Seime tarp apdovanotų 10 šeimai draugiškiausių savivaldybių Palangos nebuvo. Ar ne be SADM kanclerės Svetlanos Tučkės įsikišimo?

Palangos tiltas, 2026-05-16
Peržiūrėta
1206
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apdovanotosios savivaldybės. Seimo kanceliarijos nuotr.
Apdovanotosios savivaldybės. Seimo kanceliarijos nuotr.

Iškilmingame renginyje Seime penktadienį, gegužės 15-ąją, dešimt Lietuvos savivaldybių buvo pagerbtos už projektus ir iniciatyvas, reikšmingai prisidedančius prie šeimų gerovės kūrimo. Nors Palanga itin rūpinasi šeimomis, yra ketvirtoje vietoje pagal gerbūvį šalyje – iškart po didžiųjų savivaldybių, mūsų kurorto tarp apdovanotųjų nėra. Tai pakurstė spėliones, kad Palanga be tokio pripažinimo liko ne be Svetlanos Tučkės, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerės įsikišimo – ponia Svetlana nuolat rodo nepritarimą ar, šių eilučių autoriaus pastebėjimu, panieką populiariam kurorto vadovui Šarūnui Vaitkui, ne kartą yra balsavusi prieš esminius Palangos interesus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ir Aplinkos, Kultūros, Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto bei Vidaus reikalų ministerijos buvo tokių apdovanojimų iniciatorės.

 „Palangos tiltas“ išsiuntė užklausą SADM, prašydamas atsakyti, kodėl tarp apdovanotųjų nėra Palangos savivaldybės; kokie buvo vertinimo kriterijai; ar SADM kanclerė, palangiškė Svetlana Tučkė dalyvavo rinkime?

Savivaldybes laimėtojas ir gausiai susirinkusius svečius pasveikino LR Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo Pirmininkas Juozas Olekas ir Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė.

 Šalies vadovas savo perduotame sveikinimo žodyje teigė, kad šeima yra pirmoji vieta, kurioje kiekvienas išmoksta pasitikėti, rūpintis, būti atsakingu, kurti ryšį su kitu žmogumi. 

Sveikindamas susirinkusius dalyvius Seimo Pirmininkas Juozas Olekas pasidžiaugė iniciatyva, apjungiančia svarbiausias šalies institucijas bendram tikslui – šeimos gerovei. 

Savo sveikinimą taip pat perdavė Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė. Ji pabrėžė, kad Šeimai draugiškiausios savivaldybės apdovanojimai – ne tik nauja tradicija, bet ir aiškus valstybės vertybinis pasirinkimas. Šis renginys yra graži ir prasminga įžanga į 2027-uosius–2028-uosius metus, kurie skelbiami Šeimos metais.

  Renginio globėja socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė atkreipė dėmesį į ypatingą renginio vietą – juk būtent čia, Kovo 11-osios Akto salėje, buvo atkurta mūsų valstybės laisvė ir įtvirtintas Lietuvos žmonių tikėjimas savo ateitimi.

Aplinkos ministerijos pirmoje įsteigtoje nominacijoje „Už proveržį didinant būsto prieinamumą šeimoms“ laimėtoja tapo Švenčionių rajono savivaldybė. Ši nominacija skiriama už kryptingas ir nuoseklias iniciatyvas, didinančias šeimoms prieinamo ir kokybiško būsto galimybes, socialinio ir savivaldybės būsto plėtrą, gyvenamosios aplinkos gerinimą, renovacijos skatinimą bei inovatyvius sprendimus, padedančius šeimoms kurtis savivaldybėje.

 Antroje nominacijoje „Už viešųjų erdvių pritaikymą šeimoms“ pagerbta Vilniaus rajono savivaldybė. Ši nominacija skirta už sistemišką ir nuoseklų želdynų bei žaliųjų erdvių tinklo plėtojimą, jų pritaikymą šeimoms, kokybiškų, saugių ir visoms amžiaus grupėms prieinamų viešųjų erdvių kūrimą savivaldybėje.

 Kultūros ministerijos įsteigtos nominacijos „Auginanti kultūra: savivaldybė šeimai“ nugalėtoja tapo Vilkaviškio rajono savivaldybė. Šis apdovanojimas skirtas už atsakingą požiūrį į šeimą kaip pamatinę bendruomenės vertybę, tradicijų ir bendruomeninių iniciatyvų puoselėjimą, stiprinant žmonių tarpusavio ryšius, pagarbą bei kartų bendrystę. Šiuo įvertinimu taip pat pažymimas reikšmingas indėlis didinant kultūros paslaugų įvairovę, prieinamumą ir įtrauktį, užtikrinant galimybes dalyvauti kultūriniame gyvenime net ir atokiausių vietovių gyventojams.

 Vidaus reikalų ministerija paskelbė nominaciją „Už bendruomeniškumo ir šeimos vertybių puoselėjimą“. Jos nugalėtoja tapo Kauno rajono savivaldybė. Ši nominacija skiriama už savivaldybės  požiūrį, kad bendruomeniškumas prasideda nuo rūpesčio žmogumi, už  šeimai palankios politikos vykdymą ir  šeimai draugiškos aplinkos kūrimą.

 Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtoje pirmoje nominacijoje „Už atsakingą antibiotikų vartojimo valdymą vaikų sveikatos priežiūros srityje“ nugalėtoja tapo Klaipėdos miesto savivaldybė. Ši nominacija skirta už atsakingą antibiotikų vartojimo valdymą vaikų sveikatos priežiūros srityje“. Šis apdovanojimas skiriamas už nuoseklų ir atsakingą antibiotikų vartojimo valdymą vaikų sveikatos priežiūros srityje, užtikrinant racionalų gydymą ir pacientų saugumą. Taip pat – už aktyvų indėlį mažinant antimikrobinio atsparumo grėsmę bei formuojant atsakingo vaistų vartojimo kultūrą.

 Antroje šios ministerijos nominacijoje „Už aukščiausius vaikų sveikatos patikrų rodiklius“ įvertinta Šiaulių miesto savivaldybė. Apdovanojimas skirtas už išskirtinį dėmesį vaikų profilaktinei sveikatos priežiūrai ir nuoseklų darbą siekiant aukščiausių vaikų sveikatos patikrų rodiklių. Šiuo įvertinimu taip pat pažymimas reikšmingas indėlis stiprinant ankstyvąją ligų prevenciją bei vaikų sveikatos gerovę.

 Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pirmoje įsteigtoje nominacijoje „Už saugią ugdymo aplinką“ nugalėtoja tapo Jonavos rajono savivaldybė. Garbingas įvertinimas skirtas už saugios, šeimų poreikiams jautrios ir visiems prieinamos ugdymo bei socialinės aplinkos kūrimą, nuosekliai plėtojant kompleksines pagalbos paslaugas vaikams ir šeimoms, stiprinant socialinį saugumą, emocinę gerovę, bendruomeniškumą ir sudarant sąlygas kiekvienam vaikui augti saugioje, palaikančioje ir orią pagalbą užtikrinančioje aplinkoje.

 Nominacijoje „Už ilgalaikes investicijas į šeimai palankų švietimą“ šeimai draugiškiausios savivaldybės vardą pelnė Marijampolės savivaldybė. Apdovanojimas skirtas už nuosekliai ir kryptingai plėtojamą šeimai palankų švietimą, investuojant į kokybišką ir prieinamą ugdymą, visą gyvenimą trunkantį mokymąsi, kompleksinę pagalbą vaikams ir šeimoms bei inovatyvius sprendimus, stiprinančius šeimų gerovę, vaikų visapusišką ugdymą ir galimybes derinti profesinį bei šeimos gyvenimą.

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip pat įsteigė dvi nominacijas. Nominacijoje „Už šeimų gerovei skirtų iniciatyvų plėtrą“ laimėtoja tapo Druskininkų savivaldybė. Apdovanojimas pelnytas už išskirtines, kryptingas, nuoseklias iniciatyvas, skirtas šeimų gerovei stiprinti, inovatyvius sprendimus, padedančius šeimoms kurtis savivaldybėje, aktyvų šeimos komisijos, apjungiančios savivaldybės institucijų, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenės atstovus, vaidmenį formuojant savivaldybėje šeimos politiką.

 Nominacija „Už veiksmingą pagalbą šeimoms“ įteikta Tauragės rajono savivaldybei už šeimoms reikalingų paslaugų įvairovę bei jų prieinamumo užtikrinimą, svarią finansinę ir socialinę paramą šeimoms.“

 Planuojama, kad šis renginys taps tradiciniu renginiu, kasmet suburiančiu tuos, kurie kuria draugiškiausią aplinką Lietuvos šeimoms.

Už išskirtinį dėmesį šeimoms savivaldybės Lietuvoje apdovanotos pirmą kartą.

 

Jūsų komentaras:

Romas 2026-05-16 15:40 (IP: 78.60.138.248)
Tai, kad visos savivaldybės arba buvusios arba esamos, kurioms vadovauja socdemai. Tai viaiškai aišku, o Tučkė su Neimantu tik pakenkti gali. Daugiau nieko

Taip pat skaitykite

Iškilmingame renginyje Seime penktadienį, gegužės 15-ąją, dešimt Lietuvos savivaldybių buvo pagerbtos už projektus ir iniciatyvas, reikšmingai prisidedančius prie šeimų gerovės kūrimo. Nors Palanga itin rūpinasi šeimomis, yra ketvirtoje vietoje pagal gerbūvį šalyje – iškart po didžiųjų savivaldybių, mūsų kurorto tarp apdovanotųjų nėra. Tai pakurstė spėliones, kad Palanga be tokio pripažinimo...


Likus mažiau nei metams iki 2023 m. savivaldybių tarybų narių rinkimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys nuo pastarųjų visuotinių savivaldybių tarybų rinkimų, vykusių 2019 m. kovo 3 d., iki š. m. kovo 31 d. 


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tarp jų palangiškių mokytojų nebuvo.


Kokios statybos vyksta Palangoje, Smilčių g. 61? Nieko iš Savivaldybės architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistų ir paties architekto daugžodžiavimo nesupratusi Nijolė Štarienė, žemės sklypo Palangoje, Neringos 38a, savininkė, pagalbos kreipėsi į „Palangos tiltą.“ „Ar minėtu adresu tik nevyksta nelegalios statybos ir ar „negims“...


Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...


Palanga tarp šalies mažųjų savivaldybių - penkta

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 15 | Rubrika: Miestas

Geriausiai besitvarkančios savivaldybės titulą Lietuvos savivaldybių indekse šiemet susigrąžino sostinė, nedideliu skirtumu aplenkusi Klaipėdos miestą. Toliau rikiuojasi Šiauliai, Kaunas. Mažųjų savivaldybių indekse šiemet lyderis nesikeičia: pirmauja Klaipėdos rajono, antra – Kauno rajono, trečią ir ketvirtą vietas dalinasi Druskininkų ir Mažeikių r....


Vasaros sostinė Palanga Lietuvos savivaldybių reitinge šiemet užėmė 3 vietą 54 mažųjų savivaldybių indekse. Kurorto savivaldybės reitingas pakilo 3 pozicijomis – pernai savivaldybė buvo 6. Tai labiausiai nulėmė didelis investicijų kiekis bei aktyvus verslas.


Septintus metus savaitraščio „Veidas“ sudaromose savivaldybių reitingų lentelėse Palanga pastaruosius metus užima stabiliai aukštą vietą – pernai tarp 60 Lietuvos savivaldybių buvo 9-ta, ir nors šiemet smuktelėjo dviem pozicijomis žemiau – į 11-tą vietą, reitingo balų šiais metais surinko net daugiau nei pernai. Aukšto įvertinimo...


Palanga – tarp mažiausiai įsiskolinusių 60-ies šalies savivaldybių

Parengta pagal „Respubliką“, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, pristatydamas Lietuvos finansinio stabilumo apžvalgą, pareiškė, kad bene didžiausią pavojų stabilumui kelia savivaldybių įsiskolinimai. Kai kurių savivaldybių skolos jau viršija pusę jų metinių pajamų, o Vilniaus viršija net ir metines pajamas. Kaip parodė dienraščio „Respublika“ tyrimas, Palanga tarp...


Renginių kalendorius