Palangoje „siautėja“ automobilių vagių grupės

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-03-23
Peržiūrėta
207
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje „siautėja“ automobilių vagių grupės

Pastaruoju laikotarpiu itin padaugėjo automobilių vagysčių Palangoje. Žmonės baiminasi – vagysčių nemažėja, o tik daugėja. „Šiais metais Palangoje yra pavogta dvylika automobilių, o pernai per tą patį laikotarpį buvo pavogti tik trys automobiliai. Todėl vagysčių didėjimas yra akivaizdus“,- komentavo Palangos policijos komisariato kriminalinio skyriaus vyresnysis tyrėjas Viktoras Mockus.

 

Vagia jau anksčiau buvę teisti

V. Mockus teigia, kad yra kelios priežastys, kodėl taip padaugėjo automobilių vagysčių Palangoje. „Viena iš priežasčių galėjo būti tokia, jog neseniai yra išėjusių iš įkalinimo įstaigų į laisvę žmonių, kurie anksčiau buvo teisti už automobilių vagystes. Tačiau tai liečia ne tik Palangą, bet ir aplinkinius miestelius, nes tarp vagių pasitaiko ne tik palangiškių, bet būna ir iš Kretingos ar Klaipėdos“,- dėstė savo prielaidas dėl automobilių vagysčių V. Mockus.

 

Reikalingos detalės

Kita, kriminalinio skyriaus vyresniojo tyrėjo nuomone, priežastis gali būti dėl reikiamų automobilių detalių. „Automobilio detalės kainuoja ne mažas sumas, todėl būna vagių, kurie nori pasipelnyti, parduodant ne visą automobilį, o jo dalis. Taip vagiui yra didesnis pelnas “,- kalbėjo V. Mockus.

Retesni atvejai būna, tačiau pasitaiko, kuomet automobiliai yra vagiami, siekiant išpirkos iš automobilio savininko. „Žinoma, tokie atvejai būna retesni ir dažniausiai automobiliai jau būna naujesni ir brangūs, kad išpirka vagims būtų garantuojama“,- pasakojo V. Mockus.

Daugiausiai dabar vagiami automobiliai yra „Audi“ markės. „Dabar yra pavogtos keturios „Audi A6“ markės automobiliai, todėl, mano nuomone, tai bus ta pati grupė žmonių. Tačiau dar vagys nėra sugauti“,- aiškino V. Mockus.

 

Trys grupuotės

V. Mockaus nuomone, Palangoje vagystės yra tarpusavyje susijusios. „Manau, kad čia veikia dvi arba trys grupės asmenų, kurie vagia automobilius. Vieną grupę skirčiau „Audi“ markės automobilių, kitą grupę, kuri vagia daugiausiai „Wolgsvagen“ markės automobilių, jie yra mažiausiai profesionalūs. Ir trečią grupę išskirčiau – profesionalų, kurie vagia prabangius ir naujus automobilius“,- pasakojo apie savo manymus V. Mockus.

„Žinoma, tai tik mano pamąstymai, gali būti visaip. Manau, kad atsiranda ir pavienių asmenų, kurie vagia neplanuotai ar atsitiktinai. Pavyzdžiui, šiemet pavogto „Opel Astra“ automobilio įtariamas vagis jau sulaikytas. Tai 27 metų palangiškis, tačiau anksčiau nebuvo teistas už automobilių vagystes”,- pasakojo V. Mockus.

 

Vagia bedarbiai?

Palangoje taip pat labai padidėjo bedarbių skaičius, todėl, V. Mockaus nuomone, automobilių vagystės galėjo padidėti ir dėl šio faktoriaus. „Labai sunku pasakyti, kokie tai vagys, kadangi beveik visi dar yra nenustatyti. Todėl visi šie mano pamąstymai yra tik prielaidos, kuriomis galima tikėti arba ne. Jei būtų aiškūs bent keli vagys, tuomet galėtume sudaryti bendrą vaizdą, kas tai per žmonės“,- kalbėjo V. Mockus.

 

Būti budriems

Palangos policijos komisariato kriminalinio skyriaus vyresnysis tyrėjas V. Mockus ragina ne tik automobilių savininkams būti budriems, tačiau ir jų kaimynams. „Labai dažnai padeda kaimynai, kurie netyčia pro langą pamato, jog buvo vaikštinėta svetimo žmogaus apie kaimyno automobilį ir panašiai. Todėl visuomet raginame nebūti abejingiems ir pranešti savo kaimynui, jog matėte įtartiną asmenį, kuris apžiūrinėjo jo automobilį. Nors tai atrodo smulkmena, tačiau ne retai tai padeda apsisaugoti nuo automobilio vagystės“,- kalbėjo V. Mockus.

 

Turėjo tik gamyklines signalizacijas

Jis sakė, kad beveik visi pavogti automobiliai turėjo tik gamyklines signalizacijas, kurias vagys labai paprastai ir lengvai moka užblokuoti. „Automobilių vagims yra vieni niekai užblokuoti automobilio gamyklinę signalizaciją. Todėl jas gali pavogti ir ne profesionalai, o tik šiek tiek išmanantys apie automobilių vagystes. Todėl dažnai patariu žmonėms, ypač važinėjantiems su naujesniais automobiliais, įsidėti ne tik gamyklinę signalizaciją“,- patarė V. Mockus.

 

Geba tik profesionalai

Nors signalizacija gali kainuoti ir apie du tūkstančius litų, tačiau automobilis bus saugesnis. „Nors ne visais atvejais nuo vagių apsaugo ir šios signalizacijos. Buvo du atvejai, kuomet Palangoje buvo pavogti automobiliai ir su signalizacijomis. Todėl, mano nuomone, čia turėjo „darbuotis“ profesionalai, nes čia jau reikia daugiau išmanyti, kaip tokią signalizaciją atjungti ir pavogti automobilį“,- kalbėjo V. Mockus.

Jis sakė, kad pirmadienį Palangoje buvo pavogtas 2008 metų automobilis „Honda CR-V“. „Tokio automobilio negalėtų pavogti bet kas, čia jau reikia profesionaliai išmanyti, kaip jį nuvaryti, kaip atjungti signalizaciją ir panašiai. Todėl, manau, kad čia veikė profesionalai“,- pasakojo V. Mockus.

 

Jūsų komentaras:

ALMA 2013-08-06 21:35 ([email protected] / IP: 83.61.157.16)
nezinau nei ka rasyti,baisu.grizau i lietuva su seima liepos 22d.apsistojome palangoje.27 dienos ryte pastebejome ,kad pavogta masina BMW X5,gaila ,kad neturime jokio saugumo,kad tai isgyvena mus vaikai,issiveza blogus atsiminimus is savo teviskes ir daugiau nenori net grizti,manau ,kad lietuvos valdininkai turetu imtis kazkokiu priemoniu,nes kai uzsienieciai grizta i savo sali ir blogai kalba apie lietuva nebevaziuoja turistai

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė informuoja, kad nuo trečiadienio, rugsėjo 16 d., keičiasi automobilių stovėjimo Palangos gatvės apmokestinimas. Iki gegužės 14 d. (imtinai) automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas.  


Palangos policija prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui apie dviračio ar dviračių vagystes vertingos informacijos. Kaip trečiadienį (rugpjūčio 19 d.) „Palangos tiltui“ sakė Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus...


Palangoje vėl pavogti dviejų „Porsche“ automobilių žibintai

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020 06 01 | Rubrika: Miestas

Palangoje du „Porsche“ automobiliai praėjusį savaitgalį liko be priekinių žibintų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Dingo prabangių automobilių priekiniai žibintai

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Kriminalai

Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl apvogtų dviejų „Porsche“ automobilių. Kaip informavo Klaipėdos apskrities VPK, sekmadienį Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl dviejų automobilių „Porsche“, stovėjusių Vanagupės g., Palangoje, priekinių žibintų vagysčių. Vienu atveju žala siekia 4 tūkst., kitu 5 tūkst. eurų. Įvykiai tiriami.


Vasarai perkopus į antrąją pusę imamasi žvalgytis, kokių rezultatų atnešė įpusėjęs aktyvusis sezonas: ar daug poilsiautojų atvyko, ar „kišo koją“ nepastovus ir dažnai šilumos stokojantis oras, ar vis dėlto rinkosi kitokias pramogas atvykusieji ir nepaisė prasto oro. Tuo metu, kai dauguma pabumba, jog vasaros šiemet vis nėra, tad ir pelno, natūralu, bus...


Kaip ir kasmet, šiemet kurorte taip pat vagišiai intensyviai sukasi, rinkdamiesi dviračius. Kaip skelbiama Palangos policijos komisariato pranešime, šiemet nuo metų pradžios jau nugvelbti 37 dviračiai. 


Pastaruoju laikotarpiu itin padaugėjo automobilių vagysčių Palangoje. Žmonės baiminasi – vagysčių nemažėja, o tik daugėja. „Šiais metais Palangoje yra pavogta dvylika automobilių, o pernai per tą patį laikotarpį buvo pavogti tik trys automobiliai. Todėl vagysčių didėjimas yra akivaizdus“,- komentavo Palangos policijos komisariato kriminalinio skyriaus vyresnysis tyrėjas Viktoras Mockus.


Šių metų pradžioje Savivaldybės biudžetinei įstaigai „Rinkliavų centras“ buvo perduota automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Taikos g. 2, prie prekybos centro „Iki“, o aikštelė Šventojoje, Topolių ir Guobų gatvių sankirtoje, iki šiol buvo neeksploatuojama, tad įkainiai už automobilių statymą jose nebuvo nustatyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius