi Klaipėdoje. R. Ūsaitė-Duonielienė mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.

–Esi palangiškė, tačiau dirbi Klaipėdoje. Ar nenusibodo kelyje praleisti daugiau kaip valandą kiekvieną dieną?

–Klaipėdoje dirbu nuo 2006 metų. Kelionė, trunka pusvalandį ryte ir pusvalandį vakare. Tai nėra kritiškai daug. Žmonės gyvenantys ir dirbantys tame pačiame mieste, pavyzdžiui, Klaipėdoje, į darbą kartais keliauja ilgiau (šypsosi). Kita vertus, išmokau kūrybiškai išnaudoti šį laiką: klausau audio knygų, keletą metų intensyviai mokiausi anglų kalbos – tuomet mano automobilyje sukosi anglų kalbos audio diskai. Dabar šį laiką dažniausiai išnaudoju trumpiems darbiniams skambučiams. Aišku, laisvų rankų įrangos pagalba (šypsosi).

–Kaip dažnai gali dirbti nuotoliniu būdu?

–UAB „Žiniuje“ nuotolinį darbą praktikavome dar gerokai prieš karantiną. Mano verslo organizavimo idėja nuo pat pradžių buvo paremta nuotoliniu darbu – kaip galimybė mažus vaikus auginančioms mamoms dirbti iš namų, dirbti ne pilną darbo dieną ir lanksčiu grafiku, suderinti motinystę su profesine praktika. Įmonei toks modelis taupo biuro kaštus. Pavyzdžiui, jei visi mūsų darbuotojai turėtų dirbti stacionariai biure, reiktų dvigubai daugiau ploto, baldų, Klaipėdos centre tektų papildomai mokėti už automobilių parkavimą. Pinigais per mėnesį tai sudarytų apie 350 eurų, o per metus – 4200 eurų. Daug! Be to, darbuotojai gaištų laiką kamščiuose rytais ir vakarais važiuodami į/iš darbo.

–Gal pagalvojai, kas be darbo sieja palangiškius, besidarbuojančius Klaipėdoje ar kituose aplinkiniuose miestuose?

–Apie tai nesusimąsčiau (šypsosi). Gal meilė jaukiam Palangos miesteliui?

–Jau trečius metus esi savo versle – vadovauji UAB „Žinius.“ Tiems, kas apie jį negirdėjo, primink, prašau, kokia tai bendrovė. Kokie yra buvimo savo verslo savininku privalumai ir nepatogumai?

–UAB „Žiniuje“ pavyko suburti ambicingą apskaitos profesionalų komandą. Vedame įmonių apskaitą, konsultuojame mokesčių klausimais, mokome finansų valdymo vadovus ir buhalterius. Orientuojamės į reiklų klientą, kuris buhalteryje mato partnerį, verslo patarėją ir nori dialogo bei įžvalgų priimant sprendimus versle.
Didžiausias privalumas dirbant sau, savo versle – sprendimų priėmimo laisvė. Laisvė rinktis kiek ir kada dirbti, laisvė rinktis su kuo dirbti – turiu minty ne tik komandą, bet ir klientus, laisvė rinktis su kokiu emociniu nusiteikimu dirbti (šypsosi) ir kokią vertę kurti klientams. Nepatogumai... Na, gal jų ir nutinka kartais, bet aš optimistė, tad nutylėsiu šį kartą...

–Spėju, kad „Žiniaus“ paslaugų segmente konkurencija – itin didelė. Kokią pyrago dalį esate atsiriekę Klaipėdoje?

–O taip, tikrai ji yra labai didelė! Tai gerai žinojau ir vertinau dar prieš įsteigdama savo apskaitos įmonę. Bet visada tikėjau, kad kokybiška paslauga ras savo klientą. Kai dirbi nuoširdžiai, ilgainiui nustoji jaudintis dėl konkurentų, kurie paslaugas siūlo vis pigiau ir dar visokių marketinginių triukų net ir apgaulingų prisigalvoja (šypsosi).
Aš pasirinkau verslą daryti moteriškai: nekonkuruoti agresyviai, nedaryti spaudimo klientui „pirk čia ir dabar“ – verčiau „ateik, kai būsi pasiruošęs“. Klientų turime ne tik Klaipėdoje. Net kai kurios Vilniaus, Kauno, Kretingos, Panevėžio įmonės pasirinko mūsų paslaugas, tad kokia pyrago dalis Klaipėdoje – neatsakysiu ir, atvirai kalbant, net nesuku sau dėl to galvos (šypsosi).

–Kaip „kovidas“ paveikė tavo klientūrą? Ar buvo tokių, kurie turėjo užsidaryti? Atsisakė tavo paslaugų?

–Metų pradžioje pasidarėme klientų krepšelio rizikų analizę ir pasidžiaugėme, kad pakankamai neblogai diversifikuota rizika pagal skirtingus verslo sektorius. Viešojo maitinimo klientai – buvo vos trys, tiesa, vienas stambus klientas, konkrečiau – gamybinė įmonė, buvo labai susijusi ir su viešuoju maitinimu, turizmu ir su aviacija. Bet panikos paskelbus karantiną buvo...Bet šis klientas, stulbinamai greitai sureagavo į „kovidinę“ rinką ir pradėjo siūti kaukes (šypsosi). Pirmosios „kovido“ bangos periodu neužsidarė nei vienas klientas. Taip, kai kurie mažino veiklas, skelbė prastovas – taip. Tačiau antroji banga gali paskatinti įmones užsidaryti... Pagyvensime – pamatysime.

–Esi buvusi laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partnerio, žurnalo „Lietuvos pajūris“ viršelio herojė. Papasakok prašau, sąžiningai, ar tapai dėl to žinomesnė? Ar į „Žinių‘ atėjo daugiau klientų? Ar patyrei malonių staigmenų? Kokių?

–O, prisimenu! “Lietuvos pajūris“, 2018-ųjų žiema – pavasaris, viršelis (šypsosi).
Visų pirma, taip realizavau savo svajonę – būti ant žurnalo viršelio (šypsosi). Dauguma merginų apie tai svajoja (šypsosi)...Su mano buvimu žurnalo viršelyje ir išsamiu straipsniu susijusios malonios staigmenos nutinka iki šiol – klientai, ar tiesiog pažįstami paskaito žurnalą netikėtai radę jį odontologo laukiamajame, grožio salone ar kavinėje. Vienam klientui straipsnis padėjo apsispręsti rinktis mūsų paslaugas, nes suprato, kad sutampa mūsų žmogiškosios vertybės ir požiūris į verslą. Kai turi savo verslą, žinomumo per daug nebūna. Kaip viena mano klientė kažkada pasakė: „Man tavo CV nieko nereiškia, va, jei būtum ant žurnalo viršelio, tada kita kalba!“ (šypsosi). It tą iššūkį aš priėmiau!

–Atleisk už seksistinį klausimą: esi graži moteris. Ar tai padeda versle?

–Dėkoju už komplimentą (šypsosi). Tikiu, kad grožis versle gali padėti (šypsosi), bet ne sektoriuje, kuriame esu aš. Ha, ha, ha! (Juokiasi) Vis gi apskaitos ir finansų specialistas vertinamas pagal smegenų tūrį. Nors aš iš esmės pritariu amerikietiškam mąstymui, kad tai, kaip žmogus atrodo, kaip geba save pateikti – veikia jo sėkmę.

–O vyrai šiais lygių teisių, kovos su seksizmu laikais dar drįsta tau pasakyti komplimentų, kad esi ne tik įžvalgi, puiki finansų tvarkymo specialistė, bet ir žavi moteris? Ką pati manai apie moterų emancipaciją?

–Drįsta(šypsosi). Moterų emancipacija yra natūralus procesas laisvėjančioje ir liberalėjančioje visuomenėje. Man emancipacija – išsilaisvinimas iš tam tikrų dogmų, standartų, kitaip sakant asmens laisvė. O laisvė suteikia teisę rinktis, kartu su laisve rinktis turime prisiimti ir atsakomybę už pasirinkimus. Tačiau nepritariu kraštutinumams, lyčių supriešinimui. Darna ir sinergija raktas į sėkmę, o ne kova prieš „kažką“.

–Kokie pokyčiai Palangoje tave labiausiai džiugina? Kur joje yra tavo mieliausi kampeliai ir ne tik?
–Myliu Palangą labai! Džiugina joje nepriekaištinga švara, tvarka, rekreacinės erdvės. Mieliausi kampeliai? Be abejo, paplūdimiai, tie, kurie nutolę nuo tilto, Botanikos parkas, kavinė „Foto kava“. Mėgstu joje skirti verslo susitikimus, kai reikia susitikti su klientais Palangoje. Manau, kad Palanga yra tobula vieta jaunoms šeimoms auginti vaikus. Juk čia visas viskas arti – ranka pasiekiama, saugu, ramu. Tikras svajonių ir romantiškų saulėlydžių miestas! (šypsosi).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sulaukti 100 metų pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Vis dėlto Lietuvoje yra net apie 350 šimtamečių, o ilgiausiai mūsų šalyje gyvenusios moters amžius yra išties įspūdingas. 


Žiemos metu dėl slidaus kelio ir sudėtingų oro sąlygų, didelė dalis vairuotojų prisibijo viršyti greitį ir stengiasi kelyje laikytis visų eismo taisyklių.


Anglijoje valdę valymo paslaugų verslą, kuriame sukosi beveik 100 darbuotojų, Erika ir Laimonas Adomaičiai grįžo į Lietuvą ir šalia Telšių įkūrė svečių namus – vienas iš kambarių stebina erotikos detalėmis.


Kiekvieną dieną mūsų oda yra lengvai paveikiama streso, nemigos, nuovargio, nerimo bei kitų išorinių veiksnių. Bėgant metams galime pastebėti, kaip šie faktoriai paveikia mūsų nuolat kintančius veido bruožus. Kartu su šiuo pokyčiu mažėja ir natūralaus hialurono rūgšties gamyba, kuri atsakinga už elastingos ir gyvybingos odos gyvavimą. Tam, kad nereikėtų gaišti laiko su brangiausiais kremais...


Gegužės 24 d. Klaipėdos r., Palangos kelyje, užfiksuotas „Nissan“ automobilis, lėkęs 175 km/h. ir „Lexus“ – skriejęs net 188 km/h. greičiu, kai leistinas yra 90 km/h.


Šią savaitę savo darbo dešimtmetį Palangos mero poste minintis Šarūnas Vaitkus jau sulaukė daugybės sveikinimų. „Palangos tiltui“ savo nuomonę apie didžiausio šalies kurorto, Palangos, merą išdėstė ir Algirdas Butkevičius, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys.


Jeigu kelyje Palanga-Klaipėda-Palanga, gretimoje kelio juostoje, už automobilio vairo išvysite žavią, bet dalykiškai atrodančią moterį, kuri greičiausiai kalbės į ausinuką, gali būti, kad tai – palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“, įmonių apskaitos, finansų valdymo mokymo bendrovės, savininkė ir direktorė, jau skubanti į susitikimą su dar...


Jeigu kelyje Palanga-Klaipėda-Palanga, gretimoje kelio juostoje, už automobilio vairo išvysite žavią, bet dalykiškai atrodančią moterį, kuri greičiausiai kalbės į ausinuką, gali būti, kad tai – palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“, įmonių apskaitos, finansų valdymo mokymo bendrovės, savininkė ir direktorė, jau skubanti į susitikimą su dar...


Kiekvienas, norintis turėti savo verslą, privalo nuo kažko pradėti. Reikia sukurti pavadinimą, nuspręsti ką ir kaip darysite, kaip pritrauksite klientų, subursite žmones, kiek investuosite. Daugelis sprendimų išties nėra lengvi, reikia nemažai planuoti, apgalvoti, neretai rizikuojama ką nors prarasti. Turbūt kiekvienam naujam verslininkui praverstų bent keletas patarimų, kaip jį...


Renginiuose Tėvynei – ir tradicinė rūta

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinėje mokykloje laikotarpis tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios buvo įprasmintas daugybe renginių. Tuo rūpinosi į projektą ,,Lietuviais esame mes gimę“ susibūrę mokytojai Meilė Petrauskienė (projekto vadovė), Silva Sendrauskienė, Virginija Juškienė, Nijolė Šauklienė, Stasys Baužys.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius