Senosios gimnazijos abiturientų vertinimai – aukštesni nei Lietuvos vidurkis

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-07-11
Peržiūrėta
541
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Knypava.lt nuotr.
Knypava.lt nuotr.

Pagaliau dvyliktokai gali būti ramūs – trečiadienio rytą paaiškėjo paskutiniai valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Deja, jie nudžiugino ne visus : pavyzdžiui, informacinių technologijų egzamino nepavyko išlaikyti net 17 proc. jį laikiusių šalies abiturientų.
Ši egzaminų sesija pateikė ir dar vieną staigmeną - valstybinio anglų kalbos brandos egzamino rezultatai nustebino itin gerais įvertinimais – 100-tukus gavo net 902 kandidatai. Rezultatai pasirodė esą kur kas geresni nei ankstesniais metais. 100 balų gavo 5,49 proc. kandidatų – ankstesniais metais tokių būdavo 1 proc. Tiesa, šįmet padaugėjo ir neišlaikiusiųjų – egzamino neįveikė 1,36 proc. kandidatų. Pernai neišlaikiusių buvo 0,37 proc., užpernai – 0,55 proc.
Tiesa, laikraščių bei informacinių portalų antraštės vis nugąsdindavo: „Matematikos egzamino neišlaikė kas penkioliktas abiturientas”. O iš viso pasirenkamąjį matematikos egzaminą laikė 15 139 kandidatai. Egzaminą išlaikė 93,37 proc., išlaikymo slenksčio neperžengė 6,63 proc., tai yra, 1003 moksleiviai. Praėjusiais metais egzamino neišlaikė apie 7 proc. kandidatų, prieš dvejus metus – apie 8 proc. 393 kandidatai gavo maksimalius įvertinimus – 100 balų. Šimtukininkai sudaro 2,60 proc. laikiusiųjų.
Kita antraštė: „Lietuvių kalbos egzamino neišlaikė dešimtadalis abiturientų“.
Beje, apie lietuvių kalbos egzaminą: kasmet pasikeičianti jo tvarka varo į neviltį ir abiturientus, ir juos rengiančius mokytojus. Egzaminą šiemet išlaikė 90,11 proc. visų laikiusiųjų. Šimto balų įvertinimą gavo 1,62 proc. abiturientų. Rodikliai prastesni, nei buvo pernai.
O kaip sekėsi Palangos abiturientams? – tokį klausimą uždavėme Senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Zinaidai Bružienei.
„Viskas yra normos ribose. Mūsų abiturientų brandos egzaminų rezultatai netgi aukštesni už respublikos vidurkį, - sakė Z. Bružienė. – Pavyzdžiui, jeigu lietuvių kalbos egzamino respublikoje neišlaikė beveik 10 proc. abiturientų, pas mus – 5 proc., matematikos egzamine suklupo beveik 7 proc. Lietuvos dvyliktokų, pas mus – 2,2 proc. Kiek kurioziška situacija dėl informatikos egzamino – jo neišlaikė vienas gimnazistas. Bet, turint omeny, kad jį pasirinko iš viso 7 žmonės, neišlaikiusiųjų procentas – 14. Kitus egzaminus – istorijos, fizikos, chemijos, anglų ir rusų kalbų, biologijos bei geografijos – išlaikė visi juos pasirinkę abiturientai.”
Jau žinome, kad net tris šimtukus – anglų kalbos, matematikos bei biologijos – surinko Simonas Balkaitis. Z. Bružienė sakė, jog iš viso Senosios gimnazijos šių metų įvertinimų kraitėje – 16 šimtukų. Po du – iš lietuvių bei anglų kalbos egzaminų – gavo Rasa Kornelija Marozaitė ir Gintarė Rėpšaitė. Šimtu balų buvo įvertintos Vytauto Mickaus bei Dovydo Jurkaus matematikos žinios. O Linas Nazarenko, Justas Karčauskas, Dovydas Sirutis, Justinas Juozapaitis, Gabrielė Kaminskaitė, Brigita Keliauskaitė bei Saulė Grigaliūnaitė šimtukus surinko laikydamos anglų kalbos egzaminą.
Beje, direktoriaus pavaduotoja ugdymui sutinka su žiniasklaidoje kolegų pedagogų – ir ne tik jų – išsakoma nuomone, jog toks „šimtukų lietus“ neatspindi realios padėties. Ir ji taip pat nelabai tikinti paaiškinimais, kad anglų kalba neva esanti moksleiviams labai artima, mat jie daug bendraujantys šia kalba internetu ir t.t. ir pan. Greičiau jau galima suabejoti dėl užduočių parengimo bei vertinimo.
„Dėl lietuvių kalbos - mes tikrai labai stengiamės, kad gimnazistai patirtų kuo mažiau streso dėl užduočių keitimo. Ir galime pasidžiaugti, kad tiek žinių lygis pakankamai aukštas, tiek išlaikymo procentas nemažas: iš 177 galėjusių rinktis, kokį – valstybinį ar mokyklinį – lietuvių kalbos egzaminą laikyti, net 156 pasirinko valstybinį. Ir jeigu gimnazistai šitaip renkasi, vadinasi, jie jaučiasi tam egzaminui deramai pasirengę ir turintys pakankamai per ketverius metus sukauptų žinių“, - sakė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė.
O kalbant apie egzaminų rezultatus apskritai, jau daug metų iš eilės Senosios gimnazijos abiturientai, jei galima taip pasakyti, laiko stabilų tiek paties egzaminų išlaikymo, tiek to išlaikymo kokybės procentą.
„Jeigu rezultatai šokinėja ( vienais metais abiturientai išlaiko geriau, kitais – daug prasčiau), tai lemia atsitiktinumas. O stabilus ir tikrai aukštas rezultatas kelintus metus rodo žinių kokybę ir moksleivių bei mokytojų tinkamą įdirbį. Pavyzdžiui, lietuvių kalbos egzamino rezultatas – taškų vidurkis šiais metais – 54,5, pernai – 54,2. Kalbant apie kokybę – skaičiuojame, koks procentas išlaikiusių egzaminą gimnazistų surinko nuo 50 iki 100 balų, - šiais metais 52,4 proc, pernai – 56 proc.“, - sakė Senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zinaida Bružienė.

Jūsų komentaras:

2013-07-13 08:19 (IP: 78.61.79.246)
saunuoliai gimnazistai ir gimnazija.

Taip pat skaitykite

Nuotolinis mokymas – nemenkas galvos skausmas visiems ugdymo proceso dalyviams: mokytojams, mokiniams ir pastarųjų tėvams. Tačiau, ko gero, labiausiai nagus dabar kramto abiturientai: kaip vyksa abitūros egzaminai? Ar bus jiems deramai pasirengta? „Nėra abejonės, kad nesant (abitūros) egzaminų, aukšti vertinimai pasipiltų už nieką. Mūsų abiturientams tai būtų labai nedėkinga...


Į iškilmingą atestatų įteikimo šventę Palangos senojoje gimnazijoje rinkosi 79-oji abiturientų laida. Šiemet gimnaziją baigė net 15 šimtukininkų. Gabiausieji moksleiviai aukščiausius rezultatus pelnė net iš kelių dalykų. Palangos senosios gimnazijos abiturientams Mantui Birškui ir Dianai Macaitytei įteikti atestatai su pagyrimu.


Palangos senąją gimnaziją baigė 79 abiturientų laida

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 19 | Rubrika: Miestas

Palangos senosios gimnazijos abiturientams iškilmingai buvo įteikti atestatai. Gimnaziją baigė 79 abiturientų laida, kurią gimnazijos bendruomenė prisimins kaip jautrius, vienas kitam dėmesingus, draugiškus jaunus žmones, labai organizuotas ir kūrybiškas, turinčias neeilinius talentus, didžiules galimybes ateičiai asmenybes. Šiais metais 15 gimnazijos abiturientų...


Palangos senoji gimnazija praėjusį savaitgalį atestatus įteikė 122 abiturientams. Gimnaziją baigė daug įdomių, išsilavinusių, aukštus brandos egzaminų įvertinimus gavusių jaunų asmenybių. Šiai šventei buvo itin daug ruoštasi, apie brandos atestatų įteikimo šventę sulaukta daug puikių atsiliepimų. Tačiau viešoje erdvėje apie Palangos senosios...


Beveik 25 tūkstančiai abiturientų sulaukė kvietimo studijuoti aukštosiose mokyklose. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, stojančiųjų skaičius, deja, mažesnis nei pernai. Bet Palangai toli gražu nereikia visų specialybių, tad dauguma abiturientų po studijų į gimtąjį miestą greičiausiai negrįš.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Tarp apdovanotų geriausių šalies abiturientų – ir palangiškis

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 25 | Rubrika: Jūros vaikai

SEB bankas jau aštuntus metus iš eilės tęsia tradiciją apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus. Šiemet savo įsteigtus prizus  bankas įteikė 54-iems Lietuvos abiturientams, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus. Tarp jų šiais metais apdovanotas...


Pagaliau dvyliktokai gali būti ramūs – trečiadienio rytą paaiškėjo paskutiniai valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Deja, jie nudžiugino ne visus : pavyzdžiui, informacinių technologijų egzamino nepavyko išlaikyti net 17 proc. jį laikiusių šalies abiturientų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius