Siaučiantys poilsiautojai – galvos skausmas Palangos policijai: tenka stiprinti pajėgas

Palangos tiltas, 2020-07-08
Peržiūrėta
1258
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Siaučiantys poilsiautojai – galvos skausmas Palangos policijai: tenka stiprinti pajėgas

Ne paslaptis, kad daugelis gyventojų šiemet atostogoms užsienio pramogas iškeis į Lietuvos pajūrį. Dėl poilsiautojų antplūdžio Palangos pareigūnai pripažįsta turintys daugiau darbo, o pajėgas reikia stiprinti ir pasitelkiant kitų Lietuvos regionų pareigūnus, rašo tv3.lt
Policijos teigimu, vasaros sezono metu daugiausiai nusikaltimų įvyksta dėl ilgapirščių, kurie savo taikiniais pasirenka neapdairius miesto svečius. Palangos policija pastebi, kad vasarą, palyginus su kitais sezonais, nusikaltimų skaičius kurorte šokteli. Dažniausiai pareigūnai sulaukia skundų dėl triukšmo ar girtuoklysčių, taip pat padaugėja vagysčių.
„Dominuoja viešosios tvarkos pažeidimai – girto asmens pasirodymas viešoje vietoje, skundai dėl triukšmo ir panašūs pažeidimai. Padaugėja vagysčių iš automobilių – pasigendama brangių automobilių vairų, multimedijos, žibintų, apdailos detalių ir panašiai“, – atsakyme tv3.lt rašė Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.
Jo teigimu, miesto gyventojai ir svečiai per savo neapdairumą dažnai tampa ilgapirščių taikiniais. „Žmonės gana dažnai netenka be priežiūros, ne vietoje paliktų daiktų – dviračių (dažnai neprirakintų), paplūdimiuose, poilsio patalpose, ar automobilių salonuose paliekamų rankinių, piniginių, mobiliųjų telefonų, kitų vertingų asmeninių daiktų“, – pridūrė A. Budginas.
„Nors ir trumpam nepalikti savo daiktų be priežiūros, visada uždaryti automobilių ir patalpų langus, užrakinti duris. Automobilius stengtis statyti rakinamuose kiemuose, ar apšviestose, vaizdo kameromis stebimose vietose“, – patarė A. Budginas.
Kad kyla problemų dėl girtuokliaujančių vasarotojų, pripažįsta ir Palangos medikai. Kadangi kurortas neturi atskiros išblaivymo įstaigos, visi alkoholiu apsinuodiję ir, pavyzdžiui, gatvėje sukniubę žmonės vežami Palangos medikams. „Yra pakankamai daug pacientų po alkoholio vartojimo. Kiekvieną dieną su šituo srautu susiduriame. Tai gali būti ir traumų ligoniai. Jie atvežami greitosios ir dėl to, kad mieste kažkur guli. Pergeria ir moterys, alkoholio kiekiai pakankamai dideli kraujyje yra, kas stebina. Ir virš 4 promilių randame“, – teigė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovė Laimutė Ežerinskienė.
Nors neatliko statistiko analizės, Palangos departamento vadovė sako manantis, kad apsinuodijimų alkoholiu pamažu vis daugėja. „Man atrodo, kad daugiau, bet aš tikrai nedariau analizės. Pagal tai, ką aš kiekvieną dieną žurnalą registracijos vartau, tai kiekvieną dieną yra“, – pastebėjo pašnekovė.
Kadangi pažeidimų vasarą fiksuojama daugiau, Palangos pareigūnai sezono metu nuolat pasitelkia didesnes pajėgas. Į kurortą padirbėti atvyksta ir pareigūnai iš kitų šalies regionų.
Eismo saugumui užtikrinti rengiama daug daugiau Klaipėdos Kelių policijos priemonių, greičio viršytojai Palangoje fiksuojami patruliuojant ir naujuoju, ekologiškuoju elektromobiliu „Hyundai Ioniq“.
„Jame sumontuota itin moderni įranga gali fiksuoti ir atvažiuojančių, ir nuvažiuojančių automobilių greitį, pažeidimus nustatinėti galima važiuojant elektromobiliu ar jam stovint“, – nurodė Palangos pareigūnų vadas.
Per šiuos metus patruliuojant elektromobiliu jau užfiksuota 2 270 greičio viršijimo atvejų, vidutiniškai po 350–400 per mėnesį. Palanga Be to, vasaromis policijos pareigūnai Palangoje rengia ir daugiau įvairių prevencinių priemonių, daug dėmesio skiriama viešosios tvarkos, prekybos pažeidimų paplūdimiuose kontrolei – prekyba alkoholiu, alkoholinių gėrimų vartojimas paplūdimiuose. Kaip portalui tv3.lt nurodė Palangos policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus, vasara kol kas rami, nors poilsiautojų kurorte, kaip ir tikėtasi dėl susiklosčiusios padėties kelionių rinkoje, yra labai daug. „Per ilgąjį savaitgalį taip pat itin sunkių nusikaltimų fiksuota nebuvo“, – pridūrė K. Bončkus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Maršrutiniu taksi Klaipėda-Palanga kasdien į darbą vykstanti klaipėdietė netveria pykčiu, jog keleiviai priversti grūstis it silkės statinėje. Anot moters, žmonėms ne tik ilgą laiką tenka laukti retai kursuojančių autobusiukų, bet ir važiuoti nesaugiai.


Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ koridoriai kasdien aidi nuo vaikų balsų. Čia jie atvyksta tęsti gydymo, stiprinti sveikatą ir atsigauti po įvairių ligų. Dirbti su vaikais yra nelengva, bet, matant jų reabilitacijos pasiekimus ir gerėjančią sveikatos būklę, supranti, kad visos pastangos buvo to vertos. „Palangos gintaro“ gydytoja Lina Šimkuvienė mielai atsakė į...


Politiko Petro Gražulio dukterį auginanti palangiškė Birutė Navickaitė įdavė mergaitės tėvą policijai. Anot moters, Seimo narys trimetę savo automobilyje vežioja nepritaikęs tokio ūgio ir svorio vaikams būtinos kėdutės, rašo delfi.lt 


Ne paslaptis, kad daugelis gyventojų šiemet atostogoms užsienio pramogas iškeis į Lietuvos pajūrį. Dėl poilsiautojų antplūdžio Palangos pareigūnai pripažįsta turintys daugiau darbo, o pajėgas reikia stiprinti ir pasitelkiant kitų Lietuvos regionų pareigūnus, rašo tv3.lt


Deja, kol kas telefoniniai sukčiai Palangoje prieš vietos policiją laimi. Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, policijai kol kas nepavyko sučiupti pernai ir šiemet kurorte siautusių sukčių.Kasdienybėje apie šios tarnybos veiklą net nesusimąstome: tiesiog perkame maistą, lankomės kavinėse, valgyklose, namuose rūpinamės keturkojais augintiniais. Tik kai iš prekybos centro parsinešame namo pasenusį maisto produktą ar kavinėje mums atneša atšalusį patiekalą ar vaikų darželyje, kurį lanko ir mūsų atžala, vaikai suserga nuo patiekto maisto, tuomet...


Siaučiantys žieminiai vėjai ir drėgni orai dažną mūsų „įsuka“ į peršalimo ligų verpetą. Kad taip neatsitiktų ir išliktume sveiki bei gyvybingi, reikia stiprinti imuninę sistemą. Ji – galingiausias žmogaus organizmo ginklas nuo įvairių virusų, bakterijų, kitų ligų sukėlėjų. „Palangoje sergančiųjų viršutinėmis kvėpavimo takų ligomis yra, tačiau dėl...


„Maisto prekės“, „Gėrimai“ ir panašūs pavadinimai dažnai puošia daugiabučių namų sienas. Juose įrengtos parduotuvės dažnai erzina ir piktina šalia gyvenančius žmones. Mat tokias parduotuves ypač mėgsta nepilnamečiai, stikliuko mėgėjai ir benamiai. Ar Palanga – išimtis?


Sutrikdytas eismas, automobilių kamščiai nustatytuose apvažiavimuose, daugiabučių kiemai užstatyti iš kitur atvykusių vairuotojų, kilus gaisrui, dėl spūsčių užblokuotas privažiavimas ugniagesiams prie minias žiūrovų sutraukusių objektų ir riaumojantys įvairiaspalviai lenktyniniai automobiliai – reginys, labiau įsivaizduojamas bet kur, tik ne kurorte. Bet modernių sporto ir koncertų salių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas