Prekybos tinklo „Rimi“ parodą atidariusi šventojiškė fotografė Neringa Rekašiūtė: „Tikiuosi, kad vyresnio amžiaus žmonės pasijus matomi ir girdimi“

Palangos tiltas, 2020-02-27
Peržiūrėta
1964
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien, vasario 27 d., Vilniuje atidaryta fotoportretų paroda #AmžiusNesvarbu. Ja prekybos tinklas „Rimi“ tęsia to paties pavadinimo tarptautiniais apdovanojimais įvertintą iniciatyvą, kuria  d., siekia griauti visuomenėje vyraujančius stereotipus apie vyresnio amžiaus žmones. Prie idėjos realizavimo prisijungusi parodoje eksponuojamų fotoportretų autorė, šventojiškė Neringa Rekašiūtė svajoja gyventi visuomenėje, kurioje kiekvienas žmogus būtų matomas, girdimas ir vertas pagarbos.

Sutapo tikslai ir svajonės – gyventi visuomenėje be stereotipų

„Trečius metus tęsdami iniciatyvą „Amžius nesvarbu“, aktyviai kviesdami ir į darbą priimdami vyresnio amžiaus žmones, kiekvieną dieną įsitikiname, kad jų gyvenimiška patirtis papildo mūsų prekybos tinklo vertybes. Dirbdami visuomenės įvairovę realiai atspindinčioje komandoje suprantame, ką mes, darbdaviai, turime daryti, kad mūsų darbuotojai jaustųsi saugiai, užtikrintai ir galintys save realizuoti. Ir, žinoma, – ko reikia mūsų pirkėjams“, – sako l.e.p. „Rimi Lietuva“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė. Ji džiaugiasi, jog kampanijos misija – keisti visuomenės stereotipus apie vyresnio amžiaus žmones – sutapo su žinomos menininkės svajonėmis.

„Visuomenės senėjimas ir žmonių vienišumas yra didelė šiandienos problema. Senjorai Lietuvoje tarsi iškrenta iš gyvenimo – jų nesimato viešose vietose, todėl sunku atsitiktinai su jais susipažinti bendrose erdvėse ar veiklose. Esu mačiusi video projektą #Amžiusnesvarbu ir man labai patiko, kaip idėją pristatė „Rimi“ komanda, supratau, kad tai – galimybė prisijungti prie kažko labai prasmingo, reikalingo ir kokybiško“, – sako Neringa Rekašiūtė. Jai ši iniciatyva svarbi ir kaip platforma susitikti įvairaus amžiaus žmonėms ir tiesiog kartu praleisti laiką.

Sulaužė fotografijos taisykles

„Visuomenėje taip pat gajus stereotipas, jog vyresni žmonės turi daugiau neigiamo nusistatymo dėl fotografavimosi, todėl buvo tiesiog neįtikėtinai gera fotografuoti „Rimi“ darbuotojus – jie buvo tokie atsipalaidavę, linksmi, o temų pokalbiams radome tūkstančius“, – prisimena Neringa. Vos prieš fotosesiją susipažinusi su parodos #AmžiusNesvarbu herojais, fotografė labai greitai rado su jais ryšį: „Dažnai girdžiu, kad žmonės mano nuotraukose yra gyvi, laisvi, ypatingi. Kaip man taip pavyksta? Aš tiesiog į kiekvieną žmogų žiūriu su meile. Šiandien daug netikro pozityvumo ir apsimetinėjimo, o aš į kiekvieną einu atvira širdimi, nebijau būti pažeidžiama. Ir man atrodo, kad mano pažeidžiamumas atpalaiduoja žmones kitapus objektyvo.“

Neringa iškart žinojo, kad nenori fotografuoti nuspėjamų, taisyklingų senjorų portretų – norėjo juos pateikti šelmiškai ir linksmai, priartėti prie jų kiek įmanoma labiau, todėl ir pasirinko netikėtą kampą bei platų objektyvą, kuris pagal taisykles yra netinkamas portretinei fotografijai: „Būtent jis man leido būti per metrą nuo fotografuojamo žmogaus ir užmegzti tą betarpišką kontaktą.“ Fotografė juokauja, jog „Rimi“ darbuotojai buvo tiesiog kaip uogos ant torto – daug kartu juokavo, kvailiojo, dainavo ir šoko: „Sakyčiau, pasiekėm tokį atsipalaidavimo lygį, kurio kartais nepavyksta pasiekti ir su jaunesniais žmonėmis. O kai viena herojė, Jadvyga, atnešė lauktuvių savo pačios raugtų agurkų ir uogienių, tai apskritai buvo viso ko kulminacija.“

Griuvo ir asmeniniai stereotipai

Senjorai ir anksčiau yra tapę Neringos Rekašiūtės meno dalimi: „Prieš penkerius metus fotografavau senjorų porą Vilniaus Kairėnų botanikos parke drauge su dviem jaunais modeliais. Visi jie buvo tokioje gražioje dermėje! O vyresnioji pora be konkurencijos užkariavo visų širdis. Vėliau tą patį senjorą fotografavau ir grupės „Freaks on Floor“ albumo viršeliui.“ Po šių patirčių ir bendro darbo su „Rimi“ galutinai griuvo bet kokie dar turėti Neringos stereotipai apie vyresnio amžiaus žmones.

Bendras projektas taip pat paskatino Neringą pagalvoti, kaip įsivaizduoja save vyresniame amžiuje. „Kaip labai linksmą senučiukę, šokančią salsą įdegusiomis kojomis“, – juokiasi Neringa. „Kartais, kai pamatau kokį vyresnio amžiaus žmogų, labai aiškiai suvokiu, kad ir aš vieną dieną tokia būsiu, jeigu pasiseks. Ar tai baimė? Ne, labiau suvokimas, kad yra neišvengiamų dalykų, o senėjimas – vienas iš jų. Mirtis taip pat. Bet viskas iki to – mano pasirinkimas: kaip praleisti laiką, kokiai būti, kaip reaguoti, ką palikti po savęs“, – tęsia menininkė.

Paroda keliaus po Lietuvą

Šiandien prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ atidaryta paroda #AmžiusNesvarbu bus eksponuojama iki kovo 14 dienos. Vėliau ji keliaus į kitus Lietuvos miestus – Kauną, Klaipėdą, Druskininkus. „Noriu, kad būtų kuo daugiau galimybių pažinti vieniems kitus, kad ir kokie skirtingi iš pirmo žvilgsnio atrodytume. Tiesa ta, kad mums, jaunimui, gyvybiškai svarbu bendrauti su vyresnės kartos žmonėmis, semtis iš jų išminties. Neturime dėl visko sutarti ar vieni kitiems pritarti, bet svarbiausia gi jausti artumą ir paveldėti vyresnių žmonių istorijas, taip užtikrinant tęstinumą – savo pačių, bendruomenės, Lietuvos“, – sako N. Rekašiūtė. Parodos autorė tuo pačiu tikisi ir pragmatiško rezultato, jog kuo daugiau vyresnių žmonių ateis dirbti, įsikvėps drąsos, pasijus matomi ir girdimi.

Parodą inicijavusio prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėse ir administracijoje šiuo metu dirba daugiau nei 1100 vyresnių nei 50-ies metų amžiaus žmonių. Už jų, taip pat ir įvairią negalią turinčių darbuotojų įdarbinimą atsakingą įsipareigojimų vykdymą bei mažą darbuotojų kaitą Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės ir darbo ministerijos praėjusiais metais apdovanojo „Rimi“ kaip socialiai atsakingiausią įmonę, o 2018-aisiais jos inicijuota kampanija #AmžiusNesvarbu pelnė nacionalinį lygybės ir įvairovės apdovanojimą, vadinamą žmogaus teisių „Oskarais“, bei du tarptautinius apdovanojimus Baltijos šalių komunikacijos konkurse „Mi:t&links“.

Integrity PR info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Jono Šliūpo muziejuje atidaryta nauja vieno eksponato paroda „Moteris su kamera 19 a. pabaigoje – 20 a. pradžioje“, kurioje eksponuojamas itin retas fotografės Paulinos Mongirdaitės portretas, praneša muziejus. 


Projekto „Karjeros specialistų tinklo vystymas“ tikslas – užtikrinti profesinio orientavimo paslaugų teikimą įvairaus amžiaus mokiniams bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir kitose švietimo įstaigose. 


Pastarosiomis savaitėmis daug bendravome su Palangos sanatorijų ir reabilitacijos centrų vadovais, norėdami išgirsti jų poziciją dėl planuojamos Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformos ir to, kokios perspektyvos lauktų šio mūsų kurortui svarbaus gydymo ir sveikatinimo sektoriaus.


Šiandien, vasario 27 d., Vilniuje atidaryta fotoportretų paroda #AmžiusNesvarbu. Prie idėjos realizavimo prisijungusi parodoje eksponuojamų fotoportretų autorė, šventojiškė Neringa Rekašiūtė svajoja gyventi visuomenėje, kurioje kiekvienas žmogus būtų matomas, girdimas ir vertas pagarbos.


Vagystė Palangos prekybos centre

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 28 | Rubrika: Miestas

Spalio 27 dieną Palangos m. PK gautas parduotuvės atstovo pareiškimas, kad 2019-10-27 prekybos centre sulaikytas 1972 m. gimęs vyras. Jis išėjo pro prekybos centre esančias kasas, neužsimokėjęs už įvairias prekes, kurių vertė 327,87 eurų. Asmuo sulaikytas.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Kai kurių parlamentarų siūlymai atšaukti arba atidėti draudimus dėl prekybos alkoholiu yra nepamatuoti, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Siūlymai atidėti, panaikinti, yra nepamatuoti. Vakar buvo toks argumentas, sakoma, nuskendo Baltijos jūroje tik du žmonės, jie buvo blaivūs. Bet žinome, jog skendo tai apie 150 žmonių ir dauguma jų buvo...


Palangoje sužalotas jaunas vyras aprašė istoriją, kaip siekdamas pagalbos blaškėsi per tris ligonines dviejuose miestuose. Pacientas pasidalino savo subjektyviu patyrimu apie kontaktus su medicinos personalu, ir jam suteiktą pagalbą.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai netradicinėje aplinkoje, Palangos Birutės parko paplūdimyje, surengė parodą „Aš noriu augti prie švarios jūružės“. Organizuodami šią parodą siekėme atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į Baltijos jūros ekologines problemas bei skatinti elgesio pokyčius, siekiant mažinti neigiamą visuomenės...


Pirmadienio vakarą prie „Maxima X“ prekybos centro, esančio centrinėje miesto aikštėje, įvyko incidentas: 70 metų senolė, išėjusi iš parduotuvės, nugriuvo nuo laiptų ir prasiskėlė galvą. Laimei, pro šalį einantys palangiškiai neliko abejingi bei iškvietė greitąją pagalbą. Matę įvykį žmonės „Palangos tiltui“ piktinosi:...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius